Tekil Mesaj gösterimi

Alt 02.10.07, 17:45   #434
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"K.Erciyes'te patlamayı yaptım"

Galatasaray'da gösterdiği başarılı performansla göz dolduran kaleci Orkun Usak, alt yapısında yetiştiği sarı-kırmızılı takıma 8 yıl sonra yeniden döndüğünü ve hedefinin kalıcı olmak olduğunu belirtti.

Galatasaray Dergisi'nin ekim ayı sayısında röportajı yer alan Orkun, Galatasaray'da ilk lisansı çıktığında 13 yaşında olduğunu vurgulayarak, ''1999 yılında PAF takımdan A takıma çıktım. Tabii o dönem forma şansı bulmamız çok zordu. Kalede Taffarel vardı. Galatasaray'ın efsane bir kadrosu vardı. O kadroda yer bulmak çok zor olduğu için ben de beklemek istemedim. 19 yaşındaydım ve enerjik zamanımda şansımı oynayabileceğim yerlerde geçirmek istedim. Forma şansı bulamayacağımı düşündüğüm için ayrılmıştım, 8 yıl sonra geri dönmek nasip oldu'' dedi.
Sarı-kırmızılı takımda resmi sözleşmesinin bittiği 1999 yılında henüz 19 yaşında olduğunu belirten Orkun, ''O dönem kulübe çağrıldım. 'Seni kampa götüreceğiz' dediler. Kabul etmedim. Çünkü oynama şansım yoktu'' açıklamasını yaptı. Orkun, hedefinin öncelikle Galatasaray'ın kalecisi olmak olduğunu ve bunun da 5 maçla olmayacağını ifade ederek, ''İnşallah 3 yıllık mukavelem süresince oynarım'' derken, ''Ben, bende olanın farkındayım. Yetenek olarak neye sahip olduğumu biliyorum. Ama insanlar da bunu bilmek ve emin olmak istiyor. Kayseri Erciyespor'da bundan emin oldular. Ben Kayseri Erciyesspor'da o patlamayı yaptım'' ifadelerini kullandı.
Maçlarda formasının altına giydiği boğazlı kazakla ilgili de başarılı file bekçisi, ''Ben öyle rahat ediyorum. 35 derecede İzmir'de maç oynarken de onu giyiyordum. İnsan rahatsız olduğu şeyi giyer mi? Ben bununla rahat edip mücadele ederken, dışardaki insanlar niye rahatsız oluyor anlamadım. Ben bunu yazın giydim, kışın da giyiyorum'' dedi.