A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Politika-Ekonomi (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Türbana Karşi çikanlar... (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=3129)

masal_1 06.02.08 15:26

Ülkemizde illa bi şeyler yasaklanacaksa önce şu demokratik olmayan yasalar yasaklansın!!!! Güya müslüman bi ülkeyiz ben istediğim yere örtümle giremiyosam bu nasıl demokrasi!!! bıraksınlar ümmetin örtüsüyle uğraşmayı nasıl verecekler hesabını merak ediyorum ......

shekerim_52 06.02.08 15:40

bencede katiliom masal_1´e

sanki kalksa nolcakki millet basörtüsüyle mi okuo ne zarari varki. dielimki dünya tersine dönse herkes basörtülü olsa ve ne bilim 50 kisi acik olsa ozmn acik olanlarida almasinlar acik olduklari icin. sen türban tak öle gir üni ye deseler kapancaklarmiki? ya bence cok sacma bi konu yaa

sanki milletin baska derdi yokmus gibi nelerle ugrasiolar yaa...kiskaniolar türbanlilari oooooch kiskananlar catlasin :D

sumeyye 06.02.08 16:22

benim anlamadigim Allah´in c.c.emrettigi tesettürü (basörtüyü) kul nasil yasaklarrr?...

38_LaDy_58 06.02.08 16:31

Bencede Cok Sacma Geliyor, Musluman bi Ulke olarak, turbanin yasak olmasi..
Ben Hollandada yasiyorum ve bir cok tanidigim insanlar ve arkadaslarim kapali ve universitede tip okuyorlar.. Musluman bi ulke olmamasina ragmen boyle seyler burada neden sorun olmuyorda turkiye boyle birseyi bukadar buyutuyor? Anlamiyorum yani bi insan basortu takinca insanliktanmi cikiyor noluyor,Neden bukadar kotu gözle bakiliyor, Nerede demokrasi, Nerede Özgürlük..? Gunumuzde basortu cok acaip geliyor insanlara ve mini etek cok normal, cok yazik valla... Umarim En Yakin Zamanda Hersey Yolunda Gider...

lureene 06.02.08 16:56

bu konunun ısıtılıp ısıtılıp gündeme getirilmesi, hatta son iki ayda kaynama noktasına çıkarılması kesinlikle ne dinle ne laiklikle alakalı değildir. siyasi oyunlardan biri bu da... üniversitede serbest olsa ne olur, okul bittikten sonra kamuda çalışacaksa aynı kişi başını orada da açacak...bu bitince o tartışma başlayacak zaten... boş işlerle uğraşıyoruz. çok değil 15 sene geriye gidersek üniversite sınıflarında kimsenin gözüne batmayan türbanlı ya da başörtülü ya da adına mimlenmeden ne diyebiliyorsak ona bürünmüş bayanlar mevcuttu. konuyu şişirip önümüze koyanlar bundan rant sağlamak amacındaydılar, hala öyleler bence...

türbanla laikliğin bir alakası olduğuna inanmıyorum. inanç özgürlüğünün tamamen arkasındayım amaaaa
ama insanlar suistimal yoluna gidecekler bundan adım gibi eminim. o yüzden türban yasak kalsın diyorum...

shekerim_52 06.02.08 17:27

üni de basörtüsü yasagi kalkiomus. haberde gördüm ins. dogrudur

baLLgozLu 06.02.08 18:07

Ulan bu başörtüsüne karşı gelenlerin hakkından Mevalm gelsin.Mevlam bildiği gibi yapsın onları.başka diyecek bişey bulmyorum varda aslında buırada yazamıyorum.

baLLgozLu 06.02.08 18:10

Yahu bu sitede yasak devam etsin diye oy kullananlar var lütfen kendilerini bi açıklasında görelim ne olur ben karşıyım desin açıkça cömert olsun...ama nedeninide açıklasın neden karşı olduğunu ve nıye karşı olduğunu..

shekerim_52 06.02.08 18:54

Al***305;nt***305;:

baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48269)
Ulan bu başörtüsüne karşı gelenlerin hakkından Mevalm gelsin.Mevlam bildiği gibi yapsın onları.başka diyecek bişey bulmyorum varda aslında buırada yazamıyorum.

baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48270)
Yahu bu sitede yasak devam etsin diye oy kullananlar var lütfen kendilerini bi açıklasında görelim ne olur ben karşıyım desin açıkça cömert olsun...ama nedeninide açıklasın neden karşı olduğunu ve nıye karşı olduğunu..

vaaay abim benim :D

yürrü be kim tutar seni, helal saaa ;)

ByEsTeBaN 06.02.08 20:01

Aynen Katılıyorum Ben O yasagı Çıkartanın ...

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:12 .