A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Sohbet Kösesi / Eglence / Geyik (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=11)
-   -   AnneBabanız birbirini severekmi evlendiler görücü usulümü? (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=767)

leonking90 09.05.08 08:30

Al***305;nt***305;:

SENA´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 58913)
Görücü usülü evlenmisler..
Hatta evlendikleri gün ilk defa görmüsler birbirlerini=))
Ve o an dint dint dint dininiiiii mega askkkk dint dint dint dinini deliiiii askkkk :D

O zamanlar öyleymis tabiki..Herkese annem ve babam kadar sansli olamamis maalesef..
Ama su bi gercek Görücü usülü kurulan evlilikler günümüzün evliliklerine nazaran daha bi dayanikli nedense:rolleyes:

evet haklısın benim bir arkadaşım evlendi.
Aradan 24 saat geçmeden boşanma davası açtılar.
Evlendikleri akşam aileleri yüzünden kavga etmişler.
Ertesi sabah ilk iş olarak boşanma davası açmışlar.
1 haftada boşandılar.
İkisede tekrar evlendi sonra..
Ben bunları arkadaştan dinlerken ağzım açık dinledim.
Ama şunu biliyorum Her ne olursa olsun hayırlısını isticeksiniz.
Böyle bir anda bütün herşey değişibiliyor maalesef

..

dost 09.05.08 10:13

Benım anne baba görücü dısı bır evlılık yapmıslar..Yanı bıraz tanısıyolarmıs yanı konusma falan yok uzaktan anne babaları olayı bıtırmıs..Yanı nısanlılık donemınde bır ıkı defa uzaktan gormusler yakın konusma falan yok..Eskıden sartlar cok farklıymıs zormus..Eskıden buyuklere saygı bu tur seylerden gecermıs..Halada devam ettıren var bu tur sacma seylerı..Ama su bır gercekkı annem ve babam sonradan cok sevmısler bırbırlerını galıba sımdı bıle yaslılar ama ıltıfat edıyolar bırbırlerıne guzel gozlum falan acıkca soyluyolar..Ya baba ayıp oluyo dıyorum nazarım degcek catlatma bızı falan dınleyen kım:p Yanı telde konusuyolar kac kez gun ıcerısınde..Sonra ayrı kalamıyolar falan..Saygı sevgı var bırbırlerını kırmıyolar baba anneye karsı nazık bazen kahvaltı hazırlıyo falan:p annede ona gore vs vs..Boyle bı muhabbet gormedım sahsen..Allah herkese nasıp etsın ne dıyım..Insanın anne babasının boyle olması guzel ..Darısı herkesın basına ..

HaLoo 09.05.08 13:40

babam annemin abilerini falan tanıyomus bir kısmını..8 tane dayı var bende dile kolay:Dkoylerde karsılıklı zaten..velhasıl annemlerin carsıdada evleri varmıs..babamda o yıllarda taksiciymis..cokda capkınmıs..bir suru sevdası olmus..hatta bezen kapıya dayanıp mahalleyi atese falan verdide olmustur:Dhatta annemin bi arkadasına asılıyormus falan filan:Dsonra neyse bi gun dayımlar babamı cagırmıs taksi icin..babamda cekmis taksiyi kapının onune neyse annemde binmis taksiye vee babam orda beyenmiss hatta aynayı falan cevirmismis anneme dogru kacamak kacamak bakıyomus annem farketmis:Dsonra bu boylece devam etmis babamda istetmis..bizimkilerde annemi vermisler:Dannem de ne yapsın 11 kardesin en ufagı=)sesini cıkarmamıs razı olmuss dedem coktan olmus o yıllarda zaten dayılarımda abi olarak uygun gormusler tanıdıkları biri olmasıda munasipr olmus:D18 yasında gelin olmus 19 yasıda beni dunyaya getirmiss:D

GüLce 18.05.08 11:11

Benim babam anami kücücük yasda almis valla :D e köy hali ama annem baska birine sözlüymüs , fakat babam israrla istemis dedemde vermis ..Babamda isini bilyormus , annem köyde en güzel kizlardan biriymis ela ceylan gözlüü :) ..Hatta babam birini caktirmadan annemin sacini kesmesi icin yollamis, annemin saclarinida devamli cebinde tasimis :)

Çok eskiden adı varmış..
Başka bir tadı varmış...
Adam gibiymiş..
Sevmeler...
Ne düzenbaz sevişmeler...
Ne vedasız gitmeler..
Yokmuş böyle bahaneler...

Vedalaşıp Son Eylül'de...
Dökülmüşler yaprak yaprak..
O siyah beyaz aşkların..
Adı şimdi Eski Toprak...
;)

yildizz 18.05.08 11:32

Evet ayni böyle Olmus.Annem gercekden akilli ve sabirli biriki,haala babamla ugrasir,karni ac olsada onsuz yemek yemez.Rabbim onlari basimizdan eksik etmesin.TatlLi belam guzel kardesim,anamin guzzeligini kim alimis ki,kim benzer anama?Gara guzum..........

ece333 22.05.08 08:54

severek evlenmişler :)

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:14 .