Tekil Mesaj gösterimi

Alt 22.01.10, 11:01   #5
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Şiddete şiddetle karşılık verilecek

Planın devamında şöyle deniyor: ***8220;3***8217;üncü ve 8***8217; inci Ana Jet Üs Komutanlıkları başta olmak üzere tüm hava birlikleri nizamiyelerine şeriat isteyen gruplar tarafından saldırılar düzenlenecek, mülki amirlerin izinleri beklenmeden olaylara müdahale edilecek geçici süreler ile hava birlikleri etrafındaki bölgelerde sokaklarda, caddelerde ve çevre yolu ve karayollarında güvenlik bölgeleri oluşturularak denetim sağlanacak, arama yapılacak, şüpheli olduğu gerekçesi ile bazı şahıslar belli süreler alıkonulacaktır. Şiddet gösterenlere şiddetle cevap verilecek gerekli durumlarda silah kullanmaktan çekinilmeyecektir.***8221;

Ankara Ticaret Odası***8217;nın davetiyle

***8220;Tek yol sıkıyönetim***8221; şiarını taşıdığı izlenimi veren Orja, hedefini açıkça ortaya koyuyor:
***8220;Hükümetin sıkıyönetim ilan etmesi sağlanıncaya kadar faaliyetlere aralıksız devam edilecektir. Meclisin sıkıyönetim ilan etmesi için gerekli oy oranı yakalanamazsa, Ankara Ticaret Odası***8217;nın (ATO) davetlisi olarak Ankara şehir merkezi üzerinde hava gösterileri yapılacak, TBMM***8217;nin çalıştığı gün ve saatlerde meclis üzerinden çok alçak uçuşlar yapılmak sureti ile TSK***8217;nin varlığı hissettirilecektir.

Sıkıyönetim ilan edildikten sonra Ege ve Trakya***8217;da faaliyetler tedricen azaltılacak ve gerilim ihtiyaç nispetinde düşürülecektir. Özellikle İstanbul***8217;daki sivil itaatsizliğe karşı Bandırma, Çorlu Meydanlarında 4***8217;er uçak 24 saat hazırlık durumunda gösteri uçuşu ve gerçek atış yapabilecek şekilde yerde karışık yükle hazır bekletilecek, bu maksatla 162 nci Filo Komutanlığı***8217;nın yarısı Çorlu Meydanı***8217;na intikal ettirilecektir.***8221;

Balyoz Güvenlik Harekât Planı***8217;yla bağlantılı eylem planlarından en vahim ikisi ***8220;Çarşaf***8221; ve ***8220;Sakal***8221; adlarını taşıyor.

Çarşaf Eylem Planı Harekât Emri***8217;nde Jandarma Yüzbaşı Hüseyin Topuz***8217;un, Sakal Eylem Planı Harekât Emri***8217;nde ise Jandarma Binbaşı Hüseyin Özçoban***8217;ın imzaları var. Belgeleri Taraf***8217;ın elinde bulunan her iki eylem planı da, İstanbul***8217;daki camilere saldırı düzenlenmesini öngörüyor. Çarşaf Planı İstanbul Fatih, Sakal Planı ise Beyazıt Camii***8217;ni hedef alıyor ve her iki plan da hemen hemen aynı keşif, taarruz ve tahrip talişmatlarını içeriyor.
Bu talimatları Çarşaf Planı***8217;ndaki haliyle, ilgili belgeden aktarıyoruz: