A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Duyurular-Kampanya-Kutlama (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Kadir gecesi..kampanyaya sende katil..(onemli lutfen okuyun..) (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=1451)

cimcime68 26.09.07 11:34

Kadir gecesi icin herkonuya ozel dua son sayfalarda..

KADİR GECESİ

Kadir Gecesi
Kur'ân-ı Kerim'in inmeye başladığı Ramazan ayı'nın 27. gecesi büyük bir ihtimalle Kadir Gecesidir. İslâm'da en kutsal ve faziletli gece Kadir gecesidir. Kadir gecesi, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan (83 yıl) daha hayırlıdır. Kur'ân-ı Kerim de bu gecenin faziletini belirten müstakil bir sûre vardır. Bu sûrede yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor:

"Doğrusu biz Kur'ân'ı Kadir gecesinde indirmişizdir. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir. " (Kadir sûresi: 1-5)

Bu sûrenin inişi hakkında değişik rivâyetler vardır. Bunlardan biri şöyledir:

Bir kere Rasûlüllah (s.a.s) Ashab-ı Kirâma israiloğullarından birinin, silahını kuşanarak Allah yolunda bin sene cihad ettiğini bildirmişti. Ashabın buna hayret etmeleri üzerine Cenabı Hak bu Kadir sûresini indirmiştir (Tecrîd-Sarîh Tercemesi, VI, 313).

Bu geceye Kadir gecesi denilmesi şeref ve kıymetinden dolayıdır. Çünkü:

a) Kur'ân-ı Kerim bu gecede inmeye başlamıştır.
b) Bu gecedeki ibadet, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin ayda yapılan ibadetten daha faziletlidir.
c) Gelecek bir seneye kadar cereyan edecek olan her türlü hadiseler Allah Teâlâ'nın ezelî kaza ve takdiri ile ilgili meleklere bu gece bildirilir (Tecrîdi Sarih Tercemesi, VI, 312).
d) Bu gecede yeryüzüne Cebrail ve çok sayıda melek iner.
e) Bu gece tanyerinin ağarmasına kadar esenliktir, her türlü kötülükten uzaktır. Yeryüzüne inen melekler uğradıkları her mü'mine selam verirler.

Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmemekle beraber genellikle Ramazan'ın yirmi yedinci gecesinde olduğu tercih edilmiştir. Hz. Peygamber (s.a.s) bunun kesinlikle hangi gece olduğunu belirtmemiş, ancak; "Siz Kadir gecesini Ramazan'ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız" (Buhârî, Leyletü'l-Kadir, 3; Müslim, Sıyam, 216) buyurmuştur.

İslâm kaynaklarında belirtildiğine göre Allah Teâlâ bir takım hikmetlere dayanarak Kadir gecesini ve onun dışında daha bazı şeyleri de gizli tutmuştur. Bunlar:

Cuma günü içerisinde duanın kabul olacağı saat
Beş vakit içerisinde Salât-ı vusta
İlâhî isimler içerisinde İsm-i Azam
Bütün taatlar ve ibadetler içerisinde rıza-ı ilâhî
Zaman içerisinde kıyamet ve hayat içerisinde ölümdür.
Bunların gizli tutulmasından maksat mü'minlerin uyanık, dikkatli ve devamlı Allah'a ibadet ve taat içerisinde olmalarını sağlamaktır. Mü'minler bu geceyi gaflet içerisinde geçirmemeli, ibadet ve taatle değerlendirmelidir.

Kadir Gecesinde Neler Yapılabilir

Ebû Hüreyre (r.a)'nin rivâyet etmiş olduğu hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (s.a.s) şöyle buyurmuştur:
"Kim Kadir gecesini, faziletine inanarak ve alacağı sevabı Allah'tan bekleyerek ibadet ve taatla geçirirse geçmiş günahları bağışlanır" (Buhârî, Kadir, 1).

Kadir gecesini, namaz kılarak, Kur'ân-ı Kerim okuyarak, tevbe, istiğfâr ederek ve dua yaparak değerlendirmeli.

Üzerinde namaz borcu olanların nafile namazı kılmadan önce hiç değilse beş vakit kaza namazı kılmaları daha faziletlidir. Kazası yoksa nafile kılar. Süfyan-ı Sevrî: "Kadir gecesi dua ve istiğfar etmek namazdan sevimlidir. Kur'ân okuyup sonra dua etmek daha güzeldir." (Tecrid-i Sarih Tercemesi, VI, 313) demiştir.

Hz. Aişe (r.a.) validemiz demiştir ki;

"Rasûlüllah (s.a.s)'e:
- Ey Allah'ın Rasûlü! Kadir gecesine rastlarsam nasıl dua edeyim?" diye sordum. Rasûlüllah (s.a.s):
- Allahümme inneke afüvvün tuhıbbü'l-afve fa'fu annî: (Allah'ım sen çok affedicisin, affı seversin, beni de affet)" diye dua et buyurdu" (Tecrîd-i Sarih Tercemesi, VI, 314).

Bu gecenin öyle bir anı vardır ki o anda yapılan ibadet ve dualar mutlaka makbul olur. Bu önemli anı yakalamak için gecenin bütününü tevbe ve istiğfar ile geçirmek gerekir. Bu da kişinin imanını tazeler. Gecenin bütününü ibadetle geçiremeyenler en azından teravihten sonra bir miktar oturup dua etmelidirler.

Kadir Suresi
Kur'an-ı Kerim'in 97. sûresi. 5 âyet, 30 ve 120 harften oluşur. Fasılası "râ" harfidir. İsmini ilk âyetinde geçen "kadr" kelimesinden alan bu sûrenin Mekke'de mi, yoksa Medine'de mi indiği konusunda ihtilaf vardır.

Sûre, insanlara Kur'an'ın değeri ve önemi hakkında bilgi vermektedir. Allahü Teâlâ, Hicr Sûresinde "Bunu biz indirdik" buyurur. Yani Hz. Peygamber (s.a.s)'in arzusu ile değil bizim dilememiz sonucu indirilen apaçık bir kitaptır 0.

Kadr sözcüğü burada şu iki anlamda kullanılmış olabilir: Bunlardan biri, takdir anlamıdır. Allah bu gece takdirleri yani kaderleri uygulamak üzere meleklere emir verir. Bunu, Duhân Sûresindeki şu âyet destekliyor: "O gece katimızdan her hikmetli emir sadır olur". Diğer anlamı ise, azamet ve şereftir. Bu husus, sûrenin "Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır" âyetinde ifade edilmektedir. Nasıl daha hayırlı olmasın ki, Allah'ın insanlığa son mesajı bu gecede indirilmeğe başlanmıştır. Gece, değerini bu olaydan almaktadır. Ve bu geceyi anmak, insanlığa rahmet olarak Kur'an'ın inmeğe başladığı bu geceyi ihya etmek müslümanlara tavsiye edilmiştir.

Sûrenin anlamı şöyledir:

"Biz O (Kur'an)'nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh, o gece Rablerinin izniyle (o yıl takdir edilmis olan) her iş için iner de iner. Esenliktir o, tâ tan yeri ağarıncaya kadar".

Herkonu uyeleri sizinle nerde ise bi sene bi aydir beraberim bi cok arakdasim kardesim abim ablam oldu ve guzel arakdasliklarim..guzel insanlarla tanistim en onemlisi bu sitede bi cok ayni noktada bulustugum kardeslerim var iman islam..aslinda bunu umarim herkes destek veriri cunku razmanda ozel bi hareketimiz olsun benim aklima gelen kadir gecesinde gecenin bi yarisinda herkonu uyeleri destek veren arakdaslarim beli bi saate ayni anda dua etmek kampanyasi salavati serif getirmek ki her salavati serif sevgili Peygamber Efendimiz (SAS) bir guldur bir gul iki gul 100tane gul gonlunden geccek kadar gul hediye edelim..iki nerkat namaz kilalim bu ay en onemli ay hepsimiz biliyozki kadir geceside en mubarek gecedir o gece edilen ibadetlerin katkat sevabini almak elimizde ayrica ibadet topluca edilirse yani ibadet ederken kalpten gecenler ayni ise o ibadetin kabul olmasi cok buyuk ihtimaldir..bu konuda herkesten duyarlik bekliyorum birbirmiz icin hepimiz din kardesiyiz ayni kitapa inaniyoz ayni ALLAHA ham ediyoz ayni PEYGAMBERIN umetleriyiz o haldeeee cok sey sey degilik bi saat yarim saat dua etmek istermisniz..radyomuz acik degil acik olsa daha kolay olurdu ama bunu burdanda yapa biliriz ALLAH tum musluman kardeslerimizin yar ve yardimcisi olsun..Haydi sende katill..yer ve zamani ankete gore belirliyelimmi?
not:kimse katilmak istemiyosa konu kapansin:(:(yorumlarinizda dikat edelim birbirimize saygili olalim biz musluman kardesleriz..

cimcime68 26.09.07 11:36

anket acmayi unutmisum:(:( saat zaman icin:(:( yorumlara yazalim lutfen gecenin bi saatini on a gore karar alalim..

SkorP 26.09.07 16:14

radyomuz niye acik olmasin??
onun yani sira yasin okunursada iyi olur ama tabi duayi yapicak yasini okucak kisilere ihtiyacimiz var.

cok süper bir fikir kutlarim.

y|a|L|n|i|z|kurt 26.09.07 16:18

Güzel Fikir Cimcime Topla Milleti Ne Yapalim Derseniz yapalim

cimcime68 26.09.07 21:55

Al***305;nt***305;:

SkorP´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 18792)
radyomuz niye acik olmasin??
onun yani sira yasin okunursada iyi olur ama tabi duayi yapicak yasini okucak kisilere ihtiyacimiz var.

cok süper bir fikir kutlarim.

Al***305;nt***305;:

y|a|L|n|i|z|kurt´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 18795)

fikrimi begendiniz icin cok tesekur ederim ikinizdee ciden cok guzel olcak bunun icin bi cok yazi duzunliycem dj arkadasimiz yasini serifi arpca okuymazsa bantan yayin ede bilirz bende var yolarim sonra pek bi konusmaya gerek yok dj sadce kadiri gecesini onemini anlatan bi konusma araksinda hepsimiz duamizi ederiz ve salavati serif getirelim en guzeli bu suna kadar pek bi talep olmamis ama olan arakdaslardan ALLAH razi olsun herkes 10,20,30, 50...okuya bildigi kadar salvati serif okuya biilir EFENDIMIZ HZ MUHAMMET MUSTAFAYA BI gul hediye etmis oluruz..ve birbirimiz icin dua topluca dualar kabul olmasi buyuk olasik..

dost 26.09.07 22:03

Söyle olsa..Herkes okuyacagı kadar alsa kuranı kerımden cuz yanı..Ona gore hatım olsa kadır gecesı..Bır hatım bagıslansa..Cok kısı var aslında...ayrıca cıdden super fıkır cımcıme..Hayra vesıle olan yapmıs gıbı olur..Tesekkurler..

cimcime68 26.09.07 22:06

Al***305;nt***305;:

dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19178)
Söyle olsa..Herkes okuyacagı kadar alsa kuranı kerımden cuz yanı..Ona gore hatım olsa kadır gecesı..Bır hatım bagıslansa..Cok kısı var aslında...ayrıca cıdden super fıkır cımcıme..Hayra vesıle olan yapmıs gıbı olur..Tesekkurler..

evet tabiki ola bilir neden olmasin onumuzde bi bucuk haftamiz var benim aklimdan gecen asil bu ama arapca bilmiyen arakdaslarimiz vardir diye bisey diyemedima am turkce okuyada bilirz onemli olan niyetimizdir..ben kabul ediyom kabul edenler yazsin sonra cuzleri belirliyelim o geze ozel hadi herkonucular bunu yapa bilirz ozel bi gecede birbirmize vercemiz en guzel hediye bu bundan iyisini inaninki bulamayiz..

dost 26.09.07 22:17

Ilk alıyorum ben ıkı cuz..alanlar yazsın arkadaslar..

Hasani 26.09.07 22:17

Süper fikir:sm32:

cimcime68 26.09.07 22:24

bende aliyorum 100 sayfa aliyorumki yukumuz hafiflesin ilk 100 sayfasini benden ama turkce okuycam:(:(

ayse1985 26.09.07 22:26

güzel bir kampanyada nezaman yapilacagi nasil ayarlanacak

ayben 26.09.07 22:27

ehm eger cüz okuncaksa bende okuyabilirim

cimcime68 26.09.07 22:29

Al***305;nt***305;:

ayse1985´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19207)

canim biz o gece radyodanda yapcaz buyuk ihtimal emin degilim ama radyodan o gece nin bi bolumunde cuz oluycaz boylece hatim etmis olcaz kurandan okuycan sayfalari diyceksin ve saatini belirlemedik ama radyo acik olursa radyodaki konusmadan sonra okuruz herhalde once su cuz isini selavati serif isini haletmemiz gerekiyo yani okumak istiyenler okuycam diye yazsin hatim indircez..

ayse1985 26.09.07 22:31

anliyorum evet ama o gece sanirim camide oluruz tum gece ,radyoyu dinlemek imkansiz saniyorum neyse okuyabildigimiz kadar okur katilmaya calisiriz.

cimcime68 26.09.07 22:32

Al***305;nt***305;:

y|a|L|n|i|z|kurt´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 18795)

benim toplamami beklemeyin sizdende yardim istiyom :( elimden geleni yapiyom sadce kendimi bu konuya verdim msn felan bile kulanmiyom insallah bu konudan hayirlisi ile cikariz umud ediyom herkes destek vercek verendende vermiyendende ALLAH razi olsun..

ayben 26.09.07 22:33

kadir gecesi burda olacagimi sanmiyorum ama , o gece bence netde olmaktansa kendi kendimiz dua etsek daha guzel olmazmi ? Suda var Ramazani Serifin son 10 gecesini Kadir gecesi olarak gecir diye buyurmus Peygamberimiz , yani bu ayda kadir gecesi gizlidir hangi gun oldugu belirli degil aslinda , takvimlerde yazan sadece resmi olarak tarih , bilginize :))

cimcime68 26.09.07 22:38

Al***305;nt***305;:

ayben´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19218)
kadir gecesi burda olacagimi sanmiyorum ama , o gece bence netde olmaktansa kendi kendimiz dua etsek daha guzel olmazmi ? Suda var Ramazani Serifin son 10 gecesini Kadir gecesi olarak gecir diye buyurmus Peygamberimiz , yani bu ayda kadir gecesi gizlidir hangi gun oldugu belirli degil aslinda , takvimlerde yazan sadece resmi olarak tarih , bilginize :))

kadir gecesi bendne elbete burda olmuycam ki su gunlerde bu konu disinda pek olmuycam ama alicamiz cuzuleri okuya bilirz bi saat beli bi zaman sadce ayri yerlerde olsakta kalbimizden birbirmize dua ederek o gecede bi paylasim suna bilir birbirmize ben oyle dusunuyorum en hayirlisida bu.

ayse1985 26.09.07 22:39

orasi öyle ama son 10 gece ayni ibadetleri yapabilme imkanimizda olamayacagi icin yani bilemiyorum dayananlar yapabilir tabikide , mecburen belirtilen 1 veya 2 gün ibadet edebiliriz.

cimcime68 26.09.07 22:42

Al***305;nt***305;:

ayse1985´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19226)
orasi öyle ama son 10 gece ayni ibadetleri yapabilme imkanimizda olamayacagi icin yani bilemiyorum dayananlar yapabilir tabikide , mecburen belirtilen 1 veya 2 gün ibadet edebiliriz.

10 gece cok deil ayni ibadeti etmek niyet onemlidir ama yapamiyanlar kadir gecesinde bulusuyo RABIM OKDAR BUYUKKII elbede bi lutfu vardir o gecede yani ibdetlerimizi kadir gecsi gibi kabul edicegini dusunuyom cunku ALLAH afden bagisliyan merhameti buyuk..

lipido 26.09.07 22:44

düşünceniz çok güzel sonuna kadar tam destek

betulkevser 27.09.07 00:02

güsel bi fikir ama kimin nereyi kaç sayfa okuyacağı duasını kimin yapacağı belli değil üzerimize düsen bi kısım varsa alırız severek .........

y|a|L|n|i|z|kurt 27.09.07 01:07

Al***305;nt***305;:

Al***305;nt***305;:

dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19196)
Ilk alıyorum ben ıkı cuz..alanlar yazsın arkadaslar..

Al***305;nt***305;:

betulkevser´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19283)
güsel bi fikir ama kimin nereyi kaç sayfa okuyacağı duasını kimin yapacağı belli değil üzerimize düsen bi kısım varsa alırız severek .........

Kadir Gecesi Elbette Cogumuz Camiileri Doldurcagiz Ama Aybenin Dedigi Gibi Son 10 Gecemizi Kadir gecesi Olarak Gecirelim ins Dost Ablamin Dedigi gibide cüz Alalim Önce Cüz Alabilecekler Alirim Die yazsin Sonra Dost Ablam hangi Cüz Kime Ayar yapar Sanirim ne Kadar Kisinin Katilacagini bilmedigimiz icin Önceden Belirtmeyelim 2 cüz 100 Sayfa falan die sonra ayarlariz ins cimcimede yazmis ben turkce yapacam die anladigin hangi Dilse o dillle yapman daha güzel olur bence, cimcime arabca yaparsin ama anlamindan uzak kalirsan pek bi anlam ifade etmez Okumak icin Okumayalim yani Anlamak icin okuyalim .. Kampanyada üstüme düsen görevi yaparim diyen arkadaslardan Allah Binlerce Razi Olsun ins son 10 günü Peygamber ümmetine layik gecirmeyi bizlere cok görmesin ..

dost 27.09.07 09:18

Al***305;nt***305;:

ayse1985´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19215)
anliyorum evet ama o gece sanirim camide oluruz tum gece ,radyoyu dinlemek imkansiz saniyorum neyse okuyabildigimiz kadar okur katilmaya calisiriz.

Ayse arkadasım.. onemlı olan radyoyu dınlemek degıl...Yapılan ıbadet ..Nedır?kuranı kerım tesbis vs..Yanı radyoyu dınlemek sart degıl..

Al***305;nt***305;:

ayben´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19210)
ehm eger cüz okuncaksa bende okuyabilirim

Ayben arkadasım okuyacagınız cuzu yazarsınız;)

Al***305;nt***305;:

ayse1985´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19207)

Zaten basladı ıns..Ne kadar cabuk okunursa okadar cabuk bıter ;)
Al***305;nt***305;:

Ayben arkadasım zaten kendı kendımıze dua edecez o ayrı..evet son 10 gun ama takvımdekıne gore hareket edelım bence hatım konusunda..Ama sız son 10 gunu degerlenmdırın ıstersenız..Bızede dua edın ıns;)

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19205)
bende aliyorum 100 sayfa aliyorumki yukumuz hafiflesin ilk 100 sayfasini benden ama turkce okuycam:(:(

cımcıme 100 sayfa bes cuz eder masallah:) ozaman ılk bes cuzu sız alın..

Al***305;nt***305;:

betulkevser´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19283)

kımın nereyı kac sayfa okuyacagını burada yazalım herkes lısteye gore alsın..kım ne okudu bılınır..hatım duası sorun degıl ben yaparım...

Merhaba arkadaslar sımdı sagolsun cımcıme arkadasımız guzel bırsey baslattı..Ve bence bırakmayalım yanı sadece tamam guzel demeyelım..Sadece yazılı kalmasın burda..Sonucta mutlaka herkes kadır gecesını ıhya edecek kendısıne gore..Ama bız herkonu olarak neden hep bır olmayalımkı...bırde boyle yanına ek olsa ne kaybederız dımı..Tabıkı kadır gecesı son 10 denıyo bu dogru..tabıkı son 10 gununu degerlendırmelı..takvımde kadır gecesı dıye ıhya edılen bırde kandıl var sonucta oda son 10 gunun ıcerısınde..hem boyle bırsey yapsak emın olun zararı olmaz..bence son 10 gunu kadır gıbı gecırelım ama takvımdekı kadır gecesınıde boyle bır farklılıkla:)
soylekı Kuran-i Kerımde 30 cuz var..herkonu umman gıbı masallah...Kac hatm ındırır yeterkı ıstesın:)..soyle yapalım hem duzenlı olsun hem önumuzu gorme adına bır lıste yapalım bu lısteede kım ne kadar cuz okuyabılecek onu yazalaım 30 za tamamlayalım..en azından bır hatımmımız olsun yarım yarım olmasındanda ıyıdır..ayrıca tesbıh cekenler olursa bu sure zarfında duası yapılırken soylerlerse duaya tabı olur oda..hem cemmaat sevebıda kazanmıs oluruz..Guzel olcak...
ben sımdı alanları yazıyorum..ısteyen buraya mesaj yazsınkı lısteye dahıl edelım...Lutfen mesajlarla destekcıyız dıyenlerde..Okuyarak destek olsunlar..Tam destek yani;)..Tesekkurler...

..Cüz ALanLar..

Cimcime=5 cüz..(100 sayfa bes cuz eder..Yanı ılk bes cuz sızın..)
...........=6-7 cüz..(Alındı)..
Simha =8. cüz(Alındı)..
Betulkevser=9-10-11-12-13(Alındı)..

Devamını beklıyoruz arkadaslar....;)

dost 27.09.07 15:40

Yukarıya tasıyalım...

KaCaMaK 27.09.07 16:09

Allah hepinizden razı olsun Allah bütün dualarımızı kabul etsin

dost 27.09.07 19:41

Al***305;nt***305;:

KaCaMaK´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19640)
Allah hepinizden razı olsun Allah bütün dualarımızı kabul etsin

Amin..KACAMAK arkadasım sizede cüz verelim ne dersiniz;)

betulkevser 27.09.07 21:42

9-10-11-12-13 bunlarıda ben alayım ..........

Rabbim dualarımızı kabul edilen dualardan eylesin .........

cimcime68 27.09.07 22:19

Al***305;nt***305;:

dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19539)
Ayse arkadasım.. onemlı olan radyoyu dınlemek degıl...Yapılan ıbadet ..Nedır?kuranı kerım tesbis vs..Yanı radyoyu dınlemek sart degıl..

Ayben arkadasım okuyacagınız cuzu yazarsınız;)

Zaten basladı ıns..Ne kadar cabuk okunursa okadar cabuk bıter ;)

Ayben arkadasım zaten kendı kendımıze dua edecez o ayrı..evet son 10 gun ama takvımdekıne gore hareket edelım bence hatım konusunda..Ama sız son 10 gunu degerlenmdırın ıstersenız..Bızede dua edın ıns;)

cımcıme 100 sayfa bes cuz eder masallah:) ozaman ılk bes cuzu sız alın..

kımın nereyı kac sayfa okuyacagını burada yazalım herkes lısteye gore alsın..kım ne okudu bılınır..hatım duası sorun degıl ben yaparım...

Merhaba arkadaslar sımdı sagolsun cımcıme arkadasımız guzel bırsey baslattı..Ve bence bırakmayalım yanı sadece tamam guzel demeyelım..Sadece yazılı kalmasın burda..Sonucta mutlaka herkes kadır gecesını ıhya edecek kendısıne gore..Ama bız herkonu olarak neden hep bır olmayalımkı...bırde boyle yanına ek olsa ne kaybederız dımı..Tabıkı kadır gecesı son 10 denıyo bu dogru..tabıkı son 10 gununu degerlendırmelı..takvımde kadır gecesı dıye ıhya edılen bırde kandıl var sonucta oda son 10 gunun ıcerısınde..hem boyle bırsey yapsak emın olun zararı olmaz..bence son 10 gunu kadır gıbı gecırelım ama takvımdekı kadır gecesınıde boyle bır farklılıkla:)
soylekı Kuran-i Kerımde 30 cuz var..herkonu umman gıbı masallah...Kac hatm ındırır yeterkı ıstesın:)..soyle yapalım hem duzenlı olsun hem önumuzu gorme adına bır lıste yapalım bu lısteede kım ne kadar cuz okuyabılecek onu yazalaım 30 za tamamlayalım..en azından bır hatımmımız olsun yarım yarım olmasındanda ıyıdır..ayrıca tesbıh cekenler olursa bu sure zarfında duası yapılırken soylerlerse duaya tabı olur oda..hem cemmaat sevebıda kazanmıs oluruz..Guzel olcak...
ben sımdı alanları yazıyorum..ısteyen buraya mesaj yazsınkı lısteye dahıl edeleım...Lutfen mesajlarla destekcıyız dıyenlerde..Okuyarak destek olsunlar..Tam destek yani;)..Tesekkurler...

..Cüz ALanLar..

Simha =8. cüz(Alındı)..

Devamını beklıyoruz arkadaslar....;)

DOST guzel kardesim yeni bi konu acalim ama o konuya kimse mesaj yazmasin yani destekliyom harika bi fikir guzel soyle olsun boyle olsun diye degil onu bu konuda tartisalima am acicamiz konuda kiim nedakdra cuz aliyo onu yazsin ilk kisi mesela ben ilk sayfadan 100 sayfaya kadar aliyom ataki bendne sonraki cuzu alsin onun altindaki sadce alti cuz rakamini yazsinki anlasilir olsun burda baya karisik olur icinden cikmayiz..onumuze bi bucuk hafta bu zaman icinerisinde bi degerlindirme yapa bilirz 10gun ibadetimizede ederiz kadri gecesi ramazanin bi gecsi bi saatimizi hatime indirip dua etcez bu paylasim formudur bundan gercek paylasim olmaz..ne dersin kardesim oyle bi konu acip alicamiz cuzleri ekliyelimi yoksa burdanmi haledelim..gunduzleri calistigim icin pek ilgilenmiyom ikigun pek ilgilenmiycem ama insallah haftaya herseyi ayarliycaz,,haydi herkonuuu bekliyoz birlikten kuvet dogar..

dost 27.09.07 22:19

Al***305;nt***305;:

betulkevser´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19707)
9-10-11-12-13 bunlarıda ben alayım ..........

Rabbim dualarımızı kabul edilen dualardan eylesin .........

Amin..betulkevser arkadasım Allah kabul etsın sımdıden..Tesekkurler..

cimcime68 27.09.07 22:20

Al***305;nt***305;:

y|a|L|n|i|z|kurt´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19333)
Kadir Gecesi Elbette Cogumuz Camiileri Doldurcagiz Ama Aybenin Dedigi Gibi Son 10 Gecemizi Kadir gecesi Olarak Gecirelim ins Dost Ablamin Dedigi gibide cüz Alalim Önce Cüz Alabilecekler Alirim Die yazsin Sonra Dost Ablam hangi Cüz Kime Ayar yapar Sanirim ne Kadar Kisinin Katilacagini bilmedigimiz icin Önceden Belirtmeyelim 2 cüz 100 Sayfa falan die sonra ayarlariz ins cimcimede yazmis ben turkce yapacam die anladigin hangi Dilse o dillle yapman daha güzel olur bence, cimcime arabca yaparsin ama anlamindan uzak kalirsan pek bi anlam ifade etmez Okumak icin Okumayalim yani Anlamak icin okuyalim .. Kampanyada üstüme düsen görevi yaparim diyen arkadaslardan Allah Binlerce Razi Olsun ins son 10 günü Peygamber ümmetine layik gecirmeyi bizlere cok görmesin ..

ben arapca okumasini bilmiyom bugune kadar hep turkce okudum:( tukce okuya bilirm demi cunku turkce anliyom arapca bilmiyom o yuzden turkce okuycami dedim..

cimcime68 27.09.07 22:22

arkadaslar 300e yakin kisi ziyaret etmis sadce 30 mesaj vat lutfen duyarli olalim..

dost 27.09.07 22:32

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19719)
DOST guzel kardesim yeni bi konu acalim ama o konuya kimse mesaj yazmasin yani destekliyom harika bi fikir guzel soyle olsun boyle olsun diye degil onu bu konuda tartisalima am acicamiz konuda kiim nedakdra cuz aliyo onu yazsin ilk kisi mesela ben ilk sayfadan 100 sayfaya kadar aliyom ataki bendne sonraki cuzu alsin onun altindaki sadce alti cuz rakamini yazsinki anlasilir olsun burda baya karisik olur icinden cikmayiz..onumuze bi bucuk hafta bu zaman icinerisinde bi degerlindirme yapa bilirz 10gun ibadetimizede ederiz kadri gecesi ramazanin bi gecsi bi saatimizi hatime indirip dua etcez bu paylasim formudur bundan gercek paylasim olmaz..ne dersin kardesim oyle bi konu acip alicamiz cuzleri ekliyelimi yoksa burdanmi haledelim..gunduzleri calistigim icin pek ilgilenmiyom ikigun pek ilgilenmiycem ama insallah haftaya herseyi ayarliycaz,,haydi herkonuuu bekliyoz birlikten kuvet dogar..

Karısıklık olmaz..sayı bellı 30 tamamlanacak..alınan bellı..sırayla yazılınca sorun olmaz;)..Cuzlerı alanları sımdılık burada alsınlar..bu konunun devamında yazılır..bence gerek yok baska konuya..yanı amac hep beraber herkonu olarak kadır gecesıne bır hatım yapabılmek..herkes ne okuyacagını bıldıkten sonra gerek yok ..

..Cüz ALanLar..

Simha =8. cüz(Alındı)..

yanı su lısteyi bu konunun devamında yazılır ara ara..yeterkı okunsun okunduktan sonra hersekılde olur;)..benım fıkrım tabı..

dost 27.09.07 22:35

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19721)
ben arapca okumasini bilmiyom bugune kadar hep turkce okudum:( tukce okuya bilirm demi cunku turkce anliyom arapca bilmiyom o yuzden turkce okuycami dedim..

Hatımde turkce mealı degılse ve bılmıyosanız olur..Arapcayı turkceden okuyacaksınız dımı..Meal degıl yanı

cimcime68 27.09.07 22:37

Al***305;nt***305;:

dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19728)
Karısıklık olmaz..sayı bellı 30 tamamlanacak..alınan bellı..sırayla yazılınca sorun olmaz;)..Cuzlerı alanları sımdılık burada alsınlar..bu konunun devamında yazılır..bence gerek yok baska konuya..yanı amac hep beraber herkonu olarak kadır gecesıne bır hatım yapabılmek..herkes ne okuyacagını bıldıkten sonra gerek yok ..

..Cüz ALanLar..

Simha =8. cüz(Alındı)..

yanı su lısteyi bu konunun devamında yazılır ara ara..yeterkı okunsun okunduktan sonra hersekılde olur;)..benım fıkrım tabı..

ilgin icin cok tesekur ederim ilgilendigin icinde ALLAH razi olsun kardesim..boyle guzel oldu evet kim nekadar aliyo buyuk cogunlugu alindi zati az kaldi sayilir cok azzzz yalinizkurt nerdesin alsana sende cuz:( hadi arakdaslar az kaldiiiii ama tamamlancam eminim onumuzde zamanimiz var:) hersey icin sagol dost sen olmasan bukadar boyle bsiey olmazdi..

cimcime68 27.09.07 22:39

Al***305;nt***305;:

dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19730)
Hatımde turkce mealı degılse ve bılmıyosanız olur..Arapcayı turkceden okuyacaksınız dımı..Meal degıl yanı

bendeki meal herhalde tukce aziyo:( hem arapca okumaktansa mail okumak olur diye biliyom..:(

dost 27.09.07 22:48

Hmm..Mealdekı kastım su..Dıyelım Fatıhayı okuyoruz..Nedır dua..Arabcası..Elhamdurıllahırabbıl alemın errahmannırrahım devam edıyo..Meal dedıgınız eger arapcası gıbıyse yanı yıne turkceden okuyosunuz ama arabca gıbyse olur..Ama şöyleyse Hamd Alemlerın Rabbı Olan...Dıye devam eıdyosa..O mealle meal hatmı yapmıs olursunuz..Yanı manasını okumus olursunuz..Mealdekı kastınız hangısı bunlardan?

cimcime68 27.09.07 22:51

Al***305;nt***305;:

dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19742)
Hmm..Mealdekı kastım su..Dıyelım Fatıhayı okuyoruz..Nedır dua..Arabcası..Elhamdurıllahırabbıl alemın errahmannırrahım devam edıyo..Meal dedıgınız eger arapcası gıbıyse yanı yıne turkceden okuyosunuz ama arabca gıbyse olur..Ama şöyleyse Hamd Alemlerın Rabbı Olan...Dıye devam eıdyosa..O mealle meal hatmı yapmıs olursunuz..Yanı manasını okumus olursunuz..Mealdekı kastınız hangısı bunlardan?

Hamd Alemlerin Rabbi.. bu bendeki diyeri benden yok bendeki bu olmazmi bu:( ben devamali bunu okuyom..diyeri bendne yok sadece yasini serif var..arapca tukcesi..

dost 27.09.07 22:58

Hmmm..normal hatme gırmez..Meal hatmı..Arastırayım ama ozaman meal hatmı olmus olur..Nette var arapcayı turkceden arapca gıbı okunan sıteler..yada dıger sekılde temın etmek gerek..O meal hatmıne gırer yani..

cimcime68 27.09.07 23:01

Al***305;nt***305;:

dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 19744)
Hmmm..normal hatme gırmez..Meal hatmı..Arastırayım ama ozaman meal hatmı olmus olur..Nette var arapcayı turkceden arapca gıbı okunan sıteler..yada dıger sekılde temın etmek gerek..O meal hatmıne gırer yani..

sorun deil interneten bulur oyle okurum bildigin site varsa bana link yoluya bilirmisin burda bulmam zor ama yinede arasitcam arkadaslardan ama neten bulur oyle okuya bilirim benim icin sorun olmaz okumayi cok istiyom cunku..

SkorP 27.09.07 23:05

cimcime internette gerekli cuzlari buluruz o sorun degil.
düsünce gercekten cok güzel,
katilimin bukadar olmasi bile beni cok sevindirdi.

fikir teski dah aöncelerden gelseydi, son gunler surda bunu bu bir kac güne sIkIstirmak cok zor arkadaslar.
kadir gecesine dair bir gece ayarliyacagiz radyomuzda ilahiler calincak kuran okumak isteyen olursa kurani kerim okur ama bu hatim isini ben derimki, birdahaki seneye birakalim, organizesini kendim üstleniyorum ramazan ayi boyunca her gece radyomuzda kuran okumak isteyenlerden bir kisi bir cuz okusun, geri kalanlar da evlerinde radyo basinda takip ede bilirler, böylelikle kadir gecesinde, okuyan ve takip edenler olark kuran i hatim etmis oluruz ve kadir gecesinde duamizi bile yapariz.
yani burdaki camilerde hocalar okur ve geri kalan kisim takip ediyor yani onu internet uzerinden niye yapamiyalimki?
bu konu hakkinda ben burdaki hocalara danisacagim olurmu olmazmi gerekli bilgileri alacagim tabiki.
bence seneye guzel bir hazirlik olsun, simdiden cuz almak isteyenler varsa alsinlar derim,
ben bu is icin dost arkadasimizi secmistim sitedeki islerle cuz alimlariyla ilgilenir diye kendisiyle daha konusmadim ama o yapar insallah.
ramazan yaklastiginda tüm okumak isteyenlere radyo ya nasil baglanciklarini anlatip ögretecegiz.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:57 .