A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Itiraf (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   GÜLMEK sizce ne demek, GÜLMEK size neyi çağrıştırıyor? (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=1872)

simarik_kiz 11.10.07 11:44

Gülmek sizce ne demek, Gülmek size neyi çağrıştırıyor?

Bu konuyu actigimda aklima hemen kendim geldim.Benim icin Gülmek Hayata en güzel sacilan bir isik gibidir...Ben Gülmeyi ve Güldürmeyi cok seven bir insanim herdaim gülümsemeler eksik olmaz yüzümden:)Hani derler ya dertlere de deva imis.
ilk önce kendinizi sevin ve ilk kendinize gülümseyin aynalarda...Ama bazen insanin icinden gelemeyen birseyidir veya Kaderdir cünki

Muhakkak ki O***8217;dur, güldüren de aglatan da

Sizlerden hepimizden hic eksik olmasin gülümsemeler sevgiyle kalin..daima gülümseyin.. :-)

murat_n 11.10.07 12:17

gülmek mutluluktur.gülmek ümit etmektir.gülmek sevmektir.gülmek hayata sarılmaktır.gülmek.....YAŞAMAKTIR.

Loveboy 11.10.07 12:23

Gülmek Avealıyız demek diilmi yaaa :p en gıcık olduğum reklam :D hadi hadi sizde gülünnnn aaaaaaa yoksa avealı değilmisiniz..

sweettt 11.10.07 13:28

gulmek gusel bisey fakat gercek gulucukler onemli olan
gercegi varken sahte gulucuklere aldanmayın B)B)

simarik_kiz 11.10.07 21:30

Al***305;nt***305;:

sweettt´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 24389)
gulmek gusel bisey fakat gercek gulucukler onemli olan
gercegi varken sahte gulucuklere aldanmayın B)B)

:) yani burdada o sözü yazdin ya :D:D

cimcime68 11.10.07 22:15

aslinda cok duygulalim ama is yerinde bazi arakdaslar devamli neseli oldugumu insanlar + enerji verdigimi dusnuyorloarmis ki oyloemiyski is yerinde en arakdas canlisi secilmistim gulmemden kaynaklaniyo cok guluyodum her seye siritiyodum:D gulmeyi gulduermeyi severim ama yeri ve zamaniina gira galiba:)

ayben 11.10.07 22:18

cok gülümseyen az yaslanir kirisiklari önler :D

Elyasa 11.10.07 23:23

Çok Gülen cildi bozar yüz kırısıklıgına ıyı gelır. Muhaha

Gülmek Hayattir

tugbarobbie 21.10.07 12:32

GÜLMEK:D aha simdi yapdigim bi hareket dir, insan naturalinde olan birsey gülersin aglarsin. ama cok gülmek sahliha zararlidir nedeni cok basit gülmek bi yandan cok güzeldir hayatda kalmanin tek sevinci dene bilir ama herkesi sizin gibi sanmayin herkes icindeki güzeligi gülmeyle size gösderemes veya siizn kadar yürekli olamaz size yapilan haksizliga dayanamas siniz ve yüzünüz kararir bi an hemencik batarsiniz cünkü fazla sevindignis icin. size tavsiyem dengelesdirin gülüslerinizi sagliga zararli olmasin sonra :D

SAHmerdan 03.11.07 19:09

Gülmek benim icin hayatimda fazla yer almayan birseydir.. ama baskalarini Güldürmek cok hosuma gidiyor güldürmeye calisiyorum onlar güldükce bende mutlu oluyorum..
(yüregim aciyla yüklü bir limana dogru ilerliyor..by sahmerdan)

nicolas_anelka 04.11.07 22:21

Günde 15 Dakika Gülmek Kalbe İyi Geliyor

Gülmenin sağlık için yararlı olduğu hep söylenir. Son yapılan araştırmalar günde en az 15 dakika gülmenin kalp için çok yararlı olduğunu doğruluyor.

Kahkaha atmak, kan damarlarını genişletiyor, kan dolaşımını hızlandırıyor. Ancak uzmanlar bunun nedenini henüz belirleyebilmiş değil. Stresin kalbe kan akışını sınırladığı, damarları sıkıştırdığıysa daha önce birçok araştırmayla kanıtlanmıştı. Bu yeni araştırma, gülmenin damarları genişlettiğini doğruluyor. Gülme sırasında dolaşımın hızlanması ve damarların genişlemesi kalp hastalıklarına neden olan etkenleri azaltıyor.

Başkent Washington yakınındaki Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından Michael Miller***8217;ın ekibinin yaptığı araştırmaya hepsi sağlıklı 20 kadın ve erkek denek katıldı. Denekler, gülmek için Kingpin adlı 1996 yapımı komediyi izlediler. Stresi yaşamak içinse araştırmaya katılanlara 1998 yapımı Er Ryan***8217;ı Kurtarmak adlı savaş filmi izlettirildi. Doktorlar, kan dolaşımındaki değişiklikleri ölçmek amacıyla ultrason teknolojisi kullandı.

Kingpin adlı komediyi izledikten sonra 20 dönekten 19***8217;unda kan dolaşımının hızlandığı görüldü. Dolaşım hızının yüzde 22 arttığı belirlendi. Doktor Miller, arobik egzersizden sonra da aynı sonucun alındığını söylüyor.

Er Ryan***8217;ı Kurtarmak adlı dramı izleyen 20 kişiden 14***8217;ünde kan dolaşımı yavaşladı. Yavaşlama oranının yüzde 35***8217;i bulduğu görüldü. Araştırmalar stresin bağışıklık sistemini zayıflattığını gösteriyor. Vücut, stres altında adrenalin ve kortisol hormonu salgılıyor. Kortisol korkuyla bağlantılı salgılanıyor. Adrenalin ise vücudu tepki vermeye hazırlıyor. Ancak bu iki hormonun aşırısı sağlık için zararlı olabiliyor.

Doktor Miller, gülmenin ve kahkaha atmanın kan dolaşımıyla bağlantısını henüz açıklayamadıklarını söylüyor. Bu etkinin kaynağı, kasların hareketi mi yoksa kimyasal bir salgı mı, bu henüz bilinmiyor.

Araştırmacılara göre, gülmenin yarattığı bu sonuç, spor yaparken olduğu gibi vücut rahatladığı zaman salgılanan kimyasallara bağlı olabilir. Doktor Miller, endorfin denilen bu kimyasalların stres hormonlarını etkisiz hale getirip damarların genişlemesini sağlayabileceğini söylüyor. Gülmek aynı zamanda damar genişleten nitrik asit salgılanmasına da yol açıyor olabilir.

Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanı Doktor Michael Miller, gülmenin egzersizin yerini alamayacağı uyarısında bulunuyor. Ancak araştırma sonuçlarına dayanarak, herkese kalp sağlığı için günde en az 15 dakika gülmeyi, kahkaha atmayı tavsiye ediyor.

simarik_kiz senin asiri derecede saglikli bi kalbin oldugunu düsünüyorum :D örnegin yayin süresinin yariisini gülüyosun :p

simarik_kiz 04.11.07 22:24

Al***305;nt***305;:

nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 30050)
Günde 15 Dakika Gülmek Kalbe İyi Geliyor

Gülmenin sağlık için yararlı olduğu hep söylenir. Son yapılan araştırmalar günde en az 15 dakika gülmenin kalp için çok yararlı olduğunu doğruluyor.

Kahkaha atmak, kan damarlarını genişletiyor, kan dolaşımını hızlandırıyor. Ancak uzmanlar bunun nedenini henüz belirleyebilmiş değil. Stresin kalbe kan akışını sınırladığı, damarları sıkıştırdığıysa daha önce birçok araştırmayla kanıtlanmıştı. Bu yeni araştırma, gülmenin damarları genişlettiğini doğruluyor. Gülme sırasında dolaşımın hızlanması ve damarların genişlemesi kalp hastalıklarına neden olan etkenleri azaltıyor.

Başkent Washington yakınındaki Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından Michael Miller***8217;ın ekibinin yaptığı araştırmaya hepsi sağlıklı 20 kadın ve erkek denek katıldı. Denekler, gülmek için Kingpin adlı 1996 yapımı komediyi izlediler. Stresi yaşamak içinse araştırmaya katılanlara 1998 yapımı Er Ryan***8217;ı Kurtarmak adlı savaş filmi izlettirildi. Doktorlar, kan dolaşımındaki değişiklikleri ölçmek amacıyla ultrason teknolojisi kullandı.

Kingpin adlı komediyi izledikten sonra 20 dönekten 19***8217;unda kan dolaşımının hızlandığı görüldü. Dolaşım hızının yüzde 22 arttığı belirlendi. Doktor Miller, arobik egzersizden sonra da aynı sonucun alındığını söylüyor.

Er Ryan***8217;ı Kurtarmak adlı dramı izleyen 20 kişiden 14***8217;ünde kan dolaşımı yavaşladı. Yavaşlama oranının yüzde 35***8217;i bulduğu görüldü. Araştırmalar stresin bağışıklık sistemini zayıflattığını gösteriyor. Vücut, stres altında adrenalin ve kortisol hormonu salgılıyor. Kortisol korkuyla bağlantılı salgılanıyor. Adrenalin ise vücudu tepki vermeye hazırlıyor. Ancak bu iki hormonun aşırısı sağlık için zararlı olabiliyor.

Doktor Miller, gülmenin ve kahkaha atmanın kan dolaşımıyla bağlantısını henüz açıklayamadıklarını söylüyor. Bu etkinin kaynağı, kasların hareketi mi yoksa kimyasal bir salgı mı, bu henüz bilinmiyor.

Araştırmacılara göre, gülmenin yarattığı bu sonuç, spor yaparken olduğu gibi vücut rahatladığı zaman salgılanan kimyasallara bağlı olabilir. Doktor Miller, endorfin denilen bu kimyasalların stres hormonlarını etkisiz hale getirip damarların genişlemesini sağlayabileceğini söylüyor. Gülmek aynı zamanda damar genişleten nitrik asit salgılanmasına da yol açıyor olabilir.

Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanı Doktor Michael Miller, gülmenin egzersizin yerini alamayacağı uyarısında bulunuyor. Ancak araştırma sonuçlarına dayanarak, herkese kalp sağlığı için günde en az 15 dakika gülmeyi, kahkaha atmayı tavsiye ediyor.

simarik_kiz senin asiri derecede saglikli bi kalbin oldugunu düsünüyorum :D örnegin yayin süresinin yariisini gülüyosun :p

gicikkkkkkk:D evet cok gülerim ben seviyorum gülmeyi ve güldürmeyi:D:D ayrica daha fazla bilgi verdigin icin tsk ederim:)

ayben 10.04.08 00:54

gülmeyi severim :)) umarim kimsenin yuzunden gulucukler eksilmez :)

leonking90 10.04.08 13:24

gülmek o kadar güzelki.
hem kendine hem karşındakine pozitiflik veriyor.
Gülmek herkese çoook yaşıyorrr.

xcoupe 21.05.08 09:19

gülmek aglamakla ayni seydir. cünkü baskabirisi bi yanlis yapinca sen gülüyorsun ama belki o insanin cani acidigini düsünemiyorsun

memoline 21.05.08 09:30

kendi hatalarina gülebilmek kadar güzel bir sey yoktur.

yusufff 25.05.08 02:40

Eglenmek, sevinmek, kendini birsey sanmak..

Gecetilkisi 01.06.08 17:25

gülmek cok güzel bir sey...baskalirini mutlu görmek, hele bu bide baskasi degil de, sevgilinizse, mutluluk 100e katlaniyor

ALCAPONE 08.06.08 00:25

hayat ;)

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:26 .