Tekil Mesaj gösterimi

Alt 18.10.07, 18:42   #707
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"Hagi'nin yaptıklarını başka bir futbolcu yapamaz"

Lincoln sözlerini şöyle sürdürdü: "Futbolumla ilgili şunları söylemek istiyorum; geldiğimden dört aydan beri iyi futbol oynamam için gerekli tüm ortam bana sağlandı. Burda dostlarım var, bana destek olan insanlar var. Tüm sorunlarımı çevremdekiler hallediyor, bana yalnızca futbolu düşünmek kalıyor. Herhalde bu benim kaderimde var, gittiğim tüm kulüplerde başka oyuncular ile karşılaştırdım. Bu karşılaştırmaları doğru bulmuyorum, çünkü büyük oyunculara çok saygım var. Hagi ile karşılaştırılınca alttan aldım, çünkü O'nun burada yaptıklarını başka hiçbir futbolcunun yapacağını düşünmüyorum. Buraya elimden gelen herşeyi yapmaya geldim ve kanımı son damlasına kadar bunun için çalışacağım ama Hagi ile karşılaştırılmamı çok doğru bulmuyorum. Yani geldiğim günden beri Hagi konusunda o kadar çok güzel şey duydumki gerçekten birebir tanışmak istediğim insan. Kim bilir belki Hagi ile beraber sizlerle bir röportaj yaparım."
"Aklımda sadece G.Saray'da 4 yıl oynamak var"
Futbolu bırakma kararının çok erken olup olmadığı konusuna Lincoln şu yanıtı verdi: "Doğrusunu söylemek gerekirse, bu fikrimi açtığımda tüm insanlar bana aynı şeyi söylüyor. Beni yakınen tanıyan insanlar bilirki, geleceğini planlayan bir insanım. Şunu da unutmamak lazım, geleceği bir tek Tanrı bilir. O yaşa geldiğimde kendimi oynayacak güçte hissedersem oynarım ancak şu an için kararım bu, nihai bir karar değil. Şu an kafamda yalnızca Galatasaray'da 4 yıl oynamak var."
"Alex iyi bir oyuncu"
Fenerbahçeli Alex ile karşılaştırılmasına ise Lincoln şu yanıtı verdi: "Karşılaştırılmalardan hoşlanmıyorum, hiçbir oyuncu birbiriyle karşılaştırılmaktan hoşlanmaz. Kendisi ile ümit milli takımda da beraber oynamıştık ve iyi bir oyuncu. Alex, Fenerbahçe'nin kontratlı oyuncusu ve elinden gelen herşeyi Fenerbahçe için yapıyor, ben de Galatasaray'ın kontratlı oyuncusuyum ve elimden gelen herşeyi takımım için yapıyorum. Olayı böyle düşünmek lazım, bu soruların da tekrar tekrar geleceğini biliyorum."
"Brezilya Milli Takımı'na neden çağrılmadığıma anlam veremiyorum"
Brezilya Milli Takımı'na niye seçilemedi sorusuna Brezilyalı oyuncu şu yanıtı verdi: "Bu sorunun cevabı aslında çok zor, Brezilya A Milli Takımı'na çağırıldım, Copa America'nın hazırlık bölümüne çağırıldım ancak oynama fırsatım olmadı. Milli Takım'a çağırılmak önemli, bu iyi oynadığınızı gösterir ancak oynamadığım için de sorun yapmam. Çünkü önemli olan kulüp takımımda ne yaptığımdır, çünkü orada kontratım vardır ve önemli olan budur. Düşününce bende niye çağırılmadığımı bilemiyorum, 22 yaşımda Avrupa'ya geldim ve sürekli 11'de oynadım bulunduğum takımlarda. 2005 yılında Almanya'nın en iyi oyuncularından biri seçildim niye çağırılmadığımı ben de anlam veremiyorum."
Alex ile kontağım oldu, daha sonra Nobre ve Ricardinho aradı onlar ile konuştuk. Şu ana kadar hep beraber bir şey yapmadık. Adaptasyonumda bu isimler yardımcı olmadı. Adaptasyonumda en çok yardımcı olan Mustafa Turgun'dur.