A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Sinema (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Bana Şans Dile (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=756)

GüLce 09.09.07 23:57

Bana Şans Dile

Vizyon tarihi:

5 Ekim 2007

Yönetmen:

Çağan Irmak

Senaryo :

Çağan Irmak

Görüntü yönetmeni:

Cenap Cevahir

Müzik:

ARİA

Yapımcı :

İrfan Tözüm, Muhteşem Tözüm

Tür:

Aksiyon, Gerilim

Yapım:

Türkiye (Renkli)

Dil:

Türkçe

Yapımcı Firmalar:

Muhteşem Film

Oyuncular Deniz Uğur, Rıza Kocaoğlu, Volkan Severcan, Aysun Metiner, Nuran Yılma

Bana Şans Dile***8221;, günümüz Türkiye***8217;sinde geçen, son dönem Türk gençliğinin bir portresi.

Gerilim türünün ülkemizdeki ender örneklerinden olan ***8220;Bana Şans Dile***8221;de, içe kapanık, iletişimsiz, sakar lise öğrencisi Bahadır bir sabah uyandığında dünyayı değiştirmeye karar verir. O sabah okula giderken beline taktığı tabancayla sınıf arkadaşlarını rehin alarak korkulu anlar yaşatacak olan Bahadır, onlardan hayatları boyunca kendilerini en çok yaralayan anılarını anlatmalarını ister.

Öğrencilerin anlattıkları hikayelerden yola çıkan ***8220;Bana Şans Dile***8221;, aile içi şiddet, sevgisizlik, iletişimsizlik ve gençlerin karşılaştıkları sorunları anlatan aksiyon-gerilim türünde bir film. Film boyunca annesi tarafından çocukluğunda dolaba kilitlenen ve karanlıktan korkan Çağlar, ünlü bir televizyoncu olmaya çalışan ve maddi durumu pek iç açıcı olmayan Ayşegül, şair olmaya çalışan romantik Behiç, satanist gruplara katılan Serkan, otoriter bir babanın baskısından bunalmış Türker ve hiç anne sevgisi görmemiş Bahadır***8217;ın öykülerini izleriz. Çılgın bir medya muhabirinin de kışkırtmasıyla çığırından çıkan olaylar, soğukkanlı davranmaya çalışan komiser ve öğretmenleri fazlasıyla zorlayacak, sınıf ve bahçedeki olaylar hiç beklenmedik şekilde gelişecektir.

fragman

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

fatkoc58 09.09.07 23:59

bugüne kadar aklımda kalan bir gerilim aksiyon Türk filmi yok buda onlardan birisi olur gibi ama yinede bol şanslar :)

rockist 10.09.07 00:58

Fragmanından pek etkilenmedim ama Çağan Irmak ın yaptığı işler iyi oluyor..

Scorpio 10.09.07 00:58

görüntüler mp4 gibi

SAHmerdan 10.09.07 01:04

bakmaya deger o zaman

Posthumus 10.09.07 15:30

Senaryo Cagan Irmaktan Ciktiysa Kesin Guzel Bir Film Bencede ;)

cimcime68 13.09.07 22:47

ben nasil bakcam ya :((( bi turk filimi gelmiyo eyerki bi link felan veren olursa cok sevinirim filim adina:( gevurun oldugu yerde bi turk sinamasi yok..:(

GoqoL 13.09.07 23:33

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 12088)
ben nasil bakcam ya :((( bi turk filimi gelmiyo eyerki bi link felan veren olursa cok sevinirim filim adina:( gevurun oldugu yerde bi turk sinamasi yok..:(

ayyy kıyamamam jumjumem
sanki ßiz türk fiLmimim izLiyoruz hep.. qene gavur fiLmLeri :sm32:
ama çok qüzEL fiLm yapiyorLar hakLarını yememek Lazım :sm4:

ArkidişLer jumjumeme türk fiLmLerinin LinkLerini verim hemen :D

ayben 19.09.07 22:30

tskler, bu filmi görunce ilk aklima sey geldi americadami ne tam hatirlamiyorum bi sinifda ögrenci ates acmis öldürmüs ya bir sürü ögrenciyi sonrada kendini öldürmüs o aklima geldi , piskopat bi filme benzio bakmak lazim :))

ayben 19.09.07 22:31

:sm49: :sm48: :sm55:

:D

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:30 .