Konu: AsK Ücgeni
Tekil Mesaj gösterimi

Alt 27.03.08, 08:59   #3
pinky61
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 5
Tesekkür almis 14 -> 4.294.967.268 Konu

Al***305;nt***305;:
ErGiN_HH´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
gelelim benim düsünceme

Bugün hemen bütün romanlarda mutluluk icin asik olmayi adeta sart kosuyorlar. Halbuki böyle bir durumun etkisi altinda kalarak mutlulugun cok defa yikilmasina sebeb oluyor. Peygamber efendimiz sav (Asiri sevgi, insani kör ve sagir eder) buyurmus.. artik buradan ne demek istedigimi anlamissindir

Atalarimiz da, Askin gözü kördür derler. Bir gamzeye esir olanlar,mutlu olacagi kimsenin meziyetini dikkate almadan, yani huyunu suyunu bilmeden, siril siklam asik oluyorlar..(COK YAZIK) Erkekle kadinin birbirine olan sevgisine, ask demek dogru degildir. Ask yüce bir mefhumdur. Basit sevgilere ask denmemelidir. Yani ben bu durumu öyle gördüm.. Mecazi olarak sevenlere, asik denmektedir.. Sehvet, sultanlari köle; sabir ise, köleleri sultan yaparmis Mutlu olmak icin gülün yaninda diken var diye üzülmemeli, dikenler icinde gül var diye sevinmelidir.. Her seyi Allah c.c rizasi icin sevmek, sabir ve ihlas göstermek gereklidir.. Eger sevgine bakipta, rabbini sana hatirlatmiyorsa, bilki cekecegin var

Belki biraz ters bi acidan baktim konuya, lakin sevginin gercek olmadigini gördügüm icin böle bisey yazma ihtiyacinda gördüm kendimi.. Edaya tavsiyem, sadece sabir eylesin.. cünkü Her türlü sikintinin en iyi ilaci sabirdir. Sözün en güzeli, söylenenin dogru olarak söylendiği dinleyenin de istifade ettigi sözmüs.. ins. ben dogru söylemis, sizde istifadesini iyi yapmissinizdir

Rabbim yar ve yardimcin olsun.. Selametle
so geldim yine.. düsüncelerine saygim sonsuz Ergin.. evet farkli bir acidan bakmissin olaya ama güzel bir bakis.. bazen iste insan mantigini kullanamiyor bazi durumlarda, bu durumda onlardan bitanesi herhalde.. seninde söyledigin gibi en önemlisi "sabir".. ama iste bazende hersey söyledigimiz yazdigimiz kadar kolay olsa dimi .. tekrar tsk ederim düsünceni paylastigin icin arkadasim..
Offline   Alıntı ile Cevapla