Tekil Mesaj gösterimi

Alt 29.02.08, 23:01   #2
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Geri dönebilir!

Özhan Canaydın'ın yeniden aday olması gündemde!

Başkanımız Özhan Canaydın, kritik bir dönemden geçtiklerini belirterek, ''Büyüklerimiz bu kritik dönemde konsensüs yaratabilirler, bütün başkan adayları ile konuşulur ve tek liste ile seçime gidilir. Bu listeye de Galatasaray bir başkan bulur. Biz de bu başkanla beraber olur, görevlerimizi yerine getiririz'' dedi. Galatasaray Kulübü'nün eski divan kurulu başkanı Orhan Yüce, Caddebostan'daki Büyük Kulüp'te bir gece düzenleyerek, Özhan Canaydın'ı, Mart ayında yapılacak seçimde aday olmama kararından vazgeçirmeye çalıştı. Geceye kulüp başkanı Özhan Canaydın ile eski başkanlar Faruk Süren ve Alp Yalman'ın yanı sıra Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, eski DP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve çok sayıda kongre üyesi katıldı.

Yalman, Süren ve Sarıgül yaptıkları konuşmalarda, başkan Canaydın'dan, kararından vazgeçmesini istedi. Özhan Canaydın ise yaptığı konuşmada, kararını değiştirdiğini açıklamadı, ancak açık kapı bırakarak, şunları söyledi:

''Çok kritik bir dönemden geçiyoruz, takımımız ligde lider. Kupada 3 Anadolu takımıyla birlikte tek büyük yarı finalistiz. Basketbolda çok başarılıyız. Böyle bir dönemde çok dikkatli olmalıyız. Büyüklerimiz ortada, Galatasaray'a hizmet etmek için hazırlar. Büyüklerimiz nasıl ki bana bir gün, seçimden 3 gün önce 'girme' dediler girmedim. Bu büyüklerimiz, bugün bu kritik dönemde bir konsensüs yaratabilirler. Bütün başkan adayları ile konuşurlar, tek liste ile seçime gidilir. Bu listeye Galatasaray mutlaka bir başkan bulur. Biz de bu başkanla beraber olur, görevlerimizi yerine getiririz. Bu kritik dönemde 4 başkanın çekişmesi bize büyük yaralar açabilir. Bu başkan adaylarımız da bunu anlayışla karşılayacaktır. Büyüklerimiz nasıl ki Swissotel'in üst salonunda bana 'çekil, Galatasaray'ın menfaatleri bunu gerektiriyor' dediler ve ben 3 gün kala çekildiysem, şimdi de aynı görevi üstlenebilirler. Galatasaray'ın menfaati buradadır, tek listeyle gidelim. Hepimiz birleşelim, ben her zaman fedakarlık yapmaya hazırım. Biz, her zaman el eleyiz. Hepimiz hep beraberiz.''

Gecede, başkan seçildiği ilk günkü kadar heyecanlı olduğunu ve o keyfi yaşadığını kaydeden Canaydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sağolun. 3 dönem başkanlık yaptım. Çok ince düşünerek bu kararı verdim. Galatasaray, Ali Uras ile 3 dönem, Alp Yalman ile 3 dönem, Faruk Süren ile 3 dönem geçirdi. Ben de bunlar gibi 3 dönem yapıp bu görevime son vermek için veda konuşmamı yaptım. Hislenmemek imkansız. Zaten beni göreve getiren sizlersiniz. Bakıyorum genç bir nesil var, 3-4 tane başkan adayımız çıktı. Onların da yolunu açmamız, onlara da güvenmemiz lazım. Ben, Galatasaray'dan kopamam, yaşam tarzım. Sayın başkanlar Alp Yalman ve Faruk Süren iyi laflar söyledi. Benim için büyük kongre uzmanı derler. Hazirunun yüzde 65'ini tanıyan birisiyim. Galatasaray seçiminde sandık bellidir, oylar bellidir. Burada nasıl uzmanlık olur bilemem.''

-YÜCE: ''BOMBA DÜŞTÜ''-

Orhan Yüce da gecede yaptığı konuşmada, 23 Şubat'taki kongrede bir bomba patladığını ifade ederek, ''Ben onaylamak, el kaldırmak için gittiğim için, normal bir kongrede söz istemedim, çünkü konuşmaya gerek yoktu. Başkanımız çıktı 'benim sağlığım yerinde, ama sizlere veda ediyorum' dedi. Bu ciddi bir karardı. Bu arada şok yaşadık. Kahve molasında dışarı çıktığımda, bütün üyeler 'Biz ne yapacağız?' demeye başladılar. Ben kürsüye çıkıp 'Bizi bırakıp gidemezsin, bu başladığın eseri, stadı bırakamazsın, bunu bitir, sonra seni omuzlarda taşıyalım' dedim. Bu benim hakkım olduğu gibi, çok sayıda Galatasaraylının hakkı'' diye konuştu. 70 yıldır bu camianın içinde biri olarak, ''fulltime'' çalışan bir insan görmediğini kaydeden Yüce, ''Biz Galatasaraylılar, maalesef kıymetlerimizi gittikten sonra anlıyoruz. Bunun içinde Alp Yalman var, Faruk Süren var. Bunlar iş hayatlarını riske etmiş, kulüp için büyük fedakârlıklar yapmışlardır'' ifadesini kullandı.

-''KULÜP BIÇAK SIRTINDA''-

Bugün kulübün bıçak sırtında olduğunu ifade eden Yüce, şöyle konuştu:

''Her şeyden arının, kulübümüzü kurtaralım. Bu kulübü kurtaracak tek şey stadın yapılıp bitirilmesidir. Bunun en büyük örneği Fenerbahçe Stadı'dır. Fenerbahçe modern stat yaptıktan sonra, bugün gelirleri çok yüksektir. Stat 2 yılda bitecek. Bu kolay mı oldu? Hayır. Sayın başkan ve arkadaşları 3 yıl uğraştı. Bu stat olayını başlatan Faruk Süren'dir. O gün Mecidiyeköy'de o stat yapılsaydı, bugün başka şeyler konuşuyor olurduk, fakat bugün 80 dönüm üzerinde yapılan Aslantepe'deki stadın mutlaka bitirilmesi lazım. Bu işe başlayan kişiler, bu stadı bitirmelidir. Onun için, gel başkanım güzel bir ekip kur, bu ekiple 2 sene içinde bu stadı bitir. Bu arada 3-4 arkadaşımız başkan adayı. Bu arkadaşlarımız da gelsinler, aynı ekipte olsunlar. Beraber çalışalım, bir konsensüs yaratalım. Onlar da başkanın yönetiminde çalışsınlar. Biz böylece bu stadı yaparız. Bu kurdeleyi kes ve seni altın harflerle, Faruk Süren gibi, Alp Yalman gibi tarihe yazalım. Bu göreve angaje ol, yap, buna mecbursun. Sen Galatasaray'ı çok güzel temsil ettin, fair-play'de başarılı oldun. Kulüpler Birliği başkanı oldun. Galatasaray'da görev alınmaz, görev verilir. Biz bu görevi Özhan Canaydın'a verelim. Bu stadı bitirsin. Bu kurdeleyi kesmek senin hakkındır, kimse de bu hakkı senden alınmaz.''

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

'Her toplumda, keşke sıkıntı olduğunda önderlik yapacak bir insan bulunsa. Şu anda dönüm noktasında bırakma kararı doğru değildir. Bu stadın oluşumu sırasında, bürokrasi ile ilişkiler hiç kolay değildir. Bir dönem daha başkanımızın görevde kalması için ısrar ediyorum. Başkanımızın bugüne kadar yaptıklarını, yeni bir arkadaşımız devralırsa, gülürmesi çok zordur. Başkanımız iyi bir takımla, ekiple, yüksek heyetinizin takdirine sunuyor. Başlayan bu çalışmalar yeni bir arkadaşımızla hakikaten kolay olmaz.''

-YALMAN: ''KENDİSİNE TEMBİH EDİYORUM''-

Alp Yalman, Özhan Canaydın ile çok uzun süredir yönetimlerde beraber çalıştıklarını dile getirerek, ''Ben onun başkanlığında da yönetimde bulundum. Üzerinde küçücük bir hakkım bile yok bir başkan olarak. Kendisine bu görevi kabul etmesini tembih ediyorum, kabul edeceğinden de en ufak bir şüphem yok'' dedi.

Faruk Süren de Özhan Canaydın ile 2 ay önce konuştuğunda, kendisine göreve devam etmesi gerektiğini, belki ekibinin değişmesi gerektiğini söylediğini anlatarak, ''Daha yaratıcı ve vizyon sahibi bir ekip kurması için tavsiyede bulunmuştum. Mali kongrede birden geldi, 'Ben artık yokum' dedi. Ani bir karar. Ben böyle bir kararı beklemiyordum, burada Özhan başkanın kesin ifadeleri var. Burada ise genel bir arzu var, 'Özhan başkan ekibini kursun projeleri bitirsin' diye... Kendisi ikilem içinde, onu daha fazla desteklememiz, yardımcı olmamız lazım. İyi bir ekiple göreve devam etmesi lazım'' şeklinde konuştu.

-KİMSE ANLAMADI-

Toplantıya katılan kongre üyeleri, konuşmalar bittikten sonra birbirine ''Ne demek istedi?'' diye sorarak, başkan Canaydın'ın konuşmasından anlam çıkarmaya çalıştı.