A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Futbol (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=30)
-   -   ***Galatasaray*** (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=405)

Hasani 23.09.07 22:23

Hasani 23.09.07 22:23

Hasani 23.09.07 22:24

Hasani 23.09.07 22:25

Hasani 23.09.07 22:28

Şaş şoku!

Şaş şoku!

Galatasaraymızdada sakatlara Hasan Şaş da eklendi. Kasımpaşa maçının ilk yarısından belinden sakatlanan Hasan Şaş, oyunun ikinci yarısına devam edemeyince teknik direktör Feldkamp tarafından oyundan alındı. Hasan sakatlığına neden olarak, "Sion maçı ve yolculuk sonrasında 48 saat geçmeden Kasımpaşa maçına çıkmalarının kendilerini zorladığı" belirtti. Kasımpaşa galibiyeti ile Sion yenigisinin şokunu atlatan sarı kırmızılılarda Arda, Sabri, Okan, Nonda, Servet'in de sakatlıkları sürüyor. Bu oyunculardan Arda'nın çarşamba günü takımla birlikte çalışmalara başlayacağı ancak kondisyonu nedeniyle Beşiktaş maçında oynayıp, oynamamasına Feldkamp'ın karar vereceği öğrenildi. Kaburga kemiğinde kırık bulunan Servet'in de tam olarak iyileşmesinin de üç hafta zaman alacağı ancak Beşiktaş maçında yine lokal anestezi yapılarak Servet'in oynatılacağı öğrenildi. Kulüp doktoru Murat Çevik, Hasan Şaş ve Nonda'nın tedavilerinin hafta içinde olumlu sonuç vermesi halinde Beşiktaş maçına hazır olacaklarını söyledi.

Hasani 24.09.07 17:51

Ligin paşası

Ligin paşası

Rakibin katı savunması ve aşırı rüzgâr nedeniyle zorlanan Cimbom, 3 puanı penaltı kaçıran Ümit'in röveşatası ile aldı.

Ligin lideri G.Saray, Kasımpaşa'yı zor da olsa 1-0 yenip zirvedeki yerini korudu. Kolay bir galibiyet bekleyen Cimbom, dün ummadığı kadar dirençli bir rakiple karşılaştı. Sion yorgunluğuna, ev sahibinin katı savunması ve Olimpiyat'ın rüzgârı da eklenince maç bir ara kilitlendi. İlk yarıda Ümit'in kaleciye

kaptırdığı penaltı ve Hasan'ın ortasına dokunamayışı akılda kaldı.

ALTIDA BEŞ YAPTI
İkinci devre de Kasımpaşa yarı sahasında oynandı. Ancak bu kez rüzgâra karşı oynayan Cimbom, pozisyon üretmekte zorlandı. Herkesin "Acaba 2 puan uçuyor mu?" diye düşünmeye başladığı anda sahneye çıkan Ümit Karan, harika bir röveşata golü ile galibiyeti G.Saray'a getirdi. 6'da 5 yapan Cimbom, 16 puanla liderliğini sürdürürken, Kasımpaşa'ya ise yazık oldu.

Hasani 24.09.07 17:54

Pele icadı gol

Pele icadı gol

Cimbom, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda aşırı rüzgârlı bir havada oynadığı maçta 73'te Ümit Karan'ın olağanüstü golü ile galip gelerek, liderliğini sürdürdü. Maçın kahramanı Ümit Karan, 26'da bir penaltı atışından yararlanamadı

Gol sihirbazı

G.Saray, Kasımpaşa önünde ecel terleri döktü. Ümit'in kaçırdığı penaltı stresi tetikledi. Attığı süper golle takımı ve kendini kurtardı.

Kalli, Sion maçından tam 5 değişiklikle Aslan'ı Olimpiyat Stadı'nda Kasımpaşa önüne sürdü. 26'da Hasan Şaş'ın düşürülmesiyle kazanılan penaltı için topun başına Ümit geçti

Karan'ın vuruşunu kaleci Khalid bloke etti Kolay golleri atamayan Ümit Karan 73'te Lincoln'ün ortasını göğsüyle kontrol etti, müthiş bir röveşata ile jeneriklere bir yenisini

ekledi

ÜMiT'iN KARNESi
Gol ..............................................1
Asist............................................. .0
Gol Pozisyonu ..............................4
Şut ..............................................5
İsabetli Şut ..................................2
Pas ............................................36
İsabetli Pas ................................25

6 maçta 3 penaltı
G.Saray bu sezon 6 maçta 3 penaltı kullandı. 4. haftada Manisa'da kazanılan penaltıyı Ümit Karan gole çevirdi. Geçen hafta Konya maçındaki atışı da Nonda filelere gönderdi. Dün hakem Cüneyt Çakır'ın verdiği penaltıyı ise Ümit Karan golle sonuçlandıramadı. Sarı- kırmızılı ekip, Süper Lig'de en çok penaltı kazanan
takım oldu. Ümit Karan fazla şans bulamamasına rağmen 6 haftada biri penaltıdan 4 gol atmayı başardı. Cimbom toplamda 15 gol attı.

Hasani 24.09.07 17:55

Yılmaz savaşçı

Yılmaz savaşçı

Rakibin sert futboluna rağmen yılmayan yıldız oyuncu, her yere yetişmeye çalıştı ve Ümit Karan'ın attığı golün de asistini yaptı.

ADRESE TESLİM
Galatasaray'ın başarılı oyuncusu Lincoln, Kasımpaşa maçının da etkili isimleri arasındaydı. Kasımpaşa'nın sert futboluna karşın oyundan hiç düşmeyen sarı-kırmızılı futbolcu, adrese teslim ortaları ve isabetli paslarıyla dikkat çekti. Lincoln, 73. dakikada da asistçi özelliğini konuşturdu ve Ümit'in muhteşem
bir gol
atmasını sağladı.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Kasımpaşa galibiyetinden de pay sahibi olan Lincoln, "Kazandığımız için mutluyum. Sion maçının ardından bu galibiyet bizim için çok önemliydi" dedi. Sambacı, taraftarın maç öncesi ve sonrasında yine en çok ilgi gösterdiği oyuncular arasındaydı. Sarı-kırmızılılar, Lincoln'ün her hareketini alkışladı.

Hasani 24.09.07 17:57

90 dakika açık kapattı

90 dakika açık kapattı

SARI-kırmızılı savunmanın tecrübeli ismi Song, Kasımpaşa maçında sahanın en başarılı isimleriden biri oldu. Sadece kendi görevini değil, sakat Servet'in yerine forma giyen Bouzid'in de eksiklerini gidermek için üstün bir çaba sergileyen Kamerunlu yıldız; zorlu geçen 90 dakikada takımının galibiyetinde önemli pay sahibi oldu.

Hasani 24.09.07 17:59

Seyrantepe'de mutlu son

Seyrantepe'de mutlu son

TOKİ, Seyrantepe ihalesinin Eren Talu-Alke Ortak Girişim Grubu'na verilmesini onayladı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Ali Sami Yen Stadyumu ile bağlantılı olarak açılan Seyrantepe Spor Kompleksi Projesinde ihaleyi, en yüksek teklifi veren Eren Talu-Alke Ortak Girişim Grubuna verilmesini onaylandığını bildirdi. Bayraktar, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bu hasılat paylaşımı projesi. Şartnamenin ruhuna uygun olarak firmadan ilave gelir payı istedik. Yüzde 7 üzerinde anlaşıldı. Bunun üzerine ihaleyi onayladım. İhaleyi şartnamenin ruhuna uygun olarak sonuçlandırdık'' dedi. Edinilen bilgiye göre, Eren Talu bugün İstanbul'da, TOKİ Başkan Vekili Bayraktar ile görüşerek, projede değer artışı olması halinde hasılattan yüzde 7 pay verilmesine ilişkin taahhütnameyi sundu.

Talu, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, ''Başkanın ısrar ettiği şekilde taahhütnameyi verdik. Önceden hiçbir pay istemiyorlardı sonra yüzde 7 pay istediler. Başkan o kadar sıkı pazarlık etti ki yüzde 7'yi yüzde 6'ya bile indiremedik. İstedikleri şekilde taahhütname verdik'' dedi.

Teminat mektubu konusunda bir sorun bulunmadığını ifade eden Talu, ''Eğer böyle bir sorunumuz olsaydı zaten ihaleye girmezdik. İhaleyi kazandığımız bildirilince gerekli teminatlar verilir'' dedi.

Seyrantepe Spor Kompleksi ihalesinde arsa satışı gelir paylaşımı usulüyle teklifler 27 Ağustos 2007'de alınmıştı. Eren Talu Mimarlık Turizm Taşımacılık A.Ş. ile Alke İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortak girişimi 777 milyon 777 bin 777 YTL gelir payı üzerinden idareye 234 milyon 567 bin 890 YTL gelir payı önermişti. Yapılan pazarlıklar sonucunda satış gelirinde artış olması halinde gelir artışından idareye ek olarak yüzde 7 pay verilmesi de pazarlıklar sonucu kabul edildi.
SEYRANTEPE 720 GÜNDE TAMAMLANACAK

Seyrantepe arazisi üzerinde yapılacak ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından 49 yıllığına Galatasaray Spor Kulübü***8217;ne devredilecek olan stadyumun inşaatının tamamlanması için 720 günlük bir süre bulunuyor. Bu sürenin dolmasından 120 gün önce Ali Sami Yen Stadyumu (Mecidiyeköy) arazisi üzerinde yeni projenin inşaatına başlanabilecek. Talu, ***8220;Özhan Canaydın***8217;a söz verdim, stat 2009-2010 sezonuna yetişecek***8221; dedi.

İhale sonucuna göre, TOKİ ile Eren Talu arasında 15 gün içinde sözleşme imzalanması bekleniyor.

Hasani 25.09.07 17:14

Şampiyon olacağız

Şampiyon olacağız

"Lige iyi başladık. Seyirci ile buluşunca daha iyi olacağız" diyen yıldız, yedekliği sorun etmediğini ve G.Saray'da mutlu olduğunu söyledi.

G.Saray'ın golcü oyuncusu Ümit Karan, yedek kalmayı sorun etmediğini, kulübünde mutlu olduğunu söyledi. Kasımpaşa'ya attığı süper golle bir kez daha gündeme oturan yıldız, "Yedek kalmak Türkiye'de yanlış değerlendiriliyor. Geniş bir kadromuz var ve herkes yedek kalabilir. Bazen bir hoca geliyor, her şey değişebiliyor" derken, "Sözleşmem sürüyor. G.Saray'da
7. senem doldu. İniş çıkışlar oldu ama sıkıntım yok" diye konuştu.

SİON'U RÖVANŞTA ELERİZ
Bu sezon şampiyonluğun en önemli adayı olduklarını da belirten Ümit, "İyi bir başlangıç yaptık. Önemli olan bunu sürdürmek. Bir de seyircimizle buluşursak çok daha iyi yerlere geleceğiz. Şampiyon olacağımıza inanıyorum" ifadesini kullandı. Milli Takım için yorum yapmak istemediğini ancak gönlünün hep ay-yıldızda olduğunu kaydeden Karan, Lincoln içinse "Geleceğine ancak imza atınca inandık" yorumunu yaptı. Ümit, Sion'u rövanşta eleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Hasani 25.09.07 17:16

Servet'i arattı

Servet'i arattı
İlk kez forma giyen Cezayirli; sahada duruşu, ağır fiziği ve çekingen oyunu ile Servet'i mumla arattı, ilk onbirde yeri olmadığını gösterdi.

28 TOP KAYBETTİ
G.Saray'da Kasımpaşa karşısında görücüye çıkan İsmail Bouzid, beğenilmedi. Sezon başında Kaiserslautern'den Kalli'nin tavsiyesi ile alınan Cezayirli oyuncu, ağır görüntüsü ve topu oyuna sokmakta yetersiz kalışı ile olumsuz not aldı. Maçta 69 kez topla buluşan Bouzid, bunların 36'sını isabetli pas olarak kullanırken, 28'ini kaybetti.

FELDKAMP MEMNUN
Doksan dakika sahada kalan oyuncu 2 top çaldı, 2 şut girişimi ise sonuçsuz kaldı. Feldkamp ise Cezayirli oyuncunun sergilediği performanstan memnun olduğunu açıkladı. Kalli maçtan sonra, "İlk kez oynamasına rağmen görevini yaptı" dedi. Ancak Alman hocanın, Beşiktaş karşısınde Bouzid'i kulübeye çekip Servet'i oynatması bekleniyor

Hasani 25.09.07 17:17

Sakatlar için alarm

Sakatlar için alarm

Süper Lig'de 6. haftayı da lider geçen G.Saray'da gözler Beşiktaş derbisine çevrildi. Gündemin birinci maddesi ise sakatlar. Sabri, Arda, Okan, Nonda, Servet ve Hasan Şaş dün izinli olmalarına rağmen tesislere gelerek tedavilerini sürdürdü. Kaburgasındaki kırık olan Servet, kasığı ağrıyan Nonda ve bel ağrıları olan Hasan Şaş'ın maç gününe kadar hazır olmaları bekleniyor. Arda, Sabri ve Okan ise derbide de kesin olarak oynamayacak.

Hasani 25.09.07 17:18

Hasan Şaş göze girdi

Hasan Şaş göze girdi

Kasımpaşaspor karşılaşmasında ilk 11'de sahaya çıkan Hasan, gösterdiği performansla gelecek haftalar için umut verdi. Ayağındaki ağrılar nedeniyle ikinci yarıda Kalli tarafından oyundan alınan tecrübeli oyuncunun, Beşiktaş derbisinde de forma giyme ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Hasani 25.09.07 17:21

Lincoln'ün gol iddiası

Lincoln'ün gol iddiası

KASIMPAŞA karşılaşmasında durgunluğu ile göze çarpan ancak Ümit Karan'a yaptığı asist ile alkış alan Lincoln, kendisini Beşiktaş derbisine hazırlıyor. Brezilyalı oyuncu, "Kasımpaşa'yı boş geçtim ama golümü Beşiktaş'a atacağım. Derbiler benim için ayrı bir önem taşır" ifadelerini kullandı.

Hasani 25.09.07 17:22

"O gol için sürekli çalıştım"

"O gol için sürekli çalıştım"

Ümit Karan, "Antrenmanlarda hep böyle vuruşlarla goller atmayı deniyorum." dedi
Galatasaray***8217;da ve Süper Lig***8217;de haftaya damgasını vuran isim Ümit Karan oldu. Onun Kasımpaşa***8217;ya attığı röveşata golü, uzun süre dillerden düşmeyecek. Hele tecrübeli golcü maçta bir penaltıyı kaçırıp, öylesine nefis bir vuruşla jeneriklere geçecek golü yapınca gündemin ilk sırasına oturdu. Ümit de attığı nefis gol için mütevazı konuşmadı ve o harika vuruşun sürekli çalışmanın ürünü olduğunu söyledi. Yıldız futbolcu şöyle dedi:
"O golün güzel olmasından ziyade 3 puanı getirmesi beni daha çok sevindirdi. Çünkü o vuruşun anlamını ikiye katladı. Eğer Kasımpaşa maçından 1 puanla ayrılsaydık, ben de kendimi daha fazla suçlardım. Ama penaltı kaçırdığımda da ilk yarı bittiğinde de Kasımpaşa***8217;yı yeneceğimize inanıyordum. Attığım en güzel ve anlamlı gollerden biriydi. Bu tip goller atmaktan büyük keyif alıyorum. Antrenmanlarda hep böyle goller atmak için çalışıyorum. Topa böyle vurmayı ve estetik goller atmayı çok seviyorum. Futbol bence bir şov. Ben de bu şovun parçası olduysam ne mutlu."
İlk yarıda değerlendiremediği pozisyonlar yanında bir de penaltı kaçırınca eleştiri oklarının hedefi olacakken, röveşata golüyle hem kendini hem de takımını kurtaran Ümit, "Her penaltı gol olacak diye bir kural yok. Evet, futbolda penaltı kaçıyor. Ben de bunu kaçıran ne ilk ne de son oyuncuyum. Neden herkes, bu konuyu bu kadar büyüttü anlamadım" dedi ve şöyle devam etti:
"Demek ki, o golü atmasam herkes üzerime gelmeye çalışacaktı. Kimse unutmasın ki, o penaltıyı gole çevirmeyi ben herkesten daha çok isterdim. Ümit, penaltıcı değil, hep kaçırıyor diyenler açıp arşive baksınlar. Geçen sene G.Saray***8217;da kullandığım iki penaltıyı da gol yaptım."
Shabani Nonda***8217;nın transfer edilmesiyle bir anda kendisini yedek kulübesinde bulan ancak Kasımpaşa karşısında forma şansı bulan tecrübeli futbolcu, "Takımın patronu Feldkamp. Onun kararlarına her zaman saygımız var. Çünkü Feldkamp, kim iyiyse sahaya sürer. Bu yüzden yedek kalmayı kafama takmıyorum. Hep sahada olacaksın diye bir kural yok. Sonuç olarak Nonda, Hakan ve ben iyi bir 3***8217;lü olduk ve bunu devam ettireceğiz" diye konuştu.
Ümit, hafta sonu oynanacak Beşiktaş derbisiyle ilgili de "Derbiler her zaman farklı geçer. Ama bu kez daha da farklı. Çünkü ilk kez seyircimiz olmadan bir derbi oynayacağız. Şampiyonluktaki en büyük rakibimizi devirirsek bu bizi daha da güçlü kılar. Rakiplerimizin önünde olmak güzel bir duygu. Takımın havası çok iyi ve bunu sürdürmek istiyoruz" dedi.

Hasani 25.09.07 17:24

Servet kırık kaburgayla

Servet kırık kaburgayla

Süper Ligin Lideri Galatasaray, Beşiktaş maçı öncesinde sorunlarla boğuşuyor. Derbide taraftar desteğinden yoksun olacak sarı kırmızılı takımda, sakatlığı süren futbolcular teknik direktör Karl Heinz Feldkamp endişelendiriyor. Sabri ve menisküs operasyonu geçiren Okan'ın kesin olarak kadroda olmayacakları maçta Feldkamp defansta yine Servet'e görev verecek ve İsmail Bouzid'i yedek kulübesine çekecek. Kasımpaşa maçında dinlendirilen Servet'in rahatsızlığının tam olarak düzelmediği ancak tecrübeli savunmacının lokal anestezi ile kırık kaburgasına önlem alınacağı bildirildi.
ARDA KADRODA
Malta Milli maçında Sabri ile birlikte sakatlanan ve 3 haftadır formasından uzak olan Arda Turan ise sakatlığını büyük ölçüde atlattı. Arda çarşamba gününden itibaren takımla birlikte çalışacak ve fizik kondisyon açısından eksik görülmezse Feldkamp tarafından en azından 18 kişilik maç kadrosuna alınacağı öğrenildi. Galatasaray bir diğer sakat oyuncusu Hasan Şaş'ın da sezon başında yaşadığı bel ağrısı sorunu Kasımpaşa maçında tekrarladı. Hasan'ın tedavisi sürdürülüyor. Yıldız futbolcunun kadroda olup olmayacağı ise cumartesi günü belli olacak.

Hasani 25.09.07 17:26

Song, Bouzid'i beğendi

Song, Bouzid'i beğendi

Bouzid ile bir resmi maçta ilk defa yan yana oynayan Song, Cezayirli oyuncunun son derece kaliteli bir futbol yapısına sahip olduğunu söyledi. Bouzid***8217;in tecrübe kazanması halinde çok faydalı olacağına inandığını belirten Song, ***8220;Rekabet, savunmaya olumlu etki yapıyor***8221; dedi.

Hasani 25.09.07 17:27

"Hedefimiz çok büyük"

"Hedefimiz çok büyük"

Nonda***8217;nın gelişiyle birlikte ilk onbirdeki yerini kaybeden Ümit Karan, ne kadar kaliteli bir golcü olduğunu Kasımpaşa maçında bir kez daha gösterdi. Attığı nefis golle takımına 3 puanı getiren Karan, daha önce de Bursaspor deplasmanındaki golüyle Cim Bom***8217;u ipten almıştı. 6-0***8217;lık Konyaspor sınavının son 8 dakikasında forma giymesine karşın yine ağları sarsan Ümit, Manisaspor deplasmanını da boş geçmese de, bu mücadelede Aslan***8217;a galibiyet getirememişti.
Forvetteki rekabetin, takıma olumlu yönde yansıdığını belirten Karan, ***8220;Gol atmadığınız zamanlarda kazanamıyorsunuz. Ama bu bir ekip işi. Tüm takım varını yoğunu sahaya koyuyor. Cezamız bitip de taraftarla buluştuğumuzda her şey daha güzel olacak. Sion***8217;a kötü bir şekilde mağlup olduk, ama skor o kadar da ürkütücü değil. Rövanşı kazanır, gruplara kalırız. Gruplarda işimizin daha kolay olacağını düşünüyorum. Hedefimiz çok büyük***8221; dedi.

Hasani 25.09.07 17:29

Aslan kükrüyor, hocalar gidiyor!

Aslan kükrüyor, hocalar gidiyor!

Cim Bom ilk hafta Rize***8217;yi 4-0 yendi, ertesi hafta Samet Aybaba***8217;nın görevine son verildi. Konya tarifesi 6-0***8217;dı, Nurullah Sağlam 1 hafta dayanabildi

Gidişat değişiyor
Aslan kükredikçe, Süper Lig kulüpleri hoca değişikliğine gidiyor!.. Cim Bom ilk hafta seyircisiz maçta Çaykur Rizespor***8217;u 4-0***8217;lık skorla devirdi, bir sonraki hafta teknik direktör Samet Aybaba***8217;nın görevine son verildi. İşin ilginç tarafı ise Rizespor o haftadan itibaren gözle görülür bir çıkışa geçti ve Şükrü Saracoğlu***8217;nda Fenerbahçe ile berabere kalma başarısını gösterdi. Sarı-Kırmızılı ekibin ikinci kurbanı, Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam oldu.
Sırada Kartal var!
Konya, Sami Yen***8217;de Galatasaray karşısında 6-0 gibi ağır bir hezimete uğradı. Sağlam***8217;ın hedefinde hakem vardı, ancak Yeşil-Beyazlılar seyircisi önünde Gençlerbirliği***8217;ni yenemeyince işine son verildi. Cim Bom, bu hafta Beşiktaş***8217;ı konuk edecek. Kartal ligde iyi gidiyor, fakat Başkan Demirören, Ankaraspor maçından sonra yaptığı açıklamada, teknik heyetine hayli sert bir şekilde gözdağı vermişti...
Olimpiyat kâbusu bitti!
Yıllarca süren stat projeleri nedeniyle Olimpiyat Stadı***8217;na mahkum olan ve burada sıkıntılı günler geçiren Galatasaray, geçen sezonların aksine İkitelli***8217;de başarılı bir görüntü çiziyor. İlk hafta Rize***8217;yi Olimpiyat***8217;ta rahat geçen Cim Bom, son olarak Kasımpaşa***8217;yı mağlup etmeyi başarıp, kâbustan uyandı.

Hasani 25.09.07 17:32

Arda'dan iyi haber!

Arda'dan iyi haber!

Galatasaray'a genç yıldızı Arda Turan'dan müjdeli haber geldi. Milli Takımımız'ın, Malta ile 8 Eylül tarihinde deplasmanda oynadığı 2008 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçında baldırına aldığı diz darbesiyle sakatlanan ve en az üç hafta boyunca sahalardan uzak kalacağı açıklanan genç oyuncunun durumunun hızla düzeldiği bildirildi.

Uzun süredir fizyoterapist kontrolünde özel çalışmalar yapan Arda'nın takımla birlikte antrenmanlara çıkmaya hazırlandığı öğrenildi.
Beşiktaş derbisinde oynamak isteyen sarı - kırmızılı futbolcunun, tedavisiyle paralel olarak güçlendirici çalışmalarına büyük bir titizlikle devam ettiği, yarından itibaren de takım arkadaşlarına katılacağı ifade edildi.
Maç gününe kadar ağrılarının tamamen geçmesi durumunda formasına kavuşacak olan Arda hakkındaki son kararı Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp verecek. Alman hocanın, başarılı futbolcuyu hazır durumda bulması halinde maç kadrosuna almasına kesin gözüyle bakılıyor.
Sabri en az 1 ay sonra
Bu arada Arda gibi Malta ile oynanan milli karşılaşmada kuyruk sokumundaki kemiği kırılan Sabri'nin tedavisine ise devam ediliyor. Tedavisi en az üç hafta daha sürecek olan Sabri 1 ay sonra sahalara dönebilecek.
Öte yandan geçtiğimiz hafta dizinden artroskopi olan Okan Buruk'un yaklaşık 15 gün sonra özel çalışmalara başlayacağı kaydedildi.

Hasani 25.09.07 17:34

İstatistiklerde de zirvedeyiz

İstatistiklerde de zirvedeyiz

Ligin tepesine oturan Galatasaray, istatistiklerde de zirveye oturdu. Ligin en çok gol atan (15) takımı olan sarı kırmızılı ekip, 6 maçta da kalesinde sadece 2 gol gördü. Bu iki golü de Vestel Manisa'dan yedi. En iyi hücum yapan ekip olan Cimbom +13'lük bir averajla da rakipleri geride bıraktı. Gol krallığında da iki futbolcusu Ümit Karan ve Hakan Şükür 4'er golle önde yarışıyor. Galatasaray'ın Süper Lig'deki bu pozitif görüntüsü için Sportif A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Ne kadar iyi bir takım kurduğumuz her geçen hafta daha net bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. İnşallah Avrupa'da da güzel sonuçlar alacağız. Kulübümüzde herşey güzel ve yolunda gidiyor" dedi.

Hasani 25.09.07 17:36

Tek başına 6 puan getirdi!

Tek başına 6 puan getirdi!

Attığı harika golle Galatasaray'a Kasımpaşa maçında 3 puanı getiren isim olan Ümit Karan, ligin ikinci haftasında Bursaspor maçında da attığı golle sarı kırmızılı takımın 3 puan almasını sağladı. Attığı iki altın gol ile Cimbom'a 6 puan kazandıran Ümit Karan, "Galatasaray bu sezon iyi bir kadro kurdu. Transferde nokta atışları yaptık. Kaliteli bir ekibiz, çok çalışıyoruz. Güzel sonuçlara da devam edeceğiz. Taraftarımız ile ligde, kupada ve Avrupa'da mutlu günler göreceğiz" diye konuştu.
FELDKAMP'TAN TEBRİK
Nonda'nın sakatlığında ilk 11'de oynama şansı bulan milli futbolcu attığı harika gol için de "Lincoln'ün asisti çok güzeldi, topu göğsümde kontrol ettim, baktım arkamda kimse yok. Kaleye sırtım dönük olduğu için tam da göremedim ama hislerime güvendim. Çok leziz bir goldü" yorumunu yaptı. Bu arada Feldkamp maç sonrası golcü futbolcuyu şu sözlerle kutladı: "Tebriği hak ettin. Penaltı kaçırmak bir futbolcu için oldukça moral bozucudur. Elbette ki senin de moralin bozuldu ve çok üzüldün. Buna rağmen oyun boyunca mücadeleni bırakmadın ve sonunda karşılığını muhteşem bir golle aldın, seni kutluyorum."

Hasani 26.09.07 19:09

G.Saray-Beşiktaş derbisi öncesi hocaların taktikleri belli oldu

G.Saray-Beşiktaş derbisi öncesi hocaların taktikleri belli oldu

Cimbom Cephesi
Feldkamp, futbolcularına "Beşiktaş'ın savunması çok sağlam. Bu yüzden kaleyi gördüğünüz yerden şut bombardımanına tutun" dedi. Nonda'nın sakatlığı geçmesine rağmen ileri uç Hakan Şükür- Ümit Karan'dan oluşacak.

Galatasaray

Kartal Cephesi
ERTUĞRUL Sağlam, derbi için Brezilyalı Bobo'yu özel çalıştırıyor. Sağlam, futbolcularına rakibe sahanın her alanında şok pres yapmaları talimatını verdi. Cimbom'un en etkili silahı Lincoln'ü ise Koray bir gölge gibi takip edecek.

Beşiktaş

Kalli'den vur emri

3 puana kilitlenen Galatasaray'da Alman çalıştırıcı, futbolcularına "Kaleye bol bol şut çekin" uyarısını yaptı.

Kasımpaşaspor galibiyetiyle zirvedeki yerini sağlamlaştıran Galatasaray, cumartesi günü sahasında oynayacağı Beşiktaş derbisine kilitlendi. Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın, futbolcularıyla yaptığı toplantıda, "Rakibimizin defans bloğu güçlü. Uzaktan şutlarla sonuca gitmelisiniz. Kaleyi gördüğünüz yerden vurun" uyarılarını yaptığı belirtildi. Alman hocanın, Sion maçını da düşünerek, futbolcularına "Dikkatli olun. Sakatlıklarla uğraşmak istemiyoruz" dediği de öğrenildi.

3 PUAN ALACAĞIZ
Teknik direktör Feldkamp, "Taraftar desteğini arkamıza alarak bu derbiye çıkmayı çok isterdik. Ancak oyuncularım görevlerinin bilincinde. Bundan önce seyircisiz oynadığımız karşılaşmalarda puan kaybetmedik. Bu geleneği sürdüreceğiz" dedi. Alman hoca sözlerini şöyle tamamladı: "Biz rakip ayrımı yapmadan oynuyoruz. Karşımıza kim çıkarsa çıksın, galibiyetle sahadan ayrılmak tek hedefimiz

Hasani 26.09.07 19:11

Oynat beni

Oynat beni

Feldkamp'la bire bir görüşen genç futbolcunun, "Eğer oynarsam, derbide patlama yaparım" dediği öğrenildi.

HEYECAN SARDI
Malta ile oynanan milli maçta sakatlanarak Galatasaray formasından uzak kalan Arda'yı Beşiktaş maçının heyecanı sardı. Sakatlığı tamamen geçen genç futbolcunun, teknik direktör Feldkamp'tan derbide görev istediği ve "Oynamak istiyorum. Cumartesi akşamı patlama yapacağım" dediği öğrenildi.

BELKİ İKİNCİ YARIDA
Bugünden itibaren takımla birlikte çalışmalara başlayacak olan Arda Turan'ın, 18 kişilik kadroya alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Feldkamp'ın kondisyon eksiği bulunan sarıkırmızılı futbolcuya, derbinin

Hasani 26.09.07 19:13

Servet in Bouzid out

Derbide, Cezayirliyi yedeğe çekecek Servet'i lokal anestezi ile oynatacak.

Teknik direktör Feldkamp, Beşiktaş derbisinde defansta yine değişiklikler yapacak. Alman hoca, Kasımpaşa maçında ilk kez forma verdiği ve vasatın üzerine çıkamayan Bouzid'i yedeğe çekip, yerine bir hafta dinlendirdiği Servet'e görev verecek. Servet'in rahatsızlığının tam olarak düzelmediği ancak tecrübeli savunmacının kırık kaburgasına lokal anestezi ile önlem alınacağı belirtildi.

SERVET-VOLKAN
Alman hocanın, defansın solunda da tekrar Volkan'a görev vermesi bekleniyor. Volkan Yaman'ın yerine sol bekte forma giyen Hakan Balta, bekleneni veremediği için ona da yedek kulübesi yolu göründü. Bouzid ve Hakan'dan istediği performansı alamayan Feldkamp'ın, cumartesi günü oynanacak Beşiktaş mücadelesinde defansı Servet-Volkan ikilisine emanet etmeye karar verdiği öğrenildi.

Hasani 26.09.07 19:15

Görmek isterdim

Görmek isterdim

"Takım arkadaşlarım, derbilerde ortamın muhteşem olduğunu söylemişlerdi. İlk derbi maçımda onları tribünde görmeyi çok isterdim. Yine de golümü atacağım".

TARAFTAR DA GELSE!
Sarı-kırmızılı formayla ilk derbi heyecanını yaşayacak Lincoln, taraftarları olmayacağı için üzgün. Yıldız futbolcu, "İlk derbi maçımda onların desteğini görmeyi çok isterdim. Çünkü arkadaşlarım, derbilerde tribünlerin muhteşem olduğunu söylemişlerdi. Keşke boş tribünlere oynamasaydık"
ifadesini kullandı.

BİZ DAHA GÜÇLÜYÜZ
Lincoln sözlerini şöyle tamamladı: "Bu derbiye gollü açılış yapmak istiyorum. Artık bundan sonra evimizde oynayacağımız ilk derbide de taraftarımızla beraber coşarız. Takımımız çok hırslı. Bu hırsımızı sahaya yansıtırsak kazanmamamız için hiçbir engel kalmaz. Bence rakibimizden daha güçlüyüz."

Hasani 26.09.07 19:18

Hasan Şaş idmanda!

Hasan Şaş idmanda!

Galatasaray, Beşiktaş ile hafta sonunda oynayacağı derbi maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve 1.5 saat süren idmanda, sarı-kırmızılı futbolcular gol provası yaptı. Futbolcular idmanda kaleleri adeta şut yağmuruna tutarken, özellikle Hakan Şükür'ün formda oluşu ve güzel golleri dikkati çekti. Antrenmandan sonra Brezilyalı oyuncu Lincoln de bir süre tek başına çalıştı.

Belindeki ağrılar nedeniyle Kasımpaşa maçının devre arasında oyundan çıkmak zorunda kalan Hasan, takımla birlikte idmana katıldı.

Sakatlıkları süren Servet ve Arda takımdan ayrı çalışırken, Nonda, Okan ve Sabri ise salonda idman yaptı. Arda'nın, antrenör Ahmet Akcan'a, ''Hocam ben idmana çıkmak istiyorum, izin vermiyorlar'' diye takılması dikkati çekti.

Bu arada, Hakan Balta, antrenmanda düz koşu yaptıktan sonra teknik direktör Feldkamp ve kulüp doktoru Murat Çevik ile konuştuktan sonra içeri girdi. Galatasaray, akşam yapacağı idman ile Beşiktaş maçının hazırlıklarını

Hasani 26.09.07 19:20

Kozumuz Ümit Karan

Kozumuz Ümit Karan

Turkcell Süper Lig'de 29 Eylül Cumartesi günü yapılacak Galatasaray-Beşiktaş derbisi öncesi, sarı-kırmızılı takımın gol yollarında en güvendiği isimlerin başında Ümit Karan geliyor. Ligde bu sezon geride kalan 6 haftada 4 gol atarak, Hakan Şükür ile birlikte takımının en golcü ismi olan Ümit Karan, derbi öncesi takımının forvetinde en güvendiği isim durumunda bulunuyor. 31 yaşındaki Ümit, bu sezon ligde geride kalan 6 maçta toplam 439 dakika forma giydi. Deneyimli futbolcu, özellikle son Kasımpaşa maçında attığı mükemmel rövaşata golüyle takımına galibiyeti getiren isim oldu.

Ümit, ligdeki son 3 maçta da boş geçmedi ve Vestel Manisaspor (2-2), Konyaspor (6-0) ve Kasımpaşa (1-0) filelerini 1'er kez havalandırdı. Ümit özellikle, takımının 1-0 kazandığı Bursaspor ve Kasımpaşa maçlarında galibiyeti getiren isim oldu.
GEÇEN SEZON BEŞİKTAŞ'A 2 GOL ATTI-
Ümit Karan, Galatasaray formasıyla Beşiktaş'a geçen sezon 2 gol attı. Ligin ilk yarısında Ali Sami Yen Stadı'nda yapılan maçta penaltıdan attığı golle takımını 1-0 galibiyete taşıyan Ümit Karan, aynı zamanda bu maçta Türkiye'deki lig kariyerinde 100. gole imza koymuştu. Ümit Karan ayrıca, devre arasında Antalya'da düzenlenen Efes Pilsen Cup turnuvasında normal süresi 1-1 biten maçta Galatasaray adına gole imza koyan isim oldu. Bu arada Ümit'in, Gençlerbirliği forması giyerken Beşiktaş'a 3 lig maçında toplam 4 golü bulunuyor.
Ümit, 1996 yılında başladığı Türkiye'deki futbol kariyerinde şimdiye dek Gençlerbirliği, Galatasaray ve 3 sezon önce kiralık olarak forma giydiği Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor takımlarında lig maçlarında toplam 120 gol attı.

Hasani 27.09.07 19:12

34 maçtan birisi

34 maçtan birisi

Adı derbi olsa da oynayacağımız diğer maçların önemli olanlarından bir tanesi Ne Ertuğrul hocanın ne de benim oyun anlayışımda bir değişiklik olmayacaktır.

GALATASARAY Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Beşiktaş maçını gözlerinde büyütmediklerini söyledi. Bu sezon oynayacakları tüm maçları "önemli'' olarak gördüklerini ifade eden Kalli, "Her ne kadar adı derbi de olsa Beşiktaş karşılaşması, bizim için oynayacağımız 34 maçın önemli olanlardan bir tanesi. Ama 34 maçın 34'ü
de önemli"
diye konuştu.

RAHAT OYNARIZ
Bir basın mensubunun, "Beşiktaş'a göre daha rahatsınız'' demesi üzerine Feldkamp, "Bu bizim için de çok güzel bir maç olacak. Ancak rahat oynayacağımız veya bizim için Beşiktaş'tan daha rahat bakacağımız bir maç olmayacak'' dedi. Beşiktaş'ta oyun anlayışı olarak büyük değişiklikler olacağını sanmadığını belirten Kalli şöyle devam etti:

SAĞLAM İYİ HOCA
"Ertuğrul hocayı hem futbolculuk, hem antrenörlük döneminden iyi tanıyorum. Kendisi değer verdiğim, çok iyi olarak nitelendirdiğim hocalardan biri. O yüzden hafta sonunda ne onun anlayışında, ne de benimkinde bir değişiklik olacağını tahmin etmiyorum." Alman hoca, ayrıca Beşiktaşlı oyuncuları, "Hepsi dikkat edilmesi gereken isimler" diye değerlendirdi.

Hasani 27.09.07 19:15

Cimbom mu Kartal mı?

Cimbom mu Kartal mı?

Fotomaç, cumartesi günkü derbiyi büyüteç altına aldı. Galatasaray ve Beşiktaş'ı adım adım takip eden Türk spor basınının usta yazarları, derbiyi Fotomaç için yorumladılar. Maçı kim kazanır? Derbiye hangi yıldızlar damga vurur?
Fark açılacak
Beşiktaş, 2-0 geriden gelip çevirdiği Denizlispor maçıyla moral buldu. Ama defansta, orta sahada ve forvette sorunlarını çözemeden derbiye çıkıyor G.Saray'da kurt hoca Kalli faktörü var. Seyircisiz oynamaya da alıştılar. Skoru değiştirecek oyuncu sayıları da fazla. Puan farkı cumartesi 5 olabilir.
SEYİRCİSİZ KİME AVANTAJ?
Sezonun ilk derbisi, cumartesi günü Ali Sami Yen'de oynanacak. G.Saray-Beşiktaş maçının bir başka özelliği de seyircisiz ilk derbi unvanını taşıması. Yazarlara göre derbinin mutlak favorisi yok. Kimi seyircisiz oynamanın Beşiktaş'ın avantajı olacağı, kimi de taraftar baskısı yüzünden G.Saray'ın şanslı olduğunu belirtiyor. Aziz Üstel, G.Saray'ın savunmada hata yapmazsa maçı kazanacağı görüşünde.
HİÇBİRİ BİRBİRİNİ TUTMUYOR
Kazım Kanat, mücadeleyi "Yaşlı-tecrübeli ile genç-agresif" maçı olarak görüyor. Ama, "Her zaman tecrübe (Kalli), tecrübesizi (Ertuğrul Sağlam) alt edemez" diyor. Turgay Demir, Ayhan Akbin, Fatih Doğan ve Hayri Ülgen'e göre "maç ortada." Levent Tüzemen, Zafer Ertem ve Ömer Güvenç'e göre, G.Saray avantajlı. Beşiktaş'ı derbide galibiyete yakın gören tek yazar ise G.Saray'ı takip eden Ebru Kılıçoğlu.

Hasani 27.09.07 19:17

Son karar Volkan

Son karar Volkan

Kasımpaşaspor maçında Hakan Balta'nın performansından hiç memnun kalmayan Kalli, cumartesi günkü karşılaşmaya Volkan Yaman'ı hazırlıyor.

Galatasaray'da Beşiktaş karşılaşması öncesinde sol kanatta devir teslim yaşanacak. Kasımpaşa maçında 90 dakika boyunca Hakan Balta'ya şans veren teknik direktör Feldkamp'ın, dünkü idmanda Volkan Yaman ile özel olarak ilgilendiği gözlendi. Derbide milli oyuncuya şans vermesine kesin gözüyle bakılan Kalli, bu kez de Hakan Balta'yı kulübeye çekecek. Sakatlığı bulunan genç oyuncu, dünkü idmanda düz koşu yaptıktan sonra Feldkamp ile görüştü ve çalışmasını erken bitirdi.

Hasani 27.09.07 19:19

Lincoln coşturacak

Lincoln coşturacak

Derbideki en büyük kozumuz Brezilyalı yıldızımız olacak
Sarı-Kırmızılı ekibin Brezilyalı süperstarı Cassio Lincoln, cumartesi günkü Beşiktaş derbisinde patlama yapmaya hazırlanıyor. Schalke***8217;de forma giydiği dönemde üst düzey maçlarda olağanüstü performanslar ortaya koyan Sambacı, özellikle Dortmund ile oynanan ***8216;Ruhr***8217; derbilerinde attığı goller ve yaptığı asistlerle büyük beğeni toplamıştı. Lincoln, takımının Bayern Münih sınavlarında da tam anlamıyla harikalar yaratmıştı. 28 yaşındaki oyuncu, daha önceki tansiyonu yüksek maçlarda olduğu gibi, Galatasaray***8217;daki ilk derbisine de özel olarak motive oluyor.

kayra 28.09.07 16:29

aslanim cim bomum benim.yarin insallah bi kükreyecek kartal serseme dönecek.haydi bastir lay lay lay lay laylaylaaaaaayyyy aslaaan cim booom

Hasani 28.09.07 19:01

Başkana armağan

Başkana armağan

Futbolcular sahaya "geçmiş olsun" mesajı ile çıkacak. Galibiyet, Canaydın'a hediye edilecek.

G.Saraylı futbolcular, yarınki Beşiktaş derbisini ameliyat olan başkan Özhan Canaydın için oynayacak. Önceki gün ağır bir pankreas operasyonu geçiren Canaydın'a moral vermek isteyen sarı-kırmızılıların, aralarında toplantı yapıp galibiyet yemini ettiği belirlendi. 2. kaptan Hasan'ın duygusal bir konuşma yaparak, "Başkanımız bir ameliyat geçirdi. Beşiktaş galibiyeti ona en büyük moral olacaktır. Bu maçı fedakâr başkanımız için kazanmalıyız" dediği öğrenildi.

BAŞKAN HIZLA İYİLEŞİYOR
Kaptan Hakan Şükür'ün de "Başkanımız bizim için birçok zorluğa göğüs gerdi. Şimdi ona borcumuzu ödeme zamanı. Derbiyi mutlaka almalı ve onu mutlu etmeliyiz" dediği ifade edildi. Sarı-kırmızılı oyuncular sahaya Canaydın'a geçmiş olsun dileklerini ileten bir mesajla çıkacaK. Canaydın'ın sezon başında, "Bu takımın ağası sensin" dediği Hasan'ın Kalli'den forma istediği de belirtildi. Hızla iyileştiği açıklanan Canaydın'a doktorları izin verirse maçı TV'den izleyecek.

Yıldırım telefon açtı

G.Saray Başkanı Özhan Canaydın'ı dün Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve federasyon başkanı Ulusoy ziyaret etti. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise Canaydın'ın eşi Asuman Hanım'ı telefonla arayarak bilgi aldı ve ziyaret etmek istediğini bildirdi.

Hasani 28.09.07 19:03

Kafa karıştırdı

Kafa karıştırdı
Ayhan'ı kesen Alman çalıştırıcı, solda Hakan Balta-Volkan, sağda Uğur-Barış ikilisine görev verirken, forvette ise Nonda'ya döndü.

SAMİ YEN'DE İDMAN
Basın toplantısında "Bizim için 34 maçtan birisi" yorumu yapsa da teknik direktör Feldkamp, Beşiktaş maçına büyük bir itina ile hazırlanıyor. Takımı daha iyi görebilmek için dünkü çalışmayı Ali Sami Yen'e aldıran Kalli, yarınki maçta sahaya süreceği takımı ve oyun taktiğini denedi. İlk derbisinden
Beşiktaş'a karşı farklı bir kadro sahaya süreceğinin izlenimini
galibiyetle ayrılmayı hedefleyen Alman hoca,
verdi.
SON KARAR YARIN
Kalli'nin en büyük değişikliği sol ve sağ kanatta. Ayhan'ı yedeklerle oynatan Alman hoca, solda Hakan Balta-Volkan ikilisine görev verdi. Sağda ise son haftaların formda isimleri Uğur ve Barış şans buldu. Diğer önemli değişiklik ise forvette. Ümit yedek takımda yer alırken, Nonda, Hakan ile birlikte as takımdaydı. Kalli'nin bu kadroyu sahaya sürüp sürmeyeceği ise yarınki maçta ortaya çıkacak.

Hasani 28.09.07 19:06

Sessizliği bozalım!

Sessizliği bozalım!

Galatasarayımız yarın Ali Sami Yen'de Beşiktaş'ı ağırlayacak. Belki tribünler sessiz olacak ama..

Türk futbolunun iki devi Galatasarayımız ile Beşiktaş, yarın tarihe geçecek bir maça çıkacak. Turkcell Süper Lig'de 2007-2008 sezonunun ilk derbi maçında ezeli rakipler Galatasaray ile Beşiktaş, sarı-kırmızılı takımın geçen sezondan kalan 5 maçlık cezası nedeniyle, Türk futbol tarihinde ilk kez seyircisiz oynanacak bir derbide karşı karşıya gelecek.

-MUHTEMEL 11'LER-

Ezeli rakiplerin derbi maça çıkması beklenen olası 11'leri şöyle:
Galatasaray: Orkun, Uğur, Servet, Song, Volkan, Hasan Şaş (Barış), Linderoth, Lincoln, Ayhan, Hakan Şükür, Ümit Karan (Nonda). Beşiktaş: Hakan, Serdar Kurtuluş, İbrahim Toraman, Gökhan Zan (Diatta), İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan, Koray, Delgado, Tello, Nobre, Bobo.

-HAKEM SELÇUK DERELİ-

Ali Sami Yen Stadı'nda saat 20.30'da başlayacak ve Digitürk Lig TV'den naklen yayınlanacak maçı hakem Selçuk Dereli yönetecek.
Kariyerinde ilk kez bir Galatasaray-Beşiktaş maçı yönetecek olan Dereli'nin yardımcılıklarını Bahattin Duran ile Alper Ulusoy yapacak. Dev maçın 4. hakemi ise İsmet Arzuman.
Galatasaray ile Beşiktaş, hazırlıklarını bugün basına kapalı yapacakları antrenmanlarla tamamlayacaklar.

-HİLMİ OK VE SABRİ ÇELİK GÖZLEMCİ-

Derbi maçta hakem gözlemciliklerini Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Hilmi Ok ile Başkan Vekili Sabri Çelik yapacak.
Dev maçın federasyon temsilcileri ise İsmail Üstüner ile Fikret Torun.

-BAŞKANLAR YOK-

Ezeli rakipler arasında yarın yapılacak sezonun ilk lig derbisinde her iki kulübün başkanı da maçı statta izleyemeyecek.
Hafta içinde pankreasındaki sorun nedeniyle ameliyat olan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın hastanede yatarken, Ankaraspor maçı sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından dün 3 ay hak mahrumiyeti cezası verilen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, dev maçı statta takip edemeyecek.

-ZİRVE YARIŞI-

Ligde sezonun ilk derbi maçında Galatasaray ile Beşiktaş, liderlik mücadelesi verecek.
Galatasaray, geride kalan 6 haftada 5 galibiyet, 1 beraberlik sonucu 16 puan toplayarak liderlik koltuğunda otururken, Beşiktaş ise 4 galibiyet, 2 beraberlik sonucu 14 puanla ikinci sırada yer alıyor.
Aynı zamanda ligin yenilgisiz 2 takımını karşı karşıya getirecek dev maçta Galatasaray, ezeli rakibini yenip, aradaki puan farkını 5'e çıkarmak, Beşiktaş ise, sahadan 3 puanla ayrılıp, tam 121 lig haftası sonra liderlik koltuğuna oturmanın planlarını yapıyor.

-GALATASARAY CEPHESİ-

Lig lideri Galatasaray'da, derbi maç öncesi cezalı oyuncu bulunmazken, sakatlığı süren Sabri ile geçen hafta dizinden artroskopi olan Okan, yarınki maçta forma giyemeyecek.
Sarı-kırmızılı takımda ayrıca dünkü idmanı belindeki ağrıları nedeniyle yarıda bırakan Hasan Şaş'ın durumu netlik kazanmazken, sakatlıktan kurtulan Arda'yla, sakatlıkları nedeniyle son Kasımpaşa maçında forma giyemeyen Servet ve Nonda, teknik heyetin görev vermesi durumunda derbide oynayabilecek.
Ligin en deneyimli (73 yaşında) teknik adamı olan Karl Heinz Feldkamp yönetiminde bu sezon seyircisiz oynadığı 3 maçı da kazanıp, toplam 11 gol atıp, hiç gol yemeyen ''Cim Bom'', seyircisiz ilk derbi maçı da kazanmanın hesaplarını yapıyor.

-BEŞİKTAŞ CEPHESİ-

Beşiktaş'ta ise yarınki dev maç öncesi Cisse kırmızı kart cezalısı, Ricardinho'nun ise sakatlığı sürüyor. Ligin en genç (38 yaşında) teknik adamları arasında yer alan Ertuğrul Sağlam'ın, derbide, savunmada sakatlığı geçen Gökhan Zan ile Diatta arasında tercih yapması, forvette ise Bobo-Nobre ikilisini birlikte oynatması bekleniyor.

Hasani 28.09.07 19:09

İlginç derbi notları

İlginç derbi notları

Galatasaray ile Beşiktaş futbol takımları arasında 318 maçın sığdığı 83 yıllık rekabette ilk golü Beşiktaşlı Refik Osman Top attı.

Ezeli rakiplerin ilk randevusu olan, 22 Ağustos 1924 tarihinde Taksim Stadı'nda yapılan İstanbul Ligi maçını Beşiktaş 2-0 kazandı.
Siyah-beyazlı takım adına ilk golü atan Refik Osman Top, derbi tarihine geçti. Galatasaray adına ezeli rekabette ilk golü ise 31 Temmuz 1925'de Taksim Stadı'nda yapılan ve sarı-kırmızılı takımın 6-2 kazandığı rekabetin 2. maçında Mehmet Leblebi kaydetti.
Beşiktaş ile Galatasaray arasında son golü ise, geçen sezon BJK İnönü Stadı'nda yapılan lig maçında siyah-beyazlı takımdan Ricardinho, penaltıdan attı.

-EZELİ REKABETİN GOLCÜLERİ-

İki takım arasındaki 83 yıllık rekabette, Beşiktaş'ın efsane kaptanı ''Baba'' lakaplı Hakkı Yeten, 61 maçta 29 golle en golcü futbolcu unvanını elinde bulundururken, yine Beşiktaşlı Şeref Görkey, 63 maçta 26 golle 2. sırada yer alıyor. ''Kara Kartallar''da ayrıca Feyyaz Uçar'ın 18 golü bulunuyor.
Galatasaray'da ise Gündüz Kılıç, 31 maçta 21 golle Beşiktaş'a en fazla gol atan sarı-kırmızılı futbolcu. ''Cim Bom''da ayrıca Metin Oktay'ın 40 maçta 15 golü bulunuyor.

-BİR MAÇTA EN ÇOK GOL ATANLAR-

Galatasaray-Beşiktaş rekabetinde geride kalan 318 randevuda, bir maçta en çok gol atan futbolcu, sarı-kırmızılıların efsanevi futbolcusu Gündüz Kılıç.
Galatasaraylı futbolcu, 30 Haziran 1940'da Şeref Stadı'nda yapılan ve Galatasaray'ın 9-2 kazandığı tarihi maçta 5 gol birden atarak, rekabetin bir maçta en çok gol atan ismi unvanını yıllardır kimseye bırakmadı.
Ayrıca Beşiktaşlı Hakkı Yeten, Şükrü Gülesin, Recep Adanır ve Feyyaz Uçar ile, Galatasaraylı Mehmet Leblebi, Gündüz Kılıç, Eşref Aykaç, Süleyman Tekil, Saffet Sancaklı ve 3 sezon önce Beşiktaş forması da giyen Adrian İlie, bir maçta 3'er gol atma başarısını gösterdi.

-EN FARKLI SKORLU GALİBİYETLER-

Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki en farklı skor, 30 Haziran 1940 tarihinde yapılan Milli Küme maçında elde edildi. Bu karşılaşmada Galatasaray, Beşiktaş'ı 9-2 yenme başarısını gösterdi.
Sarı-kırmızılılar ayrıca, 18 Temmuz 1997'de TSYD Kupası'nda 6-0, 31 Temmuz 1925'te 6-2, 10 Kasım 1943 ve 6 Ağustos 1975'te aynı sonuçlarla 5-1, 10 Ağustos 1977'de 4-0'lık skorlarla sahadan galip ayrıldı.
Beşiktaş ise ezeli rakibi karşısındaki en farklı skorlu galibiyetlerini 18 Mart 1933 ve 29 Aralık 1940'da 5-0'lık skorlarla elde etti. Siyah-beyazlılar ayrıca, 14 Kasım 1945'te ve 28 Mart 1948'de de aynı skorlarla 5-1 galip geldi.
Lig maçlarında ise en farklı skorlu galibiyetleri Beşiktaş 4-1, Galatasaray ise 3-0'lık sonuçlarla aldı.

-SEYİRCİSİZ İLK DERBİ-

Ezeli rakipler Galatasaray ile Beşiktaş'ın yarın yapacakları derbi maç, tarihe geçecek.
Galatasaray'ın geçen sezondan kalan 5 maçlık cezası nedeniyle seyircisiz oynatılacak karşılaşma, ezeli rekabetin 83 yıllık tarihinde yerini alacak.
83 yıllık rekabette, geride kalan 318 maçın hiçbiri seyirciden yoksun oynanmadı.

-EN ÇOK OYNAYANLAR-

Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki ezeli rekabette en çok forma giyen oyuncuların başında Beşiktaşlı Şeref Görkey geliyor.
Şeref Görkey, siyah-beyazlı forma altında 63 kez Galatasaray'a karşı forma giyerken, 2. sırayı 61 maçla yine Beşiktaşlı Hakkı Yeten alıyor.
Faal futbolcular içinde ise Galatasaray'ın kaptanı Hakan Şükür, derbi heyecanını en çok yaşayan futbolcu.

-EN GOLLÜ MAÇLAR-

Ezeli rakipler arasında şimdiye dek yapılan en gollü maçta sporseverler toplam 11 gol izledi.
Galatasaray'ın 30 Haziran 1940'da 9-2 kazandığı maçta filelere giden toplam 11 gol, geride kalan 318 maç içinde, penaltılar dışında bir maçta filelere giden en çok gol olarak tarihe geçti.
Ezeli rakipler arasında ayrıca, 30 Nisan 1949'daki Basın Kupası maçını 5-4 Galatasaray, 6 Kasım 1955'deki İstanbul Ligi maçını da 5-4 Beşiktaş kazanırken, filelere toplam 9'ar gol gitti.

-4-4'LÜK MAÇLAR-

Ezeli rakipler arasındaki en gollü beraberlikler 4-4'lük skorlarla alındı.
İki takım arasında 4 Ocak 1935'te Şeref Stadı'nda yapılan özel maç, 21 Kasım 1937'de Fenerbahçe Stadı'ndaki İstanbul Ligi maçı, 11 Mayıs 1940'da Taksim Stadı'nda yapılan Bahar Kupası maçı, 16 Haziran 1940'da Şeref Stadı'ndaki milli küme maçı, 26 Mayıs 1968'de Ali Sami Yen Stadı'nda yapılan Birinci Lig maçı 4-4 berabere sonuçlandı.

-GALİBİYET HASRETİ ÇEKİLEN YILLAR-

Ezeli rakipler, 318 maçın sığdığı 83 yıllık rekabette bazı dönemlerde birbirlerine karşı üstünlük kurmakta zorlandı.
Beşiktaş, 30 Mart 1975 ile 16 Eylül 1979 tarihleri arasında Galatasaray ile yaptığı üst üste 17 maçta da galibiyet yüzü göremedi.
Galatasaray ise 20 Kasım 1931 ile 21 Haziran 1936 arasında geçen 15 maçta da ezeli rakibini yenemedi.

-İKİ TAKIMDA DA OYNAYANLAR-

Ezeli rekabetin geçmişinde birçok futbolcu her iki takım formasını da giydi. Son dönemde hem Beşiktaş, hem de Galatasaray'da forma giyen oyuncular arasında Ali Çoban, Mirsad Kovaçeviç (Mirsad Güneş), Saffet Sancaklı, Sergen Yalçın, Ahmet Yıldırım, Mehmet Aksu, Ayhan Akman, Emre Aşık, Adrian İlie, Berkant Göktan, Okan Buruk ve Mehmet Yozgatlı bulunuyor.

Hasani 28.09.07 19:11

Beşiktaş'a karşı üstünüz

Beşiktaş'a karşı üstünüz

Ezeli rakipler Galatasaray ile Beşiktaş, yarın yapacakları Turkcell Süper Lig maçıyla birlikte 319. kez karşı karşıya gelecek. Taksim Stadı'nda 22 Ağustos 1924 tarihinde Beşiktaş'ın 2-0 galibiyetiyle başlayan 83 yıllık rekabette, bugüne kadar yapılan 318 maçın 110'unu Galatasaray, 101'ini Beşiktaş kazanırken, 107 karşılaşma da beraberlikle sonuçlandı.

Sarı-kırmızılıların toplam 444 golüne, siyah-beyazlılar 422 golle karşılık verdi.

Galatasaray ile Beşiktaş arasında ligde yapılan 96 karşılaşmada ise genel toplamda olduğu gibi sarı-kırmızılı takımın üstünlüğü bulunuyor.
Ezeli rakipler ligde şimdiye kadar 96 kez karşı karşıya gelirken, Galatasaray 33, Beşiktaş ise 26 kez sahadan galip ayrıldı. Taraflar 37 maçta da eşitliği bozamazken, ''Cim Bom''un 111 golüne, ''Kara Kartallar'' 99 golle karşılık verdi. Ezeli rakiplerin ligde geçen sezon yaptığı maçlarda Galatasaray, Ali Sami Yen Stadı'nda 1-0, Beşiktaş da BJK İnönü Stadı'nda 2-1'lik skorlarla galip gelmişti.

Hasani 28.09.07 19:13

Derbiye Doğru: Galatasaray - Beşiktaş

Derbiye Doğru: Galatasaray - Beşiktaş

Turkcell Süper Lig'in 7. haftasında Galatasaray, Beşiktaş***8217;ı konuk ediyor. 29 Eylül Cumartesi günü, saat 20:30'da Ali Sami Yen Stadı***8217;nda seyircisiz olarak oynanacak maç öncesi iki takım hakkındaki son bilgiler, sakat ve cezalı raporu, hava durumu ve istatistikler...

Maç Info
Maç:
Turkcell Süper Lig | 7. Hafta
Stat: Ali Sami Yen
Tarih: 29 Eylül Cumartesi 20:30
Hakemler: Selçuk Dereli, Bahattin Duran, Alper Ulusoy | 4. Hakem: İsmet Arzuman
Sakatlar: Sabri (Galatasaray), Ricardinho (Beşiktaş)
Cezalı: Cisse (Beşiktaş)
Hava Durumu: Maç günü İstanbul***8217;da hava az bulutlu. Sıcaklık en yüksek 27, en düşük 16 derece.

Canlı Yayın
TV:
Lig TV
İnternet: www.galatasaray.org

TURKCELL SÜPER LİG
6. HAFTA | Puan Durumu

Galatasaray
Turkcell Süper Lig'in lideri Galatasaray, sezonun ilk derbisine çıkıyor. Ali Sami Yen Stadı'nda 49. kez karşı karşıya gelecek ezeli rakiplerin randevularında Galatasaray 15, Beşiktaş 10 kez galip geldi, 23 karşılaşma ise beraberlikle sona erdi. Bu maçlarda Beşiktaş 53 golüne, Galatasaray'ın 54 golle yanıt verdi.

Galatasaray, geçtiğimiz sezon Turkcell Süper Lig***8217;in 6. haftasında karşılaştığı Beşiktaş***8217;ı Ümit Karan***8217;ın penaltı golüyle 1-0 mağlup etmiş, ligin 23. haftasında Beşiktaş İnönü Stadı***8217;nda oynanan ikinci maçtan 1-2***8217;lik mağlubiyetle ayrılmıştı. Bu maçta Galatasaray***8217;ın tek golü Emre Aşık***8217;tan gelmişti.

Bu sezon Turkcell Süper Lig***8217;de oynadığı 6 maçta 5 galibiyet bir beraberlik alan takımımız, bu maçlarda 15 gol atarken, kalesinde 2 gol gördü.

Son 10 Derbinin Sonuçları:
08.12.2002 Galatasaray 0 ***8211; Beşiktaş 1 (Ali Sami Yen)
25.05.2003 Beşiktaş 1 ***8211; Galatasaray 0 (BJK İnönü)
31.10.2003 Beşiktaş 0 ***8211; Galatasaray 0 (BJK İnönü)
04.04.2004 Galatasaray 1 ***8211; Beşiktaş 2 (Atatürk Olimpiyat)
19.09.2004 Beşiktaş 0 ***8211; Galatasaray 0 (BJK İnönü)
05.03.2005 Galatasaray 1 Beşiktaş 0 (Ali Sami Yen)
10.12.2005 Galatasaray 3 ***8211; Beşiktaş 2 (Ali Sami Yen)
07.05.2006 Beşiktaş 1 ***8211; Galatasaray 2 (BJK İnönü)
17.09.2006 Galatasaray 1 Beşiktaş 0 (Ali Sami Yen)
03.03.2007 Beşiktaş 2 ***8211; Galatasaray 1 (BJK İnönü)

Beşiktaş
Beşiktaş ligin ilk 6 haftasında aldığı 4 galibiyet, 2 beraberlikle 14 puan topladı ve ligde ikinci sırada yer alıyor.

Sporting Lizbon***8217;dan Rodrigo Alvaro Tello, St. Etienne***8217;den Lamine Diatta ve Paris St. Germain***8217;den Edouard Cisse ile kadrosunu güçlendiren Beşiktaş***8217;ı Ertuğrul Sağlam çalıştırıyor. Ankaraspor***8217;dan Hakan Arıkan, Fenerbahçe***8217;den Rüştü Reçber ve Mehmet Yozgatlı ile Altay***8217;dan Atilla Özmen***8217;i de kadrosuna katan siyah beyazlı ekip transferin son günlerinde Arjantin***8217;in River Plate takımından Federico Higuain***8217;i renklerine bağladı.

Son 5 Maç
22.09.2007 Beşiktaş 3 - Denizlispor 2 (Turkcell Süper Lig)
18.09.2007 Olympic Marsilya 2 ***8211; Beşiktaş 0 (Şampiyonlar Ligi)
15.09.2007 Ankaraspor 0 Beşiktaş 0 (Turkcell Süper Lig)
01.09.2007 Beşiktaş 0 Kayserispor 0 (Turkcell Süper Lig)
29.08.2007 Beşiktaş 2 FC Zürih 0 (Şampiyonlar Ligi Öneleme)

Kadro

Kaleciler

Koray Çelikay
Rüştü Rençber
Murat Şahin
Hakan Arıkan
Atilla Özmen

Defans
Baki Mercimek
İbrahim Üzülmez
Serdar Kurtuluş
İbrahim Kaş
İbrahim Toraman
Koray Şanlı
Lamine Diatta
Gökhan Zan

Orta Saha
Mehmet Sedef
Ricardo Luis P. Rodrigues
Mehmet Yozgatlı
Aydın Karabulut
Serdar Özkan
Edouard Cisse
Burak Yılmaz
Matias Emilio Delgado
Ali Tandoğan
Mustafa Koray Avcı
İbrahim Akın

Forvet
Mert Nobre
Federico Higuain
Rodrigo Alvaro Tello
Deivson Rogerio Da Silva
Batuhan Karadeniz

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:00 .