Tekil Mesaj gösterimi

Alt 05.12.07, 17:16   #1507
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Hamitten Lincoln gerçeği

Milli futbolcumuz Hamit Altıntop, Bayern Münih'e gelmeden önce Schalke 04'te birlikte forma giydiği Galatasaraylı Lincoln hakkında Fotomaç'a çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Pohpohlamak gerekiyor

"Schalke'de de herkes üzerine titrediği zaman oynuyordu. G.Saray'ın işi gerçekten zor".

Bayern Münih'in yıldızı Hamit Altıntop, Schalke'den takım arkadaşı olan Galatasaraylı Lincoln'ü yorumladı. Hamit, Brezilyalı oyuncu için, "Schalke'ye geldiğinde de aynı durum söz konusuydu. Yöneticiler, Lincoln'ü sürekli olarak pohpohluyordu. Herkes üzerine titriyor o da çıkıp futbolunu oynuyordu. Ancak ilerleyen zamanda takımda herkes buna isyan etti ve yönetim de desteğini Lincoln'den çekti. Zaten düşüşü de böyle başladı" dedi.

Görevini iyi bilmeli

Milli oyuncu, Galatasaray'ın işinin bundan sonra gerçekten zor olduğunu da belirtti. Hamit Altıntop sözlerini şöyle tamamladı: "Onun futbolculuğuna kimsenin zaten lafı yok ama profesyonelliğin gereğini de yerine getirmek lazım. Herkes görevini bilmeli. Umarım Lincoln kulübünde bundan sonra kalıcı olabilir. Böyle futbolcular zordur, Galatasaray'ın bu konuda sıkıntı yaşamasını istemem."

Favorisini açıkladı

Hamit Altıntop, Türkiye'de en yetenekli oyuncularıdan birinin Arda Turan olduğunu açıkladı. Milli futbolcu, "Birkaç sene sonra Arda, Avrupa'nın her takımında oynar. Tek eksiği çabuk yorulması" dedi. Hamit Altıntop, "Eğer kendine daha iyi bakarsa, geleceğin yıldızı olabilir. Ben onu, bizim Ribery'ye benzetiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.