A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Politika-Ekonomi (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Üniversitelere Özgürlük (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=3108)

hahuer 02.02.08 15:12

Üniversitelere Özgürlük

Bizler kılık-kıyafet konusunda yıllardır uygulanan politikaları ve son günlerde yapılan tartışmaları yakından ve kaygıyla takip ediyoruz. Üniversitelerin düşünce, ifade, din ve inanç özgürlükleri ile eğitim ve öğretim gibi en temel insan hakları karşısında yasakçı değil özgürlükçü bir tavır alması gereken kurumlar olduğunu düşünüyoruz.
Üniversitelerimizin çağdaş uygar toplumlara yaraşır biçimde, özgürlüklerle ve bilim üretimiyle anılmasını istiyoruz. İstisnasız her demokratik ülkede olduğu gibi üniversitelerimizde de kılık-kıyafet serbestliğinin; hiçbir din, inanç, düşünce, ırk, grup ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın bütün öğrencilere tanınması gereğine inanıyor; aksi yöndeki tüm düzenleme ve uygulamalara bir an önce son verilmesini talep ediyoruz.

nicolas_anelka 02.02.08 21:42

kimin aciklamasi bu.bizli konusulmus ,altinda imza yokda ondan soruyorum ;)

nicolas_anelka 02.02.08 21:54

he bide ekleme yapmak istiyorum..egitim bencede herkesin hakki,isteyen egitimini almali. amai üniversiteleri parali yapmak isteyen hükümet fakirlerin egitim hakkini ne kadar düsünüyor?

burda bir samimiyetsizlik var..amac herkese egitimi kolaylastirmak falan degil ...

muratgurbuz 03.02.08 02:47

Al***305;nt***305;:

nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 47739)
kimin aciklamasi bu.bizli konusulmus ,altinda imza yokda ondan soruyorum ;)

:sm32:

hahuer 05.02.08 11:12

Asparagasları takip ediyorsunuzda bunlardan niye bi habersiniz arkadaşlar.
Üniversiteler paralı falan olmaz.
YÖK başkanının lafı çarpıtıldı medya tarafından.
İşinize geleni almayın nolur.

OsManLii 22.02.08 23:59

sevgili arkadaşım üniversiteye gittinmi sen hiç gördünmü oraları kimlere ne yardım lar yapılıyor biliyormusun sen fakir fukaranın üniversitede okuması için ne imkanlar var biliyormusun bilmiyorsan araştırılsın derim orda sen ayrı kıyafet öteki ayrı kıyafet giyecek yok böyle dava Allah ın izni ile kimse mani olamıyacak madem sorun türban değil neden bugüne kadar beklediniz neden hiç yorum yapmadınız şimdimi aklınıza geldi fakir fukara ben derim ki elhamdülillah müslümanız lütfen bu konular hassas konular milleti tahrik etmeyin

hahuer 26.02.08 08:38

Al***305;nt***305;:

OsManLii´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 50494)
sevgili arkadaşım üniversiteye gittinmi sen hiç gördünmü oraları kimlere ne yardım lar yapılıyor biliyormusun sen fakir fukaranın üniversitede okuması için ne imkanlar var biliyormusun bilmiyorsan araştırılsın derim orda sen ayrı kıyafet öteki ayrı kıyafet giyecek yok böyle dava Allah ın izni ile kimse mani olamıyacak madem sorun türban değil neden bugüne kadar beklediniz neden hiç yorum yapmadınız şimdimi aklınıza geldi fakir fukara ben derim ki elhamdülillah müslümanız lütfen bu konular hassas konular milleti tahrik etmeyin

osmanlı,sen nerelerde geziyorsun arkadaş.kime cevap veriyorsun,ne anlatıyorsun belli değil.
uyanda balığa gidek.

OsManLii 26.02.08 09:58

Bak o laflar gideceği yeri bulur ben isim kullanmam GüLüm senin anlamana gerek yok sen kafanı yorma böyle şeylerle sen balığa başkasını götür tutarsanda getir hep beraber yeriz olurmu

masal_1 26.02.08 10:49

kesinlikle katılıyorum hahuer arkadaşa nasıl örtülü olmayan arkadaşların istediği gibi girmesi özgürlükse diğer örtülü olanların istediği gibi girmeside özgürlüktür bizim milletimiz daha özgürlük,demokrasi kavramını anlayamamış insanları diniyle inançıyla yargılayıp yasaklar getirmek hangi demokrasiye giriyor...??

OsManLii 26.02.08 12:25

zaten bizim temennimizde bu yönde masalcık kimse kimsenin kılık kıyafetine karışamayacak elhamdülillah bu sorunu bugünden itibaren aşmış bulunmaktayız

nicolas_anelka 26.02.08 13:46

bugünlerde bu konuyu tartismaniz gercekten komik.tek derdimiz üniversitedeki basörtülü kizlar demi.

Evoc 26.02.08 14:22

daha güncel olaylar var mesela sınıor otesi operasyon ve verilen sehitlerimiz gibi bunları tartısmak ve bunlara üzülmemiz lazım... ha digeride elbette türkiyenin bizim meselemiz ama soyleki bazı seyler daha baskın ve etkilidir ...

OsManLii 26.02.08 16:39

Al***305;nt***305;:

nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 50904)
bugünlerde bu konuyu tartismaniz gercekten komik.tek derdimiz üniversitedeki basörtülü kizlar demi.

Peki Anelka kardeş kusura bakma o halde sana bi sorum var geliyorum buraya bakıyorum ki işte tek sorunumuz bumu diyorsun bu değil elbetteki ama bırak burayı gündemdeki konuya bak iki kelimede sen yaz bakalım gündem nasıl etkilenecek

nicolas_anelka 26.02.08 17:14

Al***305;nt***305;:

OsManLii´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 50916)
Peki Anelka kardeş kusura bakma o halde sana bi sorum var geliyorum buraya bakıyorum ki işte tek sorunumuz bumu diyorsun bu değil elbetteki ama bırak burayı gündemdeki konuya bak iki kelimede sen yaz bakalım gündem nasıl etkilenecek

arkadasim ne dedigini ne burda ne diger konularda anliyorum.ya senin türkcende yada benim türkcemde sorun var ama benim üstte yazdigim gayet acik ;) anlamadiysan bidaha farkli kelimelerle yazabilirim.

only_islam 26.02.08 18:53

la havle vela kuvvete illa billa il aluyyul azim :)

hahuer haklısın kardes katıldım bende sana... yorum eklicem ama polemik istemiyorm :P

OsManLii 26.02.08 19:46

valla ben de gayet açık yazmışım sorunumuz sadece başörtü değil diyorsun bende sana diyorum ki tamam bunları kenara bırakalım gümdemdeki olaylara bakalım diyorum umarım şimdi anlamışsındır

OsManLii 26.02.08 19:48

Al***305;nt***305;:

hahuer´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 47700)
Bizler kılık-kıyafet konusunda yıllardır uygulanan politikaları ve son günlerde yapılan tartışmaları yakından ve kaygıyla takip ediyoruz. Üniversitelerin düşünce, ifade, din ve inanç özgürlükleri ile eğitim ve öğretim gibi en temel insan hakları karşısında yasakçı değil özgürlükçü bir tavır alması gereken kurumlar olduğunu düşünüyoruz.
Üniversitelerimizin çağdaş uygar toplumlara yaraşır biçimde, özgürlüklerle ve bilim üretimiyle anılmasını istiyoruz. İstisnasız her demokratik ülkede olduğu gibi üniversitelerimizde de kılık-kıyafet serbestliğinin; hiçbir din, inanç, düşünce, ırk, grup ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın bütün öğrencilere tanınması gereğine inanıyor; aksi yöndeki tüm düzenleme ve uygulamalara bir an önce son verilmesini talep ediyoruz.

hahuer tamamiyle katılıyorum

lureene 05.03.08 17:27

Genellikle gündemde olan başka şeyleri örtmek için sık sık temcit pilavı misali ısıtılıp ortaya konan bir konu bu..Biz de her seferinde aynı kısır döngüye giriyoruz birbirimize laf atarak çözeceğimizi umuyoruz... Kılık kıyafet özgürlüğüne benim de lafım yok, üniversiteye kim nasıl gelirse gelsin... Yeter ki geldiği yerin hakkını versin... Üniversite sınırları dahilinde propaganda yapıp, bi şekilde bölücü olan fikirlerin yayılmasında rol almasın...
Konu dışı ama söylemem gerek... Önyargıları da aşalım.. Birinin bir cümlesine bakıp ona gerici ya da dinsiz diye yafta vururcasına konuşmalar kimseye yakışmıyor...

Temur_Melik 06.03.08 08:59

lureeneye katılıyorum başörtüsü çözülmemek için inatla çözülecek gibi gösterilen bir konu. niconun dediğide doğru bu tür konuların habire açılıp asıl artışılması gareken konulardan uzaklaşılıyor. Biz bu ülkenin genç nesili olarak bu ülkenin gerçek sorunlarını atlamamalıyız.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:37 .