Tekil Mesaj gösterimi

Alt 05.10.07, 20:04   #9
carpediem_317
O Artik Bizden

carpediem_317 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 69
Tesekkür almis 16 -> 11 Konu

sayın şeytan...
bırak da ne öğrenip ne öğrenmeyeceğime ben karar vereyim...
bilmem bana hangi bilgi birikiminle tavsiyelerde bulunuyorsun...
ama şunu söyleyebilirim, ben senin yaşın kadar okul sıralarında bulundum...
okudum, okuyorum ve okumaya devam edeceğim...
kaldı ki basit kavram diyaloğuyla bir yere varamazsın...
ben ve bu siteye giren herkes eminim ki müslümanlık ile müslüman, islamiyet ile islamcılık ve devamında inanç ile siyaset arasındaki sınırı çizebilirler...
nacizane fikrim sen başlığı bir daha oku...

muratgürbüz arkadaşım...
sana teşekkür ediyorum... maalesef böyle işte...
bazı arkadaşların işine gelmeyince, kendilerince kutsal gördüğü şahısların az da olsa gerçek yüzleri ortaya serilince verebilecekeri en büyük ve nitelikli cevap bu oluyor...
fazla canını sıkma bunlar tarihin her döneminde vardı ve var olacaklar...
sistemden beslenen ve sitemin bir parçası haline gelmiş nezih insanlar olacak...

yalnızkurt arkadaşım...
bilmem demokrasi ile ne kadar alakalısın...
çoğunluk ile çoğulculuk farklı kelimelerdir... günümüz demokrasi kavramında ve özellikle türkiye'de maalesef her zaman çoğulcu olanlar çoğunluğa hükmetme çabası içerisindeler... ama bu durum gerçekleşmeyecek, gerçekleşemeyecek bir hayaldir... çünkü istenilen durumu mantık götürmez... yani bu mudur olay... en basit mantık ile bakalım... akp isimli partiyi %46 istedi... %54 istemedi..
buradan yola çıkarsan çoğunluk hangi tarafta... cevabı malum...

bununla beraber mühür kimdeyse süleyman odur... ama o mühürü kullananların başını alan da HALKtır. halkın üzerinde hiçbir güç yoktur.. evet bu toprakların insanları tarih boyunca pek çok süleyman gördüler..
şu anda mühürü kullanamayan süleymanlar...

muratgürbüz arkadaşın yaptığı avukatlık değil, tartışmada bir tavır koyarak taraf belli etmektir... ha buna tahammülünüz yoksa; yani herkes sizin dediğinizi demek zorundaysa maalesef bu olmayacak..
sanmıyorum ki burada yazı yazanlar bir pirim derdinde olsun ve yine sanmıyorum ki herhangi birinizin şerri birilerine zarar verebilsin... "HAYIR VE ŞER ALLAH(cc)TANDIR"

ve yine şeytan arkadaş...
ben bu ülkede herkese her yakıştırmayı yaparım...
eğer yaptığım yakıştırma asılsız ve saçma ise bu benim meselemdir...
söylediklerimi çürütürsünüz olur biter.. ama bunu yapmak yerine hemen bir polemik olayına girişmişsiniz bile... ne yani koşlusuz şartsız kabullenelim mi?

yani yüce islamiyet bize kula kulluk etmemizi yasaklamıştı; 1400 yıl önce... daha bunu kavrayamadık mı acaba...

ama şaşırmıyorum... çünkü senin başbakanın kendisine eleştiri yazan gazetecilerle bile ağız dalaşına girme kapasitesini gösterecek bir şahsiyet... eleştirilmeye neden bu kadar tahammülsüzsünüz... aynı 14. yüzyıl skolastik avrupası gibi... oldu olacak sizin savunduğunuz değerlere yanlış diyenleri afaroz edin, kovun hadi dinden bizi, hadi onu da tekelinize alın...

tüm arkadaşlara şunu diyebilirim... şaşılacak bir şey yok... yüce KUR'AN bunu en veciz bir şekilde açıklamış...
"her kavim hak edildiği gibi yönetilir"

ben bunu hak ettiğim kanaatinde değilim... antitez tarzı fikirleriniz varsa buyrun ifade edin tartışalım...

yok onüçüncü sınıf mahalle kavgası yapacaksak onu belirtin, ona da varım...

saygılar...

Konu carpediem_317 tarafından (05.10.07 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir..
Offline   Alıntı ile Cevapla