Tekil Mesaj gösterimi

Alt 25.02.08, 13:23   #494
murat_n
Site Ondan Sorulur

murat_n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 11
Tesekkür almis 98 -> 19 Konu

'Takımın yeni golcüsü'
V.Manisa'ya attığı iki golle takımına 1 puanı getiren Trabzonsporlu Tayfun'a, takım arkadaşlarından destek geldi.
25.2.2008

Turkcell Süper Lig***8217;de Vestel Manisaspor ile 2-2 berabere kalan Trabzonspor***8217;da, attığı 2 gol ile takımına beraberliği sağlayan Tayfun Cora, bu maçta gol atacağının içine doğduğunu belirtti.

Tayfun Cora, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, ligde art arda aldıkları galibiyetler sonrasında Vestel Manisaspor maçına moralli çıktıklarını belirterek, "Maça çok iyi başlayamadık. İlk devrede 10 kişi kaldık ve 2 fark geriye düştük. Ancak özgüvenimiz üst düzeydeydi" dedi.

Devre arasında takım arkadaşlarıyla bir araya gelerek maçı çevireceklerinin sözünü verdiklerini ifade eden Tayfun Cora, "Herkes bu sözü yürekten verdi. İnançlı bir şekilde ikinci yarıya başladık. İyi oynayıp skora dengeyi getirdik. Attığımızdan daha fazlasını kaçırdık. Beraberlik bizim gibi büyük bir takım için mutluluk verici değil ama yine de mağlup olmaktan iyidir" değerlendirmesini yaptı.

"GOL ATMAK KEYİF VERİCİ"
Vestel Manisaspor maçında gol atacağının bir gün önceden içine doğduğunu dile getiren Tayfun, şöyle devam etti: "Maçtan önce kendi kendime ***8217;bu maçta gol atacağım***8217; diyordum. İlk yarıda bir pozisyona girdim, ancak atamadım. İkinci yarıyla birlikte hücuma daha çok destek vermeye başladım. Bunun sonucunda da iki gol attım. Gol atmak güzel ama gollerim galibiyeti getirseydi daha çok mutlu olurdum. Son dakikalarda bu şansı ele geçirdim. Vuruşum rakipten kornere gitti. Yine de bir savunma oyuncusu olarak gol atmak keyif verici."

Maç sonrasında takım arkadaşlarının kendisine (Takımın yeni golcüsü) diye takıldıklarını belirten Tayfun, "Arkadaşlarım bana, ***8217;Bu sen miydin. Artık forvet oyna. Gol krallığına 8 gol kaldı***8217; şeklinde espriler yaptılar. İnşallah gollerim ilerleyen haftalarda devam edecek" dedi.

"ANTALYA***8217;DA TEK YUMRUK OLDUK"
Son haftalardaki olumlu futbolun oynanmasında Antalya***8217;da yapılan kampın etkisinin bir hayli yüksek olduğunu kaydeden Tayfun Cora, şöyle devam etti: "Böyle bir kampa ihtiyacımız vardı. Hocamız ve takım arkadaşlarımızla tek yumruk, kısacası aile gibi olduk. Aramızdaki samimiyet 10 kat arttı. Hocamızın uyguladığı antrenman programıyla eğlenceli bir kampı tamamlayarak Trabzon***8217;a Antalya***8217;dan tek yumruk olarak döndük."Vestel Manisaspor beraberliğini Konyaspor karşısında telafi etmek istediklerini de vurgulayan Tayfun, şöyle dedi: "Konyaspor son haftalarda kötü neticeler aldı. Bize karşı mutlak galibiyet parolasıyla mücadele edecekler. Ancak ne olursa olsun oradan 3 puanla dönmek istiyoruz. Rakibin kim olduğu ve durumu bizim için önemli. Hedefimiz ligi 5. sırada bitirmek. Şu an itibariyle bu zor gözükse de sonuna kadar hedefi kovalayacağız. Kayserispor ile bir maçımız var. Onları ve diğer rakiplerimizi geçip çıkabildiğimiz en üst noktaya çıkmak istiyoruz."
Offline   Alıntı ile Cevapla