A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Politika-Ekonomi (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Politika Nedir...? (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=684)

carpediem_317 08.09.07 11:46

Politika Nedir...?

Bir gün çocuk eve gelir ve akşam yemeğinde babasına; o gün öğretmeninin kendisine vermiş olduğu ödevi sorar...
-baba politika ne demektir?
babası bir müddet düşündükten sonra...
-bak şimdi oğlum bu söyleyeceklerimi bu akşam iyice ezberle ben sabah sana tam olarak açıklayacağım der...
1. Bu eve çalışıp para getiren ben olduğum için ben KAPİTAL oluyorum;
2. Benim getirdiğim paraları annen idare ettiği için o HÜKÜMET oluyor;
3. Biz hep senin için çalışıyoruz sen HALK oluyorsun;
4. Kardeşin daha küçük ve o bizim için GELECEK teşkil ediyor;
5. Sana ve Kardeşine bakan dadınız ise çalıştığı için İŞÇİ SINIFI oluyor...

Çocuk kendisine anlatılanları ezberlemeye çalışarak o gece uyur. Gecenin ilerleyen saatinde küçük kardeşinin ağlamasıyla uyanır. Bir de ne görsün kardeşi altına pislemiştir... Hemen dadısına haber vermek için koşar, dadısının kapısını bnir açar ki babasıyla dadısı içeride ........ yapıyorlar... Bu sefer çareyi annesine gitmekte görür ama ne fayda annesi bütün çağırmalarına, bağırmalarına karşı duyarsız kalır ve arkasını dönerek uyur. Çözüm üretemeyince de gider kendisi de yatar ve uyur.

Sabah olunca babası çocuğunu karşısına alır ve sorar...
-Evet oğlum neymiş bakalım POLİTİKA...?

Çocuk açıklamaya başlar...

->Babacığım; kapital işçi sınıfını beceriyor, hükümet bu durumdan habersiz, halk kimsenin umurunda değil, gelecek bok içinde...

işte size politika...

Temur_Melik 09.09.07 14:44

bu igrenç fıkryı buraya taşıman kadar saçma degil fıkra

politika kuantum fizifinin siyasete bulaşmış halidir. iki durum arasından üçüncüyü bulup her iki durumuda kırmadan idare edebilmektir.

Scorpio 10.09.07 03:37

emek harcamışsın ellerine sağlı güzel olmuş :D

GoqoL 10.09.07 14:07

ReziL..

carpediem_317 10.09.07 23:29

Al***305;nt***305;:

GoqoL´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 9966)
ReziL..

işte emeğe verilen değer... demek ki emeğe saygın çıkarların ve fikirlerin eleştirilene kadarmış...
teşekkür ederim...
saygılar...:sm33:

GoqoL 11.09.07 08:14

Al***305;nt***305;:

carpediem_317´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 10397)
işte emeğe verilen değer... demek ki emeğe saygın çıkarların ve fikirlerin eleştirilene kadarmış...
teşekkür ederim...
saygılar...:sm33:

Emeğe Saygım Sonsuz .. ama çirkinLiğie maLesef ..:sm8:

KaCaMaK 11.09.07 08:25

ellerin dert görmesin
gogol sana göre çirkinlik olabilir belki bize göre güzel kendine göre yorumla sizin gibi arkadaşlar çok düşüncelidir normalde ama fıkranın msj güzel neresini beğenmedin

GoqoL 11.09.07 08:29

ßuna Nokta Koymak Lazım.. DüşünceLer farkLi tamam onu ßiLiyoruz .. ßuda Düşünceye Göre yorumLanır... O benim düşüncemdi... saygiLar..

hahuer 29.09.07 23:52

Rahmetli edebiyatcı Muin Feyzioğlu'ndan aktarıyorum.Yunanca poli ve tika kelimelerinden oluşmuş.'Yalan sanatı'dır.Kelimenin aslı bu.Malum manası siyaset.

cimcime68 29.09.07 23:54

yalan dolan ala vere deve iste o islere akli yatan demek politika..akil isi bazen akil bile almiyo..benim dusuncemde bu..

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:07 .