A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Genel Konular (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=12)
-   -   T.S.K (türk silahli kuvvetleri) (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=2368)

lekker 13.11.07 00:04

T.S.K (türk silahli kuvvetleri)

Arkadaslar T.S.K (kara hava deniz farketmez) ile ilgili merak ettiginiz her tülü soruyu sorun cevaplayim

ELisRa54 13.11.07 00:07

Hemen ilk soruyu yönlendiriyorum o halde :)

Bordo bereliler nasil egitiliyor, egitim süreleri ne kadar, Dünyanin en iyi Askerlerimi...

lekker 13.11.07 00:12

Yurtiçinde; savaş beden eğitimi, özel harekat, yakın muharebe, teşhis-tanıma, uzak mesafeli keşif ve devriye, sızma, yaşamı sürdürme - sorgulama sorguya mukabele, kaçma - kurtulma, hedef tarifi - ateş tanzimi - hasar tespiti, özel operasyon, psikolojik harekat, halka yardım, paraşüt, komando, gayri nizami savaş, koruma, kış muharebesi, kurbağa adam, serbest paraşüt eğitimi.

İhtisas kurslarında; atlatıcı ve yer ekip komutanlığı, tahrip teknikleri, mayın ve bubi tuzakları, ilk ve acil yardım, cerrahi teknisyen, hayatta kalma-kurtulma, cephane imha, hafif silah uzmanlığı, ağır silah uzmanlığı, istihbarat uzmanlığı, harekat uzmanlığı, muharebe kursları, psikolojik harekat kursları, muharebe arama-kurtarma (MAK).

Yurtdışında; özel kuvvetlerde uzmanlık, hava indirme, sivil işler, halkla ilişkiler, devriye, yaşamı sürdürme, psikolojik harekat kurslarıdır

egitimleri 3.5 yil sürmektedir tamamen gönüllülük esasina göre secilirler basvurada bulunan 200 subaydan sadece 20 tanesi egitimleri basariyla bitirebilirler ve dünyada güven atisi yapan tek özel birliktir ayrica dünya genelinde 4 kere yapilan özel birlikler yarismasinda devamli birinci olmalari nedeniyle bu yarisma kaldirilmistir almanya fransa ve ingiltere basta olmak üzere bircok ülke bordo berelilerden egitim almalari icin askerlerini ülkemize yollamaktadirlar

ELisRa54 13.11.07 00:14

Sagol aciklaman icin.. bu bilgilere nerden sahibsin.. yani senin egitim durumunu sormamda bi sakinca var mi?

lekker 13.11.07 00:19

egitim durumumu aciklayim bütün egitim hayatimi türkiyede tamamladim 4 sene kara harp okulunda okudum ardindan bazi sebeplerden dolayi ayrilmak zorunda kaldim ardindan üniversiteye girdim konya selcuk üniversitesi mezunuyum ardindan yine askeriye ile yollarimiz kesisti :)

ELisRa54 13.11.07 00:37

Al***305;nt***305;:

lekker´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 32407)
egitim durumumu aciklayim bütün egitim hayatimi türkiyede tamamladim 4 sene kara harp okulunda okudum ardindan bazi sebeplerden dolayi ayrilmak zorunda kaldim ardindan üniversiteye girdim konya selcuk üniversitesi mezunuyum ardindan yine askeriye ile yollarimiz kesisti :)

;)

lekker 13.11.07 00:46

senden baska soru soran suanda olmayacagi icin ben yatmaya gidiyorum iyi geceler yarin bakarim yine soru olursa cevaplarim :D

ELisRa54 13.11.07 00:59

Gündüz eminim soru sormak isteyen olur.. iyi geceler;)

ELisRa54 14.11.07 01:43

Türk Silahli Kuvvetleri kac Kisilik Kadrodan olusuyor?

Bir de, Özetli sekilde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Görevini aciklarmisin?

lekker 14.11.07 10:55

Genel askerlik yaşı 20
Savunmaya eklenebilen 20***8211;49 yaş arasında erkek: 17,756,323 (2007 tahmin)
Askeriyeye uygun olan 20-49 yaş arasında erkek: 14,905,901 (2007 tahmin)
Aktif asker sayısı 622,850
Hazır hareketlendirebilinen asker sayısı 1,043,550 (Economist Intelligence Unit: Turkey 2007 p.23.)
Seferberlik anında çıkarılabilecek asker sayısı 19.000.000 (en fazla)

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin görevi Türk Yurdunu ve nitelikleri anayasada belirtilen Türk Cumhuriyetini iç ve dış tehditlere karşı korumak ve kollamaktır."

iç ve dış tehdit ve risklere karşı ülkenin güvenliğini sağlayabilmek için;

Caydırıcılık,

Güvenlik / Harekat Ortamının Şekillendirilmesi,

Savaş Dışı Harekat (Barışı Destekleme Harekatı, Doğal Afet Yardım Harekatı ve İç Güvenlik Harekatı),

Kriz Yönetimi,

Sınırlı Güç Kullanımı,

Konvansiyonel Harp gibi faaliyetleri icra etmek"

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:05 .