A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Genel Konular (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Türk gençliği (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=1012)

_Sessiz_Ciglik_ 16.09.07 20:29

Türk gençliği

Türk gençliği nereye kayıyor??batılılaşma ile Türk gençlerinin asil kanındaki milliyetçi duygular yo****lmeye mi çalışılıyor??

nicolas_anelka 16.09.07 22:24

türkiyedeki türk gencligini bilmemde avrupadaki türk gencligi 2 kültür arasinda sIkIsIp kalmis

cimcime68 17.09.07 00:29

Al***305;nt***305;:

nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 13754)
türkiyedeki türk gencligini bilmemde avrupadaki türk gencligi 2 kültür arasinda sIkIsIp kalmis

suc kimde ama ordaki cocuklari slklstran ailelerde..tek sorumlu aile diyom benim cocugum insallah once islam sonra turk din ve ahlak kulturunde buyutcem:)

betulkevser 17.09.07 00:35

hersey ailede baslar ve ailede biter gerisi boş gençlik nereye gider ne eder ailenin tutum ve davranıslarına bağlıdır tamamen bence ........

cimcime68 17.09.07 00:36

Al***305;nt***305;:

betulkevser´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 13835)
hersey ailede baslar ve ailede biter gerisi boş gençlik nereye gider ne eder ailenin tutum ve davranıslarına bağlıdır tamamen bence ........

katiliyom demek istedihimde buydu

gentlman54 18.09.07 18:19

Öncelikle konun gercekten de cidi bir sorundur simdiki zamanimizda!

Benim düsüncem söyle!

Türk gencliginin böyle olmasi 3 seye baglidir!

1. Aile ve Egitim

2.Arkadas ve Cevresi

3.Haram ve Helal

bu üc seye bu zamanda hic dikkat edilmiyor!

Herkezin görüsüne saygi duyarim!

saygilarimla

SeDeFs 18.09.07 18:29

Agac yasken egilir temeli saglam oldumu hic korkmaya gerek yok ark cevresi önemli tabi ama temel saglamsa ufak sallantilarla atlatilabilir ve sonunda özüne döner ;)

_Sessiz_Ciglik_ 18.09.07 22:14

sizin anladığınız sadece arkadaslık iliskileri ..özellikle avrupa da yaşayan milyonlarca Türk genci ardından da avrupadaki genç ideolojileri beynine enjekte eden veya edirilen mi önemli olan konu bu ..benim asıl canımı sıkan konu..batılı devletler bir yanından kendi öz evlatlarımızı etkisiz bir yaşam biçimiyle standlandırıp..evlatlarını kurt gibi yetiştirirken bizim öz evlatlarımız kuzu gibi yetistirilmekte..buna bicok etken sayabilirim ..kendi boş ideolojileriyle gençlerimizin gözünü boyayarak gizli ideolojiler peşinde koşuyorlar..şimdi buyurun..yorumlarınız..

leonking90 17.07.08 07:49

Al***305;nt***305;:

betulkevser´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 13835)

evet... bencede bir çocuğun geleceği tamamen ailenin elindedir. Aile nasıl yetiştirirse öyle devam eder. Eğer aile başıboş bırakır ilgilenmezse çevresindekileri örnek alır ve o yaşam tarzımı belirler...
ve şunu da gözlemlediğim kadarıyla söyliyeyim gençlik hiç iyi bir yere gitmiyor. Bir çok genç gelişme çağında başıboş, ilgisiz ve sevgisiz bırakılıyor... :(

seda 31.07.08 13:42

bu sadece turk gencligi icin gecerli degil genclik gercekden nereye gidiyor tartisilir.... malesef hersey o kadar kolay olmuski genclik hic bir seyin savasini vermeden yuruyor... her sey marka olmus... bence genclik kulturunu aile bakisini, sevgiyi, saygiyi kaybetmis... ne yazikki gelecegimiz bu gencligi emanet... hepsi icin konusmuyorum bu arada ama cogunluk boyle... biz yurtdisinda kalan genclikse iki kultur arasinda kalmis neyi nasil yapacagimizi bilmiyen bir gencligiz.....

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:49 .