A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Sohbet Kösesi / Eglence / Geyik (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=11)
-   -   türkiye maci ve bayrak krizi (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=8446)

zehir_gibi 16.10.09 19:01

türkiye maci ve bayrak krizi

helal olsun :( ,türkiye macinda
ermeniliere yalakalik olsun diye azerbaycan bayraklarinin sokulmasinai izin verilmedi :sm52:
insan kendi özünden olan bir milleti bunu yaparsa,baskalari neler yapmaz
hadi maneviyati gectik,maddiyat olarak düsündügünde bile
bize kim dogalgaz veriyo....

HaLoo 18.10.09 13:02

arkadas biraz yanlıs bir bilgi icerisindesin sanırım..fifa azeri bayragına izin vermedi..ama sokabilen vatandaslarımız soktular gene bayrakları..tabi fifanın kararından oncede turkiye konusuyordu bayrak konusunu girilcek girilmicek girilmicek dediler sonra girilcek dediler oyleykende bir anda fifanın kararı geldi..sonra toplanan azeri bayrakları coplere yerlere atıldı bu hiç yakısmadı bize..gerci kendini bilmezlerin yada bu konularda duyarsız olanların halt yemesi gerci millet olarak arkalarındayız azerilerin..bizim macın oldugun anda azeri rus macı vardı..ve turk bayraklarıyla azeri bayrakları yan yanaydı..ve tek slogan rahmetli haydar aliyevin dedigi gibi iki devlet tek milletti..azeriler bizim kardeslerimiz..bize saygıları cok buyuk bizimde sevgimiz cok buyuk..ama suan iliskilerinde pek iyi gittigini soyleyemeyiz..bunun bircok nedeni var..surası realitenin kendisidir..kardeslerin arasını kimse bozamayacak..

Erker 18.10.09 14:41

Ülkeler arasi bir müsabakada Su yada bu Bayrak girsin girmesin meselesini anlamis deyilim bende !
Ancak iki ülke arasinda oynanan ve bu oyunun iki tarafini ilgilendiren bir müsabaka ile Azerbeycan Bayragi yada baska bir ülke bayraginin girmesini istemek yada istememek ne kadar anlamsiz geldi bana...
Söyle bir örnek vermek isterim yasadigim bir ülke icersinden (Almanya) Türkiye Almanya maci oldugunda, Mac almanyada ise türk kardeslerimiz gider alman seyirciler bölümüne bilet alirlar ve Türkiye taraftari olurlar...
Kardesimiz Degimiz Türki cumhuriyetlerindeki ülkeler ve vatandaslarini seviyoruz elbette. Ama ben genel bakis yaptigimda bu Bayrak krizi iceri alma disari cikartmayi hic anlamadim, sacma sapan bir istek ve isteksizlikti; kaldiki hicte geregi yok kimse iki taraf onlar cikar seyircisi destekler mac biter herkes evine gider.
Ülkeler arasi bir cözümsüzlük, toprak gaspi isgali varsa maca Bayrak girsin girmesin ilemi cözülecektir ?
Duygusal yaklasim bu soruya evet der ama sonucta taraflarin cözüme yönelik adimlarini sabote edicek girisimler (adi Bayrak) da olsa bana yanlis geldi....

HaLoo 19.10.09 01:13

Al***305;nt***305;:

Erker´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 84623)
Ülkeler arasi bir müsabakada Su yada bu Bayrak girsin girmesin meselesini anlamis deyilim bende !
Ancak iki ülke arasinda oynanan ve bu oyunun iki tarafini ilgilendiren bir müsabaka ile Azerbeycan Bayragi yada baska bir ülke bayraginin girmesini istemek yada istememek ne kadar anlamsiz geldi bana...
Söyle bir örnek vermek isterim yasadigim bir ülke icersinden (Almanya) Türkiye Almanya maci oldugunda, Mac almanyada ise türk kardeslerimiz gider alman seyirciler bölümüne bilet alirlar ve Türkiye taraftari olurlar...
Kardesimiz Degimiz Türki cumhuriyetlerindeki ülkeler ve vatandaslarini seviyoruz elbette. Ama ben genel bakis yaptigimda bu Bayrak krizi iceri alma disari cikartmayi hic anlamadim, sacma sapan bir istek ve isteksizlikti; kaldiki hicte geregi yok kimse iki taraf onlar cikar seyircisi destekler mac biter herkes evine gider.
Ülkeler arasi bir cözümsüzlük, toprak gaspi isgali varsa maca Bayrak girsin girmesin ilemi cözülecektir ?
Duygusal yaklasim bu soruya evet der ama sonucta taraflarin cözüme yönelik adimlarini sabote edicek girisimler (adi Bayrak) da olsa bana yanlis geldi....

bu bayrak olayını cozumle falan bagdastırman cok ilginc..

Erker 19.10.09 18:09

Al***305;nt***305;:

HaLoo´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 84628)
bu bayrak olayını cozumle falan bagdastırman cok ilginc..

Bayrak kirizini bir maca baglamak kadar ilginc deyil, kaldiki mac oynayan ülkelerin disinda 3. bir ülke ( bu kardes ülkemiz olsa bile) bayragini bu maca illa girsin demek kadar hic ilginc deyil :)
Bayragin alinmamasi ile kardes ülkenin reddi onu silme anlaminami gelir ?
Sayin Aliyev her bir durumda Rusyaya gidip akil alinca; Azerbeycan Rusya kardesi ülkemi olur!

HaLoo 19.10.09 20:57

yaa kardes bayrak krizi mrizi diye birsey yok medya bu bir baslık bulacak bir manset atacak daa,bir bayrak olayı varda buna kriz demek ne kadar dogru=)kimsenin birsey dedigi falanda yok,illa girsin girmesin=)takılmıssın bir yere bir keree=)ermenilerle oynuyorsun ve dunyanın gozu bu mac uzerinde iki tane iddiasız takım ve tamamen politik yonden gozlerin cevrildigi bir mac oncesi esnası ve sonrasıyla..burda azeri bayrakları olmasıda normaldir..red med yok kardes silme milme yok bunları nerden cıkartıyorsun=)

Erker 19.10.09 21:38

ben konuyu acan arkadasi okuyarak basladim siz devam etmissiniz sizi okudum fikrimi yazdim benim cikardigim bisey yok :) ...
Azerbeycan`da Sehit mezarliginda, Sehitlerimizin yattigi bir mekanda Dalgalanan bayragimiz indirilmis restarasyon gerekcesi ile eger okuyan varsa :-)
Baba Aliyev Ogul Aliyev i tanimaya calistim biraz... Allah önce biz yönetilenleri dogru yola ulastrisin sonrada basimizda bizi yönetenleri... amin
bitti...

HaLoo 19.10.09 22:17

neyse=))

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:47 .