A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Futbol (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Helal olsun size! (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=3888)

Hasani 04.05.08 22:19

Helal olsun size!

Helal olsun size!

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde şampiyonluğa ulaştı. Sarı-kırmızılı takım, Şampiyonlar Ligi final maçında Almanya'nın RSV Lahn-Dill takımını 61-53 yenerek Avrupa şampiyonu oldu ve ilk kez katıldığı organizasyonda kupaya uzanarak, Türk spor tarihinde önemli bir başarıya imza attı.

İspanya'da yapılan final maçında, rakibi karşısında ilk periyotu 18-14 geride kapayan Galatasaray, ikinci periyotta üstünlüğü ele alarak ilk yarıyı 33-31 önde kapadı. Mücadelenin 3. periyotu büyük çekişmeye sahne olurken, sarı-kırmızılı takım, son periyota da 46-45 önde geçti. Son periyotta oyuna ağırlığını koyan Galatasaray, karşılaşmayı 61-53 kazandı ve tekerlekli sandalyede Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Final maçında Galatasaray'da Justin Eveson 19 sayı, Petr Tucek 18 sayı, Hussein Haidari ise 9 sayı ve 14 asistle ile oynayarak şampiyonlukta büyük pay sahibi oldular.

ANTRENÖR İNCESU: ''SEVİNÇLİYİZ, MUTLUYUZ, GURURLUYUZ''
Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımını Avrupa şampiyonluğuna taşıyan antrenör Sedat İncesu, sevinçli ve gururlu olduklarını söyledi.

İncesu, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, ''Sevinçliyiz, mutluyuz, gururluyuz'' dedi. Şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür eden antrenör İncesu, bu kupanın Galatasaray camiasına ve tüm Türkiye'ye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Takımı kurdukları zaman Avrupa kupası hedefini önlerine koyduklarını vurgulayan İncesu, ''Daha takımı kurarken kendimize koyduğumuz hedefe bu kadar kısa sürede ulaşmak müthiş bir sevinç, mutluluk ve gurur yaşattı bize. Takımımızı kurarken eski başkanımız Özhan Canaydın ve Sinan Kalpakçıoğlu ile oturup konuştuğumuzda, bu hedefi kendimize koymuştuk. Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı olarak hem bu hedefe ulaşmak, hem sözümüzü tutmuş olmak bize müthiş bir sevinç ve gurur yaşattı'' dedi. Hiçbir şeyin göründüğü kadar kolay olmadığını kaydeden antrenör İncesu, şunları söyledi:

"Takım halinde, herkesin emeğiyle buralara geldik. Çünkü Avrupa'da tekerlekli sandalye basketbolu uzun yıllardır oynanıyor ve işin açıkçası aramızda 50-60 yıllık bir tekerlekli sandalye basketbol kültürü farkı var. Biz kurulduğumuzdan bu yana geçen 3 senede bu farkı kapattığımız gibi, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduk. İlk kurulduğumuzda bin takım arasındayken bugün 1. takımız. Bu büyük bir gurur. Sporcularımın hepsinin teker teker gözlerinden öpüyorum.'

Hasani 04.05.08 22:50

Mortis 04.05.08 22:51

Helal olsun ...

leonking90 06.05.08 07:43

Engeller hayatımızın her alanında her anında var.
En önemlisi bu engelleri başarıya dönüştürebilmek.
Helal Olsun Size.
Paylaşım İçin Teşekkürler...

leonking90 06.05.08 10:54

Avrupa Şampiyonu Takımımıza Görkemli Karşılama!

İspanya'nın başkenti Madrid'deki Şampiyonlar Ligi finalini namağlup tamamlayan, Avrupa Şampiyonu unvanı kazanarak tarihe geçen Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, bu akşam İstanbul'a döndü.

Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle saat 20:00'de Atatürk Havalimanı'na gelen Engelsiz Aslanlar'ımızı, çok sayıda taraftarımızın yanı sıra, Yönetim Kurulu üyeleri Adil Emecan, Metin Karakaya, Sicil Kurulu Üyesi Sedat Vanizör, Şube Kaptanı Dilara Endican karşıladı.

Şampiyonlar Ligi kupasıyla taraftarımızı selamlayan Avrupa Şampiyonu takımımız, yaşadıkları tarifsiz gururu ve mutluluğu kendilerini karşılayan medya mensuplarıyla da paylaştı.

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, havalimanından tezahüratlar eşliğinde uğurlandı.

..

Psikolog_08 06.05.08 13:10

o kadar engele rağmen bunu başarabilmek...

gerçekten helal olsun...

Hasani 06.05.08 21:35

Şampiyonlar Galatasaray Adası'ndaydı

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat ve Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinin Galatasaray Adası'nda onurlarına verdikleri yemekte bir araya geldi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat ve Yönetim Kurulu üyeleri, büyük bir başarıya imza atarak namağlup olarak Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile hep beraber yemek yedi. Başkan Adnan Polat ve Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra hem teknik ekip hem de oyuncuları tek tek tebrik etti ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu kupasını inceledi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, yaptığı kısa değerlendirmede, hedeflerinin yapılacak olan Kıtalararası Şampiyona'da da namağlup olarak şampiyon olmak ve Galatasaray tarihinde bir ilki gerçekleştirmek olduğunu dile getirdi.

SENA 06.05.08 22:19

Engel bu insanlara engelli diyip kaale almayanlarin beyinlerindedir!!!

Helal olsun ilk kere katildilar ve basariyi elde ettiler..
Gögüs kabartici bi basari bence =)

Ve yaziklar olsun onlari kaale almayanlara..

ibo78 21.05.08 06:45

Helal Olsun CimBoma :-)

Monash 21.05.08 15:28

Gurur duydum

gurur duydum

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:20 .