A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Futbol (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=30)
-   -   ***Galatasaray*** (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=405)

Hasani 29.09.07 22:32

Hasani 29.09.07 22:32

Hasani 29.09.07 22:33

Hasani 29.09.07 22:34

Hasani 29.09.07 22:35

Hasani 29.09.07 22:36

Hasani 29.09.07 22:36

Hasani 29.09.07 22:41

"Başkana armağan olsun"

"Başkana armağan olsun"

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, 2-1 kazandıkları Beşiktaş maçının ardından önemli bir virajı kayıpsız geçtikleri için mutlu olduklarını söyledi.
Adnan Polat maçın ardından yaptığı açıklamada maçı öncelikli olarak ameliyat olan kulüp başkanı Özhan Canaydın için oynadıklarını belirterek, "Takımda bunun bilincindeydi. Başkanımıza bu galibiyeti armağan ediyoruz ve kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
Maçla ilgili konuşacak birşey yok. İki takımda iyi mücadele etti. Biz daha fazla pozisyon bulduk ve iki golü de bulan biz olduk. Neticede bizim için çok önemli bir virajdı. Kayıpsız geçtiğimiz için mutluyuz" dedi.
Hakan ve Lincoln oynasaydı daha farklı olurmuydu sorusuna ise Polat, "Onu bilemiyorum. Bu bir varsayım. Ama Hakan da Lincoln da son derece kıymetli iki futbolcumuz. İnşallah bundan sonraki maçlarda onlar oynar" diye konuştu.

Hasani 29.09.07 22:44

Sessiz maçlarda fırtına gibiyiz

Lider Galatasaray, Beşiktaş'ı seyircisiz yapılan tarihi derbide 2-1 yenerek, ezeli rakibiyle ligdeki puan farkını 5'e çıkardı. Galatasaray, aldığı bu galibiyetle ligin üst sıralarında rahatlarken, Fenerbahçe ile arasındaki 7 puanlık farkı da korumayı bildi.
Beşiktaş da aldığı bu skorla ligdeki ilk yenilgisini tatmış oldu.
GALATASARAY, SESSİZ MAÇLARDA FIRTINA
Galatasaray, bu sezon yaptığı seyircisiz maçlarda fırtına gibi esti.
Sahasında 4. ''sessiz'' maçını yapan sarı-kırmızılı ekip, bunların hepsini kazanırken, puan yitirmedi. Sarı-kırmızılı ekip, ligde daha önce cezası nedeniyle evinde yaptığı seyircisiz 9 maçtan 8'ini kazanmış, yalnızca 1'ini yitirmişti.

PeGAsUS_yhu 29.09.07 23:03

sessiz maçta aslanım kükredi üç buanı aldı kartal fazla yüksek uçamazsın aslanın pencesinden kurtulamazsım namağlup LİDER galatasaray uA:cool: :cool: :cool: :p :p

Hasani 30.09.07 10:33

Başkansız seyircisiz 10'suz kralsız da Aslan

Başkansız seyircisiz 10'suz kralsız da Aslan

Cimbom, 23'te Hakan Balta'nın golü ile öne geçti. 44'te Tello muhteşem bir şutla eşitledi. 77'de Arda'nın düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Nonda gole çevirdi ve maçın skorunu belirledi: 2-1. Bu sonuçla lider Galatasaray, puan farkını Beşiktaş'la 5'e, Fenerbahçe ile de 7'ye çıkardı. Ligde yenilmeyen tek takım olarak da Galatasaray kaldı. Galatasaray böylece seyircisiz oynadığı 10 maçın 9'unu kazanmasını bildi. Feldkamp, kamp kurallarına uymayan Lincoln ve Hakan Şükür'ü kadroya almadı.

Herkes Galatasaray'ın bu iki süperi yokken kazanamayacağını düşünüyordu. Ancak 'kurt hoca' Feldkamp, Cimbom'un "10'suz da Kral'sız da" kazanabileceğini dün herkese gösterdi. Sahada iyi organize olamayan, Galatasaray üzerinde bir türlü baskı kuramayan Beşiktaş, Hakan Balta'nın golünden önce pozisyonun korner değil aut olduğunu iddia etti. Siyah-beyazlı futbolcular, Arda'nın ceza sahasında düşürülüşünde ise penaltı olmadığını savundular. Beşiktaş, dün 120 hafta sonra lider olma şansını kullanamadı.

Koptu gidiyor

Cimbom, Beşiktaş'ı Hakan Balta ve Nonda (P) ile geçti, henüz 7. haftada ligin zirvesinde tek kaldı.

Süper Lig tarihinin ilk seyircisiz derbisinde Beşiktaş'ı 2-1 yenen Galatasaray liderliğini de pekiştirdi. Sarı-kırmızılılar, ezeli rakibi karşısında maçın genelinde daha ataktı. 24. dakikada Hakan Balta, adaşı Arıkan'ın hatasında Cimbom'u öne geçirdi. Ümit Karan pozisyonları cömertçe harcarken, ilk yarının son dakikasında Tello skoru dengeledi.

TARTIŞMALI PENALTI
İkinci yarıda da Beşiktaş'a göre daha baskılı olan Galatasaray, Arda'nın tartışmalı penaltısında Nonda'nın penaltı golüyle 3 puanı hanesine yazdırdı. Sarı-kırmızılı takım bu galibiyetle puanını 19'a çıkarırken, ligin 7. haftasında Beşiktaş'a 5, F.Bahçe'ye ise 7 puan fark yaptı. Şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etti.

Hasani 30.09.07 10:36

3 puan ve artı

3 puan ve artı

Kalli bu galibiyetle, "Disiplin her şeyden önce gelir" mesajı verdi. Hem maçı hem de güvenoyu kazandı.

İki takım da derbilerde alışık olmadığımız oyun tarzıyla sahaya çıktı. Genelde derbilerde iki takım da önce yenilmemeyi düşünür, kapacağı toplarla hücumu, golü düşünür. Dün akşam ise tam tersi oldu. Kazanma düşüncesi iki takım için de önce geldi. Yani yenilmeme mantığı yoktu. G.Saray, alıştığımız dizilişle sahaya çıktı. Beşiktaş

ise klasik 4-4-2 düzenine döndüğü için G.Saray'ın ataklarına karşılık veremedi. Bu yarıda Linderoth'un karşısında kimse olmadığı için biraz daha ön plana çıktı.

SKOR 2-0 OLACAKTI
LİNDEROTH
ilk yarıda topla çok oynadı, oyunu kurdu, başarılı da göründü. G.Saray üstün oyununu skora da yansıttı. Net pozisyonlar buldu. G.Saray ikinci golü atacağı dakikada kontradan beraberliğe düştü. Bu dakikada Ümit Karan'ın kötü pası Beşiktaş'ın beraberlik sayısının gelmesine neden oldu. İkinci yarıda ise her iki hoca da çok yerinde değişiklikler yaptı. Özellikle Ertuğrul Sağlam'ın hamlesi oyuna denge getirdi.

İKİNCİ YARI DENGE
SAĞLAM
sistemi değiştirince her oyuncunun karşısında bir oyuncu oldu. Dolayısıyla da maçı güçlü olan kazanacaktı. Linderoth'un karşısına Serdar Özkan geldi. G.Saray ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da pozisyon olarak üstündü. Beşiktaş zaten oyununun karşılığını ilk yarıda fazlasıyla almıştı. Çünkü G.Saray oyun olarak üstündü. İkinci yarıda birez denge kurulduysa da sarı- kırmızılılar daha istekliydi.

TARTIŞMALI KARARLAR
KORA
kor futbol sürerken, Arda kendi çabalarıyla ceza sahasına girdi, iki oyuncu önünü kapattı. Arda kendini yerde buldu. Darbe yok gibi gördük ama hakem Selçuk Dereli penaltıyı verdi. Penaltı tartışılır ama Nonda'nın attığı penaltı golü skoru G.Saray lehine çevirdi. Her ne kadar korner ve penaltı tartışılsa da maçın bir galibi olacaksa onun G.Saray olduğunu düşünüyorum. Çünkü pozisyon olarak da G.Saray üstündü.

BÜYÜK BİR KAZANIM
G.SARAY,
3 puandan fazlasını kazandı. Çünkü böylesine önemli bir maç öncesi Feldkamp; Lincoln ve Hakan Şükür'ü tribüne yolladı. Onlar oynamadan bu maçın kazanılması çok önemliydi. Artık G.Saraylı oyuncular şunu bilecek, "Takım disiplini ön plandadır. Hata yapan, disiplinsiz davranan cezasını görecektir." Bence bu kazanım ileride G.Saray'a maçın 3 puanla geçilmesinden bile daha büyük katkılar yapacaktır.

Hasani 30.09.07 10:47

G.Saray'da Hakan Şükür ve Lincoln şoku

G.Saray'da Hakan Şükür ve Lincoln şoku

Alman çalıştırıcı, Beşiktaş karşılaşması öncesi kampta disiplinsiz davrandıkları gerekçesiyle iki yıldızı kadroya almadı

Feldkamp kesti attı

Alman çalıştırıcı, Beşiktaş karşılaşması öncesi kampta disiplinsiz davrandıkları gerekçesiyle iki yıldızı kadroya almadı... Hakan'ın kızı Buse ile tesislerde kalması Lincoln'ün 01.30'a kadar akrabalarıyla oyalanması bardağı taşıran damla oldu.

Galatasaray, Beşiktaş maçı öncesi Hakan Şükür ve Lincoln'ün kadro dışı bırakılmasıyla sarsıldı. Olay sarı-kırmızılı ekibin 18 kişilik kadrosunun açıklanmasıyla ortaya çıktı. Böyle önemli bir maç öncesi iki yıldızın birden kadroda olmaması büyük bir şaşkınlık yaratırken, tüm dikkatler sarı-kırmızılı ekibe yöneldi. İlk açıklama Hakan Şükür ve Lincoln'ün şeklindeydi. Detaylar ise zaman ilerledikçe ortaya çıktı.
kampta disiplinsiz davrandıkları
FLORYA'YA KOŞTULAR
Hakan'ın kurallara aykırı olmasına karşın tesislerde kızı Buse ile kalmasının kadro dışı kalmasına yol açtığı öğrenilirken, Lincoln'ün ise gece 01.30'a kadar Brezilya'dan gelen akrabalarıyla birlikte olması nedeniyle Kalli tarafından tribüne gönderildiği ifade edildi. Olayın duyulmasıyla birlikte yöneticiler Florya tesislerine koştu. Ancak araya girenler Kalli'yi ikna etmeyi başaramadı.

LİNDEROTH'A HAYIR

Kararın açıklanmasının ardından Linderoth'un da yöneticiler gibi Feldkamp ile görüştüğü, arkadaşlarının affedilmesini istediği ancak 'ret' yanıtı aldığı bildirildi. Hakan Şükür'ün kızının babasının kadro dışı kalmasından kendisini sorumlu tuttuğu için ağladığı belirtildi. Golcü oyuncunun yokluğunda PAF Takım'la Beşiktaş maçına çıkan Özgürcan 18 kişilik kadroya dahil edildi.

Hasani 30.09.07 10:51

Anakonda affetmez!

Anakonda affetmez!

Konya karşılaşmasında iki gol atan Kongo'lu, Beşiktaş'ı da boş geçmedi.

Galatasaray-Beşiktaş karşılaşmasına damgasını vuran isim Shabani Nonda oldu. Geçtiğimiz hafta Kasımpaşaspor maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Kongo'lu oyuncu, dünkü performansıyla tam not aldı. İlk kez 11'de çıktığı Konyaspor önünde de iki kez fileleri sarsan sarı-kırmızılı oyuncu, 77. dakikada Beşiktaş'a attığı

penaltı golüyle Galatasaray'ı galibiyete taşıdı.

ARDA MUHTEŞEM DÖNDÜ
Nonda süper performansıyla Galatasaray'da sivrilen isim olurken, Arda da futboluyla büyüdü. Genç oyuncu, uzun süren sakatlığının ardından derbide ilk 11'de sahaya çıktı ve bir orkestra şefi gibi takımını yönetti. Hırsıyla ve etkili futboluyla eski günlerine döneceğinin sinyallerini veren Arda Turan, penaltı yaptırarak da skorun değişmesinde önemli bir rol oynadı

Hasani 30.09.07 10:56

Maçın en heyecanlı dakikaları

Maçın en heyecanlı dakikaları

23 dakika
Arda soldan köşe atışı kullandı. Beşiktaş ceza alanında oluşan karambolde kaleci Hakan, topu yumrukla uzaklaştırmaya çalıştı. Ancak Hakan Balta, yerden sert vuruşla G.Saray'ı 1-0 öne geçirdi.

28 dakika
Sol kanattan gelişen atakta topu ceza sahası içinde önünde bulan İbrahim Üzülmez sağ ayağı ile yerden vurdu. Soluna kapanan
kaleci Orkun, meşin yuvarlağı kontrol edip tehlikeyi önledi.

38 dakika
Sağ kanattan kazanılan serbest vuruşta topun gerisine Tello geçti. Tello'nun arka direğe kestiği topa Serdar Kurtuluş hareketlendi. Orkun zamanında kalesinden çıkarak topu almayı başardı.

44 dakika
Nobre'nin arapasıyla buluşan Serdar Özkan'ın çıkardığı topa hafif sol çaprazdan oldukça sert bir vuruş yapan Tello, kaleci Orkun'un solundan meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu: 1-1.

49 dakika
Hakan Balta'nın Ümit Karan'a kestiği ortada İbrahim Toraman araya girip topu kornere çeldi. Köşe atışını Arda kullandı. Ön direğe inen topa Nonda kafa vurdu. Top kalenin yanından auta çıktı.

53 dakika
Sol kanattan çıkan Volkan Yaman, rakip ceza sahasına daldı. Savunmanın ayak koyduğu top Arda'nın önünde kaldı. Arda, yerden vurdu. İsabetsiz şutta top yine kalenin yanından auta çıktı.

65 dakika
Sol kanattan ceza sahasına ortalanan topu, Delgado boş pozisyonda kontrol etti. Arjantinli futbolcu, Tello'ya yerden pasını verdi. Son anda araya Hakan Balta girerek tehlikeyi uzaklaştırdı.

69 dakika
Galatasaray yine gole çok yaklaştı. Sol kanattan ceza sahasına gönderilen ortaya Nonda kafayı vurdu. Köşeye giden topa uzanan Hakan Arıkan, son anda meşin yuvarlağı tokatlayarak kornere çeldi.

77 dakika
Arda ceza sahası içinde İbrahim Toraman'ın hamlesiyle yerde kaldı. Hakem penaltı noktasını gösterdi. Topun gerisine geçen Nonda, kaleci Hakan ile topu ayrı köşelere gönderip skoru belirledi: 2-1.

Hasani 30.09.07 10:58

Herkesin başkanı

Herkesin başkanı

G.Saray ve Beşiktaş, pankartlarla Canaydın'a "geçmiş olsun" dedi. Canaydın'ı, Aziz Yıldırım da ziyaret etti.

TV'DEN İZLEDİ
G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, derbiyi ameliyat olduğu hastanede TV'den izledi. G.Saray "Başkanımız, seninle her şeye varız biz" pankartıyla, Beşiktaş ise "Geçmiş olsun Özhan Canaydın" pankartıyla sahaya çıktı.

DOSTLUK KÖPRÜSÜ
Canaydın'ı G.Saray Basketbol Takımı oyuncuları da

ziyaret etti. Özhan başkana bir "geçmiş olsun" ziyareti de F.Bahçe'den geldi. Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler Murat Özaydınlı ve Mahmut Uslu, "geçmiş olsun" dedi.

Hasani 30.09.07 11:03

Haberim yoktu

Haberim yoktu

Kadro dışı kalmasının şokunu yaşayan Hakan kendini savundu: Yasaktan haberim yoktu. Kızımın kalmasının nasıl bir zararı olduğunu bilemiyorum.

BUSE ÇOK AĞLADI
Beşiktaş maçında forma giyemeyen Hakan, kızı Buse'nin çok ağlaması nedeniyle tesislerde kaldığını söyledi. Evinin tesislerin yakınında olduğunu belirten Hakan, "Eşim, kızımın çok ağladığını söyleyince gidip aldım. Sabah kızımı gören hocamız beni kadro dışı bıraktı" dedi.

KURAL KURALDIR
Hasan Şaş'ın böyle bir problem yaşadığını ve bu olaydan sonra kampa çocuk getirilmesinin yasaklandığını anlatan Hakan şöyle devam etti: "Benim bundan haberim yoktu. Kızımın kampta kalmasının

nasıl bir zararı olduğunu bilemiyorum. Yine de kural, kuraldır."

Hasani 30.09.07 15:04

Galatasaray rövanşa bileniyor

Galatasaray rövanşa bileniyor

Galatasaray, Sion ile yapacağı rövanş karşılaşmasının hazırlıklarına başladı...
Turkcell Süper Lig'deki derbi karşılaşmasında Beşiktaş'ı 2-1 yenerek büyük moral kazanan Galatasaray, İsviçre'nin FC Sion takımıyla yapacağı UEFA Kupası 1. tur rövanş karşılaşmasının hazırlıklarına ara vermeden başladı.
Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanda, Beşiktaş karşısında ilk 11'de görev alan oyuncuların kısa süreli rejenerasyon çalışması yaptıkları, diğer oyuncuların ise yarı sahada taktik ağırlıklı maç yaptıkları bildirildi.
Ayrıca, sakatlıkları bulunan oyunculardan Sabri ile Okan'ın ise tedavilerine tesislerde devam edildiği kaydedildi.
Galatasaray, yarın akşam saatlerinde yapacağı antrenmanla FC Sion karşılaşmasının hazırlıklarını sürdürecek
.

Hasani 30.09.07 15:08

UEFA derbiyi yorumladı

UEFA derbiyi yorumladı

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) resmi internet sitesinde, Galatasaray-Beşiktaş maçı için ''Kapalı kapılar ardında, Galatasaray'ın derbi mutluluğu'' yorumunda bulunuldu. Sitede yapılan değerlendirmede, lider Galatasaray'ın, Beşiktaş'ı 2-1 yenerek, rakibiyle arasındaki puan farkını 5'e çıkardığını yazdı.
Sitede yer alan haberde, Galatasaray'ın geçen sezon sahasında çıkan olaylar nedeniyle seyircisiz oynan derbide, Galatasaray'ın 22. dakikada kazandığı köşe vuruşunda, Beşiktaşlı kaleci Hakan Arıkan'ın topu zayıf bir şekilde yumruklamasının ardından, Hakan Balta'nın düzgün vuruşla, sarı-kırmızılıları 1-0 öne geçirdiğini yazdı. Maçın 44. dakikasında Rodrigo Tello'nun harika bir gole imzasını koyduğunu ve böylece lig tarihinde Beşiktaş'ın Galatasaray'a karşı 100. golünü attığı belirtildi. Haberde, Galatasaray'ın 77. dakikada, tartışılan bir penaltı kazandığı ve Nonda'nın bu penaltıyı gole çevirmesiyle maçı kazandığı belirtildi. Öte yandan sitede yer alan maç değerlendirmesinde, Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın, ''Galatasaray, kazanmayı bizden daha çok istedi. Önümüzde çok önemli bir Porto maçı var. Artık bu maçı düşünmeliyiz'' sözlerine de yer verildi.

Hasani 01.10.07 22:12

Hak etmedim

Hak etmedim

"Derbi var diye 5 gün tesiste yattım. Arkadaşlarımla toplantı yaptım Böyle bir olay sonrası kadro dışı kalmak beni adeta yıktı. Üzgünüm".

G.Saray'da Beşiktaş maçında kadro dışı bırakılan Hakan Şükür, bu cezayı hak etmediğini söyledi. Dünkü idmandan önce Alman hoca ile görüşen Hakan, profesyonelliği bilen bir insan olduğunu belirterek, "Bu ceza adeta beni yıktı. Yaptığımda bir suç göremedim. Beşiktaş derbisi var diye geçen hafta 5 gün tesislerde yattım.

Arkadaşlarımla toplantı yaptım. Bunu hoca da biliyor. Böyle bir olay sonrası kadro dışı kalmak beni üzdü" dedi.

BENİM KURALIM
Bu Golcü oyuncu, bunları hocasına da söylediğini kaydederek, "Bu cezayı anlamadığımı ve hak etmediğimi söyledim. 'Benim kurallarım bu' dedi" ifadesini kullandı. Hakan şöyle devam etti: "Geçtiğimiz yıllarda böyle durumlarda ceza söz konusu değildi. Dün sabaha kadar uyuyamadım. Lincoln'ün olayıyla aynı güne denk gelmesi belki de benim şanssızlığım oldu. Futbolu bırakmayı düşünmüyorum."

Kriz Suruyor
Hakan Şükür ile Lincoln dün sabahki idmanda takımdan ayrı salonda çalıştı. Bu durum Feldkamp ile iki yıldız arasında soğukluğun devam ettiği şeklinde algılandı. Yönetim, "Kadro dışı kararı 1 günlük. İki oyuncu yarın takımla çalışacak" demişti.

Hasani 01.10.07 22:15

G.Saray'ı Allah korumuş

G.Saray'ı Allah korumuş

Kongo'lu, 3. golünü Beşiktaş ağlarına gönderirken, G.Saray'ın 15 milyon ödemeye hazır olduğu Kone, Sevilla'da 1 gol atabildi

Piyango vurdu

Kongo'lu, 3. golünü Beşiktaş ağlarına gönderirken, G.Saray'ın 15 milyon ***8364; ödemeye hazır olduğu Kone, Sevilla'da 1 gol atabildi.

Galatasaray turnayı gözünden vurdu. Necati'nin gönderilmesinin ardından golcü arayışına giren sarı-kırmızılılar, özellikle ünlü oyuncu Kone üzerinde durmuş ve bu futbolcuyu transfer edebilmek için 15 milyon euro'yu gözden çıkarmıştı. Ancak Kone, İstanbul'a gelmek istememişti. Ünlü bir isim beklerken, transfer edilen Nonda, önceleri hayal kırıklığı yaratsa sürede kendisine yer açmayı başardı.

da takım da kısa
DÖRT KÖŞE OLDULAR
Roma'dan 500 bin euro'ya alınan Kongo'lu, kale önünde soğukkanlı tavırları, sert şutları ile dikkat çekerken, Konya (2) ve Beşiktaş'a attığı gollerle yıldızlaştı. Sevilla'nın 12 milyon euro'ya aldığı Kone ise 3 maçta, sadece 1 gol atabildi. Sarı-kırmızılılar şimdi hem paralarının cebinde kalması, hem de iyi bir oyuncu kazanmış olmanın keyfini yaşıyor

Hasani 01.10.07 22:17

Sion delirmiş

Sion delirmiş

"İstanbul***8217;da sahaya en ufak bir şey atılırsa takımı çekerim. G.Saray tur için her türlü pisliği yapar".

LE MATİN'E KONUŞTU
G.Saray'ın perşembe günü UEFA 1. tur rövanş maçında konuk edeceği Sion'da inanılmaz bir paranoya var. İsviçre ekibinin başkanı Constantin, sarı kırmızılıların turu geçmek için her türlü pisliğe başvuracağını, ancak kendilerinin de buna karşı önlemler aldıklarını söyledi. İsviçre'nin Le Matin gazetesine
konuşan Constantin, özetle şunları söyledi:

GAZ KONTROLÜ!
"Maçta sahaya bir şey atılırsa takımı hemen çekeceğim. Zehirlenmeye karşı yemeklerimizi İsviçre'den götüreceğiz. Otelde su bile içmeyeceğiz. Soyunma odasında gaz kontrolü yapacağız. UEFA'ya 'bizi koruyun' dedik. Otelin iki katını kapatacağız. Oraya yabancı kimse giremeyecek. İsviçre konsolosluğu da önlemlerini alacak. Bu söylediklerim abartı değil."

Hasani 01.10.07 22:20

Arda'nın dönüşü

Arda'nın dönüşü

İki golde de başrolde yer alan yıldız oyuncu, tatil kaçamağı ve bar macerasını unutturdu.

SÜREKLİ İNİŞTEYDİ
G.Saray, Arda'nın geri dönüşünü kutluyor. Derbide iki golün de hazırlayıcısı olan genç yıldız, yeniden göze girdi. Geçen sezon büyük çıkış yapan oyuncu, tatil kaçamağı ve Bursa maçı öncesi bara gitmesi ile tepki çekerken, futboluyla da inişe geçmişti.

LİNCOLN'Ü ARATMADI
Lincoln'ün kadro dışı kalması ile Arda'ya piyango vurdu. Derbide onbirde forma giyen milli futbolcu, ilk golü hazırlarken, yaptırdığı penaltı ile de galibiyetin mimarı oldu. Futboluyla eski günlerden kesitler sunan Arda'yı Kalli de özel olarak
tebrik etti.

Hasani 01.10.07 22:22

Hakan Şükür: "Kalli haklı"

Hakan Şükür: "Kalli haklı"

Feldkamp'ın Lincoln ile birlikte kadrodışı bıraktığı futbolcumuz Hakan Şükür, karara saygılı olduğunu söyledi

Galatasaray'da derbi maç öncesi Lincoln ile birlikte Feldkamp tarafından kadro dışı bırakılan Hakan Şükür Lig TV'de Futbol Gündemi adlı programa telefon bağlantısıyla katıldı ve gündemi meşgul eden konu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hakan Şükür programda spor yazarı Atilla Gökçe'nin bir ifadesinin kendisini rahatsız ettiği için yayın katıldığını söylerek, "Gündeme düşmek istemesem de böyle olaylarla gündeme geliyorum. Ben artık futboldan zevk almak için iyi oynamak istiyorum, Allah'ın sevgili kuluyum demek ki bunlar başıma geliyor. Atilla Gökçe tarafından, Feldkamp'a karşı cephe oluşturduğum, Ersun Yanal'a da aynı şeyi yaptığım söyleniyor. Atilla Abi'ye bu anlamda katılmıyorum. Kadro dışı kalan bir futbolcuya kimse inanmak istemiyor, hep bunun altında bir sebep aranıyor.

Lincoln gece kulübüne gitti, benim de kızdığım söyleniyor, böyle birşey yok. Ayrıca Lincoln gece kulübüne gitseydi de kızardım. Kızımın kampa gelmemesi kuralı varsa, ceza almam normal ama ben hocaya bundan dolayı ceza almamam gerektiğini söyledim, bunu başka şekilde halledebileceğimiz söyledim ancak kendisi böyle uygun gördü. Ben böyle bir kuralı bilmiyordum. Ben bu cezaya ve hocama saygı gösterdim. Benim için bu olay kapandı. Hocamız haklıdır. Dün antrenman esnasında hoca ile toplantıdaydım, bu nedenle antrenmana çıkmadım, antrenmana çıkmama gibi bir durum söz konusu değil. Şunu da söyleyeyim, bu olay beni çok üzdü ve kırdı."
Lincoln ayrılmak istemiş!
Şükür sözlerini şöyle sürdürdü: "Kızım ve eşim bu olaylardan çok etkilendi, bayanların ve çocukların bu olaylarda duyguları çok daha yoğun oluyor. Bugün Milliyet Gazetesi'nde bir haber çıktı, bu haber tamamen doğruydu. Ben bu olayda hocamı kabahatli görmüyorum ancak bu olayın bu şekilde olmasına çok üzüldüm. Burda kimsenin suçu yok. Ben kadro dışı kalmayı hakettiğimi düşünmüyorum, ben hayatımda ilk kez 23'te yattım, sırf kızım geldiği için. Ancak kuralda buysa buna birşey diyemem."
Lincoln'ün takımdan ayrılacağı söyleniyor, bunu senin engellediğin söyleniyor sorusuna ise Hakan Şükür şu cevabı verdi: "Bu konu kısmen doğru. Lincoln bana, sen ne yaparsan ben de onu yapacağım dedi. Ben de boşver biz işimizi yapalım dedim ve maçı birlikte izlemeye gittik. Ben Lincoln'ün akrabaları ile o gece oturduğunu görmedim."
İdmana çıkacak...
Şükür kızının kampa gelmek istemesiyle ilgili olarak, "Kızım akşam televizyonda Alex'i çocuğu ile birlikte görmüş, beni aradı ve ağlıyordu, ben de evim çok yakın olduğu için çıktım ve kızımı alıp tesislere geri döndüm. Bu olayın bu boyutlara geleceğini düşünmemiştim. Geçen senelerde hep kızım ile kamplarda kalıyordum. Adnan Sezgin ile görüşeceğim, bu konular hakkında. Bu akşam antrenmana kısmetse çıkacağım. Bu iş tamamen kapanmıştır, bu spekülesyonlar iyi gidişimizi engellemeye yönelik diye düşünüyorum. " dedi.
Hakan Şükür, Sion maçı ile ilgili olarak ise: "Sion, bizim favori olmamızdan ilk maçta faydalandı, iyi bir kadroları var, hücuma iyi çıkıyorlar. Bizim hedeflerimiz var, turu geçecek bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Müthiş bir taraftar desteğimiz olacağanı düşünüyorum, onların Ali Sami Yen'den mutlu ayrılmaları için elimizden geleceğini yapıyorum." ifadelerini kullandı.

Hasani 01.10.07 22:24

Lincoln ve H.Şükür idmanda

Lincoln ve H.Şükür idmanda

Galatasaray'da Beşiktaş derbisi öncesinde maçın kadrosundan çıkarılan Hakan ve Lincoln bu akşamki antrenmana çıktılar. İki yıldız oyuncu da Sion maçının hazırlıklarına katılırken, Sportif A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin konu ile ilgili bir açıklama daha yaptı.

Sezgin, Florya'daki tesislerde yaptığı konuşmada, "Galip geldiğimiz maçtan sonra maçla ilgili konuşmak isterdik. Bu mesele sizin gündeminizde birinci sırada. Olay yaşandı ve bitti ve kararı da verildi. Şu anda antrenmandalar, önümüzdeki Sion maçına konsantre olup, kazanmayı amaçlıyoruz. Kaliteli bir kadromuz var. Bu iki arkadaşımız da bizim için çok önemli. Çeşitli spekülasyonlar yaratılıyor. Bu olay sadece bizim açıkladığımız gibidir ve bitmiştir. Biz artık meseleye kapattık, lütfen medya da kapatsın...Hata yapmak için hata yapmadılar. Masum bir ihmal söz konusuydu. Bu suç değil. Hakan buraya yıllarını vermiş bir oyuncu. Hepiniz artık sadece Sion maçını düşünüyoruz. Olay ile ilgilili güvenlikçilerin de soruşturması sürüyor" dedi.
Adnan Sezgin, Sion Başkanı Christian Constantin'in "İstanbul'a gelmekten korkuyoruz, zehirlenebiliriz" şeklindeki açıklamaları hakkındaki ise "Maksadını aşmıştır. Bizi orada oynadığmız maçta çok iyi karşıladılar, çok iyi misafirperverlik örneği gösterdiler. Biz de onlara aynı şekilde karşılık vereceğiz. Çok iyi ağırlayacağız. Ama Sion başkanı ne amaçla bunları söyledi. Bunları anlayamadık. Galatasaray takımı da seyircisi de bu tür maçları çok oynamıştır. Seyircimiz takımını destekleyip, rakibe karşı da centilmence bir tavır içinde olacaktır" şeklinde konuştu.

Hasani 02.10.07 17:32

Ben olmasaydım Lincoln giderdi

Beşiktaş maçı öncesinde kadro dışı kalmasına çok kırıldığını belirten 'Kral' Hakan Şükür, "Lincoln bu olaydan sonra Galatasaray'dan ayrılmaya karar vermişti. Onu gitmemesi konusunda ben ikna ettim" dedi. Bu arada Lincoln ve Hakan Şükür, Galatasaray'ın dün akşamki idmanına çıktı.

Konu kapandı

"G.Saray iktidar kavgalarına izin vermeyecek kadar büyük camia İyi gittiğimiz için bu olayı kullandılar. Kırıldım ama konu kapandı".

BEŞİKTAŞ maçında kadro dışı bırakılan Hakan Şükür, Kalli ile iktidar savaşı içinde olmadığını söyledi. Pazar günkü antrenmana çıkmayınca, 'kriz büyüyor' izlenimi veren Hakan, "İdman sırasında hoca ile toplantıdaydık. Nasıl antrenmana çıkayım. Sorunu tartıştık ve konuyu kapattık" dedi. Şükür, "Ancak şunu kesin söyleyeyim bu olay beni çok kırdı" diye konuştu.

AKCAN SÖYLEDİ
Florya Metin Oktay Tesisleri'ne kızı ile birlikte giriş yaptığını gören güvenlik görevlisinin durumu antrenör Ahmet Akcan'a bildirdiğini, onun da Feldkamp'a haber verdiğini anlatan Hakan Şükür konuşmasını şöyle tamamladı: "Kimse beni uyarmadı ve sabah Ahmat Akcan ile Feldkamp kızımı sevdiler, ama ben hocamın haksızlığını tartışmıyorum. Çünkü kural kuraldır."

KIZIM MİSAFİR Mİ
"Dün hocama da söyledim, 'Hocam tamam hatalıyım ama cezam bu mu olmalıydı? İlk kez kadro dışı kaldım' dedim. Kamp döneminde misafirler için bir kural vardı ama kızım benim misafirim değildi. Ben hayatımda ilk kez saat 11.00'de yattım. Duygusal davrandım. Kızım gerçekten artık Florya Tesisleri'ne gelmek istemiyor. Çocuklar bu duyguları çok fazla yaşıyor."

YIPRATAMAZLAR
"Bu kesinlikle iktidar savaşı değil. Olayların içine çekilmek beni üzüyor. Galatasaray'ın iyi gitmesini istemeyenler, bu olayı kullanıp bizi yıpratmak istiyorlar. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Hedeflerimiz çok büyük. UEFA'da Sion'u eleriz. Perşembe günü taraftar desteği de yanımızda olacak. Onları mutlu etmek istiyoruz. Turu geçecek sonucu alacağız."

Hasani 02.10.07 17:34

Kimse inanmadı ki
MİLLİ futbolcu Hakan Şükür, Türkiye'de hep tartışma ve spekülasyon ortamı olduğu için kadro dışı kalmaları konusunda bir sürü şeyin ortaya atıldığını belirtti. Şükür, "Siteden açıklanmasına ve yöneticilerin sözlerine rağmen bir sürü senaryo üretildi. Çünkü kimse kadro dışı kalmamızın altında bu kadar basit bir neden olduğuna inanmadı" yorumunu yaptı
Lincoln gitmek istedi
HAKAN, kendisi gibi kadro bırakılan Lincoln'ün de şok olduğunu söyledi. Kral, "Lincoln'ün olayı ile ilgili çok bilgim yok. Ama o da ilk kez böyle bir durumla karşılaştı" dedi. Lincol'ün gitmek istediği ve kendisinin ikna ettiği iddialarının kısmen doğru olduğunu belirten Hakan, "Sen ne yaparsan ben de onu yapacağım, dedi. Beraber gidip maçı izledik" ifadesini kullandı.
Lincoln gitmek istedi
HAKAN, kendisi gibi kadro bırakılan Lincoln'ün de şok olduğunu söyledi. Kral, "Lincoln'ün olayı ile ilgili çok bilgim yok. Ama o da ilk kez böyle bir durumla karşılaştı" dedi. Lincol'ün gitmek istediği ve kendisinin ikna ettiği iddialarının kısmen doğru olduğunu belirten Hakan, "Sen ne yaparsan ben de onu yapacağım, dedi. Beraber gidip maçı izledik"
ifadesini kullandı.

Hasani 02.10.07 17:35

Kürdan gibiydim

Kürdan gibiydim

Aslan'ın sol beki, "16 yaşına kadar çok zayıftım. Sonra boy attım. Bugünkü firikikleri atabilmek için çok çalıştım" dedi.

ÇOK GÜÇSÜZDÜM
G.SARAY'ın başarılı sol beki Volkan, attığı sert frikikleri çok çalışmasına bağladı. Genç yıldız, "Doğuştan gelen bir yeteneğim yok. 16 yaşına kadar çok güçsüz bir oyuncuydum. Kürdan gibiydim. Sonra boy atıp güçlendim. Çok çalıştım ve topa kuvvetli vurma yönümü geliştirdim" dedi.

TERİM'E BORÇLU

2. LİG'den kısa sürede Milli Takım'a yükselmesinde Fatih Terim'in payının büyük olduğunu söyleyen Volkan, " Milli Takım'a seçilince 'neden büyük takımda oynamayayım' dedim. Sonra G.Saray'a geldim" diye konuştu. Volkan, Kalli'nin yaşından çok daha genç göründüğünü de ifade etti.

Hasani 02.10.07 17:37

Ümit, '31' dedi

Ümit, '31' dedi

Galatasaray'ın golcü oyuncusu Ümit Karan, dün 31 yaşına girdi. Yönetim, internet sitesinde, "Mutlu Yıllar Ümit Karan" derken, takım arkadaşları da dün akşam yapılan idmanda yıldız futbolcuyu tebrik etti. Ümit, hedefinin Sion maçında gol atmak olduğunu söyledi.

Hasani 02.10.07 17:38

Parçalı forma çıktı
Galatasaray Pazarlama A.Ş. "Taçsız Kral" Metin Oktay anısına hazırladığı parçalı formaları satışa sundu. Sarı-kırmızılı taraftarlar, Metin Oktay'ın uzun yıllar giydiği ve adı ile özdeşleşen formaları G.Saray Store mağazaları ve G.Saray online satış sitesi üzerinden satın alabilecekler.

Biletler tükendi
Sion maçının biletleri tükendi. Kulüp yetkilileri geçen hafta satışa çıkan biletlerin tamamının satıldığını duyurdu. Aslan'ın kasasına 700 milyara yakın para girdi. 5 maç seyircisiz cezası nedeniyle takımlarına hasret kalan taraftarlar, bu sezon 2. kez G.Saray'ı Sami Yen'de izleyecek.

UEFA için start verildi
Galatasaray, Sion maçının hazırlıklarına dün akşam yaptığı antrenmanla başladı. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basına açık yapılan çalışmada Feldkamp, teknik ve taktik ağırlıklı varyasyonlar yaptırdı. Fıtık olan Ayhan idmanda yer almazken, Hasan Şaş ve Sabri ayrı çalıştı.

Sion yarın geliyor
Başkanları Konstantin'in kışkırtıcı açıklamaları tepki çeken Sion, G.Saray ile oynayacağı maç için yarın İstanbul'a gelecek. İsviçre ekibi, akşam Sami Yen'de son idmanını gerçekleştirecek. Teknik direktör Bigon da basın taplantısı yapacak. Sion'- un kaldığı otel özel olarak korunacak.

Hasani 02.10.07 17:40

Nasıl yani Breuckmann?

Alman spor yorumcularından Breuckmann Lincoln hakkında ilginç sözlerde bulundu

Beşiktaş derbisi öncesi takım kaptanı Hakan Şükür'le birlikte kadro dışı bırakılan Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Brezilyalı Lincoln hakkında Almanya'nın ünlü futbol yorumcuları İHA'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Almanya'nın önde gelen spor yorumcularından olan WDR Televizyonu yorumcusu Manfred Breuckmann ve Schalke 04'ü takip eden WR Televizyonu muhabiri Manfred Hendrick, uzun yıllar Bundesliga'da top koşturduktan sonra Galatasaray'a transfer olan ancak son günlerde kadro dışı kaldığı için gündeme gelen Brezilyalı yıldızımız Lincoln'ü değerlendirdi.

Schalke 04'ün Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda Rosenborg'la yapacağı maç için Norveç'e giden gazetecilerden Manfred Breuckmann, Lincoln'ün teknik direktör Karl HeinzFeldkamp tarafından Beşiktaş maçının kadrosundan çıkartılmasıyla ilgili olarak, "Bu beni hiç şaşırtmadı. Lincoln çok üstün özellikleri olan ancak bu performansını devamlı olarak sürdüremeyen bir futbolcu. Lincoln'ü çocuk gibi sevip okşamak hatta onu serbest bırakmak gerek. Lincoln serbestliği seven birisi. Zaten Schalke'de de benzer sıkıntıları oldu ve kadro dışı bırakıldı. Ancak daha sonra kendi haline bırakılınca 2 yıl Schalke'de kaldı" dedi.
Almanya'nın en sivri dilli futbol yorumcularından birisi olarak kabul edilen Breuckmann, Lincoln'ün Schalke'den ayrılmasının her iki taraf içinde çok iyi olduğunu iddia ederek Galatasaray teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Breuckmann, "Lincoln'ün Schalke'de olmamasının her iki taraf içinde iyi olduğu kanısındayım. Feldkamp'ı da çok iyi tanıyorum. Kaya gibi bir hoca. Onunla oyun oynanmaz. Hiç ummadığın bir anda işte böyle kadro dışı kalırsın" diyerek sözlerini tamamladı.
Schalke 04'ü dolayısıyla da Lincoln'ü iyi tanıyan gazetecilerden olan WR Televizyonu muhabiri olan Manfred Hendrick de, Lincoln'ün Galatasaray'dan ayrılarak yeniden Bundesliga'ya dönebileceğini iddia ederek, "Lincoln çok zor bir oyuncu. Kaiserslautern'de oynadığı zamanda ona özgürlük verilmediği için oradan ayrıldı. 2 yıl Schalke'de oynadı ancak Schalke ondan sadece her 5 maçta verim alabildi. Lincoln, takımda Brezilyalı arkadaşları olursa ve ona serbestlik tanınırsa mutlu olabilir. Eğer bunlar olmazsa Lincoln'ün çok faydası olmaz. Onun Bundesliga'ya dönebileceğini tahmin ediyorum. Çünkü Dortmund'un öyle bir oyuncuya ihtiyacı var ve Lincoln'ün can arkadaşı Dede Dortmund'da oynuyor" diye konuştu.

Hasani 02.10.07 17:42

Hakan hastanede!

UEFA Kupası 1. turunda İsviçre'nin Sion takımıyla 4 Ekim Perşembe günü yapacağı rövanş maçının hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da, Hakan Şükür'ün antrenmanda sakatlandığı öğrenildi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde basına kapalı olarak gerçekleştirilen sabah antrenmanında sağ dizine darbe alan deneyimli futbolcunun, kontrol amaçlı olarak hastaneye gönderildiği öğrenildi. Kulüp doktoru İlker Yücesir, Hakan Şükür'ün antrenmanda sağ dizine ciddi bir darbe aldığını belirterek, kendisine hastaneye gönderdiklerini kaydetti. Dr. Yücesir, ''Durumu henüz netleşmedi. Çok fazla ciddi olmamasını umut ediyoruz'' dedi.
Öte yandan, sarı-kırmızılı takımın sabah çalışmasında taktik ağırlıklı antrenman yaptığı bildirildi.
Sakatlıkları bulunan Okan ve Sabri'nin tedavilerine devam edilirken, bu iki oyuncunun daha sonra fizyoterapistler eşliğinde salon ve sahada özel çalışmalar yaptığı kaydedildi.
Bu arada, geçen hafta fıtık teşhisi konan Ayhan'ın yarın ameliyat edileceği, sakatlığının 4. haftasında bulunan Sabri'nin ise bugün ayrıntılı bir kontrolden geçeceği açıklandı.
Galatasaray, çalışmalarını bu akşam yine basına kapalı yapacağı ikinci antrenmanla sürdürecek. Sarı-kırmızılı ekip, yarın saat 17.30'dan itibaren, ilk 15 dakikası basına açık son bir antrenman yapacak ve kampa girecek.
Diğer yandan, Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, yarın saat 16.30'da Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenecek basın toplantısında Sion karşılaşmasıyla ilgili düşüncelerini açıklayacak.

Hasani 02.10.07 17:44

Fazla abartıldı"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Beşiktaş derbisi öncesi disiplinsizlik gerekçesiyle teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın Hakan Şükür ile Lincoln'ü kadroya almaması konusunda fazla abartıldığını söyledi.

Mecidiyeköy'de bulunan Cafe Crown Çadırı'nda düzenlediği basın toplantısında medya mensuplarına açıklamada bulunan Adnan Polat, son 3 gündür kadroya alınmama konusunun medyada yoğun bir şekilde işlendiğini kaydederek, ''Beşiktaş derbisi öncesi teknik heyetimizin Hakan Şükür ve Lincoln için aldığı kararla ilgili bir çok spekülasyon ortaya çıktı. Biz, medyanın irdelediği kadar bu konunun üzerinde durmadık'' dedi.
Her kulübün kuralları olduğunu kaydeden Polat, ''Tesislerimizde binden fazla sporcu, 300 personel var. Böyle bir grubu yönetmek için kuralların olması şart. Tüm kurallar ve kaideler yaşamımızı kolaylaştırmak içindir. Beşiktaş maçı öncesi kamp döneminde 24 saat süreyle tesislere ziyaretçi kabul edilmiyor. Sadece Adnan Sezgin ile yönetici Haldun Üstünel var. Ben dahi gerek olmadıkça gitmek istemiyorum. Temel amaç, teknik heyetle futbolcuları baş başa bırakıp, oynanacak maça konsantre etmek. Hakan Şükür kızını getirmiş, Lincoln'ün ise akrabaları gelmiş. Bunlar kurallarımıza aykırı hareketlerdi. Bu kurallar haziran ayında şifahi ve yazılı olarak futbolcularımıza iletilmiştir'' diye konuştu.
-''CEZALAR DOĞALDIR, OLAĞANÜSTÜ DEĞİL''-
Teknik direktör Feldkamp'ın pazar sabahı raporu aldıktan sonra iki oyuncuyu kadroya almama kararı verdiğini, kendisinin de sonradan duyduğunu aktaran Polat, ''Cezalar doğaldır, olağanüstü'' değil ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bizi üzen, Hakan Şükür gibi yıllarını Galatasaray'a vermiş ve hiçbir disiplin cezası almamış birinin bu cezaya uğraması. Diğeri de Lincoln. Onunla ilgili bazı şeyler anlatmak istiyorum. Transfer döneminde ilk transferimiz Lincoln'dü. Transfer etmeden önce, Galatasaray takımına liderlik yapabilecek, futbolcularla, teknik heyetle, taraftarla ilişkisi olan, yetenekli üst düzey bir oyuncu arıyorduk. Karakteri bizim için önemliydi. En uygun olanın Lincoln olduğunu düşündük. O da gelmek için çaba gösterdi ve transfer gerçekleşti. Geldikten sonra, önemli bir futbolcu olmasına rağmen gerek takım arkadaşlarıyla, gerek personelle, gerek teknik heyet, yönetici ve taraftarlarla son derece yakın, mütevazi bir ilişki içinde olduğunu izledik. Çok sevindik. Aradığımız futbolcuyu, saha içindeki lideri bulmuştuk. Gerek sporcu olarak yaşamı ve özel yaşamında bugüne kadar en ufak bir falsosu olmamıştır. İmajı dört dörtlüktür. Şu anda da kendisinden son derece memnunuz. İyi ki transfer etmişiz. Tesadüf, o da çok duygusal biri Hakan gibi. Bazen duyguları mantıklarının önüne geçebiliyor. Dolayısıyla böyle bir kural hatasının bu iki arkadaşımıza denk gelmesi şanssızlık. Hem de derbi maçı öncesi ise büyük talihsizlik. Ama biz kuralları koyarken, orada yaşayan herkes için koyduk. Kurallar herkese aynı mesafede işleyecektir. Onları suçlu olarak görmüyoruz. Sadece şanssızlık. Bu iki futbolcumuzun bizim gözümüzdeki değerleri en ufak şekilde zedelenmemiştir. Kurallarımız arkasında duracağız ve uygulayacağız. Teknik direktörümüzün aldığı kararın da arkasında durduk. Koyduğumuz kuralları uygulamıştır ve üstüne düşeni yapmıştır. Kararının arkasındayız. Bu olayın üzerinde çok detaylı durmadık. Bir çok senaryo üretildi, ama olay bundan ibaret.''
Olayı duyduğunda Futbol AŞ. Genel Müdürü Adnan Sezgin'le konuşup Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gittiğini kaydeden Polat, teknik direktör Feldkamp'a orada, aldığı kararın arkasında olduklarını ve geri adım atılmayacağını söylediğini belirtirken, iki oyuncunun affedilmesiyle ilgili bir talepte bulunmadığını ifade etti.
-''AHMET AKCAN İŞİNİ YAPTI''-
Beşiktaş derbisinde alınan galibiyetin yerine devamlı kadroya alınmama konusunun tartışıldığından yakınan Adnan Polat, Hakan Şükür ile Lincoln'ü antrenör Ahmet Akcan'ın rapor etmesiyle ilgili ise ''Kendisi hocamızın yardımcısıdır. Uzun yıllar da kulübümüzde çalıştı. Kendisi Feldkamp'ın talimatıyla görevini yapmıştır. Durumu rapor etmek durumundadır. Yapmasaydı hatalı olurdu. Suçlanacak bir durum bulamıyorum'' dedi.
Adnan Polat, perşembe günü FC Sion ile yapacakları UEFA Kupası 1. tur rövanş karşılaşması öncesi Hakan Şükür'ün sakatlandığı haberini aldığını ve durumunun ciddi olmamasını umduğunu belirtirken, ''Şimdi FC Sion maçına konsantre olmakla meşgulüz. Bizim için son derece önemli bir maç. İlk maçı 3-2 kaybettik. Şimdi kazanıp turu atlamak istiyoruz'' diye konuştu.
-''CANAYDIN'IN DURUMU İYİ''-
Toplantıda kulüple ilgili basın mensuplarına bilgi veren Adnan Polat, pankreas ameliyatı geçiren başkan Özhan Canaydın'ın durumunun iyi olduğunu söyledi.
Polat, bugün Canaydın'ı ziyaret ettiğini dile getirerek, ''Sayın başkan bir müddet daha hastanede kalacak. Ümit ediyoruz ki bu ayın ikinci yarısında tekrar bizimle birlikte olup, görevinin başına dönecek'' ifadesini kullandı.
-''FC SİON'U EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ''-
Galatasaray'ın UEFA Kupası'ndaki rakibi FC Sion'un başkanı tarafından verilen ve İstanbul'da sıkıntılı durumlarla karşılaşabilecekleri şeklindeki sözlere değinen Polat, İsviçre temsilcisini en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi.
Konuyla ilgili demecin İsviçre ve Fransa basınında yer aldığını aktaran Polat, ''Buradan kendilerine mesaj gönderiyorum. Galatasaray Kulübü en iyi şekilde kendilerini ağırlayacaktır. Hiçbir endişeye gerek duyulmadığı kanaatindeyim. Gelişlerinden gidişlerine kadar her türlü yardımı ve desteği sağlayacağız. Onlar da ilk maçta bizi en iyi şekilde ağırlamışlardı. Burada hiçbir endişeleri olmasın'' şeklinde konuştu.
-SEYRANTEPE'DE TEMEL ATMAYA DOĞRU-
Adnan Polat, Seyrantepe Stadı ile ilgili olarak yüklenici firma ile TOKİ arasındaki prosedürlerin bitirilmek üzere olduğunu ifade ederek, ''Ayın 11'ine kadar teminat mektupları da verilecek ve ay sonuna doğru temel atma durumu olacak. Bu, sayın başkanımızın sağlık durumu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programına bağlı olarak belirlenecek. Her iki şartın da örtüşmesi halinde, en kısa sürede stat temelini atacağız'' diye konuştu.
Ayrıca, bayan ve erkek basketbol takımlarının önemli bir atılım içinde olduğunu söyleyerek taraftarlardan bu şubelere destek isteyen Polat, sarı-kırmızılıların kulübe gelir getirecek her türlü projesine de açık olduklarını vurguladı.
-HAVUZ KAZASI POLAT'I GÜLDÜRDÜ-
Basın toplantısının yapıldığı Cafe Crown Çadırı'nın içindeki havuza, konuşması esnasında bir kişinin düşmesi, Adnan Polat'ı güldürdü.
Konuşmasını keserek gülmeye başlayan Polat, önce ''Havuza düştü, geçmiş olsun'' derken, daha sonra da ''Burada birinin havuza düştüğünü ilk kez görüyorum'' dedi.

Hasani 02.10.07 17:45

"K.Erciyes'te patlamayı yaptım"

Galatasaray'da gösterdiği başarılı performansla göz dolduran kaleci Orkun Usak, alt yapısında yetiştiği sarı-kırmızılı takıma 8 yıl sonra yeniden döndüğünü ve hedefinin kalıcı olmak olduğunu belirtti.

Galatasaray Dergisi'nin ekim ayı sayısında röportajı yer alan Orkun, Galatasaray'da ilk lisansı çıktığında 13 yaşında olduğunu vurgulayarak, ''1999 yılında PAF takımdan A takıma çıktım. Tabii o dönem forma şansı bulmamız çok zordu. Kalede Taffarel vardı. Galatasaray'ın efsane bir kadrosu vardı. O kadroda yer bulmak çok zor olduğu için ben de beklemek istemedim. 19 yaşındaydım ve enerjik zamanımda şansımı oynayabileceğim yerlerde geçirmek istedim. Forma şansı bulamayacağımı düşündüğüm için ayrılmıştım, 8 yıl sonra geri dönmek nasip oldu'' dedi.
Sarı-kırmızılı takımda resmi sözleşmesinin bittiği 1999 yılında henüz 19 yaşında olduğunu belirten Orkun, ''O dönem kulübe çağrıldım. 'Seni kampa götüreceğiz' dediler. Kabul etmedim. Çünkü oynama şansım yoktu'' açıklamasını yaptı. Orkun, hedefinin öncelikle Galatasaray'ın kalecisi olmak olduğunu ve bunun da 5 maçla olmayacağını ifade ederek, ''İnşallah 3 yıllık mukavelem süresince oynarım'' derken, ''Ben, bende olanın farkındayım. Yetenek olarak neye sahip olduğumu biliyorum. Ama insanlar da bunu bilmek ve emin olmak istiyor. Kayseri Erciyespor'da bundan emin oldular. Ben Kayseri Erciyesspor'da o patlamayı yaptım'' ifadelerini kullandı.
Maçlarda formasının altına giydiği boğazlı kazakla ilgili de başarılı file bekçisi, ''Ben öyle rahat ediyorum. 35 derecede İzmir'de maç oynarken de onu giyiyordum. İnsan rahatsız olduğu şeyi giyer mi? Ben bununla rahat edip mücadele ederken, dışardaki insanlar niye rahatsız oluyor anlamadım. Ben bunu yazın giydim, kışın da giyiyorum'' dedi.

Hasani 03.10.07 17:12

Farkı görün

Farkı görün

"Prensiplerimizi çiğnemedik. Ezeli rakiplerimize 5 ve 7 puan fark attık. Hâlâ kriz konuşuluyor".

G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, "Hakan Şükür- Lincoln olayı çok abartıldı. Kalli kuralları uyguladı. Buna bir iş kazası, bir tesadüf diyelim, kapatalım" dedi. Polat gündemdeki konulara açıklık getirirken, teknik direktör Feldkamp tarafından Beşiktaş maçı öncesinde kadro dışı bırakılan Hakan Şükür ve Lincoln

olayına da açıklık getirdi.

ÇOK ABARTILDI
Polat, "Bizim kurallarımız belli. Kampa ziyaretçi yasak. Hakan Şükür bugüne kadar disiplinsizlik nedeniyle ceza almamıştır. Talihsiz bir ceza bu. Lincoln de çok duygusal biri. Kadro dışı kalınca çok üzüldü. Biz buna 'iş kazası, tesadüf' dedik. Ancak basın, olayı çok abarttı. Hakan ve Lincoln maçın ilk yarısını izledi, ikinci devresini ise evlerinde seyretti" dedi.

ÇİFTE STANDART
G.Saray Başkan Yardımcısı, bu olayın futbolcuların değerini düşürmediğini de söyledi. Polat, kararı Adnan Sezgin'den öğrendiğini, Kalli'nin her zaman arkalarında olduklarını da belirterek şöyle konuştu: "Kurallarımız kişiye göre değişmez. G.Saray'ın en büyük farklarından biri de budur. Sonucu ne olursa olsun prensiplerden taviz vermeyiz, vermeyeceğiz."

TAVİZ VERMEYİZ
Polat şöyle devam etti: "Beşiktaş maçı öncesi kurallardan taviz vermedik, 8 yeni oyuncuyla çıktığımız maçı kazandık. F.Bahçe'ye 7, Beşiktaş'a 5 puan fark attık. Medya 4 gün Hakan-Lincoln olayını yazdı. Burada konuşulması gereken G.Saray'ın başarısıdır. Basından ricam Sion maçı öncesi olmayan şeyleri olmuş gibi gösterip spekülasyon yaratmaması."

Hasani 03.10.07 17:14

G.Saraylı Lincoln Dortmund yolunda

G.Saraylı Lincoln Dortmund yolunda

"Cezaya kızar. Onu çocuk gibi sevip, okşamak ve serbest bırakmak gerekir. Dortmund'a gidebilir"

Kaçabilir

Almanya'nın önde gelen spor yorumcularından olan WDR Televizyonu yorumcusu Manfred Breuckmann ve Schalke 04'ü takip eden WR Televizyonu muhabiri Manfred Hendrick, Lincoln'le ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Breuckmann, Lincoln'ün kadrodan çıkartılmasıyla ilgili olarak, "Bu olay beni hiç şaşırtmadı. Lincoln çok üstün özellikleri olan ancak bu performansını devamlı olarak sürdüremeyen bir futbolcu. Lincoln'ü çocuk gibi sevip okşamak hatta onu serbest bırakmak gerek" dedi.

ZOR BİR FUTBOLCU
WR Televizyonu muhabiri Hendrick de, Lincoln'ün G.Saray'dan ayrılarak Bundesliga'ya dönebileceğini iddia ederek, "Lincoln çok zor bir oyuncu. Takımda ona serbestlik tanınırsa mutlu olabilir. Eğer bu yapılmazsa Lincoln'ün çok faydası olmaz. Onun Bundesliga'ya dönebileceğini tahmin ediyorum. Çünkü Borussia Dortmund'un öyle bir futbolcuya ihtiyacı var ve Lincoln'ün can arkadaşı Dede, Dortmund'da oynuyor" yorumunda bulundu.

Hasani 03.10.07 17:16

Hakan Şükür şoku

Hakan Şükür şoku

Sion karşılaşmasının hazırlıklarını sürdüren G.Saray'da tecrübeli futbolcunun sakatlanması moralleri bozdu. Hakan'ın yarınki maçta oynama ihtimali düşük.

TOPAL'LA ÇARPIŞTI
Sion maçı hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'ın dün sabah yaptığı antrenmanda sakatlanan Hakan Şükür'ün kemik zarında ve çevreleyen yumuşak dokuda ödem tespit edildi. Mehmet Topal ile çarpışan ve sağ diz dış yanına aldığı darbe nedeniyle çalışmayı tamamlayamayan Kral, Acıbadem Hastanesi'nde
kontrolden geçti.

OYNAMAYABİLİR
Antrenmanı yarıda bırakan golcü oyuncu, hastaneye götürüldü. Kulüp doktoru İlker Yücesir, Hakan Şükür'ün antrenmanda sağ dizine ciddi bir darbe aldığını belirterek, kendisini derhal hastaneye gönderdiklerini kaydetti. Dr. İlker Yücesir, "Hakan Şükür'ün tedavisine başladık. Sion maçına yetiştirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Hasani 03.10.07 17:18

Volkan sevinci

Volkan sevinci

MR'ında önemli bir bulguya rastlanmayan sol bek, Kalli'nin şans vermesi halinde görev yapacak. Volkan turdan çok emin.

KALLİ NEFES ALDI
Geçen hafta Beşiktaş'la oynanan karşılaşmadan sonra belinde şiddetli ağrılar oluşan ve bu nedenle MR'ı çekilen Volkan'da ciddi bir bulguya rastlanmadı. İlaçlarla tedavisini sürdüren Volkan'ın yarınki Sion maçında forma giyebileceğinin belirtilmesi teknik direktör Feldkamp'ı oldukça sevindirdi.

AĞRISI AZALDI
Volkan ağrılarının giderek azaldığını belirtirken hocasının görev vermesi halinde maçta oynayabileceğini söyledi. Sarı-kırmızılı futbolcu, "Bizim için çok önemli bir maça çıkacağız. Bu kritik karşılaşmada mutlaka sahada olmak istiyorum" dedi. Volkan turu geçeceklerine inandığını da sözlerine ekledi.

Hasani 03.10.07 17:20

Sion korkmasın

Sion korkmasın

Sion Başkanı'nın açıklamalarını okuduk. Onlar merak etmesin. G.Saray kendilerini en iyi şekilde ağırlar. Samimi olmak gerekirse onlar bizi İsviçre'de çok iyi ağırladı. Biz de onlara aynı şekilde davranacağız. Biliyorum ki taraftar bizi destekleyecek, 3-2 yenildiğimiz maçın rövanşını alarak tur atlayacağız.

Sion bugün geliyor

UEFA Kupası 1. tur rövanş maçında yarın G.Saray ile karşılaşacak İsviçre'nin Sion takımı, bugün öğle saatlerinde İstanbul'a gelecek. Sion Teknik Direktörü Alberto Bigon, bu akşam Ali Sami Yen'de basın toplantısı düzenleyecek. İsviçre takımı da akşam Ali Sami Yen'de çalışacak.

Hasani 03.10.07 17:23

Yol uzun!

Yol uzun!

3-2'nin rövanşında FC Sion'u yarın Ali Sami Yen'de konuk edeceğiz

UEFA Kupası 1. tur rövanş maçında yarın İstanbul'da İsviçre'nin FC Sion takımıyla karşılaşacak Galatasaray, Avrupa kupalarında 201. maçına çıkacak.

Gösterdiği performansla Avrupa arenasında en başarılı Türk ekibi olarak dikkati çeken sarı-kırmızılılar, bugüne kadar Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ile Şampiyonlar Ligi'nde 131, UEFA Kupası'nda 36, Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda 32 ve Süper Kupa'da da 1 kez olmak üzere, Avrupa kupalarında toplam 200 maç oynadı.
2000 yılında UEFA Kupası ve Avrupa Süper Kupası'nı müzesine götürerek tarih yazan Galatasaray, geride kalan 200 Avrupa Kupası maçında 73 galibiyet ve 77 yenilgi alırken, 50 karşılaşmada ise eşitliği bozamadı. Bu karşılaşmalarda rakip filelere toplam 260 gol göndermeyi başaran Galatasaray, kalesinde ise 295 gole engel olamadı.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:32 .