Tekil Mesaj gösterimi

Alt 21.04.08, 17:39   #3107
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Ağır sorular

Ancak sarı-kırmızılı takıma F.Bahçe maçı öncesi bu futbol yetmeyebilir Bitime 3 maç varken hiçbir takıma "Sen kötü oynuyorsun" denemez.

Yazıya girerken, aslında maçın genel gidişinden bahsetmek istiyordum. Ancak şöyle bir düşündükten sonra gördüm ki, sorulacak sorular çoğaldı. Soruların da muhatapları bir değil birkaç kişi olduğu için harbi harbi soralım ve cevap bekleyelim. 1- İYI OYUN MU PUAN MI? Günün en büyük sorusu bu. İyi oyun mu yoksa üç puan mı? Tartışmasız ligin bitmesine üç hafta kala hiçbir takıma "Sen kötü oynuyorsun" diyemem. Stresi, sıkıntısı en az bizim kadar onların da yaşadığı heyecan iyi futbolu vurur. Onun için önce şuna karar kılmak lazım. İyi oyun mu yoksa üç puan mı? Bana göre hiçbir zaman artık iyi oyun önemli değil. Hele hele Kerim'in kendi kalesine attığı golden sonra rahatlayan maç insanı stresten kurtardı.

NONDA NİYE YOKTU!
Lincoln'ün de golü onun kaymağı oldu. Galatasaray'daki değişik sistem tek santrforlu oyundu. Ümit'in arkasındaki Lincoln en iyi oyunlarından birini ortaya koydu. Pas verdi, gol attı, top taşıdı, top çıkarttı. Demek ki bu bu sistem onu tam anlamıyla yıldız yapıyor. Arda Turan da iyiydi. Tabii bunlar iyi oyun içinde puan getiren hareketlerdi. Ancak Cevat hocaya da sormak isterim. Neden Nonda oyuna alınmadı?

BELEDİYE KAYBOLMUŞ
2-BU NASIL BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE? Bütün herkesin, futbol dünyamızda herkesin umudu, Büyükşehir Belediye'den Galatasaray'dan puan almasıydı. Gel gör ki Büyükşehir Belediye dün sahada yoktu. Nedendir bilinmez ama kendisine yakışmayan bir top oynamak Galatasaray'ın işine çok yaradı. Ben oldum olası Belediye takımlarının ligde olmasına karşıyım. Bu kulüplere yapılan masraflar senin, benim kısacası vatandaşın cebinden çıkıyor. 'Hayır' diyenlere teyp dinletirim.

LİNCOLN'E ÇOK YAZIK
3-MAÇIN KAHRAMANI LINCOLN'E GÜ- NAH DEĞIL MI? Lincoln maç boyunca o kadar çok tekme yedi ki içim cız etti. Hakem Selçuk Dereli hiç oralı olmadı. Onu da vicdana davet ederim. 4-YA FENERBAHÇE KARŞILAŞMASI? Sorun burada ya gelecek hafta sonu Ali Sami Yen Stadı'nda oynanacak olan Fenerbahçe maçı ne olur? Uzatmadan kısa bir cevap vereyim. Bu oyunla zor.