Tekil Mesaj gösterimi

Alt 24.10.08, 12:27   #3460
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Maç Sonu: Michael Skibbe

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Olympiakos karşılaşmasının ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Skibbe, takımının bugünkü mücadelesinden memnun olduğunu belirterek, ''90 dakika boyunca iyi bir mücadele gösterdik, gol pozisyonları bulduk. Daha erken dakikalarda oyunu kendi lehimize kesin olarak bitiriyor olmamız gerekirdi'' dedi.

İkinci golü bulamadıklarını dile getiren Michael Skibbe, ''Bu nedenle uzatma bölümünde 2 tehlikeli top geldi. Belki de 1 puana razı olmak durumunda kalabilirdik. Çok pozisyon bulduk, o yüzden takımın gösterdiği oyundan memnun olabiliriz. Bugün Olympiakos'a oynayacak alan vermedik. Bugün daha iyi bir takımdık. Bu maçı hak ettik'' ifadesini kullandı.

Kovacevic'in ilk 11'de oynamamasının kendileri açısından sevindirici olduğunu anlatan Skibbe, rakibin, savunmaya yönelik futbolu nedeniyle bu şekilde bir ilk 11 ile sahaya çıkmış olabileceğini dile getirdi.

Skibbe, gol vuruşlarında bir şeyler yapmaları gerektiğini, çünkü bu kadar pozisyon bulup kaçırmalarının, kendileri için iyi olmadığını belirtti.

UEFA Kupası'nda, Kadıköy'de oynanacak final karşılaşmasıyla ilgili bir soruya Skibbe, şu yanıtı verdi: ''Son iki maç iyi oynadık. Bizim seyircilerimizin bundan mutlu olması normal, ancak Kadıköy'deki final maçına daha çok var ve çok zorlu takımlar bizi bekliyor. Her şeyden önce, önümüzdeki rakiplerimize iyi konsantre olmamız gerekiyor. İlk düşüncemiz bu olmalı. Kadıköy'de galip gelmek istediğimiz ilk maç, 3 hafta sonraki Fenerbahçe maçı.''

Skibbe, bir soru üzerine, Luis Aragones'i uzun yıllardır tanıdığını dile getirerek, ''Kendisini iyi bir antrenör olarak biliyorum. Ertuğrul Sağlam'ı da aynı şekilde düşünüyorum. Herkes en iyisini vermeye çalışıyor, ama başarı, iyi sonuçlar elde edilirse gelir'' dedi.

Zor dönemlerde yönetim kurulundan gerekli desteği aldığını da kaydeden Michael Skibbe, ''Tabii ki yönetimden, kulübümüzden gereken desteği aldım, ama antrenörler, sırf alınan skorlarla değerlendirilmemeli. Profesyonel bütün teknik direktörler bu sorunlarla uğraşıyor'' şeklinde konuştu.