A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Itiraf (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Anlatılacak çok şey Varken , Içiniz kor gibi Yanarken SuSMaK... (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=2629)

_VuSLaT_ 13.12.07 01:44

Anlatılacak çok şey Varken , Içiniz kor gibi Yanarken SuSMaK...

...;::SuSMaK::;...

Bazen en doğru,
Bazen de en tehlikeli secimdir...

Bazen anlatılacak olandan daha fazlasını anlatır...
Bazen seni anlayan olmadığını bildiğinin kanitidir...

Bazen ahh keşke dedirtir,pişmanlik verir sana,
Bazen de Fedakarliktir,ödün vermektir SuSmaK..

Peki ya siz?
Hangi zamanlarda söyleyecek bir ton sözünüz varken susarsınız?
Sizce susmak cözümmüdür yoksa bir kacisyolumu?

Susanlar... neden susmayi secerler, neden kelimeler varken kendilerini sessizlikle ifade etmeye calisirlar???...

Anlatılacak çok şey Varken , Içiniz kor gibi Yanarken susmak Sizce melhemmidir kapanmasi gereken yaralara???

maxinale_06 13.12.07 10:00

susma sustukça sıra sana gelecek:D

deniz_25710 13.12.07 10:16

çare degil susmak ama öyle zamanlar geliyor ki susunca daha iyi olacagını sanıyorum ama yanılıyorum susmaya başlayınca artık devamı da geliyor herşeyde sessiz kalıyor içimde saklıyorum haykırmak istediklerimi

betulkevser 13.12.07 10:50

susmak bence en büyük cevaptır hayatta bir tavırdır bir durustur belkide bir baskadırıstır susmak bir adım sonrasını görüp ona göre davranmaktır herzaman ..........

_VuSLaT_ 13.12.07 12:35

Al***305;nt***305;:

betulkevser´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 39477)
susmak bence en büyük cevaptır hayatta bir tavırdır bir durustur belkide bir baskadırıstır susmak bir adım sonrasını görüp ona göre davranmaktır herzaman ..........

Öncelikle yorumlariniz icin tsk ederim :)

Betulkevser arkadasimiz cok hos yaklasmis konuya fakat sizcede Susmak yerine göre degisen bir davranis degilmidir??

Peki ya siz sustukca iyice üzerinize gelinirse,bosyere suclandirilirsaniz veya bitmemis bir olayin, davanin, iliskinin ardindan suskunlugu secip hayat boyu yanlis anlanirsaniz?Nereye kadar susabilirsinizki...

Susmayi herkes baskaldiris olarak algilamaz, sessizlik bazen cagresizligin belirtisi degilmidir sizce? Derdini söylemeyen derman bulamaz derler .. Susarak davani kazanabilirmisin veya gayene ulasabilirmisin?? :)

Veya söyle sorayim; konustuklarinizin himayesinde pisman olmayi, susmanin sonradan verdigi pismanlik duygusuna tercih edermisiniz? :sm18:

Saygilar:sm56:

SENA 13.12.07 13:05

Hmm cok güzel bi konu ben susmasini beceremiyenlerden oldugum icin yazilacak seyde cok :)))
Bence susmak her yigidin harci degildir..Sabir,iffet gerektirir..
Ben asla susamam, yani mutlaka düsündügümü söylerim.Bazen karsimdakinin sinirlerini zorlasamda anlayana veya anlatabilene kadar zorlarim..
Ve bana susarak cevap verenleri hic anlayamam..Konusturana kadar inat ederim :)

Ama bencede Susmak bazen cok iyi cevap oluyor bazi insanlara olaylara, yani yer yer degisiyor bence..Susulcak yer var susulmayacak yer var..
Cünki bence Susmak bazen büyüklük göstermektir, bazen olayi iyice alevlendirmemek icin yapilan bir fedakarlik bazende sadece suclu oldugu icin susar insan :) Suskunlugumdan duyacagim pismanligi, konusup belkide sacmalamaya tercih etmem ben..

Susma makbule konus konusssss :D

maxinale_06 13.12.07 14:44

Susarım çünkü...kör cehalet çirkefleştirir insanları,suskunluğum asaletimdendir,her lafa verecek elbet bir cevabım var,lakin bir lafa bakarım laf mı diye,birde söyleyene bakarım adammı diye...:D

masal_1 13.12.07 16:00

susmak kaçış yolu değildir bence hem bu kadar hafife almayın sessiz kalmayı...
Çünkü sessizlik cevapların en asilidir ve verirmesi en güç cevaptır. Herkes beceremez sessiz kalmayı.............(bence:))

GüLce 14.12.07 11:58

cünkü konusmak bile care vermedigi icin..

susmayi tercih ederiz ..

Susmak care getirimi peki? :)
ben inaniyorum cünkü insan kendinisinden emin olunca Allah güc veriyor ve susmak en dogru secim oluyor..

siyahincim 05.01.08 15:26

sustugunda sesizligine kullak veriliyrsa susmak çözümdür.. ama bazı insanların gözüne sokup yüzüne vurmazsan .. utanmadan ben nerden bilebilirdim .. müneccimmiyim diyenlerde var ...

yerine göre .. susa biliyorsan ne mutlu saan. kareşındakine en güzel cezadır..

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:18 .