Tekil Mesaj gösterimi

Alt 13.05.08, 16:18   #3312
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Ruhumda var"

Savunmamızın bel kemiği Servet Çetin'den başarısının özeti...

Defansımızın yıldız ismi Servet Çetin, kazanılan şampiyonluğun ardından Zaman'a konuştu. Birçok karşılaşmaya sakat sakat çıktığını ifade eden tecrübeli oyuncu, Oftaş maçından sonra takım arkadaşları tarafından omuzlara alınmasını unutamadığını söyledi. Servet, tekmelerden yılmadan ayakta kalışını ise şu cümleyle özetledi: "Fedakârlık yapmak benim ruhumda var."

Bu sezon ortaya koyduğu performansla Galatasaray'ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan oyuncuların başında geliyor Servet Çetin. Birçok maçta sahaya sakat çıktı. Tekmeden gözünü sakınmadı, parmağı çatladı, kaşı açıldı, ayağında ödem oluştu; ama o her şeye rağmen takımını yalnız bırakmadı. Başarılı savunma oyuncusu, herkesi hayrete düşüren bu durumu bir cümleyle özetledi: "Fedakârlık ruhumda var."

2008 Avrupa Şampiyonası kadrosuna dahil edilen yıldız futbolcu, kasığında oluşan ödemden dolayı yaklaşık üç haftalık tedavi sürecinden geçirileceğini söyledi. Fatih Terim'in, takım arkadaşı Emre Güngör'ü 27. oyuncu olarak kadroya davet etmesinin çok normal olduğunun altını çizen Servet, "Ben şu anda Milli Takım'ın Antalya kampındayım. Kesinlikle kamptan çıkarılmadım. Nasıl Galatasaray'da birçok fedakârlık yaptıysam Ay-Yıldızlı forma için de aynı fedakârlığı ortaya koymaya hazırım. Hiçbir zaman mücadeleden kaçmam. Fedakârlık yapmak benim ruhumda var." dedi.

Servet, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ben yapı olarak mücadeleci bir oyuncuyum. Sahaya çıktığımda sadece takımımın kazanmasını düşünüyorum. Bu yüzden sakatlığım bile olsa sahadan çıkmak aklımdan geçmiyor. Ligde oynadığımız son G.Oftaşspor maçında herkes ikinci yarıda oyundan çıkmam gerektiğini söylüyor. Belki de ikinci yarıda oyundan çıkmam doğru olabilirdi. Ama ben mücadeleyi yarım bırakmak istemiyorum. Ligde şampiyon olduk ve bütün bu konular geride kaldı."

İlk senemde kupayı kaldırdım

Servet Çetin, kupa seremonisinde takım arkadaşlarına kızarak soyunma odasına neden gittiği şeklindeki soruyu ise, "Yorum yok." diyerek geçiştirdi. Artık bunların geride kaldığını anlatan Servet, takım arkadaşlarının sahanın ortasında kendisini omuzlarına aldığı sahneyi ise hiç unutamayacağını belirterek, "Galatasaray'daki ilk yılımda şampiyonluk sevinci yaşadım. Ali Sami Yen'in şampiyonluk atmosferi beni çok etkiledi. Takım arkadaşlarımın hepsinin beni omuzlarına alması ise çok güzel bir jestti. Bütün tribünlerin bana karşı gösterdiği sevgi gösterisi sakatlığımı unutturdu." ifadesini kullandı.

Çok zorlu bir lig maratonunu mutlu şekilde bitirdiklerini anlatan yıldız futbolcu, "Sezon içinde çok sorunlar yaşadık. Özellikle sakatlıklardan çok çektik. Hocamız Feldkamp görevini bırakıp yerine Cevat Güler geldi. Buna rağmen biz yarışı hiçbir zaman bırakmadık. Benimle birlikte birçok takım arkadaşım sakat sakat maçlara çıktı. Sezon sonunda da bu fedakârlıklarımızın karşılığını şampiyon olarak aldığımız için mutluyum." dedi.

Hoca ile aynı dili konuşmayı isterim

Servet Çetin, daha ilk yılında Sarı-Kırmızılı taraftarların gönlünde taht kurmasının sebebini saha içindeki mücadelesine bağlarken, sözlerini şöyle sürdürdü: "Genelde taraftarlar forvet ve orta saha oyuncularını daha çok sever. Ancak daha ilk yılımda Sarı-Kırmızılı taraftarlarla inanılmaz bir sevgi bağı oluşturdum. Onların gösterdiği sevgi seli bana gurur veriyor. Bu sevgiyi, sahaya çıktığımda elimden gelen her şeyi yapmama bağlıyorum. Saha içindeki bu fedakârlığı en iyi tribünler görüyor." Önümüzdeki sezon takımın başına yerli bir teknik adamın gelmesinden yana olduğunu ifade eden Servet, "Elbette ki alınacak teknik adama yöneticilerimiz karar verecek. Ben bir futbolcu olarak teknik direktörle aynı dili konuşmak isterim. Hocanın disiplinli olması da gerekir. Çünkü disiplin başarının anahtarıdır. Bu şartlarda bir yerli teknik adam bulunamazsa o zaman yabancı teknik adam da olabilir." diyerek bu konudaki görüşlerini dile getirdi.

2008 Avrupa Şampiyonası'na çok zorlu bir mücadeleden sonra katılmayı başardıklarını dile getiren Servet, "Önce gruptan çıkarak ilk hedefimizi gerçekleştirdik. Şimdi sıra şampiyonada iyi işler yapmak. Bunun için de lig bitti ve hemen çalışmalara başladık. Çok zorlu ve uzun bir çalışma süreci geçireceğiz. İnşallah şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanıp, bu önemli organizasyonda ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz." şeklinde konuştu.