Tekil Mesaj gösterimi

Alt 27.12.07, 18:45   #1854
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"İstediğim Arda bu değil"

Genç yıldızımız, kulüpteki hedeflerini anlattı

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, sezonun ilk yarısında çok iyi mücadele ettiğini düşündüğünü dile getirerek, ''İlk yarıda iyi oynadım, ama benim istediğim Arda bu değil'' dedi. Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde özel röportajı yayınlanan Arda Turan, sezonun ilk yarısını ve 2. yarısındaki hedeflerini değerlendirdi. Geçen sezon ve bu sezonki performansını karşılaştıran Arda, ''Bu sezonun ilk yarısında çok iyi mücadele ettiğimi düşünüyorum. İlk yarıda çok gol atamasam da sakatlıklar ve cezalıların çok fazla olduğu bu dönemde görevimi başarı ile yerine getirdim. Çünkü iyi maçlar çıkardık takım halinde. Ben de iyi oynadım, ama benim de istediğim Arda bu değil. Takım olarak baktığımızda ligde, Türkiye Kupası'nda ve UEFA Kupası'nda iddiamız devam ediyor'' dedi.

Arda, sahada sorumluluk almaktan kaçmadığını ve kaçmayacağını da belirterek, ''Topu ayağıma aldığımda kendimi mutlu hissediyorum. Üzerimde 'maç kazandır' baskısı yok. Ben profesyonel futbolcuyum, ne olursa olsun, her şey takım halinde yapılmalı'' ifadesini kullandı.
''Özgüvenimin biraz kırıldığını hissediyorum'' diyen Arda, bunun sebebini de şöyle açıkladı: ''Kendi taraftarından ıslık duymak insanı üzüyor. Daha 20 yaşındayım. Galatasaray'a daha 10 yıl hizmet edecek durumdayım diye düşünüyorum. Islıklanınca biraz güven kaybı oluşabiliyor, ama önemli değil, bu devre arası hepimiz için iyi geçecek diye düşünüyorum.''
-''BEN BU TAKIMIN KAPTANLIĞINI YAPMAK İSTİYORUM''-
Arda Turan, gelecekle ilgili planlarını da açıklarken, 2011 yılına kadar Galatasaray Kulübü'nün sözleşmeli futbolcusu olduğunu dile getirerek, ''Burada yetiştim, burada büyüdüm. Ben bu takımın kaptanlığını yapmak istiyorum'' dedi. Galatasaray'da şampiyonluk yaşamak istediğini ifade eden Arda, ''Galatasaray Kulübü'nün çok güzel bir stat projesi var. Kulüp bana ne zaman git derse o zaman giderim. Aslantepe'deki statta ben de oynamak istiyorum'' diye konuştu.
Arda, takımda son haftalarda yaşanan düşüş hakkındaki görüşlerini de açıklayarak, ''Sakatlıklar ve cezalılar çok fazla oldu. Rakipler bu aşamada rotasyonlarını oturttular. Oyuncularını dinlendirebildiler. Bizim böyle bir fırsatımız olmadı. Bazen 18 kişiyi bile zor oluşturduk. Oynayan oyuncularda bir düşüş olduğunu düşünmüyorum. Bence herkes sorumluluğunu yerine getirdi. Tabii ki futbolda maç kaybetmek ve beraberlikler olacak. Son haftaya kadar da lider geldik, ama son haftaki beraberlikle liderliği kaybettik. Bu hepimizi üzdü, ama bir problem olmayacaktır'' şeklinde konuştu.
İlk yarıda zor deplasmanlara çıktıklarını kaydeden Arda, Bursa, Kayseri, Trabzon gibi bir çok zor deplasmanı geride bıraktıklarını kaydederek, ''Galatasaray takımı her maçi her yerde kazanabilecek güçte. Bunu da başarabilirsek şampiyon olacağız. Şampiyonluk kendi avuçlarımız içinde. Şampiyonluğun en büyük adayıyız diye düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı.
Arda Turan, UEFA Kupası'nda iyi bir kura çektiklerini belirtirken, artık Avrupa'da çoğu takımın birbirine denk güçte olduğunu, iyi konsantre olup dikkat etmek gerektiğini vurguladı.
Servet ile saha içinde yaşadıklarının geride kaldığını anlatan Arda, bu konuda yönetim kurulunun alacağı her karara da saygılı olduğunu söyledi.
Arda, yeni yıl mesajında ise ''İnşallah yeni yılda birlik ve bütünlük içinde hep beraber başarılara imza atacağız. En önemli başarılar sevgi, saygı, birlik ve beraberlik içinde geliyor. Taraftar, takim ve yönetim hep beraber bu başarılara ulaşacağız'' görüşlerine yer verdi.