Tekil Mesaj gösterimi

Alt 08.04.08, 19:04   #2972
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"Benim için sürpriz oldu"

Brezilyalı yıldızımız Lincoln'den Kalli'nin ayrılışının kendisiyle alakalı olmadığını söyledi
Galatasarayımızın Brezilyalı yıldız futbolcusu Cassio Lincoln, teknik direktör Feldkamp'ın takımdan ayrılmasında herhangi bir etkisinin olmadığını, Feldkamp'la bazı sorunlar yaşadığını ancak bu sorunları karşılıklı konuşarak çözdüklerini söyledi. Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Brezilyalı futbolcu Lincoln, bazı basın organlarında çıkan teknik direktör Feldkamp'ın takımdan ayrılmasında etkisinin olduğu yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu ifade ederek, "Feldkamp'la ufak tefek sorunlarımız oldu ama bütün bu sorunlarımızı biz; bir erkek olarak, bir hoca, bir futbolcu olarak gözlerimizin içine bakarak hallettik, konuştuk. Her seferinde de üstesinden geldik. Ben zaten hocamızın bizimle gelmeyeceğini ve ayrıldığını soyunma odasına gelmeden iki dakika önce öğrendim. Zaten hepimiz şaşırdık. İki dakika önce öğrenmiş olan bir insanın zaten bu tür olaylarda nasıl bir etkisi olabilir. Ben karakter sahibiyim, belli bir kariyer sahibiyim ve bunun dahilinde ben her zaman hocalarımla olan ilişkilerime dikkat etmişimdir ve hiçbir zaman bir hocanın veya diğer bir oyuncunun geleceği hakkında olumsuz bir etkide bulunmamaya özen gösterdim. Dolayısıyla benim için de büyük bir sürpriz oldu" dedi.
Alman teknik adamın görevinden ayrılmasından sonra takıma ekstra bir motivasyon geldiği yönündeki yorumlara katılmadığını ifade eden Brezilyalı futbolcu, "Ben bu görüşe katılmıyorum. Bunlar futbolun içinde olan şeyler; ayrılması, ayrılmaması. 20 yaşında genç arkadaşlarımız var, onlar belki bundan etkilenmiş olabilirler ama buna da çok şahit olmadım açıkçası. Hepimiz sonuçta belli bir kariyere sahip insanlarız, yani bunun futbol içinde bir gerçeği olduğunu biliyoruz" diye konuştu.

"ANKARA 19 MAYIS STADI'NIN ZEMİNİ FUTBOL SAHASI OLMAKTAN ÇIKMIŞ"
Hafta sonu Ankara'da Gençlerbirliği ile kötü bir zeminde oynadıklarını hatırlatan Lincoln, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ankara 19 Mayıs Stadı'nda futbol oynamaya hazır bir ortam yoktu, zemin çok kötüydü. Orası futbol sahası olmaktan çıkmış gerçekten. Dolayısıyla sert mücadele olacağını biliyorduk. Rakibe karşı mücadele ettiğimiz gibi sahanın zeminine karşı da mücadele edecektik. Yağmurun da yağmasıyla doğaya karşı da mücadele verdik. Sonuçta Galatasaray formasını giydiğiniz zaman kendiliğinden bir motivasyon geliyor. Bu motivasyon bize karşı oynayan oyuncularda yüksek oluyor, çünkü sonuçta Galatasaray'a karşı oynuyorlar. Biz bunun da bilincindeydik ve artık bu şampiyonluk yarışının sonuna doğru geliyoruz. Bu bizi motive etti ve biz bırakmak istemedik, elimizden geleni yaptık. Motivasyon kendiliğinden o şeklide doğdu. Burada hepimiz isimiz, bireyiz. Bireyler oynuyor ama bireyler için oynamıyor. Bir kurum için oynuyorsunuz ve ona gönül vermiş taraftara ve milyonlarca insan için oynuyorsunuz. Ben sahada oynadığım zaman da bunun bilincinde ve bunu kalbimde taşıyarak oynuyorum."

"GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINDA ATTIĞIM GOLDEN SONRA NASIL SEVİNECEĞİMİ BİLEMEDİM"
Gençlerbirliği maçında attığı golden sonra nasıl sevineceğini bilemediğini anlatan Lincoln, "Golden sonra sevinmek istiyordum, nasıl sevineceğimi bilmiyordum, karar veremiyordum, rüyayla gerçek arasında bir yerde gidip geliyordum. İlk aklıma gelen seyirciye koşup demirlere çıkmaktı ama sarı kartım olduğunu hatırlayınca gidemedim, çünkü çift sarı karttan kırmızı kart olacaktı. Sonra ne yapacağımı şaşırdım; zaten arkadaşlarım beni buldu üzerime geldiler. O golü attığım için değil; takım bir gol attığı için ben çok sevindim. Buna sebep olmuş olmam beni daha da çok mutlu etti, ama gerçeği söylemek gerekirse maç boyunca o futbol oynanamayacak statta biz elimizden geleni yaptık ve hak ettiğimizi ben biliyordum. Yani herkesten fazla biz hak ettik bu sene bunu. O golü bulunca da 'Evet biz hak ettiğimiz bu şampiyonluğa devam ediyoruz' duygusuyla zaten hareket ettik" ifadelerini kullandı.
Galatasaray taraftarlarının inanılmaz olduğunu belirten başarılı orta saha oyuncusu, "Şunu açık bir şekilde ifade etmek istiyorum, hiç yorulmadan da bunu tekrarlayacağım. Bizim taraftarımız gerçekten inanılmaz bir taraftar. Gerek bana gösterdikleri ilgi, gerek takıma gösterdikleri ilgi ve ben biliyorum ki biz bu şampiyonluğu hak ediyoruz. Elimizden gelen her şeyi de yapacağız. Bunu bu taraftar kitlesi için yapacağız" dedi.

"BASKI ALTINDA OLMAK İSTEMESEYDİM DOĞDUĞUM ŞEHRİN AMATÖR TAKIMINDA OYNAMAYA DEVAM EDERDİM"
Futbolda futbolcular üzerinde baskının her zaman olduğunu söyleyen Lincoln, sözlerini şöyle tamamladı:
"Baskı her zaman olmalı. Yani futbolcu, büyük takım oyuncusu baskı altında oynamalı zaten. Baskı çünkü pozitif bir unsurdur. Zaten baskı altında olmak istemeseydim doğduğum şehrin amatör takımında oynamaya devam ederdim. Orada futbol oynardım ve hiç baskı altında olmazdım. Ama siz bir yerlere gelmek istiyorsanız bu baskı olmalı. Basın tarafından oluşturulan baskıya gelirsek, eğer ki bunlar adilse bunlar benim için son derece olumlu. Çünkü bunlar sizi, oyununuzu, kişiliğinizi geliştiren şeyler. Ama eğer ki bunlar adil değilse sadece üzüntü vericidir. Bunu daha önceki bir röportajda da konuşmuştuk, daha önce de bir açıklamam oldu bu konuda. Ben her zaman doğru habere, adil habere zaten katılıyorum. Bunu ben kendim de söylüyorum. Ama yalan haber veya gereksiz baskı veya adil olmayan bir ortam yaratıldığı zaman da tabii ki buna kızıyorum ama bunun benim üzerimde negatif bir baskı yaratmasına da izin vermiyorum."