Tekil Mesaj gösterimi

Alt 18.10.07, 18:41   #706
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"Feldkamp'a kararına katılmadığımı söyledim"

Beşiktaş kampının olaylarına gelirsek, tek bir cevap vereceğim ve herkesin bunu anlamasını istiyorum; öncelikle burda bulunduğum dört ay süresince yaşadığım olumsuz tek olay budur. Bunu tabi yaşamak istemezdim ancak herkes her zaman istediği şeyleri yaşayamaz. Bu olayda, daha doğrusu hata diyorum. Kulübün kuralları vardır, ben bunlara uymadım ve hata yaptım. Beni ziyarete gelen insanlar dosttan önce ailem gibi gördüğüm insanlardı. Onlar beni büyük bir maçtan önce yüreklendirmeye gelmişlerdi ve ben hata yaptım ve kadro dışı kaldım. Hata yapınca insanların özür dilemesi gerekir ve ben de takım arkadaşlarımdan onları yalnız bıraktığım için özür diledim. Daha sonra hocam ile görüştüm, hocam kurallar çerçevesinde bir karar almıştır ve doğrudur ancak bu konuda ona katılmadığımı da söyledim. Çok üzüldüm bu karar karşısında, bunu saklamakta bir sakınca görmüyorum. O gece uyuyamadım sabaha kadar. Bana yakın olan insanlar bunu gördü zaten. Bu kadar ağır bir karar beklemiyordum, sonuçta bir karar alınmıştır ve bize de buna uymak düşer. Biz oyuncular burda bir hoca için oynamak için gelmedik, burda herkes Galatasaray'a hizmet için gelmiştir, bu gerçek dahilinde ben bu kararı kabullendim.
Feldkamp ile Lincoln'ün arasındaki buzların eridiği konuşma!
Beşiktaş maçının ertesi günü hocam ile bir araya geldik, bu kararın üzüntüsünü O'nunla paylaştık ve katılmadığımı söyledim. O da bana bundan sonra nasıl olacak diye sordu, ben de açık bir şekilde şu cevabı verdim, buraya gelme kararımı verdim ve burada elimden gelenin en iyisini yapmaya geldiğimi söyledim ve aramızdaki buzlar biraz eridi. Sion maçına çıkınca 10-15 bin taraftarımızın adımı söylemeye başladığı zaman büyük moral buldum ve o gün moralim yüzde 80 düzeldi ve o moralle çıktım ve oynadım, bunun için taraftara çok teşekkür ediyorum ancak yine de yüzde 100 herşeyi unuttuğumu söyleyemem. Bu konu kapanmıştır, benim Galatasaray ile dört yıllık mukavelem var, bu dört yılın ardından da futbola devam etmek istemiyorum. Yani Galatasaray futbolu bırakmak istediğim yerdir.
"Milli Takım için resmi teklif gelirse, ciddi şekilde düşünürüm"
Milli Takım konusuna gelince, ben de gazetelerden takip ediyorum açıkçası. Şu ana kadar resmi olarak bana gelmiş bir teklif yok. Resmi olarak böyle bir teklif gelirse, bu bana büyük gurur verir, bu demekki sizin iyi bir oyuncu olduğunuz gösterir. Böyle bir teklif gelirse, sevdiğim insanlarla bir araya gelip düşünürüm, yöneticilerime ve aileme danışıp ciddi bir şekilde düşünürüm. Türk vatandaşlığına geçersem, Milli Takım'da oynamak işin zor kısmı değil, zor kısım ismimi değiştirmek olacaktır.
"Buradaki seyirci desteğini hiçbir yerde görmedim"
Seyircisiz maç daha önce hiç oynamamıştım. Şu ana kadar oynadığım tüm kulüplerde büyük bir taraftar grupları vardı. Bugüne kadar Galatasaray'da gördüğüm seyirci desteğini ve taraftarı hiçbir yerde görmedim. Seyircisiz oynadığımız maçların sonu geldiği için son derece memnunum. UEFA maçlarını seyircili oynadığımız zaman seyircimizin eksikliğinin ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz, seyirci olduğu zaman kendinizi çok daha iyi hissediyorsunuz.
Brezilya'dan Türkiye'ye gelirken, Almanya aktarmamda menajerimle, Türkiye'de herhangibir kimse beni karşılayacak mı diye sordum ve o da gülerek, bir kaç kişi heralde seni karşılar dedi. Havaalanından inince beni karşılayan binlerce insanı görünce doğru yerde olduğumu anladım ve inanılmaz bir pozitif havaya girdim ve kendi kendime "Tanrı beni olmam gerektiği yere gönderdi" diye düşündüm. Bu etkileyici bir başlangıçtı, bunun içinde ayrıca herkese teşekkür ediyorum.
Kolyesinin ne anlama geldiği sorusuna Lincoln şu yanıtı verdi: "L 10, beni simgeliyor, adıma tasarlanmış ürünler ancak şu ana kadar çok fazla tanıtmadım."