Tekil Mesaj gösterimi

Alt 07.11.07, 18:05   #1037
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"Seyircimiz bize güç verecek"

Teknik direktörümüz Kalli, Helsingborg maçının zorlu geçeceğini, ancak bu zor maçı lehimize çevireceklerini söyledi.
UEFA Kupası'nda Helsingborg ile oynanacak karşılaşma öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Alman teknik adam, "Uzun bir aradan sonra taraftarımızın önüne çıkacağız. Seyircimizle buluşmamız güzel ve önemli olacak. Seyirci bizi daha da ileriye itecektir.

Taraftarın sahaya gelmesi için onlara güzel maç seyrettirmemiz gerekiyor. Şu an takımda pozitif bir hava var" diye konuştu.

Takım içinde önceden sakat futbolcuların fazla olduğunu ifade eden Feldkamp, "Hakan Şükür iyi çalıştı. Sabri hazır durumda. Lincoln'de hafta boyunca antrenmana çıktı. Yarın zor bir maçımız var. Çok çalışıp bu maça iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Bu zor maçı kendi lehimize çevireceğimizi düşünüyorum" dedi.
Öte yandan Gaziantepspor maçı sonrasında eleştirildiği yönetim ile arasında sorun olduğu şeklindeki sorulara tecrübeli çalışıtırıcı, "Yöneticiler derken kimi kastediyorsunuz. Gaziantepspor maçında Adnan Polat soyunma odasına girdi. Gayet normal bir şekilde görüşme oldu. Onun aşağıya gelmesini bana yardım isteği olarak karşıladım. Dünde bir toplantı yaptı. Hatta ben Adnan Bey'le takımı bir araya getirip neler yaptığımızı kendilerine hatırlatmasını istedim. Bu gayet normal bir yönetici teknik direktör ilişki olarak gördüm.
Gelecekteki planlamada ne gibi şeyler yapabiliriz, bilgi alışverişinde bulunduk" diye cevap verdi.

"Son zamanlardaki artan eleştirilere nasıl bakıyorsunuz" sorususana ise Feldkamp, "Bazı sorunlar varsa yetkili makamlara sorun. Ben yalan söylemiyorum. Sizin ne yazdığınız beni ilgilendirmiyor" dedi.
Tecrübeli çalıştırıcı, sahaya çıkardığı kadro ve macarelar aradığı şeklindeki eleştirilere de, "Doğrudur bu tespiti yaparken bu değişiklikler durup dururken mi yapıyorum. Bazı değişiklikleri yapmak zorunda kalıyorum.
Burada bulunduğum süre içinde hangi onbiri çıkarsam kritize edildi. Herkes benim Hasan Şaş'ı neden sağ tarafta oynattığımı söyleyip duruyor. Şu anda eğer sağ tarafta Hasan Şaş'tan daha iyi oynayacak oyuncum olsaydı, onu oynatırdım. Ben Hasan'ın neler yapabileceğini iyi biliyorum" diye konuştu.
Alman çalıştırıcı, oynayacakları maçlarda kendilerinin favori göstirilmesini ise, "Bordeaux'ta ben bunu anlayamadım. Kendi sahamızda yarınki maç öncesinde favori olmamız normal. Türkiye Ligi'nde ise favori olmamız" dedi.

Feldkamp, yarınki karşılaşmada kalede Aykut'un oynayacağını sözlerine ekledi.