A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Politika-Ekonomi (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=38)
-   -   İş başvurularına AKP'li başkan bakıyor (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=3516)

Hollandalı 29.03.08 11:12

İş başvurularına AKP'li başkan bakıyor

TEDAŞ'a iş başvurusu yapanlar karşılarında AK Partili Başkanı buluyor...

29 Mart 2008 09:49
Artvin Yusufeli'nde TEDAŞ'a 15 işçi alımı için yerel gazeteye ilan verildi. İlanda başvuruların AKP İlçe Başkanı Muharrem Aytekin'e yapılması istendi. Aytekin "Bu işi insanlık namına yapıyorum" derken, CHP ilçe Başkanı "Yusufeli'nde işlerin nasıl yürüdüğü görünüyor" dedi.

Artvin'in Yusufeli ilçesinde TEDAŞ'a 15 işçi alımıyla ilgili yerel gazeteye verilen ilanda başvuru için AKP İlçe Başkanı Muharrem Aytekin'in adı ve telefon numarası yer aldı. Aytekin, işi alan müteahhite yardımcı olmak için ilan verdiğini söyledi.

Yusufeli Haber gazetesinin 27 Mart tarihli sayısının 7. sayfasında yer alan ilanda, 'Eleman aranıyor. Yusufeli TEDAŞ İşletme Şefiliği***8217;nda çalıştırılmak üzere Sanat Okulu elektrik mezunu yüksekokul mühendislik mezunu 15 kişi eleman alınacaktır. İlgilenenlerin Ak Parti İlçe Başkanı Muharrem Aytekin***8217;e başvurmaları rica olunur. İrtibat Tel: Muharrem Aytekin 0 532 226 4740***8217; ifadesi yeraldı.

'İnsanlık namına'

TEDAŞ'a alınacak işçilerin AKP İlçe Başkanı'na yönlendirilmesi, son günlerde yoğunlaşan kadrolaşma va partizanlık iddialarına örnek gösterildi. İlanda adı ve telefon numarısı bulunan Aytekin, bu işi 'insanlık namına' yaptığını söyledi. Aytekin, "Yusufeli TEDAŞ***8217;ta, enerji hatlarının bakım onarım çalışmaları özelleştirildi. Bu ihaleyi taşeron müteahhit Metin Ergül aldı. Bölgeyi tanımadığı için, beni bir tanıdık vasıtasıyla arayarak yardım istedi. Ben emekli bankacıyım 30 yıldır bu ilçede yaşıyorum. Burada herkesi tanırım. Ergül***8217;ü tanımam ve hiçbir bağlantım yok. Ben yardımcı olmak için mahalli bir gazeteye böyle bir ilan verdim. Şu ana kadar 6 kişi müracaat etti, onları TEDAŞ***8217;a yönlendirdim. İşçilerin siyasi görüşleri benim için önemli değil. Ben bunu insanlık namına yapıyorum. Rant peşinde değilim. İlana Ak Parti İlçe Başkanı yazmasak daha doğru olurdu ama o anda böyle bir şey düşünmedim" dedi.

'Yandaşlarına veriyorlar'

CHP Yusufeli İlçe Başkanı Zafer Atalay ise, bu ilanın Türkiye'de olduğu gibi Yusufeli'de de işlerin nasıl yürüdüğünü açıkça gösterdiğini belirterek şöyle konuştu:

"Burada işlerin böyle yürüdüğünü biliyorduk ama bu ilan bunu açık seçik gösterdi. Muharrem bey, AKP'ye yeni dahil olmuş acemi bir siyasetçi ve burada da acemice davranmış. Bu ilan AKP teşkilatlarının iş bulma kurumu gibi çalıştığını gösteriyor. Başvurular kendilerine yapıldığına göre elbette işi de kendi yandaşlarına veriyorlar."

dost 21.04.08 16:38

Pekı hangı partı geldıde kendı tarafını gözetmedı.. Yanı ben bunu yadırgamadım malesefkı Turkıye de boyle işliyo bazı seyler bunu herkes bılıyo..Yanı sadece Ak Partı olayı degıl..Kaldıkı gecen gün haberlerde dınledım .baska bır partı (İsmi laızm degıl) çaycısından ust kademeye kadar kendı dusuncede kendı partısını destekleyenı bırakın bız bunu anlamazken ama vatandas napmıs kendı akraba cevresını işe almıs..Diğer calısan vatandas işssiz kalıyo sebebsız..Gibi gibi bu tur olaylar cok..Ne yazıkkı..Burası Türkiye hersey mübah olmus cıkmıs yanı..Acı ama gercek bu..

Yanı bırseylerı elestıren kımse onu yapmayacakkı elestırmeye hakkı olsun..Nedense hukumet kıme gectıyse dıger taraf masum gunahsızı oynuyo..Bunlar ınsanları ne sanıyo dalgamı gecıyolar kendılerınımı kandırıyolar anlamadım..

hahuer 22.04.08 08:57

Arkadaş.
Bu adam görevinden alındı.

Evoc 22.04.08 10:09

herkez kendi adamını almak ister kendine yakın olanı kendi düşüncesinden kişilere oncelik tanır bunu parti düzeni değil dünyanın kanunu olarak artık kabul etmemiz gerekir

baylan 21.05.08 12:47

insanlik namina yapmis adam

baylan 21.05.08 12:48

aslan baskan

talia 21.05.08 14:17

valla insallah hayirli olur

Psikolog_08 21.05.08 14:56

valla heryerde böyle olsa bile sonuçta yanlış olan bişey savunmak anlamsız bence...
yusufeli benim memleketim ben çok üzüldüm böyle bi olaya kendi yandaşını almaktansa işin hakkını verip güzelce çalışanı almak daha mantıklı değil mi?

C3NKO 21.05.08 15:31

Hayirlisiyla

yavuzkaya 02.06.08 15:36

ne diyelimmmmm

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:42 .