A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Politika-Ekonomi (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Erdoğan'dan Uzman asker talebi (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=2102)

cimcime68 24.10.07 22:45

Erdoğan'dan Uzman asker talebi

Başbakan Erdoğan, Londra'ya giderken gazetecilere yaptığı açıklamada, '4 aylık eğitimden sonra yavrularımız bilmedikleri araziye gönderiliyor. Uzman olmayan askerle başarılı olamayız' dedi

Hakkâri'nin Dağlıca bölgesinde gerçekleştirilen saldırıda 12 askerin şehit olmasının ardından, terörle mücadelede tamamen profesyonellerden oluşan güçlerin görev yapmasına ilişkin hazırlık yeniden gündeme geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "4 aylık eğitimden sonra yavrularımız bilmedikleri araziye gönderiliyor. Uzman olmayan askerle başarılı olamayız" dedi. Erdoğan, önceki akşam bir grup gazeteciyle birlikte Londra'ya giderken "Profesyonel ordu terörle mücadelede daha mı başarılı olur?" sorusu üzerine şu görüşü dile getirdi:

"Terörle mücadelede yeni bir uygulama içine giriyoruz. Komutanlarımızla da konuşuyoruz, 'Uzman olmayan er ve erbaşlarla başarılı netice alamayız' diye kendilerine de söyledim. 4 ay eğitim alıyor, yavrularımız oralara gönderiliyor.

Komutanlarımız 'dünya standardında eğitim' verildiğini söylüyor. Olabilir. Ben de o kanaatteyim. Ama araziyi tanıma noktasında sıkıntı var. Hiçbirisi araziyi tanımıyor, oysa teröristler avucunun içi gibi biliyor. Dağları dolaştım, helikopterle bile uçmanın riskleri var. Sarp kayalar, inişli çıkışlı, engebeli arazi. Profesyonel özel harekat kadrosunun oluşması konusunda hemfikiriz. Kadro ciddi sayıda. Hazırlanması zaman alıyor."

Profesyonel komando

Erdoğan'ın bu sözleri TSK'nın terörle mücadele için profesyonel yapılanma çalışmalarını yeniden gündeme getirdi.
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile birlikte Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 27 Haziran'da düzenlediği basın toplantısında, toplam sayısı 6 olan yaklaşık 9 bin askerlik komando tugaylarının aşamalı olarak profesyonel hale getirileceğini belirtmişti.

cimcime68 24.10.07 22:46

ilk defa hakli goruyorum desem yalan olmaz..mantikli cok guzel bi mantik ama bu simdi olmamliydi ben bebekken pkkka vardi onceside vardi ozamandan bugune onlem alinsa idi uzmanlar olsa idi simdi belkide boyle bi sonuc cikmazdi..isimiz 2009 a kalamisss 2009da uzaman askerlmiz olcakmis..haberden duydumdu..

nicolas_anelka 24.10.07 23:17

basbakan bu konuda gittikce batiyor...bence susup aciklama yapmamasi kendi ve partisi icin daha hayirli olur...bir gün biri cikar ,hani su kelle dedigin asker mi diye sorar verecek cevabi olmaz.

leonking90 25.10.07 08:12

Al***305;nt***305;:

nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 26942)
basbakan bu konuda gittikce batiyor...bence susup aciklama yapmamasi kendi ve partisi icin daha hayirli olur...bir gün biri cikar ,hani su kelle dedigin asker mi diye sorar verecek cevabi olmaz.

iyide başbakan kötü birşey dememişki suçluyosun.eğer askerlik yaptıysan bilmen lazım,bir askerin,bir komandonun nasıl yetiştiğini.nasıl zorluklardan geçtiğini, bunlar he deyince bir anda olacak şeyler deil.bence yargısız infaz yapıyorsun.

hahuer 25.10.07 10:17

nicola anelka...
sadece sacmalıyorsun koçum.

Sallamakta,abartmakta,baykal gibi düşünmekte üstüne yok.
sen bu kafayla devam et.

nicolas_anelka 25.10.07 12:35

Al***305;nt***305;:

hahuer´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27004)
nicola anelka...

sen bu kafayla devam et.

sana mi sormam gerekiyor hangi kafayla devam ettigimi...hükümete kosulsuz desteginiz bu krizi nekadar kötü yönettiklerini görmenizi engelliyor....tam olarak nerde sallamisim bi bakayim...ha evet su kelle konsuunda demi,öyle bi cümle hic gecmemisti. :)
bu arada ben senin x bi akrabanin oglu degilim,nasil hitap ettigine dikkat edersen sevinirim ;)

he baykala gelince,hic isim olmaz... gözünüz okadar kararmiski akpye herhangi bir elestiride direk baykal diyorsunuz...kusura bakmayin ama okadar sehit vermisiz ve hala somut bisey yok ortada...kimi elestirecegim ben ?sari cizmeli mehmet agayi mi...

ELisRa54 26.10.07 00:05

Bende bu yöntemi dogru bulmuyorum.. Ne kadar coluk cocuk varsa direk oraya catismaya yollaniliyor.. acemi birligi bitiyo hadi dagitima direkk dogu .. Daha silahi tufegi yeni yeni tutmaya alisiyorlar.. isinmadan direk atese atiliyorlar.. daha cok yetenekli Askerleri yollamalari daha mantikli.. ki bunu daha yenimi akillarina getiriyorlar buna sasiyorum:sm18:

Mevlevi 26.10.07 05:48

Eğitim Şart

Eğitim heralnada şart arkadaşlar.. Dünya standartlarında eğitim veriliyormuş.. Yetmez.. Hangi gelişmiş ülkenin başı bizimki gibi bi terör olayı ile belada..! Biz kendi standartlarımızı geliştirmeliyiz.. Askeri zeka dedin mi?.. Türk ırkının bir numara olması lazım.. Zira bunda öncülüğü hep atalarımız çekmiş..

cimcime68 26.10.07 06:13

Al***305;nt***305;:

ELisRa54´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27158)
Bende bu yöntemi dogru bulmuyorum.. Ne kadar coluk cocuk varsa direk oraya catismaya yollaniliyor.. acemi birligi bitiyo hadi dagitima direkk dogu .. Daha silahi tufegi yeni yeni tutmaya alisiyorlar.. isinmadan direk atese atiliyorlar.. daha cok yetenekli Askerleri yollamalari daha mantikli.. ki bunu daha yenimi akillarina getiriyorlar buna sasiyorum:sm18:

bende tayibi bu konuda destekliyom ama kizdigim nokta en azindan o bolgeler hakinda genis bilgileri olan askerler gitmeli oraya ozel olmamalii bu cok ama cok onemli zati terousit orlari avcinin ici gibi biliyo dogru asker gitmeli ama cok gec kaldik o baska..

cimcime68 26.10.07 06:15

Al***305;nt***305;:

nicola anelka...

sen bu kafayla devam et.

:D:D nicoyu baykala hic benzetmemistim:D

aslinda nico hakli cunku tayip bi dusuncesini paylasmis bu genel kurmay tarafindanda ok gormus ki 2008da oyle askerlemiz olcakmis eskiden neden olmadi zati tayi yeni eskiler bakmak gerekk...suanda herkes suclu tayip gosteriyo gibi ama hukumet yeni eskiler nerde 23 yildir nerde idi Turkiye..

nezz 26.10.07 08:13

Evet arkadaslar katılıyorum size haklısınız biraz gec kalındı ama hatanın neresınden dönülürse o kardır....

leonking90 26.10.07 14:51

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27198)

aslinda nico hakli cunku tayip bi dusuncesini paylasmis bu genel kurmay tarafindanda ok gormus ki 2008da oyle askerlemiz olcakmis eskiden neden olmadi zati tayi yeni eskiler bakmak gerekk...suanda herkes suclu tayip gosteriyo gibi ama hukumet yeni eskiler nerde 23 yildir nerde idi Turkiye..

Türkiyenin bundan önceki karanlık geçmişini bilmeyen arkadaş varmı aranızda.eğer suçlanacak birileri varsa aramızda,hepimiz suçluyuz.zamanında Atatürk ülkeyi tek başınamı kurtardıki şimdi Tayyip Erdoğan Ülkeyi Tek başına kurtaracak.Suçlu aramayalım arkadaşlar,çözüm yolu arayalım.Düşman olmayalım,birlik olalım.Bu ülke hepimizin.Bunu ASLA UNUTMAYALIM.

..

ELisRa54 26.10.07 14:54

Arkadaslar Yorum yapacaksaniz olayin ciddiyetinin farkina öncelikle varip öyle yorum getirmektir.. Gülerek eglenerek bu Konuda yorumlar yapmayalim .. bu insanin Sinirlerini bozuyo gercekten.. yani ortam gergin diye farkli bi havayi estirmenin alemi yok.. Bu böyledir degistirecek bisey yok.. Konular bunaltiysa arkadaslari farkli bölümlerde yer alabilirsiniz.. chatimiz var bildiginiz gibi ordada rahat illetisim icersinde olabilirsiniz.. ama ltf bu gibi konularda daha ciddi olalim..

leonking90 26.10.07 14:56

Al***305;nt***305;:

ELisRa54´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27300)
Arkadaslar Yorum yapacaksaniz olayin ciddiyetinin farkina öncelikle varip öyle yorum getirmektir.. Gülerek eglenerek bu Konuda yorumlar yapmayalim .. bu insanin Sinirlerini bozuyo gercekten.. yani ortam gergin diye farkli bi havayi estirmenin alemi yok.. Bu böyledir degistirecek bisey yok.. Konular bunaltiysa arkadaslari farkli bölümlerde yer alabilirsiniz.. chatimiz var bildiginiz gibi ordada rahat illetisim icersinde olabilirsiniz.. ama ltf bu gibi konularda daha ciddi olalim..

PARDON DA BU TAŞ KİME ??

ELisRa54 26.10.07 15:10

Al***305;nt***305;:

leonking90´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27303)
PARDON DA BU TAŞ KİME ??

Birincisi ben Tas atmam herzaman Genel yorum getiririm..
Ikincisi Forumda kücük harf kullanalim ltf

murat_n 26.10.07 15:28

geç bile kalındı bence.çünkü bu iş uzmanlık isteyen bi iş.

nicolas_anelka 26.10.07 15:44

eskiler nerdeydi bir özürmüdür? eskiler yapmadi diye simdiki hükümetde ayni mi davranmasi gerekir yani bu bir bahanemidir...eskiden sehit verdik,simdide verecegiz midir? benim partilerle hic bi olayim olamaz..her ne kosulda,ne yaparlarsa yapsin diyerek bi partiyede destek vermem...icraat önemlidir benim icin...yapmiyorsa elestiririm ama burda bazi arkadaslar böyle önemli bir konuda parti savunma kaygisina düsüyorki,bu cok üzücü.madem bir partiye okadar baglisiniz,yanlislarinda elestirme olgunlugunuda gösterin,göstermiyorsaniz bile elestirenlere sen baykalsin,sen karsi tarafsin demeyin...

muratgurbuz 26.10.07 15:54

Al***305;nt***305;:

nicola anelka...

sen bu kafayla devam et.

sen kendini ne sanıyorsun aceba? şeyh mi mesih mi yoksa saplantılı bi filozof mu? bu işler tayyip ve senin gibi mahalle ağzı yapanlarla ( kelle,ananı da al git,ve senin lakayt tabirin "koçum" ) olmadı,olmayacak.sen de bu kafayla devam et demek isterdim ama üzgünüm..

leonking90 26.10.07 17:19

Al***305;nt***305;:

muratgurbuz´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27324)
sen kendini ne sanıyorsun aceba? şeyh mi mesih mi yoksa saplantılı bi filozof mu? bu işler tayyip ve senin gibi mahalle ağzı yapanlarla ( kelle,ananı da al git,ve senin lakayt tabirin "koçum" ) olmadı,olmayacak.sen de bu kafayla devam et demek isterdim ama üzgünüm..

bence sen ve senin gibilerlede olacak gibi değil kardeşim sen önce kendine bir profil oluşturda daha sonra başkalarını eleştir.olurmu !!!!

..

cimcime68 26.10.07 22:24

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27198)

Al***305;nt***305;:

ELisRa54´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27300)

sevgili elisracim o tasin bana imis genel felan degilmis cunku bi tek ben gulmusum bidakine cimcime diye uyarisan sevinirim ...ayrica konun cidiyetine aldimki konu actim geyik olsun mesaj sayim dolsun diye sacma sapan bi konu acmadim gulmek yeri nerdir bunu iyi bilirim cnm ister chata gulerim canim ister burda gulerim gulmek yasaksa engliye bilirsiniz saniye gulmek yasak diye..ve ayrica bu konu ile ilgili gulmedim konu icin alta dusuncem yaziyo zati ben hic bizaman laf olsun diye bisey yazmam yaziyosamda konu ile ilgili dusuncemi yazarim ben guzelce dusuncemi belirdim ve sundan eminimki nico kardesimde benim onunla satasmalarimi cidiye almiyodur ki ben onunla sadce kardesce arakdasca bazen fikirlermiz zitda olsa cvp veriyom ama sundan kendi admima eminimki benim onunla cidi bisey yazmadigimi oda biliyodur..zati benim bu kanlda kimse ile sornum olmaz geyik meyik etmiyom ben herkonuyu cidiye alarak yaziyom ki oyle olmasa okdar insandan tesekur almazdim bu demeki ben kotu bisey etmiyom..neyse umarim anlamisindir ben acik konusurum..

saygilarimla..

cimcime68 26.10.07 22:33

nico sende bazi arakdaslar diyosun lutfen isim verinsene hangi siyasi dstekleciler merak ettim bana diyosan siyaset parti destekleyicisi felan diyosan.evet acikca diye bilirim ben akpci degilim ama AKP yi yani Tayip ERDOGANI cok dogru birisi olrak buluyom herkes yorumu kendinedir ben onu savunmuyom yanlis seyleride vardir her siyasetci gibi dogru seyleride vardir her siyasetci gibi bundan gocunmuyom yok felanda demiyom evet savunmaksa ben savunuyom buda suc olamaz sende sevmiyosan sevmiyom de..fikir ozgulurgu vardir..

ayrica bu hukmet bu oneriyi getirmisss yani askerlemiz uzman olsun diye ama iki sene once genel kurmay bunun 2009da ol bilcegini aciklamis Tayipta simdi yine ayni oneriyi sunuyo yani uzman asker olsun diye adam kotu bsiey dememsikii talebini sunmus ki bence cok ama cok dogrudur..siyasi kimgili kotudur ama fikri dogrudur..

nicolas_anelka 26.10.07 23:04

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27399)
nico sende bazi arakdaslar diyosun lutfen isim verinsene hangi siyasi dstekleciler merak ettim bana diyosan siyaset parti destekleyicisi felan diyosan.evet acikca diye bilirim ben akpci degilim ama AKP yi yani Tayip ERDOGANI cok dogru birisi olrak buluyom herkes yorumu kendinedir ben onu savunmuyom yanlis seyleride vardir her siyasetci gibi dogru seyleride vardir her siyasetci gibi bundan gocunmuyom yok felanda demiyom evet savunmaksa ben savunuyom buda suc olamaz sende sevmiyosan sevmiyom de..fikir ozgulurgu vardir..

ayrica bu hukmet bu oneriyi getirmisss yani askerlemiz uzman olsun diye ama iki sene once genel kurmay bunun 2009da ol bilcegini aciklamis Tayipta simdi yine ayni oneriyi sunuyo yani uzman asker olsun diye adam kotu bsiey dememsikii talebini sunmus ki bence cok ama cok dogrudur..siyasi kimgili kotudur ama fikri dogrudur..

cimcime burda ben herseyi biraktim tek derdim senin siyasi kimligin :rolleyes: acikladigin icin sagol .sormadim ama bana cevap olarak vermisin zahmet edip.

cimcime68 26.10.07 23:13

Al***305;nt***305;:

nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27410)
cimcime burda ben herseyi biraktim tek derdim senin siyasi kimligin :rolleyes: acikladigin icin sagol .sormadim ama bana cevap olarak vermisin zahmet edip.

konuyu saptirma sen merak etin diye yazmadim sadce savunuyosunuz siyasetci felan diyosun acikca dedim benim akpli degilim ama bi antipatim var yaptiklarini dogru buluyom bu benim dusuncem herdayimda diyom bu benim dusuncem diye..ozaman kimsenin ne kimlik tasiyip tasimadigini bilmeden savunuyosunuz suncusunuz buncusunuz deme lutfen..incitici olma burda biseyleri tartisyoz..konuyoz..alayliga luzm yok..

nicolas_anelka 26.10.07 23:23

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27412)
konuyu saptirma sen merak etin diye yazmadim sadce savunuyosunuz siyasetci felan diyosun acikca dedim benim akpli degilim ama bi antipatim var yaptiklarini dogru buluyom bu benim dusuncem herdayimda diyom bu benim dusuncem diye..ozaman kimsenin ne kimlik tasiyip tasimadigini bilmeden savunuyosunuz suncusunuz buncusunuz deme lutfen..incitici olma burda biseyleri tartisyoz..konuyoz..alayliga luzm yok..

neden hemen kendini savunma moduna giriyorsun...benim senle bu konuda konusmaya niyetim yok,sana bu konuda bi soruda sormadim,senle alakali biseyde söylemedim....

cimcime68 26.10.07 23:35

Al***305;nt***305;:

nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27415)
neden hemen kendini savunma moduna giriyorsun...benim senle bu konuda konusmaya niyetim yok,sana bu konuda bi soruda sormadim,senle alakali biseyde söylemedim....

kendimi savunmuyom sadece ben siyasetci degilim tam tersi ana okul ogretmeniyim...ha sen sormadin ama diyeyim mesleyim kimligim o..sadce siyaseti savunuyo diyosun bazi arakdaslar bu ben ve bi arakdasdaha okudum nicki aklimda degil kusra bakmasin isim verirsen ozamn kime ne dedigin anlasilir nico bunu senin icin demiyom arakdasim,,genel olrak diyom birine yada ortaya laf soylemeyin isim nick verin mesela saniye yada cimcime diye hitap edinki kime ne denmis anlasilsin..demi ama;) ya ben yanlis analdim yada sen baskasina dedim bazi arakadaslar siyasetci diye o yuzden sana cvp verdim bende sana cvp vermiye pek hevesli degildim..

ELisRa54 27.10.07 00:15

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27398)
sevgili elisracim o tasin bana imis genel felan degilmis cunku bi tek ben gulmusum bidakine cimcime diye uyarisan sevinirim ...ayrica konun cidiyetine aldimki konu actim geyik olsun mesaj sayim dolsun diye sacma sapan bi konu acmadim gulmek yeri nerdir bunu iyi bilirim cnm ister chata gulerim canim ister burda gulerim gulmek yasaksa engliye bilirsiniz saniye gulmek yasak diye..ve ayrica bu konu ile ilgili gulmedim konu icin alta dusuncem yaziyo zati ben hic bizaman laf olsun diye bisey yazmam yaziyosamda konu ile ilgili dusuncemi yazarim ben guzelce dusuncemi belirdim ve sundan eminimki nico kardesimde benim onunla satasmalarimi cidiye almiyodur ki ben onunla sadce kardesce arakdasca bazen fikirlermiz zitda olsa cvp veriyom ama sundan kendi admima eminimki benim onunla cidi bisey yazmadigimi oda biliyodur..zati benim bu kanlda kimse ile sornum olmaz geyik meyik etmiyom ben herkonuyu cidiye alarak yaziyom ki oyle olmasa okdar insandan tesekur almazdim bu demeki ben kotu bisey etmiyom..neyse umarim anlamisindir ben acik konusurum..

saygilarimla..

Ben Özellikle hangi nick gülmüs zahmettine girmedim.. lafim ortaya idi .. yoksa tabiki sana söyleme cekingenligim yoktur.. uzatmayada gerek yok.. burda siyaset yapacak degilim.. Konuyu nerden nereye cektiniz helal yani.. ben seni anlamiyor gibi bi halde sergilemedim o kadar aciklamaya gerek yoktu...;)

leonking90 27.10.07 08:03

Al***305;nt***305;:

cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27398)

saygilarimla..

eline sağlık.bende böyle bir yazı yazmayı düşünüyordum arkadaşa ama vaktim olmadı.izin verirsen bu yazının benden de arkadaşa gitmesini istiyorum.genel dediği insanların içinde bende vardım çünkü.lütfen,eğer bu kanalda birşeyleri birileri ile paylaşabiliyorsak bişeyler anlatabiliyorsak bir yerlere gelebilmişiz demektir.yani neyi nerede yapabilceğimizi biliyoruz.kimsenin uyarmasına gerek yok!

..

cimcime68 27.10.07 23:24

Al***305;nt***305;:

ELisRa54´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27425)
Ben Özellikle hangi nick gülmüs zahmettine girmedim.. lafim ortaya idi .. yoksa tabiki sana söyleme cekingenligim yoktur.. uzatmayada gerek yok.. burda siyaset yapacak degilim.. Konuyu nerden nereye cektiniz helal yani.. ben seni anlamiyor gibi bi halde sergilemedim o kadar aciklamaya gerek yoktu...;)

okdar aciklama gereyi duydum kendimi oyle ifade etim..... senin yazina karslik cvp verdim lafin ortaya ola bilir ama gulen bendim ( :D ) yani bu isaret bi bende var sen demisnin gulmek yeri caht diye bende aciklama getirdim..her ne ise konu burda kapanmistir..
umarim Turkiye icin hayirlisi ne ise o olur..

muratgurbuz 28.10.07 00:38

Al***305;nt***305;:

leonking90´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27356)
bence sen ve senin gibilerlede olacak gibi değil kardeşim sen önce kendine bir profil oluşturda daha sonra başkalarını eleştir.olurmu !!!!

..

halk agzıyla takılanlarla,üç kuruşluk yorum yapanlarla ve yarası olup belli etmeden gocunanlarla işim yok benim.unutmadan; bir de dal ve kavuklarla..

leonking90 28.10.07 20:08

Al***305;nt***305;:

muratgurbuz´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27635)
halk agzıyla takılanlarla,üç kuruşluk yorum yapanlarla ve yarası olup belli etmeden gocunanlarla işim yok benim.unutmadan; bir de dal ve kavuklarla..

...
sözümü dinliyon anlaşılan.profil oluşturmaya başlamışsın.ben eğer burda gocunucaksam,laf söyleme gereği duyacaksam kimseden çekinmem.burası bir forum sitesi ise kurallar çerçevesinde herşey mübahtır.biri sana terbiyesizlik ettiyse uyarırsın.ama o kişi sen deilsen başkası ise bunun adı yalakalık olur.cevap yazabilirsin bu sözlerime.bana göre konu kapanmıştır.anlayan anlıcanı anladı.

leonking90 28.10.07 20:09

Al***305;nt***305;:

muratgurbuz´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27635)

...
sözümü dinliyon anlaşılan.profil oluşturmaya başlamışsın.ben eğer burda gocunucaksam,laf söyleme gereği duyacaksam kimseden çekinmem.burası bir forum sitesi ise kurallar çerçevesinde herşey mübahtır.biri sana terbiyesizlik ettiyse uyarırsın.ama o kişi sen deilsen başkası ise bunun adı yalakalık olur.cevap yazabilirsin bu sözlerime.bana göre konu kapanmıştır.anlayan anlıcanı anladı.

..

muratgurbuz 28.10.07 22:07

Al***305;nt***305;:

leonking90´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 27822)
...

..

kurallar çerçevesindesin madem profil oluşturmaktan kastını açıkça söyle cesaretin varsa.üstü kapalı laf konuşma.ben senin gibi üç kuruşluk rap bozuntusu şarkıları sakız yapıp da özgün karakterimi yıpratmıyorum,ve acizlik yapıp başkalarının sözlerinin arkasına sığınmıyorum. hahuer için yazdıgım yorum konuyla alakalıdır,şahsi bi sorunun varsa ilgili makamlara lütfenn..

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:49 .