Tekil Mesaj gösterimi

Alt 06.10.07, 12:39   #59
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

..Hahuer Sundu..

''NAMAZI DOSDOĞRU KIL''MAK...

hahuer (hasan hüseyin eroğlu)

Kur'an-ı Kerim'de emir böyle buyurulmuş...'NAMAZINIZI DOSDOĞRU KILINIZ.'Maşallah nüfusumuzun büyük bölümü namaz kılıyor.

Acı bir itirafta bulunacağım.kılınan namazında büyük bir bölümü eksik,yanlış,kulaktan dolma bilgilerle ve uygulamalarla dolu...Müslümana 'NAMAZ KIL'ilahi emrinin yanında,'Namazınızı DOSDOĞRU kılınız'emride mevcut.

Ve bir başka ilahi buyrukta Peygamberimiz Efendimizden geliyor:''NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR''

Dinin direği sayılan namazımızı eksik,yanlış kılmakla nereye varacağız.Belkemiği sayılan namazımızı yalan yanlışlarla kılmamız gösteriyor ki bu direği gerektiği gibi sağlamlaştıramıyoruz.Kimse çıkıp şunu savunmasın.'ya napalım böyle öğrenmişiz,böyle ezberlemişiz..'İnsanda akıl var ,beyin var.Bunlarda kusur varsa şayet namazda farz değil o insana...

İslamın şartı olan,farz ibadet olan namazımızı lütfen bu millet artık doğru kılmayı öğrensin.Hani camilerimizde çocuklarımız için kurslar açılıyor ya inanın bu kursların büyüklere ,kendinin namaz kıldığını sanan büyüklere verilmesi gerek.Genç nesilde bu hatalar daha az...

Bu işe başta Diyanet el atmak zorundadır.İnanarak yazıyorum bu milletin öoğu namazını yanlış kılıyor ve bundanda haberi yok.Vaazlarımız kürsülerden milleti cennete-cehenneme göndermek yerine artık bi işe yarasınlar...İmamlarımız memur olmaktan kurtulup din adamı,din görevlisi olduklarını hatırlasınlar artık.İnsanımıza abdestten başlayarak cami adabından,cemaat olma kurallarından,camide namaz kılmanın kurallarına en önemlisi namazı doğru kılmayı anlatmalıyız artık.

Bir yerden başlayalım artık.