Tekil Mesaj gösterimi

Alt 18.07.08, 08:03   #13
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Al***305;nt***305;:
OSMANLIOGLU´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster

Uganda da felan yaşamıyorsun değil mi?

Türkiye şu anda ekonomik yönden bağımsız bir ülke değildir. Siyasi manada AKP geldiğinden bu yana hiç değil. AKP ne yapmış milleti savunmak için. Tarım politikalarını bile belli parasal güçlerin dikteleriyle oluşturuyor. Üretim AKP dönemindeki kadar baltalanmadı. Özelleştirme adında devletin stratejik kurumları peşkeş çekildi. Şimdi gel halktan yana de. Cahil olanı kandırmak kolay. Ve aldıkları oyların neredeyse tamamı tepki oyudur. Halkın oy verecek başka birini bulamamasındandır.

Milletin iradesi başbakanın cebine yarıyorsa bu nasıl iradedir. O zaman tümden iradesiz bir toplumuz.

Sadece savunmak için kelam tokuşturacaksak boşuna vakit kaybederiz. Biraz bak etrafına yoksulluk sınırı kaç olmu, azalıyor denilen enflasyon kaça vurmuş, en basitinden bir bak 1000 ytl ile neler alınmabiliyor artık.

fazla vaktim yok o yüzden kısaca geçiyorum. Eğer istersen boş bir vaktimde sana detaylı bir kapatmayı destekleme gerekçesi hazırlayabilirim. Umarım anlamışsındır insancık!!! (bu senin sözün umarım duymak hoşuna gitmemiştir).

beni bu forumda bilen bilir. Benim ne sağ, ne solla işim olmaz. Ama biri haksızca bir yazı yazarsa(burası paylaşım sitesi doğral olarak) kendimde o yazıya cevap verme hissi duyarım. Senin görüşününde benim için bir önemi yok bilesin.Bu ülkede dönen oyunları Burda ne senin ne benim anlatmaya, ne gücümüz nede zamanımız yeter. Biz sadece tartışırız. Benim kızdığım nokta Türkiyenin ekonomik, siyasi anlamda bu noktaya gelmesinden ak partiyi sorumlu tutman. Ya bu zamana kadar iktidara gelen partiler senin o cahil dediğin %47'lik kesimden de oy aldı. E ne oldu hani nerde o iktidarlar niye tekrar seçilmediler. Niye halk onları desteklemedi. Vatan millet için çok mu hayırlı iş yaptılar. o %47 kesmin bir çoğu yeni bir oluşum olduğu için ak partiye oy verdi.orası doğru. ama niye verdi. çünkü artık bıkmışlardı. sürekli aynı adamlar,aynı vaatler, aynı senaryolar. Devleti bilmem kaç milyon dolar hortumlayanlar, devletin en üst makamlarını kullanarak kara para aklayanlar, devleti zarara uğratanlar, yıllarca sömürenler... bunlarda mı ak partililer... Ak parti şuanki seçenekler içinde kötünün iyisi... vs vs ... bunlar daha çok yazılır çizilir... ben bu konuyu daha fazla tartışmak büyütmek istemiyorum... benim seni kırmanla, senin beni kırmanla bu parti kapatma davası şekillenecek değil... Benim düşüncelerim bunlar... seni bilmeden kırdıysamda özür dilerim... halkını helal et kal sağlıcakla...