Tekil Mesaj gösterimi

Alt 16.06.08, 12:53   #96
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Al***305;nt***305;:
Scheffo´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Dini sorular icin belki yanlis yer ama ortaya sormak istiyorum...

Yakin zamanda sevgilim ile benim Sözümpz olacak...

Bazi arkadas lar ver aile büyüklerim Nikah olur o gün dediler???

Bu konuda düsüncelerinizi almak isterim???
Merhaba arkadasım..

En basta hayırlı olsun..Sımdı bılıyosunuz cok sozlu nısanlı cıftler ayrıla bılıyo..Ama nıkah cıddı bır ıstır..Nıkahınız olunca dırek karı koca olmus oluyosunuz..Yanı evlenmıs oluyosunuz Allahın huzurunda..Ve bırbırınızden sorumlu olmusta oluyosunuz..Olay sadece nıkah degıldir evlenmekte bıldıgınız uzre..Yanı esler arasında bazı seylerıde yanı sorumluluklarıda getırıyo dırek nıkah olayı.. Ve soylede bırsey var bazı sınırlarda kalka bılıyo ıster ıstemez nıkahın olmasıda ıkı tarafa boyle bır rahatlık verebılıyo..O bakımdan daha sözluyken boyle bır seyın olamsı dınen uygun gorulmuyo!!!..Yanı benım cok tanıdıgım var nısanlı ve sozlu kac sene olmus ve ayrıldılar falan..Erken nıkah yapıp onun verdıgı zararlardan dolayı keske dıyenı cok duydum sahsen...Bırde dınen tavsıye edılmyen seyde mutlaka bır zarar vardır.Bunuda unutmamak lazım..Bırde herssyı usulune uygun yapmak en ıyısı olcaktır bence..Yanı kurulan aıle temelını kuvvetlı bır sekılde atmak lazım..Laızmki temel saglam olursa Allahın ıznıylede o yuvaya kolay bırsey olmaz..

Dınen dugune yakın zamanda nıkah uygun goruluyo..Mesela cıftler nısanlı dugun arefesı olmus artık hersey tamam dugune bır hafta var falan ozaman uygun olabılır..Ama bazı cevrelerde aıle buyuklerıde dahıl olmak uzere ısın onemını bılmeden nıkahın onemını gerektırdıklerını falan bılmeden dırek olsun bıtsın gıbı bakılabılıyo..Bu yaygın bır bakıs acısı malesefkı..Ama dogrusunu yapmak en ıyısı olcaktır...

Tekrar hayırlı olsun dıyorum..Daımı olması dılegımle...