Tekil Mesaj gösterimi

Alt 10.03.08, 01:03   #4
Paradoks
O Artik Bizden

Paradoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 10
Tesekkür almis 24 -> 19 Konu

[quote=dost;51836][b]Yenı gordum madem soru sorulmus kendı fıkrımı yazayım..Cevapsız kalmasın..

Yazı dılı ve konusma dılı farklıdır cunku kelımelerın ruhu yoktur..Ve yazıldıgından baska yonede cekılebılır yada bazen anlatılmak ıstenen tam ıfade edılemez bazen edılse bıle yanlıs anlasılmalara bıle sebebıyet verır..Dedıgım gıbı ruhu yoktur kelımelerın.

Dost .... Affına sığınarak "ruhu yoktur kelimelerin" şeklindeki açıklamana katılmıyorum... Ne olursak olalım hissettiğimizi yaşadığımızı dış dünyaya aktarıyoruz. Bir kelime veya cümle ağızdanda elden de çıkıyorsa bize aittir ve hisslerimizi yansıtacaksak dilin veya kalemin önemi yoktur yeter ki kalbimizi yansıtmayı bilelim... Gerçek hayatta konuşurken veya yazarken dil bilgisi kurallarını ne kadar bildiğimiz önemli değil ne kadar kullandığımız önemli. Bu sitede bile bir çok öğretmen arkadaşımıza nasılsın dediğimizde bize "ii" şeklinde cevap verirken altı üstü bir "y" harfine basmak mı zor sizce. Bana göre hayır...Yeter ki biz o ii leri anlayalım..

Ama bana göre asıl ruh kaleme alınanda bir kulaktan girip öbüründen çıkmayanda veya duymazlıktan gelmenilen noktada .. Yoksa ne bir şiirde ne de bir şarkıda bulurduk kendimizi...