Tekil Mesaj gösterimi
 H@y@tın İçinden
Alt 11.09.08, 08:32   #319
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu
Standart H@y@tın İçinden

--- Jelibon ---

Muzlu pastalarımı tekbaşıma yiyiyorum artık.Sana lolipoplardan tatlı yapıp şerbet diye sevgimi koyamıyorum.. Yoksun !!
Hayatta en çok sevdiğim -senden sonra- jelibonlara bile küstüm. ÇikoLatalardaki fıstıkları çıkarıp oyuncak köpeğimin ağzına tıkıyorum.BoğuLacak bak.. Kurtar diyeceğim,yoksun !!

Çikolatalı sütümüde şapurdatarak içiyorum.Eskisi gibi görgü dersLeri ver bana kız diye.Sonra ben ağız bükiyim sana,sende gel öp beni yanaklarımdan gönlümü al diye. Çikolatalı sütleride sevmiyorum sensiz,içerken şapurdatmayıda.Babanemin inekleri sağışı geliyor akLıma. Senin de bana bakıp gülüşün.. Ve anıLarımızı hatırlamak için fotoğraflara bakalım diyeceğim fotoğraflar burda,sen yoksun !!

Ve benim her bayramda topladığım birsürü şeker ve çikolatalar.. Artık onLarı gizliyecek kimsem yok.Hepsini hamur adamımın yanına koydum.. Ve bir kaç tanesinide hikaye kitabımın başın****ece geldiğinde gör ve yemek için kal diye.Biliyomusun inandırıcı olsun diye gözlerimi bile kapadım yatağımda.. Arasıra baktım dayanamayıp.. Ve saatlerce kapıda kaLdı gözLerim,hep çikoLataLarı yemeni bekLedim,çikolatalar küflendi sen geLmedin,Yoktun !!

Pudingten pasta yapmayı öğrendim sen gittikten sonra. Önce bi paket çiLekli puding konuLuyormuş. Sonra bebe bisküvisi. En üstüne bi puding daha. Ve renkli şekerlerle yüzü çiziLirmiş.. Ben de yapmaya çaLıştım.. GüzeLde oLdu hani. "Yüzünü sana pek benzetemedim ama idare et "..diyip kaşığı ağzına götürecektim,sen Yoktun !!

Ve okuLa ilk başladığım gün benimle gelecektin. Elimden tutacaktın.Ve ben herkese gururla gösterecektim seni. Diğer çocuklar gibi ağlayıp rezilde etmeyecektim seni. Hayran hayran bakacaktım zeytin gözlerine.Ve sana önümdeki onaltı yıl boyunca hep çalışacağıma ve sonunda doktor oLacağıma söz verecektim. Tüm hastaLarı ücretsiz iyiLeştirecektim.Belki senide.. SöyLeyecektim,yemin edecektim.. Sen yoktun !! Çoktan gitmiştin evimizden. Uzaklara çok uzaklara gittin hemde. Annem ''Baban gökyüzünden bizi izLiyor'' diyor.. Tamam diyorum anneme , tamam.. Ama ben buna inanacak kadar çocukmuyum baba.Ben jelibonun gerçekten aslanın küçültülmüşü olmadığınıda biliyorum.. Ve bayramLarda sırf sen bul diye saklıyorum şekerlerimi..
SöyLe baba söyLe..
ben senin öLdüğünü anlayamayacak kadar çocukmuyum..
Ve muzLu pastalarıda sevmiyorum aslında ben baba.. Sırf yerken ağzıma yüzüme bulaşan kremaları parmağınla alıp yalayışını seviyorum.. Ve bana o eşsiz gülüşünle sarılışını.Ve ben sensiz devam eden hayatımın en önemli günündeyim bugün.. Herkes babasıyla gelmiş.. Ben yalnız.. Annem meşguL zaten biLirsin..

Pudingli pastamı yaptım bugün baba.. Gelip kutlama yapmamızı ve bana aldığın kırmızı elisemle karşına geçip sana sakldığım şekerLerimin yerini söylemek istiyorum..Ve sevginle şımarmak istiyorum baba.. Bana öğüt vermeni ve daima benimle beraber muzlu pastalar yiyeceğine söz vermeni istiyorum.. Ayrıca jelibonların küçültülmüş ******cıklar olduğunu söyleyip beni korkutmanı,sonrada bana gülmeni istiyorum..
Ve hayatım boyunca beni koruyacağını senin ağzından bugün duymak istiyorum.. Küçük ellerimin ellerinin arasında kaybolmasını ve gece korktuğumda yanıma gelip bana hikaye okumanı istiyorum..

Sen gittin baba.. Ben jeLibonlarada küstüm..
Ve muzLu pastayıda aldatıyorum brovnilerimle..

Sen gittin baba.. Ve ben yalnızım..
Ben öldüğünü anlamayacak kadar çocukmuyum baba..
Çocuğum..
Puding pastamı yapıp üstüne seni çizdim şekerlerimden.. Gel baba.. Ben hala o bıraktığın jelibonlardan korkan çocuğum..

Aylin Bilgin