Tekil Mesaj gösterimi

Alt 25.03.08, 18:01   #2851
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Fikstür avantajı bizde"

Galatasarayımızın Milli futbolcusu ve son haftaların golcü ismi Ümit Karan, şampiyonluk yarışında kendilerinin fikstür avantajının olduğunu ve bunu da en iyi şekilde kullanacaklarını belirterek, "Takım olarak ligde başarılı bir performans gösteriyoruz. Avantajımızı iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu hafta Gaziantepspor ile oynayacağız. Maçı da kazandığımız zaman herşeyin çok daha güzel olacağına inanıyorum." dedi.
Karan, Fenerbahçe ile aynı puanda olmalarının da bir avantaj olduğunu ifade ederek Şampiyonluk yarışını kazanma ihtimali en yüksek takım olduğumuzu düşünüyorum" şeklinde konuştu...

KOLAY MAÇLAR YOK
İzmit Kartepe'deki Green Park Otel'de DHA'ya özel açıklamalar yapan ve Ligde artık kolay maçın olmadığını ifade eden Karan, "Artık son haftalara girdiğimiz için kiminle karşılaşacağımız önemli değil. Maç kazandığınız sürece şampiyonsunuz. En önemli unsur budur. Başka takımın yenilmesini beklemek gerekmiyor. Herşey kendi elinizde. Ama tabii ki bu kolay değil. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Sivasspor var. Onlarda bu yarışa katılıyor ve şampiyonluk için mücadele ediyorlar. Şimdi her maçtan galibiyetle çıkmayı arzulamak lazım. Bizim takımımızda bunu başaracak güçte ve inşallah ipi göğüsleyecek takım biz oluruz." ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE AVRUPA'DA BAŞARILI
Karan, sözlerine devamla ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselerek başarılı bir performans sergilediğini belirterek şunları söyledi:
"Çeyrek finale çıkmadan öncede çok zor bir rakip ile karşılaştılar. Sonuçta ülke puanı ve Türk futbolu adına güzel şeyler yaptılar. Galatasaray'da zamanında bunları başardı. Her Türk takımının Avrupa'da başarılı olmasını isterim. Şu an Fenerbahçe iyi bir başarı gösterdi. İnşallah bizde bunun üzerine katarak daha iyi yerlere geliriz"

BÜYÜK DEĞİŞİM OLDU
Ümit Karan yeri geldiğinde ekonomik sıkıntı çektiklerini de ifade ederek şöyle devam etti: "Sezonun başında kadroda önemli ölçüde revizyon oldu. Yaklaşık 10'la 20 arasında oyuncu değişti. Ayrıca ilk haftaları seyircisiz oynadık. Bunun yanında ekonomik olarakta sıkıntılar yaşadık. Ama bunlara rağmen Galatasaray iyi yerlere geldi. Galatasaray hem ekonomik, hemde futbol olarak kendini toparlamak zorunda. Takımımızın eski başarılı günlerine geri döneceğine inanıyorum. Şu an genç ve dinamik bir yönetim ve futbolcu kadrosuna sahibiz. Herşey bizim için olumlu gelişiyor.

BENİ VERMEK İSTEMEMELERİ DOPİNG OLDU
Devre arasında bir ara ismi Beşiktaş ile anılan Karan, kulübün kendine sahip çıkmasını överek şöyle konuştu: "Devre arasında çok özel antrenmanlar yaptım. Yardımcı hocamız Cevat Güler benimle özel olarak ilgilendi. Futbolda biliyorsunuz güç ve kuvvetin dışına moral de çok önemli. Sezon başında ve devre arasında bazı sıkıntılarım oldu. Beşiktaş'ın beni istemesi gibi, transfer konusunda bazı sıkıntılar oldu. Fakat ben yönetimle konuştuğum zaman, 'Seni vermek istemiyoruz. Bu takıma lazımsın' gibi söylemler beni motive etti. Ben Galatasaray'da olmaktan mutluyum. Sadece bu mutluluğumu sahaya yansıttığımı düşünüyorum"

BAZI ŞEYLER YANLIŞ
Ümit Karan konuşmas ının bu bölümünde de geniş kadro içinde herkesin oynamak istediğine işaret ederek şöyle devam etti.
"Türkiye'da hala bazı şeyler yanlış görünüyor. Sonuçta bir kadro sadece 11 kişiden kurulmuyor. Burada 20 - 25 kişilik geniş bir kadro var. Sonuçta herkes oynamak istiyor. Zaman zaman oynamayan futbolcu üzgün olabiliyor. Türkiye'de de maalesef oynamayan futbolcuya kötü gözle bakılıyor. Ama, sonuçta bu takım oyunu ve önemli olanda takımın başarısı. Bireyselciliğin ön planda olmaması gerekiyor."

NONDA'NIN AÇIKLAMALARINA DEĞİNDİ
Shabani Nonda'nın basına yaptığı, 'Deplasmanlara gitmek istemeyen, antrenmanlara çıkmamak için sakatlığını bahane eden futbolcular var' şeklindeki sözlerinden haberini olmadığını fakat, bu şekilde bir futbolcunun olduğunu sanmadığını ifade eden karan, "Bazı futbolcular maç başına anlaşmalar yapıyor. Bir futbolcunun böyle bir şey düşüneceğini sanmıyorum. Çünkü maddi ve manevi olarak futbolcunun kendisi zarar görüyor. Böyle bir karakterde futbolcunun olduğunu açıkcası sanmıyorum" dedi. Karan, Adnan Polat Başkanlığında kurulan yeni yönetiminde büyük yarar getireceğini sözlerine ekledi.
Takımdaki arkadaşlığı öven, bazen aile içerisinde kavgaların olabiligceğini ifade eden Ümit Karan ama, "İnşallah futbol hayatımın sonuna kadar Galatasaray'da kalırım. Bu sene Galatasaray'ı şampiyon yapmağı çok istiyoruz." diye konuştu.

DEMEK Kİ PERFORMANSIM YETERLİ DEĞİL.
A Milli Takım aday kadrosunda olmamasıyla ilgili bir soruya, "Yorum Yok" şeklinde yanıt veren Karan, bu konudaki düşüncelerini ise şöyle sıraladı:

"Her Türk futbolcu Milli Takım'da oynamak ister. Fakat, demek ki benim performansımı yeterli görmüyorlar. Fatih Terim ile aramda bir sorun yok. 2008'de Fatih hocanın beni kadroya alacağını zannetmiyorum. Sonuçta her hocanın, her futbolcunun oyun tarzını beğenecek diye bir kaide yok. Sonuçta 2008'in kadrosunda olacağımı tahmin etmiyorum."

Karan, özel hayatıyla ilgili olarak ise, aile içinde sorunlar yaşadığı şeklinde yazılanlarla ilgili olarak ise Ümit Karan, "Aile içinde hiçbir zaman sorunum olmadı. Ben ailemi çok seviyorum ve çok mutluyum" şeklinde konuştu.