Tekil Mesaj gösterimi

Alt 07.11.07, 10:23   #239
murat_n
Site Ondan Sorulur

murat_n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 11
Tesekkür almis 98 -> 19 Konu

Tehdit edildim!
"Gittin ama, şu maçı kaybedersek sana hesap sorarız" telefonları aldım. Ama biliyorum ki taraftarın bu tepkisi aşırı sevgidendi.Giderken hep gönlüm rahattı.
7.11.2007

***8220;Gittin ama, şu maçı kaybedersek sana hesap sorarız***8221; telefonları aldım. Ama biliyorum ki taraftarın bu tepkisi aşırı sevgidendi
Giderken hep gönlüm rahattı. Trabzonspor ile Huelva arasındaki bonservis probleminin çözümüne mutlaka katkı yapacağım
Kimseye kırgın değilim ama yedeklik bana göre değil. Oynadığım maçları 2-0***8217;dan kazandık ama benden sonra tam tersi oldu!

Çok ilginç bir kariyer öyküsü var... Aslında bir öyküsü olmadan bitebilirmiş kariyeri. Onu da röportaj yaptığımız anda öğrendik. 17 yaşında Almanya***8217;da çok ciddi bir sakatlık geçirmiş, doktorlar, ***8220;Oynayamaz***8221; demiş. Ama babası İzzet Martin, tüm imkanlarını seferber edip tedavisini gerçekleştirmiş, Ersen de futbola tekrar ***8216;merhaba***8217; demiş. Yeni bir şey daha öğrendik, sanıldığı gibi Alman asıllı da değilmiş. Martin soyadı birçok kişiyi yanıltmış, Alman imajı salmış ama Martin aslında bizim bir tüfek modelimizmiş.

Babaya teşekkürlerNürmberg***8217;te parlayan yıldızı Türkiye***8217;den önce Beşiktaş***8217;ın dikkatini çekti. Kara Kartal***8217;a büyük umutlarla geldi ama pek sivrilemeden dönemin birçok yıldızı gibi Siirt Jetpaspor***8217;a gitti. Sonra Anadolu***8217;nun çıtayı yükselten takımlarının gözdesi oldu... Son olarak da Trabzonspor***8217;un. Sıkça yedek kaldı ama oynadığı maçların hep yıldızıydı. Trabzon***8217;un UEFA***8217;ya veda ettiği Osasuna maçı kader anıydı. Attığı nefis gol yanlış bir kararla iptal edildiyse de, o çoktan Huelva***8217;nın listesine girmişti. Sonra İspanyollar Ersen***8217;in şov yaptığı Beşiktaş ve Galatasaray maçlarını da izledi, ***8220;tamamdır***8221; dedi.

Memnun değillerdi
Tam da Trabzonspor***8217;un elindeki golcülerden memnun olmayıp, yenilerini aradığı bir dönemdi. Huelva, Ersen Martin için kapıyı çaldı, Trabzonspor Yönetimi, onları ayakta karşıladı. Dile kolay, ***8216;memnun olmadıkları***8217; golcü için 1 milyon dolar gelecekti, bu da yeni bir forvet için kaynak demekti! Önce ***8216;tamam, anlaştık***8217; dediler, Ersen Martin***8217;e imza izni verdiler. Sonra Trabzon aradığı forveti bulamayınca, Ersen kıymete, Huelva küplere bindi. ***8216;Satmıyoruz***8217; dedi Trabzonspor, paranın geç geldiğini ileri sürüp. Ama İspanyollar ***8216;boğa***8217; gibi inatçıydı, FIFA***8217;da görüşürüz mesajını yolladı.

FANATİK***8217;e özel
Sonrasını herkes biliyor, FIFA Ersen Martin***8217;i Huelva***8217;ya verdi, Bordo-Mavililer***8217;de forvet için hesaplar devretti. Gitmeden önce ilk röportajını FANATİK***8217;e veren Ersen, bir de söz vermişti. İmza da bile giymediği formayı bizim objektiflerimiz karşısında giyecekti. Sözünü de tuttu. Şimdi söz, La Liga***8217;nın oyuncusu Huelvalı Ersen Martin***8217;de:

***8216;Yanlış aktarıldı***8217;
Çok rahatım. Sürecin tamamı yönetimin bilgisi dahilinde gelişti. Ben hayallerime kavuştum, inanılmaz mutluyum. Şimdi Trabzon ile Huelva arasında bir bonservis sorunu var. Ama Trabzon***8217;a vefa borcum olduğu için aracı da olacağım, çözümü kolaylaştıracağım. Ayrılışım aslında zaman zaman yanlış anlatıldığı için sorunlu göründü. Bundan etkilenenler de oldu. Bazı maçlardan önce, tehdit telefonları aldım. ***8216;Bu maçı kaybedersek senin yüzünden. Hesap verirsin***8217; diyenler oldu. Bunların aşırı sevgiden olduğunu biliyordum. Çünkü çok güveniyorlardı bana, inanıyorlardı.

Derbi hatırlatması
Trabzon kariyerimin başarılı olduğunu düşünüyorum. Ben sadece yedekliğe alışkın değilim. O kulübede oturmak zordu benim için. Yine de sorun etmedim. Direkt oynadığım maçlar dışında sonradan girdiğim karşılaşmalarda da kritik goller attım. Övünmek için söylemiyorum ama Trabzonspor benim oynadığım maçlarda 2-0 yenik duruma düştüğü derbileri kazanıyordu, sonra kaybetti.

***8216;En pahalısıyım***8217;
Huelva***8217;daki karşılama inanılmaz duygulandırdı beni. Düşünün, bir Türk futbolcusu La Liga ekibine gidiyor, başkanı o oyuncuyu havalimanında karşılayıp şehri gezdiriyor. İmza törenine 200-300 taraftar geliyor, herkes imza istiyor. Mükemmel anlardı. En az 2 ay oynayamayacak bir oyuncu olmama rağmen gittiğim maçta tribünlerin ilgisi de üst seviyedeydi. Bu zorlu süreç bana daha çok sarılmalarını sağladı. Beklentilerin büyük olduğunu o an anladım. Dile kolay, Sinama Pongol ile beraber takımın maliyeti en yüksek 2. adamıyım.

***8216;Trabzon hata yapıyor!***8217;Marcelinho, Jun, Musampa, Stepanov, Szymek... Trabzon***8217;a gelen yabancıların kalitesinde sorun yok. Asıl sorun gelenlere Trabzon***8217;un anlatılmaması. Yönetimler yabancılara hep, ***8220;Trabzon 4 büyükten biri, hep zirvede, şampiyonluk mücadelesinde***8221; diyor. Doğru ama şu da var, Trabzon şehrinin bir yapısı var. Açıkcası yabancılar sosyalliği seviyor, çok şey arıyor. Ama Trabzon***8217;da bulamayınca ruhen etkileniyor, futbola da yansıyor. Bu da anlatılmalı onlara. Aksi halde en çok Trabzon kaybediyor, durum ortada.

Başkana teşekkürler!
Başkan Nuri Albayrak, tüm olayların şahididir. O nedenle böyle rahatım. Hiç gizli bir iş yapmadım, o da elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı. Ona teşekkür borçluyum. O nedenle kulüpler arasındaki soruna da gereken ilgiyi göstereceğim.

***8216;Malesef gidince anladılar***8217;
Takımdayken, ***8216;Ersen ne işe yarıyor***8217; diyenler, giderken, ***8216;Ersen 1 milyon dolara satılır mı?***8217; dedi. Türkiye***8217;de insan gittikten sonra kıymete biniyor. Kendimi hiçbir lejyonerle kıyaslamıyorum. Fatih hocaya da beni yakından izlemesini tavsiye ediyorum!

***8216;Umut Bulut çok yalnız***8217;
Umut çok yalnız kalıyor. Trabzon***8217;un gol sorunu da bundan. Çünkü Gökdeniz hep yoğun pres altında, orta saha yeteri kadar ileri gelemiyor. Onun desteklenmesi lazım. Ayrıca Ergin Keleş ve Yusuf gibi iki genç yıldıza gereken ilginin gösterilmesi şart.
Offline   Alıntı ile Cevapla