A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Politika-Ekonomi (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Şırnakta şehit düşen 13 askerlerımızın kımlıklerı (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=1793)

Elyasa 08.10.07 11:33

Şırnakta şehit düşen 13 askerlerımızın kımlıklerı

Şırnak'ta Küpeli Dağı bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan biri astsubay 13 güvenlik görevlisinin kimliği belirlendi. İşte şehitlerimizin isimleri:

Şırnak'taki çatışmada şehit olan biri astsubay 13 güvenlik görevlisinin kimliği belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Küpeli Dağı bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada Astsubay Ahmet Sarıoğlu ile erler Bayram Güzel, Turgay Salgur, Mehmet Uyar, Seyfi Altuntaş, Mehmet Yıldırım, Mehmet Uçarı, Kasım Aksoy, A. Şükrü Karataş, Emrah Eryılmaz, Sıddık Küçükgöz, Fetullah Selçuk ve Mehmet Coşkun, şehit oldu.

ŞEHİT KOMANDO ER TURGAY SALGAR'IN EVİNDE BÜYÜK ACI

Şırnak'ta terör örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit olan askerlerden Kars doğumlu Komando Er Turgay Salgar'ın Cumhuriyet köyündeki evinde büyük acı yaşanıyor. Şırnak'ın Gabar Dağı bölgesinde görev yapan askeri birliğe, Geçit Boğazı civarında teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Komando Er Salgar'ın acı haberi baba ocağına ulaştı.

Şehit Komando Er Salgar'ın Kars'ın Cumhuriyet köyündeki evinde ağıtlar yükselirken, 3 kardeşin en büyüğü olan ve terhisine 5 ay kaldığı öğrenilen şehit erin yakınları sinir krizi geçirdi. Baba Tuncay Salgar, haberi alır almaz akın eden köylülere sarılarak gözyaşı döktü.

Anne Güler Salgar ise ''Beni oğlumun yanına götürün'', ''İçime taş düştü, taş, taş..'' ağıtları yakarak zaman zaman baygınlık geçirdi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Salgar da yeğeninin şehit olduğu haberi üzerine yakınlarıyla birlikte köye geldi. Çok sayıda vatandaşın gittiği Cumhuriyet köyünde baygınlık geçirenler ambulanslarla hastaneye taşıdı. Köydeki askerler, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

Elyasa 08.10.07 11:52

Buna dur demeliyız artık analar babalar aglamasın bunun önune gecılmezse hergun bırtane daha arkadasım ölücek bu ölenlerın 1tanesı arkadasım neler oluyor boylee akıl sır erdıremıyorum üzüntüden ınan her tarafım tıtrıyor

nezz 08.10.07 11:54

Ya çok üzüldüm şehitlrimize Allahtan Rahmet Diliyorum Ailelerine Sabir...:(
Ama Hayin Pkk Ya Tek Dilegim Nasil Bu Masumlari öldurduler Se Onlar Da En Feci Sekilde Can Versinler... Allahim Sen Buyksun Sen Bilirsin Tek Dilegimiz Biran önce Ver Bunlarin Cezalarini ...:(

dost 08.10.07 11:56

Allahım sabır versın..Lanet olsun onları öldürenlere..Ve insallah onların bir yüreği varsa ki hiç sanmıyorum Allah aynı acıyı kat kat versin onlara..Insanın canı acıyo sadece annelerın degıl herkesın..Ve dıyorumkı bu vatanı hıc kımse ne alt edecek nede bölebilecekler..Giden canlarımız olcak belkı..belkı cok canlaarımız gitti gidecek ama bosuna ugramasınlar amaclarına uılasamaycaklar..Bazen kelımeler bıle yetersız kalıyo..Şehıt aılelerın ve bızım basımız sagolsun ..

nezz 08.10.07 12:04

Al***305;nt***305;:

dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 23425)
Allahım sabır versın..Lanet olsun onları öldürenlere..Ve insallah onların bir yüreği varsa ki hiç sanmıyorum Allah aynı acıyı kat kat versin onlara..Insanın canı acıyo sadece annelerın degıl herkesın..Ve dıyorumkı bu vatanı hıc kımse ne alt edecek nede bölebilecekler..Giden canlarımız olcak belkı..belkı cok canlaarımız gitti gidecek ama bosuna ugramasınlar amaclarına uılasamaycaklar..Bazen kelımeler bıle yetersız kalıyo..Şehıt aılelerın ve bızım basımız sagolsun ..

Evet dostcum ne kadar ugrasırlarsa ugrassınlar bölemezler bizi tabiki vatan ugruna canlarımız gidecek ama olsun VATAN SAG OLSUN sehitlerımiz nur içinde uyusun .....

Loveboy 08.10.07 12:04

Yaa benim bişey zoruma gidiyooo.. Biz bu insanların bu canilerin önde gelenlerine Büyük Meclisimizde koltuk verdik yaaa :( akıla mantığa sığdırılacak gibi değilllllllllll.. Dün akşam şehit düşen benim kuzenim bile olabilirdi..

nezz 08.10.07 12:11

Evet Kankim Ya Haklisin Ama :(.... Meclis Için Bir Problem Gibi Durmuyomus ...:(
KRİTİK...:(

DeeP_BluE_SeA 08.10.07 15:11

Al***305;nt***305;:

Loveboy´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 23427)
Yaa benim bişey zoruma gidiyooo.. Biz bu insanların bu canilerin önde gelenlerine Büyük Meclisimizde koltuk verdik yaaa :( akıla mantığa sığdırılacak gibi değilllllllllll.. Dün akşam şehit düşen benim kuzenim bile olabilirdi..

Evet işte bu tersliği yaratan yasalar değiştirilmek istendiğinde de laiklik elden gidiyor diye ortalığı yaygaraya veriyolar

Hepsinin Ruhları Şadolsun

cimcime68 08.10.07 15:21

lanetttttttttttt ediyorum ALLAH topunun onlarin onalar destek verenlerin ve insallah destek olan ailelerinde cigerleri oyle yansinnnn koz olsun iki dunydaad huzur bulamasinlar ateslerde cayir cayir yansinlar kokleri kursun asalik it soylarinin 13 gecen hafta 15 bugun yeterrr it ler caninlarina susamis asalik kopekler ne farkiniz var sizin bi ******dan dagdaki vahsi kopekle r ac kaldinizmi saldiriyosunuz..

ALLAHIM sen ailelerine sabir ve bu mubaerek gunde bayram azi yapilan bu cirkinlige sen son ver yarabim buyuksun herseye kadirsin rahmaetini esirmee ulkemden..vatanimiz sag olsun..TURKIYE VAR OLSUN..

meliss 08.10.07 15:39

Öncelikle AllAH AILELERE sabir versin

Sonra ALLAH en kisa zamanda o pkk lilarin canini alsin yeter ya yeter artik ya ne bu .
ne zaman bitecek bu Bir Anne bu aciya nasil dayansin .yeter artik yeter IcImiz yaniyor IcImIz

salihh 08.10.07 15:43

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 23484)
lanetttttttttttt ediyorum ALLAH topunun onlarin onalar destek verenlerin ve insallah destek olan ailelerinde cigerleri oyle yansinnnn koz olsun iki dunydaad huzur bulamasinlar ateslerde cayir cayir yansinlar kokleri kursun asalik it soylarinin 13 gecen hafta 15 bugun yeterrr it ler caninlarina susamis asalik kopekler ne farkiniz var sizin bi ******dan dagdaki vahsi kopekle r ac kaldinizmi saldiriyosunuz..

ALLAHIM sen ailelerine sabir ve bu mubaerek gunde bayram azi yapilan bu cirkinlige sen son ver yarabim buyuksun herseye kadirsin rahmaetini esirmee ulkemden..vatanimiz sag olsun..TURKIYE VAR OLSUN..

lanet etmek bizlere göre deyildir,peygamberimiz bile müşriklere lanet etmezmiş,çünkü içlerinden müslüman çıkardiye ve dönüş yapanda olmuş,inş bu pkk denen örgütü allah bildigi gibi yapsın amin.

kayra 08.10.07 15:51

Allah rahmet eylesin.nur icinde yatsinlar aslanlarim yigitlerime.elbet bunlarin hesabi birgün tek tek sorulacak pisliklerden.Allah hepsinin belasini verecek elbette.Allah bütün ailelere ve yakinlarina sabir versin.

cimcime68 08.10.07 18:16

Al***305;nt***305;:

salihh´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 23497)
lanet etmek bizlere göre deyildir,peygamberimiz bile müşriklere lanet etmezmiş,çünkü içlerinden müslüman çıkardiye ve dönüş yapanda olmuş,inş bu pkk denen örgütü allah bildigi gibi yapsın amin.

onlar zati musluman cocuklari idi ama simdi onlar seytanin yavrulari bu ayda bu mubarek gunde ki bayram yaklasiyo hangi vijdanli yapar bu acimasizca katliyami yazik degilmi o gencelik piril piril evlatlara pkk kanin koku kursun gebersin hepsi ALLAH iki dunydada gun yuzu gostermesin..

Mortis 08.10.07 18:20

şehitlrimize Allahtan Rahmet Diliyorum Ailelerine Sabir... Bitsin artık bu göz yaşı...

karakule38 08.10.07 18:23

şehit düşenlere Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum...

en kısa zamanda bu terör pisliğinin temizlenmesi dileğiiyle

dilaraa 08.10.07 22:53

bu gençlerimiz şehit düştü adı üstünde mükemmel bir mertebeye ulaştılar ya onları bu mertebeye ulaştıran caniler sadece bu geçici fani dünyada kaybederken aslında kazandılarını sanıyolar halbuki bir kaç saçma heves uğruna tüm dünyanına ciğerlerini yakarken kendileri için hem bu dünyada hem diğer dünyada kötü bir yaşam seçiyolar tüm ulus şuan da bütün şehitlerimiz için ağlıyor ama onlar geberdiğinde kimse hiç bir millet o caniler için ağlamicak kahrolsun terör kahrolsun pkk ve onu destekleyen her insan insan bile denmez bunlara ***** soyları lanet olsun sizlere bu mübarak günlerde yaktınız tüm milletin tüm ulusun ciğerlerini diliyoruzki siz daha beterini yaşayın diliyoruzki siz hiç bir yüreklerinizde eksilmeyen bir acıyı yaşayın kahrolun .

eSen52 08.10.07 22:54

Allah rahmet eylesin.. Ailelerine sabir versin..:(

ELisRa54 08.10.07 23:05

[IMG][/IMG]

Bu tartismalari bi kenari biraktinda.. sunu söyleyin ...

Bu aglayan gözlerinin hesabini kim verecek? Aglayan Analar.. Yetim kalan evlatlar.. ben bile bu resimlere bakarken gözyaslarima boguldum.. kimbilir onlarin acilari nekadar cok :cry:

Sehit düsen iki cocuk babasi piyade onbasi kasim aksoyun kizlari habersizce agliyorlar belkide anlamadilar hala babasinin öldugunu ama onlarda agliyor.. bu gözyaslari akitana lanet olsun :cry:

KaCaMaK 09.10.07 00:40

Allah sabır versin hepimiz mehmetiz ama kaç can daha yanacak artık büyük bnir darbe şart

y|a|L|n|i|z|kurt 09.10.07 00:57

Zaman Birlik Zamanıdir Zaman Dirlik Zamanidir Zaman Kadir Gecesinde 15 Fidani Anma Zamanidir .... Allah Sabir Versin Tüm Analarimiza ve Memleketimize ..Mehmetciklerimizinde Ruhlari Sad Mekanlari Cennet Olsun Peygamber Efendimiz ve Hz. Hamza Arkadaslari Olsun.. Sizleri Unutmayacagiz Türkün İntikami Aci Olacak Sehitler Ölmez Vatan Bölünmez...

Hepimiz Astsubay Ahmet Sarıoğlu Hepimiz Bayram Güzel, Turgay Salgur, Mehmet Uyar, Seyfi Altuntaş, Mehmet Yıldırım, Mehmet Uçarı, Kasım Aksoy, A. Şükrü Karataş, Emrah Eryılmaz, Sıddık Küçükgöz, Fetullah Selçuk ve Mehmet Coşkunuz..
Ne Mutlu ki En Güzel Günde Sehadet serbetini ictiler ..
[/IMG]
ELisRa54'den Alinmistir..

hahuer 09.10.07 01:48

Bir ölür,bin diriliriz.
Bu şerefsiz pkk bitecek
.Şehidlerimize rahmet,ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz.

eSen52 09.10.07 05:48

Bir ses duyuldu önce kulaklarım oldu sağır
Az sonra geldim kendime koştum cenke
Arkadaşlar dökülüyordu tek tek yere bağır ALLAH diye bağır
Gözümde ki yaş düşmüştü gönlüme orda oldu kahır
Ben şehit olacağımı hissetmiştim anne

Vatan içindi dökülen kanlar yere
Çakallar karşı cephede mehmetçikler yerlerde
Tokatlı,Yozgatlı düşmüş kalmışlar üst üste
Allahım sen onlarında gazasını mübarek eyle
Doğduğum anı bilmem ama anam
Ölürken son sözüm oldu VATAN
Helaldir ona bu uğurda verilen her can
Ana ağlamaysın oğlun oldu şehit OSMAN
VATAN SAĞOLSUN

nicolas_anelka 09.10.07 18:13

allah rahmet eylesin :(

SAHmeRaN_ 09.10.07 18:16

En basta Allah rahmet eylesin, daha fazla göstermesin kimselere böyle evlat acisi cok zor.

Benim Cousende Sirnakta "Komando" görevini yapmakta senelerdir.

BayMunKe 09.10.07 18:21

Kan Gönderdi Kirk Yiğidiyle Kürşat ;

Sizden Haber Bekliyor Yüzmilyon Imdat Imdat ,

Hala Tevekküldemi Kararlisiniz Yoksa ;

Suçum Neyi Halleder Yaram Oyuk Oyuksa ,

Dağdan Dağa Inenler Yoluma çul Döküyor

Benim Ayak Izlerim Taşrali Gözüküyor ;

Farkina Yeni Vardim , Ben Suçluymuşum Meğer ;

Otağimda Cellatlar ; Karşi Maktül De Gezer....

Suçluyum Hainleri Gözlerinden Tanirim Ben ;

Bir Intizar Dinledim Bu Toprağin Kalbinden;

O Ses Derki Bana ; Ey Oğul Yaziklar Olsun Sana ;

Mezarimi Kirleten şu Mahluka Baksana ...

Baktim , Baktim Düştük Hainlerin , Katillerin Peşine ;

Benim Bozkurt Yurdumda çakallarin Işi Nbe ????????

BayMunKe 09.10.07 18:21

Sehitler Ölmez

Izmir'den Artvin'e bu vatan bizlerin
Kaniyla sulandi binlerce sehidin
Bir avuç topragin, bir yesil yapragin
Haklari ödendi sahitsin Bayragim

Sehitler ölmez vatan bölünmez
Bu yoldan geri geri dönülmez

Bu vatan askiyla büyüdük biz anam
Sahip olamaz ki topragima düsman
Binlercemiz öldük, yine de ölürüz
Yildiramaz kimse iste son sözümüz

Sehitler ölmez vatan bölünmez
Bu yoldan geri geri dönülmez

BayMunKe 09.10.07 18:22

Sehitler Dile Geldi

Susun! Susun ve dinleyin bu gençligin haykirislarini
Sevda çeken yürekleri biraktik arkamizda,
Garip, çilekes Gabar Dagini
Tanri dagindan gördük iste orada
Iste tam karsimizda
Söke garajindan davul zurnayla bindik otobüse
Kulak verdik kalbimizden gelen o sese
Sira bizdeydi bizi bekliyordu vatan topragi
Umurumuzda bile degildi kimin, kimlerin askerden kaçtigi.

Ben Balat'li Serif, ölümlerin en güzelini tattim
Ne kadar aglatsam da anami, babami, bacimi
Katlanmak kolay mi demeyin, Alperenlerle saf tuttum.
Sizlere biraktim karalar baglayan nazli yarimi.

Ölürken bile gülmek nedir hiç düsündünüz mü?
Tekbir verip topraga, al bayraga sarilip düstünüz mü?
Bilmiyorum sizler acaba anam gibi yandiniz mi?
Iste ben buradayim, karsinizdayim, ben Sökeli Hakki Uyar!

Aski olmayan yigide destan yakilmaz beyler,
Bu destan bu misralarla anlatilmaz beyler,
Karalar baglamasin, yanmasin artik analar,
Dursun milletimin kani, kapansin bu yaralar

BayMunKe 09.10.07 18:25

şehitlere Allah rahmet eylesin biride benim hemşerim Niğdenin türkiyenin türklerin gururu bu şehitler yattıkları mekan cennet olsun..

BayMunKe 09.10.07 18:28

bizi öldü sanmayınnn
Bir ÖLDÜK BİN DİRİLDİKKKKK...!!

Hasani 09.10.07 18:50

KİN

Göster sema-yi mağribe yüksel de alnını,
Dök kalb-i saf-ı millete feyz-i beyanını!
Al bayrağınla çık, yürü sağken zafer nüma,
Bir gün şehit olunca sen, olsun kefen sana!

Ey makber-i muazzam-ı ecdadı titreten,
Düşman sadası, sus, yine yükselme gölgeden!
Kafir! Hilal-i rayet-i İSLAM' a hürmet et,
Toplar boğar hitabını dağlarda akibet!..

Dağlar lisana gelse de anlatsa hepsini ,
Binlerce can dirilse de nakletse geçmişini!
Garbın cebin-i zalimi affetmedim seni,
TÜRK'üm ve düşmanın sana kalsam da bir kişi!..

Ben şurezar-ı kalbimi kinimle süslerim,
Kalbimde bir silah ile ferdayı beklerim.
Kabrinde müsterih uyu ey namdar atam!
Evladının bugünkü adı sade intikam!

Emin Bülent SERDAROĞLU
(Vatan Şairi ve Galatasaray Spor Kulübü 2 Numaralı Kurucusu)

Hasani 09.10.07 18:52

ŞEHİDE SESLENİŞ
Aylardır uyku nedir bilmez bu gözler oğul,
Bir günlükmüş , meğer söylenen sözler,
Bir günlükmüş, ardından toplanan kalabalık,
Bir namazlıkmış meğer saltanatın***8230;

Şükür ki şehitsin, şükür ki cennettesin***8230;
Tesellim bu oğul, bulutların üstündesin***8230;

Aylardır konuşmaz olmuş, susmuş bu dil oğul,
Nice ana kuzusu şehit oldu, senden sonra,
Nice yürekler yandı, nice ocaklar,
Yine yanan yalnız biz olduk oğul,
Bizse unutulduk***8230;

Şükür ki şehitsin, şükür ki cennettesin***8230;
Tesellim bu oğul, bulutların üstündesin***8230;

Hasani 09.10.07 18:54

VATAN SAĞOLSUN

Bir patlama,bir soğuk demir, bir rüzgar sesi,
Tüm hayat bir parmakta, verilmiş son nefesi...
Ay Yıldız nişan olmuş da göğsüne buyurmuş,
Bu yara Mehmet\'imin vatana hediyesi...
Bir patlama,bir soğuk demir, bir rüzgar sesi!

Bu onur, bu gurur, kahramanlık abidesi,
Tarihine yazdığın Türklük'ün efsanesi...
Kanın toprağa ad koymuş da vatan buyurmuş,
Bu ada adanan kanlar bir veda busesi...
Bu onur, bu gurur, kahramanlık abidesi!

Bir kırmızı, bir beyaz, bir millet efsanesi,
Bu Ay, bu Yıldız, bir kahramanlığın simgesi,
Tüm dağları taşları onlara selam durmuş,
Aldığımız her nefes bir şehit hediyesi...
Bir kırmızı, bir beyaz, bir millet efsanesi!

Bir hüzün, bir şeref, doğrulur şehit annesi,
Tabutta aksi belirir görülünce nicesi,
Gökyüzü ağlarmış da yeryüzü can bulurmuş,
Bir anadan duyulunca 'Vatan Sağolsun' sesi...
Bir hüzün, bir şeref, doğrulur şehit annesi!

cimcime68 09.10.07 21:11

VATANIMIZ SAG OLSUN..Ben bile seve seve olirim ulkem icin..

leonking90 10.10.07 11:50

Al***305;nt***305;:

nezz´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 23424)
Ya çok üzüldüm şehitlrimize Allahtan Rahmet Diliyorum Ailelerine Sabir...:(
Ama Hayin Pkk Ya Tek Dilegim Nasil Bu Masumlari öldurduler Se Onlar Da En Feci Sekilde Can Versinler... Allahim Sen Buyksun Sen Bilirsin Tek Dilegimiz Biran önce Ver Bunlarin Cezalarini ...:(

..

hahuer 10.10.07 13:41

Şehidlerimizin ruhları şad olsun'
bu pkk ya bitecek,ya bitecek...
Bu itler ya geberecek,ya geberecek...

cimcime68 14.10.07 00:17

sonuncu sehidimiz.UNAL DEMIR(bayram gunu)

Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyon sırasında mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ünal Demir'in (30) köyünde yas hakim.

Batı görevini Bilecik'te tamamlayan Uzman Çavuş Ünal Demir'in tayini, 9 yıl önce Doğu görevini yaptığı Şırnak'a çıktı. Tayin haberini 45 gün önce alan evli ve 2 çocuk babası Demir, görev yeri için izninin bitmesiyle geçtiğimiz cuma günü Aksaray'ın Tatlıca köyünden eşi Ülkü, annesi Elmas, babası Ramazan, 7 aylık kızı Zeynep ve 5 yaşındaki oğlu Ramazan'la Şırnak'a taşındı.

Ailesi eve yerleşirken kendisi de 13 şehit verilen Küpeli Dağı'na operasyona çıktı. Gece 00.30 sıralarında, Özel Tim ile birlikte Küpeli Dağı Ahretahlı Tepesi'nde ilerleyen Ünal Demir, PKK'lı teröristlerin önceden döşediği mayına basarak şehit oldu.

Tatlıca köyünde büyüyen ve 9 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Ünal Demir, köyün ilk şehidi oldu. Bayram günü askerler tarafından yakınlarına üzücü haber verildi. Demir'in şehit olduğunu öğrenen köylüler, sabah erken saatlerde köyü Türk bayrakları ile donattı. Özel Harekat'ta görevli Jandarma Uzman Çavuş Ünal Demir'in amcası Metin Demir, bayram namazından çıktığında jandarma ekipleriyle karşılaştığını belirterek, "Askerler yeğenimin şehit olduğunu söyledi, dünyam yıkıldı. Cuma günü buradan çıkmış. Annesi, babası ve ailesini de yanında götürmüştü. 'Dağa gidiyor musunuz' diye sorduğumda, 'Her zaman gitmiyoruz, askerlerimiz zorda kaldı mı bizi helikopterlerle alıp dağa bırakıyorlar ve operasyonları destekliyoruz' demişti. Çok fazla bize bir şey anlatmazdı ama sorduğumda, 'Hiçbir zaman korkmayız, vatan için her şeyi göz önüne alırız' derdi. Şehit olduğu haberi bizi yaktı. Vatan sağ olsun" diye konuştu.

AKSARAY seninle guru duyo rahat uyu hemserim,kanini bizim evlatalrimiz yerde koymuycak..kahrolsun pkk picleri it soylari hepiz geberin..

_AlaborA_ 09.04.09 16:53

O kadar anne ve babanın yürekleri yandı. artık yanmasın istiyoruz. neden önüne geçilmiyor bu olayların önüne. kimden korkuyorlar. Allah ailelerine sabır versin...

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:24 .