A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Futbol (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=30)
-   -   ***Galatasaray*** (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=405)

Hasani 20.01.08 20:43

Hasani 20.01.08 20:43

Hasani 20.01.08 20:45

Hasani 21.01.08 18:07

Dokunmayın 'Shabani'ma

Galatasaray, Ali Sami Yen'de muhteşem taraftarının desteğini arkasına alarak çıktığı maçta galibiyete 24. dakikada Kongolu yıldızı Shabani Nonda'nın golü ile ulaştı. İki takım futbolcularının maçı bırakıp, sık sık birbirlerine girdikleri, hatta saldırdıkları 90 dakikada saha zaman zaman boks ringine dönüştü, yumruklar, tekmeler, dirsekler havada uçuştu. +93'te Ömer Erdoğan ve maç bittikten sonra Mustafa Sarp kırmızı kart gördü.

Son haftalardaki golleriyle Galatasaray'ı galibiyete taşıyan Shabani Nonda, dün 10. golünü atarak 'Krallıkta ben de varım" dedi. Aslan yürekli Nonda, dün de tribünleri coşturan isim oldu. Hakem Bülent Yıldırım, Egemen'in ceza sahasında topu elle karşıladığı pozisyonda penaltıyı 'es' geçti. Boks ringini aratmayan maçtan 3 altın puan çıkaran Galatasaray, diğer şampiyonluk adayları gibi haftayı galibiyetle kapattı ve ikinci sıradaki yerini korumayı bildi.

Tekme tokat

İsmail Güldüren-Hakan Şükür ve Uğur-Egemen kapıştı. Balta ve Servet hastanelik oldu. Güldüren'de travma şüphesi var.

İkinci yarıya farklı Çaykur Rizespor galibiyeti ile başlayan Galatasaray, Bursaspor'u da zor da olsa yenerek şampiyonluk yarışındaki iddiasını sürdürdü. 2005-06 sezonundan beri her maçta kavga eden Hakan Şükür ile İsmail Güldüren dün akşam da kapıştı. İsmail'in futbol kuralları dışına taşan markajı karşısında sinirlerine hakim olamayan Hakan, rakibine tepki gösterdi. Aldığı darbeler sonunda devre arasında kusma ve baş dönmesi olan Bursasporlu futbolcu, beyin tarvması şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

2 FİRE DE G.SARAY'DAN
74. dakikada Tum'un arkadan müdahalesiyle sol ayak bileği burkulup oyundan çıkan Hakan Balta, maç sonu hastaneye götürüldü. Bakırköy Acıbadem Hastane'sinde çekilen röntgeninde kırığa rastlanmayan Balta'nın son durumu bugün belli olacak. Yine Barış ile çıktığı kafa topunda dili ezilen Servet de aynı hastanede estetik operasyon geçirdi. Parçalı kesik oluşan diline dikiş de atılan tecrübeli futbolcunun kupa maçında forma giyme şansının yüksek olduğu ifade edildi.

Hasani 21.01.08 18:09

Maçın en heyecanlı dakikaları

24 dakika
Bursa defansında İsmail'in sektirdiği topu ceza sahası önünde bir anda önünde bulan Nonda kaptı. Kongolu, ceza sahasına girer girmez yaptığı sert bir vuruşla meşin yuvarlağı ağlara gönderdi: 1-0.

34 dakika
Bursaspor'un ender gelişen atakların birinde soldan Veli'nin kullandığı serbest vuruş sonrası, ön direkte
iyi yükselen Ömer Erdoğan'ın kafa vuruşunda meşin yuvarlak üsten az farkla auta gitti.

42 dakika
Galatasaray bu dakikada tehlikeli geldi. Arda sağdan kaçan Uğur'un önüne bıraktı topu. Uğur'un ortasına son anda İsmail Güldüren uzaklaştırdı. Maçın ilk yarısı Galatasaray'ın 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

52 dakika
Karşılaşmanın ikinci yarısına ev sahibi Galatasaray daha atak başladı. Mücadelenin başarılı ismi Shabani Nonda sağ kanattan ceza sahasına ortasını yaptı Ömer topu son anda uzaklaştırdı.

55 dakika
Galatasaray, etkili ataklarını sürdürmeye devam etti. Nonda, topu kalecinin üzerinden aşırttı. Yavaş giden meşin yuvarlağı son anda Egemen uzaklaştırdı. Aslan önemli bir gol pozisyondan oldu.

59 dakika
Galatasaray, Bursaspor kalesine organize bir atakla yüklendi. Barış'ın ortasına yükselen Servet'in kafa vuruşu Nonda'ya çarparak auta gitti. Bu pozisyonu Bursaspor defansı tam anlamıyla seyretti.

69 dakika
Bursaspor bu bölümde Galatasaray'a göre daha etkili bir futbol ortaya koymaya başladı. Gelişen Bursaspor atağında 2. yarıda oyuna giren Zuniga'nın çaprazdan sert şutunu kaleci Orkun kurtardı.

88 dakika
Galatasaray kalesi çok önemli bir tehlike atlattı. Gelişen Bursaspor atağında Tum, oyuna ikinci yarıda giren Eser'i gördü. Bu oyuncunun ceza sahası dışından vuruşunda top yandan az farkla auta gitti.

+92 dakika
Karşılaşmanın son önemli tehlikesini Galatasaray geliştirdi. Mehmet Topal orta sahadan verdiği pasta Nonda topla buluştu. Kongolu futbolcu sağ çarprazdan vurdu meşin yuvarlak kalecide kaldı.

Hasani 21.01.08 18:13

Maçın yıldızı

GEÇEN hafta Rize'de hat-trick yapan Shabani Nonda, dün de attığı golle Galatasaray'a hayat veren isim oldu. Kongolu oyuncu, İsmail'in ıska geçtiği topta fırsatçılığını konuşturdu. Meşin yuvarlağa çok sert vurarak adeta golü garantiye aldı. Yine diriydi. Gol dışında çok koştu, pres yaptı, orta sahaya kadar gelip top çıkardı.

Maçın hareketi

BURSASPOR'un agresif stoperi İsmail Güldüren, goldeki ıskasıyla takımının tüm emeklerini boşa çıkardı. Egemen ile birlikte maç boyunca Galatasaray'ın gol ayakları Hakan Şükür ve Nonda'nın tüm yollarını tıkayan İsmail, golde bir anlık gafletinin kurbanı oldu. Tecrübeli oyuncu, sertlik sınırını zorlayan oyunu ile tepki de aldı.

Kader anı

GALATASARAY'ın 25. dakikada Nonda ile attığı gol her açıdan kader anıydı. Golün öncesinde önce Servet ceza sahasında Tum'a daha sonra ise Tum, Servet'e faullük şarjlarda bulundu. Hakemler ikisini de vermedi. Pozisyonun devamında İsmail Güldüren'in ıskaladığı topu Nonda ağlara yollayarak, G.Saray'ı galibiyete taşıdı.

Maçın hakemi

BÜLENT Yıldırım, sert geçen maçta kontrolü elinden kaçırdı. Kartlarını zamanında çıkaramayınca saha savaş alanına döndü. Birçok oyuncu kanlar içinde kaldı. Tum'un Hakan Balta'yı arkadan sakatladığı pozisyona sarı kart bile göstermedi. Yardımcıları da ona uydu. Golden önceki faulleri hem Yıldırım, hem de yan hakem atladı.

Hasani 21.01.08 18:16

Basinas yolda

Sezgin, "B planımız var" diyerek Mallorca'ya rest çekti İspanyol ekibi köşeye sıkıştı. Yunan yıldız imzaya yakın.

G.Saray ön libero arayışlarında mutlu sona yaklaştı. Basinas, "G.Saray'a gelmeye hazırım, yeter ki kulübümle anlaşın" diyerek yeşil ışık yaktı. 32 yaşındaki oyuncu için şu anda en büyük engel kulübü Mallorca. İspanyol ekibi daha fazla para koparmak isterken, hem Basinas, hem de G.Saray'ın restiyle karşılaştı.

Pazarlık kıyasıya sürüyor.

3 AY SONRA SERBEST
Basinas'ın, "Bırakın" diyerek Mallorca'ya isyan etmesinin ardından Adnan Sezgin'in, "B planımız var. İlgilendiğimiz tek isim Basinas değil. Size son teklifi yaptık" sözleri üzerine İspanyol ekibi süre istedi. G.Saray, Yunan oyuncuya yıllık 1 milyon 200 bin euro önerip anlaşma sağlarken, 3 ay sonra sözleşmesi bitecek oyuncu için de 500 bin euro teklif etti.

Barusso atağı

BASİNAS olmazsa G.Saray, Ahmed Barusso'ya yönelecek. Roma'da forma giyen Ganalı oyuncunun da transfere sıcak baktığı biliniyor. Linderoth'un sezonu kapatması nedeniyle Kalli'nin ısrarla istediği 24 yaşındaki oyuncu için Roma'nın mali krizde olması büyük şans.

Hasani 21.01.08 18:19

İsmail kurtardı

İsmail Güldüren o ıskayı geçmemiş olsa, Nonda da o anda orada olmasa Galatasaray kazanamazdı. Ne bir sistemi, ne de gol için bir çabası vardı.

Acaba İsmail Güldüren o ıskayı geçmemiş olsa Nonda da o anda orada olmasa dün akşam Galatasaray nasıl kazanacaktı? Ne sistem, ne atak, ne kanat organizasyonu ne de gol için şut arayışları vardı. Taa ki 24. dakikaya kadar ne Bursaspor'un, ne de Galatasaray'ın futbol adına ortaya koydukları bir şey yoktu. Sadece Bursaspor'un karşılaşma sonunda tavan yapan sert ve agresif futbolu vardı. Halbuki taraftarlar uzun bir aradan sonra Ali Sami Yen'i doldurmuş ve güzel bir atmosfer oluşturmuşlardı. Ayrıca son haftalarda alınan galibiyetlerle takımın morali üst düzeye çıkmıştı.

SADECE İDARE ETTİLER
Dün gece Bursaspor, eğer ikinci yarıdaki istekli futbolunu, ilk yarıda ortaya koymuş olsa bence skor daha farklı olabilirdi. Galatasaray'da sadece Servet, Barış, Mehmet Topal ve Nonda bir şeyler yapmak ister gibiydi. Diğer oyuncular oyunda hiç yok gibiydi. Sadece idare ettiler. Bursaspor'da Samet Aybaba'nın genç futbolculara önem verdiği bir kez daha ortaya çıktı. Özellikle Serkan Kurtuluş, Volkan Şen ve Eser geleceğin milli futbolcuları olabilecek konumdalar.

KULEYİ GEÇEMEDİLER
Galatasaray oyunun genelinde geriden uzun toplarla gol aramayı denedi. Hakan Şükür ve Shabani Nonda ile şişirme toplarla pozisyon bulmak istediler ancak unutulan bir şey vardı. Bursaspor'un stoperleri Ömer Erdoğan ve Egemen bir kule gibi hava toplarını etkisiz hale getirdi. Bana göre dün akşamki oynanan futboldan Galatasaraylı futbolcular da zevk almamıştır. Koskoca 90 dakikada şu da kaçtı, şu da gol olabilirdi diyebileceğimiz bir pozisyon yok.

YILDIRIM'A YAKIŞMADI
Böyle maçlarda diyecekler ki "Kazanmak önemli." Ancak bence kazanırken seyredenleri mutlu etmek, keyiflendirmek de lazım. Ama Galatasaray keyif veren bir futbol oynamıyor. Sonuçta kazanmasını biliyor, zorda olsa... Nonda gol krallığında iddialı bir konuma geldi. Haydi hayırlısı. Hakem Bülent Yıldırım'ın Bursa'nın kasti sertliklerini görmemesine hayret ediyorum. Bursalı oyuncuları gereksiz yere cesaretlendirdi ve maçın horoz dövüşüne dönmesine yol açtı.

Hasani 21.01.08 18:22

Savaşı kazandık

"Sivas, F.Bahçe ve Beşiktaş 3 puan alınca maça stresli çıktık Güzel bir oyun olmadı. Emre ve Servet'i ayrıca alkışlamalı".

KORA KOR BİR MAÇ
G.Saray Teknik Direktörü Kalli, kora kor bir mücadele olduğunu söyledi. Alman hoca, "Bursa'nin ilk 3-4 faulünden sonra maç futbolun izin verdiği sertlikle oynandı" derken, F.Bahçe, Beşiktaş ve Sivas'ın kazanmasının maç öncesinde kendilerini gerdiğini dile getirdi. Kalli, Emre ve Servet'in çok iyi oynadığını da söyledi.

NORMAL DEĞİLDİK
Şampiyonluktaki rakiplerinin kazanmalarının stresi artırdığını, bu nedenle normal oyunlarını sergileyemediklerini dile getiren Kalli şöyle konuştu: "Tüm maçları tek tek değerlendirmek lazım. Şu anda bildiğim kadarıyla 16 sağlam futbolcum var. Güzel bir oyun olmadığını biliyorum ama kazanmak çok güzel."

Hasani 21.01.08 18:23

Servet var sorun yok!

Savunmada rakibe geçit vermeyen tecrübeli futbolcu büyük alkış aldı.

G.Saray, Bursaspor engelini tek golle aşmayı bilirken, bu sezon takımın en istikrarlı futbolcusu olan Servet yine sahanın yıldızı oldu. Tecrübeli futbolcu savunmada büyük bir mücadele örneği göstererek Bursaspor forvet oyuncularına gol şansı tanımadı. Servet kornerlerde ileri çıkıp gol de aradı. Sarı- kırmızılı futbolcu,

24'üncü dakikadaki Nonda'nın golünden önce de yaptığı presle takımının topu kazanıp gol bulmasını sağladı.

Hasani 21.01.08 18:25

Bizi katlediyorlar

Polat, "Resmen katlediliyoruz. Federasyon seçimlerine kadar bu durum böyle devam edecektir" diyerek Ulusoy'u işaret etti.

MAÇ SONRASI KONUŞTU
G.SARAY-Bursa karşılaşmasında yaşanan gerginliklere sarı-kırmızılı cepheden sert tepki geldi. Başkan yardımcısı Adnan Polat, hakem Yıldırım'ın kötü bir maç yönettiğini iddia ederek, "Katlediliyoruz. Bu durum federasyon seçimlerine kadar böyle devam edecek" dedi.

SİVAS'I TAKİBİ SÜRDÜRDÜ

POLAT'ın bu sözleri hakemlerin, Ulusoy yönetimine karşı olan G.Saray aleyhine karar verdiği şeklinde yorumlandı. Bu arada sarı-kırmızılılar dün belki de en kısır maçını oynadı. Ligin ilk yarısında Ümit'in golüyle Bursa'yı yıkan Aslan, dün de Kongolunun attığı golle galip geldi ve Sivasspor'u takibe devam etti.

Hasani 21.01.08 18:27

Timsah avcıları

Tekmelerin havada uçuştuğu maçta, G.Saray zor da olsa kazandı. Bursalı Ömer Erdoğan ve Mustafa kırmızı gördü.

Geçen hafta deplasmanda Rize'yi 5-2 yenerek ligin ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yapan G.Saray, dün de Bursa engelini, Nonda'nın golüyle geçmeyi başardı

Tansiyonun yüksek olduğu maçta kemik sesleri duyuldu. Son dakikalarda ise ortalık iyice karıştı, oyuncular futbolu bırakıp sahada adeta güreş ve boks yapmaya başladı

Bursaspor'da Ömer Erdoğan 90+2'de, Mustafa da maçtan sonra itiraz ettiği için kırmızı kart gördü. Bu skorla Cimbom, lider Sivas'ın 1 puan gerisindeki yerini korudu

Hasani 21.01.08 18:29

Cimbom'a hücum

Son dönemde Ali Sami Yen'i boş bırakan sarı-kırmızılı taraftarlar, dün akşam tribünleri doldurdu, takıma 90 dakika tam destek verdi.

TRİBÜNE KOŞTULAR

G.SARAYLI taraftarlar, Bursaspor ile oynanan karşılaşmaya büyük ilgi göstererek tribünleri doldurdu. Bu sezon çoğu maçta Ali Sami Yen Stadı'nı boş bırakan sarı-kırmızılı taraftarlar, bu kez takımlarını yalnız bırakmazken, 90 dakika Galatasaraylı futbolculara tam destek verdi.

GÜLDÜREN'E TEPKİ

YAKLAŞIK bin 500 Bursalı taraftar da kendilerine ayrılan yerden takımlarını destekledi. Bu arada maç öncesi iki takım taraftarları birbirlerine kötü tezahüratta bulundu. Galatasaraylı taraftarlar kupa maçında sarı-kırmızılı oyuncularla tartışan İsmail Güldüren'e de tepki gösterdi.

Hasani 21.01.08 18:31

Özgürcan için G.Antep'e ret

F.BAHÇE'ye farklı yenilince forvet arayışlarını hızlandıran G.Antep, Özgürcan için atakta. Güney ekibinin başkanı İbrahim Kızıl'ın, "Özgürcan ile anlaştık" sözlerini Adnan Polat yalanladı. Başkan yardımcısı Polat, "Özgürcan için kimseye verilmiş sözümüz yok. Vermeyi de düşünmüyoruz. Özgürcan bu sabah (dün) PAF takımla maç oynadı" dedi.

Necati kararı Kalli'ye kaldı
KİRALIK gittiği Ankaraspor ile yollarını ayırarak İstanbul'a gelen Necati Ateş konusunda karar Kalli'ye bırakıldı. Yönetici Haldun Üstünel topu kurt teknik adama attı. Üstünel, "Necati zaten bizim sözleşmeli oyuncumuz. Teknik heyet tekrar kadroya alınmasını isterse gereğini yaparız. Bunun kararını verecek kişiler asla yöneticiler değildir" diye konuştu.

Hasani 21.01.08 18:33

Bouzid'in yerine Emre görev aldı

GALATASARAY, Bursaspor karşısına bir değişiklik dışında Çaykur Rizespor kadrosuyla çıktı. Teknik direktör Feldkamp, geçen hafta 5-2 kazanan kadrodan sadece İsmail Bouzid'i kesip yerine yeni transfer Emre Güngör'e şans verdi. Ligde ilk kez ilk onbirde forma giyen Emre; defansta yer tutuşu, ilk müdahelelerdeki zamanlaması ve kafa hakimiyeti ile olumlu bir görüntü çizdi.

'Ümit'leri bitti

G.SARAY'IN tecrübeli forveti Ümit Karan, Bursaspor maçında da forma giyme şansı bulamadı. Teknik direktör Kalli'nin Hakan Şükür- Nonda ikilisine 90 dakika şans vermesi nedeniyle kulübeye mahkûm olan Ümit'in maç sonu yüzünden düşen bin parçaydı.

Hasani 21.01.08 18:38

Nonda konuşma sırası onda

Ligdeki gol sayısını 10'a çıkaran Kongolu yıldızımız Nonda çarpıcı açıklamalarda bulundu

Galatasaray bu sezonun transferde flaş takımıydı hiç şüphesiz. Sarı kırmızılı taraftarlar Lincoln, Linderoth gibi transferle coşmuş ve sezonu büyük ümitlerle başlamışlardı. Transfer döneminin son gününde ise Kongolu bir futbolcu geldi Florya Metin Oktay Tesisleri'ne. Avrupa futbolunu yakından takip edenler için yabancı biri değildi. Ancak geçirdiği ağır sakatlık sonrasında Monaco'daki parlak kariyeri düşüşe geçmiş ve Nonda Galatasaray'a gelmeden önce Blackburn Rovers forması ile hayata dönmeye çaba gösteriyordu. Kafalarda kuşku dolu ve beraberinde soru işaretleriyle geldi Galatasaray'a. Ve kısa sürede sildi bütün kuşkuları. Galatasaray çok milyon eurolar harcadığı Lincoln ve Linderoth'dan pek verim alamazken, Nonda yönetimin transferde en büyük yüz akı oldu. Rize'ye attığı üç golün ardından, sarı kırmızılılar Bursaspor'u tek golle geçerken Nonda yine Galatasaray'ın can simidi oldu. Şimdi o Lincoln'den bile gözde. Galatasaray'ın en ucuz yabancı transferi en çok verimi olan ismi oldu. Şimdi konuşma sırası onda doğal olarak...

ÖNCE ROTASININ NASIL İSTANBUL'A ÇEVRİLDİĞİNİ ANLATTI.
"Ben gelmeden önce zaten Galatasaray'la ilgili bazı duyumlara sahiptim. Galatasaray'ın edinmiş olduğu başarılar hakkında bilgilerim vardı. Bu da benim için ister istemez bir fikrin oluşmasına yardımcı olmuştu. Herşeyden önce beni bu kadar takip ettiğiniz için herhalde en çok ilgi gösterdiğiniz golcülerden biri olduğumu düşünüyorum ve çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ben Blackburn'e bir yıllığına kiraya gitmiştim ve ondan sonra Roma'ya geri dönmem söz konusuydu. Fakat Roma'da ben yöneticilerle fazla iyi anlaşamadığımı Roma'nın sistemi içinde rahat edemiyeceğimi biliyordum.Ve diğer teklifler arasında Galatasaray'ında teklifi gelince bir kez daha düşündüm ve menejerimle de oturup konuştuk. Galatasaray'ın bizim için son derece güçlü son derece iyi bir mücadele alanı olacağını biz gördük. Bunun üzerine Galatasaray'a gelmeyi tercih ettim"
KARİYERİNE GALATASARAY'DA DEVAM EDECEK Mİ ?
"Gelecek ile ilgili konuşmak için çok erken biz buraya gelirken ilk önce Galatasaray'lı yöneticilerle daha sonrada Galatasaraylı teknik ekiple bu seneki hedeflerimizle ilgili ortak görüş oluşturduk.. Bu sene bir takım kesin hedeflerimiz var. Ligde şampiyonluğa ulaşmak UEFA'da ilerleyebileceğimiz en iyi noktaya kadar ilerlemek, bu hedefleri yerine getirdikten sonra ancak bir sonraki etap hakkında bence düşünmeye başlamak gerekir. Şu anda yerine getirmemiz gereken vazifeleri yerine getirelim daha sonrasını bakarız."
Umulandan fazla gol attın. Taraftarın beklentisi senin gol kralı olman yolunda artık böyle bir hedefin var mı?
"Hayır ben böyle düşünmüyorum. Benim için önemli olan herşeyden önce şu oynadığımız son maçtan sonra Galatasaray'lı taraftarlar sevdiklerinden daha da fazla sevmeye başladılar ise benim için mutluluk verici bir durum. Galatasaray için ben elimden geleni yapabiliyorsam, bana verilen görevleri, işleri yerine getirebiliyorsam bu da benim için çok büyük bir mutluluk kaynağı. Gol atabiliyorsam bu benim için çok önemli birşey, bir golcünün görevi herşeyden önce gol atmaktır. Fakat ben işleri böyle görmem elimden geleni yapmaya gayret ederim, elimden geldiğince gol atmaya gayret ederim. Benim için şu anda gol krallığına gitmek o konuda bir mücadele göstermek, hayır ben şu an, bunları düşünmüyorum. Benim için önemli olan şu anda giydiğim Galatasaray formasına hizmet etmek. Galatasaray forması için golleri atmak sene sonunda gol kralı olmuşum ne kadar mutlu olurum. Fakat gol kralı da olmadan Galatasaray için herşeyi yapabilmişsem ve faydalı olabilmişsem bu da benim için yeterlidir.
SEZONUN İLK YARISINDA G.SARAY'IN PARLAK BAŞLANGIÇTAN SONRA DÜŞÜŞE GEÇİŞİNİ VE ÇOK POZİSYONA GİREN TAKIMIN SONRADAN POZİSYON KISIRLIĞI YAŞAMASINI NONDA ACABA NASIL DEĞERLENDİRDİ?
"Bunu değerlendirmek benim için çok zor. Bunu ben teknik olarak değerlendirir miyim bilmiyorum. Fakat bizim için aslında şu önemli, hangi oyuncuya veya hangi hocaya sorarlarsa sorsunlar on pozisyona girip bir gol atmak mı istersiniz yoksa üç pozisyona girip üçünü mü gole çevirmek isterisiniz diye. Bu konuda seçim yapma durumu yoktur. Herhalde herkez tabi ki üç gollü durumu tercih edecektir. Lig gerçekten uzun, başlangıçla bitiş arasında gerçekten uzun bir dönem var bunu sayılara dökemesek de, istatistik verilerden bir doğruya oluşamayacak olsakta, araya yorgunluk faktörünün, sakatlık faktörünün, hava şartlarının veya tüm diğer şartlarında değişikliklerini katmak gerek. Hatta burada tüm diğer takımların da dirençlerinin de yükseldiğini ya da onların da lige daha fazla ısındıklarını da belki hesaplamak gerekir .Fakat ben takım olarak girdiğimiz gol pozisyonlarını saydığımızı düşünmüyorum. Bizim için önemli olan birşey var rakip takımdan yalnızca bir gol fazla atıp o maçtan üç puan kazanmak sonuç olarak az pozisyona girmişiz çok pozisyona girmişiz bu bizim için önemli değil"
ŞAMPİYONLUK ŞANSI VE RAKİPLER
"Zaten biz ligin ilk yarısını uzun bir süre lider götürdük. Herşeyden önce sakat arkadaşlarımızın da takıma geri dönmeleri sonrasında ligin başındaki gücümüze tekrar ulaşacağımızı ve kaybettğimiz puanları da kazanacağımızı düşünüyorum"
LİNCOLN LİNDEROTH AYHAN SAKATLANMASAYDI DURUM FARKLI OLUR MUYDU ?
"Futbol müsbet bir ilim değildir. Real Madrid'in tüm oyuncuları neredeyse altın top sahibi fakat şampiyon olamayabiliyorlar"
İSTANBUL...
"Ben gelmeden önce İstanbul'u hiç tanımıyordum. Bir kere Monaco'yla gelmiştim ama sadece otele geliyorsunuz. Otelden stada gidiyorsunuz, pek tanımak için fırsat olmuyor. Avrupada şöyle ya da böyle gibi bir İstanbul imajı var. Fakat içine girdiğiniz zaman, aslında genellikle Avrupa'da bahsedilen imajın doğru olmadığını, çok güzel, çok modern, çok çağdaş bir şehirde yaşadığınızı hissediyorsunuz. Ben İstanbul'da çok güzel bir hayat yaşadığımı düşünüyorum. Ne eşim ne de çocuklarım memleket hasreti çekmiyorlar çünkü çevremizde Fransızca konuşabilen çok sayıda insan var. Çocuklarımız Fransızca konuşulan okullara gidebiliyorlar.Gezebileceğimiz camiler, müzeler ve tarihi yerler var. Boğaza gidebiliyoruz şehrin öbür yakasına geçebiliyoruz. Ben kendimi İstanbul'da çok iyi hissediyorum"
HAKAN ŞÜKÜR VE ÜMİT KARAN İLE BİRLİKTE OYNAMAK NASIL BİR DUYGU ?
"Hakan ve Ümit hem kariyerli hem de çok kaliteli oyuncular ve herkesinde tahmin edebileceği üzere iyi oyuncuların yanında oynamak diğer oyunculara çok büyük avantajlar sağlar. Benim içinde her ikisinin veya diğer forvetlerimizin de yanında oynamak gerçekten çok kolaylıklar sağlıyoruz ve çok rahat ediyorum"
HAKAN ŞÜKÜR'ÜN ELEŞTİRİLMESİ
"Türk futboluna hem yurt içinde hem de yurtdışında, Avrupa platformunda hem de dünya platformunda çok önemli başarılar getirmiş bir oyuncu ve Türk futbol tarihinin önemli taşlarından biri ve ben Hakan'la sahada yanyana oynadığım zaman Hakan'ı eleştirenlerin haksız olduklarını saha içinde görüyorum. Hakan'ın saha içinde yapmış olduğu görevler var şu anda ve Hakan gol atmadığı zaman da o forma içinde sahada yerini alması takıma çok katkı sağlıyor.
TAKIMDA KİMLERLE KOLAY ARKADAŞLIK SAĞLADI ?
"Herşeyden önce Fransızca konuşanlarla arkadaşlık kurdum. İsmael ve Rigo hemen tanışıp konuştuk. Ondan sonra bana ilk yaklaşanlardan biri Hasan Şaş oldu. Hasan bildiğiniz gibi sıçak bir insan ortama pozitif enerji sayıyor. Ayrıca Arda'da çok sıcak onunla da çok iyi anlaşıyoruz. Ama tek tek saymaya gerek yok arkadaşlık ortamı çok iyi burda..."
FELDKAMP'IN OFTAŞ MAÇINDA OLMAMASI SİZİ O GÜN OLUMSUZ ETKİLEDİ Mİ?
"Hoca hakkında aklınaza gelen şudur, hoca takımın patronu, takımın lokomotifi. İtici güçtür. Ama o gün bizde suç vardı. Biz belki kafaca o maça hazır olamadık. Belki tatil planlarını erken yapmaya başladık. Asıl önemli olan artık geçmişe değil, önümüze bakmalıyız. Geriyi bir kez daha değerlendirmenin bir anlamı yok. Önümüzü daha iyi görmük için gelecek günlerin planlarını yapmak şimdi daha önemli.
ATTIĞIN GOLLERDEN SONRA BEKLENTİ ARTTI. BU BASKI YARATIR MI SENDE?
"İngiltere'deki senem benim için kolay olmadı. Az dakika aldım, sonra oynadıkça performansım yükseldi. Bir futbolcu için en önemli şey maç tecrübesini ilerletmektir. Burda da gittikçe daha fazla vakit alıyorum, daha fazla güven kazanıyorum. Ve daha iyi oynamaya başlıyorum. 30 yaşındayım, birçok farklı kulüp, taraftar ve farklı basın karşısında oynadım. Artak tecrübeliyim, bu baskılardan artık olumsuz etkilenmiyorum. Bu baskının beni kötü etkilememesi için bu baskıyı yönetmeyi tecrübemle öğrendim. Bir sezon hep iyi gitmez. İyi anlar da vardır, kötü anlar da. Bir makina her zaman iyi çalışmaz, bir pas lekesi makinaye aksatabilir. Sonra temizleyip, yüksek verim alırnsınız. Devre arası da bize çok iyi geldi. İyi çalıştık.
HER ZAMAN BÖYLE SAKİN MİSİN ?
"Sakin omlduğumu düşünmemiz güzel. Bu konuda kendimi tarif edemem. Bazen kendinizi kontrol edemezsiniz. Ama insan karşısındakinin de ne düşündüğünü önemsemeli"
AİLEN İLE İLİŞKİLERİN NASIL?
Kongo'da annam babam ve küçük kardeşlerim var. Ben Fransa'ya geldikten sonra onlar doğal olarak beni merak etti. Kardeşlerimin bir bölümü Avrupa'da, işleri yolunda ve ailem beni ve onların iyi olyduğunu bildikçe rahatlıyor.
ARDA İLE FARKLI BİR UYUMUN GÖZE BATIYOR
"Zihnimdeki anı defterini karıştırdığımda Türkiye'deki ilk oynadığım maçta Arda'yı hatırlıyordum. Gerçekten bu yaşta bir oyuncunun sahada yapabildikleri çok olumlu cok şaşırtıcı. Arda'nın daha da gelişeceğini düşünürseniz. Türk futbolu için büyük bir umut elimizin altında. Arda gibi iyi oyuncularla oynamak insanı rahatlatır ve oynama şevki verir. Herşeyden önce Arda kendisi gibi kalmalı, olduğu gibi kalmalı., Arda bugün bir yerdeyse, bu kişiliğiyle buraya geldi. Şimdi kendisinden bekletilerin daha da arttığını bilmesi ve kendisini daha da geliştirmesi gerektiğini bilmesi gerek. Arda bu noktaya kendi yetekleri ile geldiğini bilip, kendini muhafaza ederse geleceği de daha da parlak olacak"

Hasani 21.01.08 18:41

Tüm gözler Barış'ta

Galatasarayımız'ın gurbetçi oyuncularından Serkan Çalık'ın Türk Milli Takımı'nı seçmesinin ardından Alman spor kamuoyunun gözü şimdi de aynı takımda yer alan Barış Özbek'e çevrildi.

Galatasaray'ın genç oyuncusu Barış Özbek, hangi takımı seçeceği konusunda kararını en kısa zamanda vereceğini belirterek, "Bu benim için çok önemli bir karar olacak. Fatih Terim hocamız da beni milli takımda görmek istediğini belirtti. Vereceğim kararspor camiası açısından önemli bir karar olacak. Fakat ondan önce Almanya'da UEFA Kupası'nda Bayer Leverkusen'e karşı forma giymeyi çok istiyorum" dedi.

Hasani 21.01.08 18:43

G.Saray ara vermeden...

Bursaspor'u zorlu bir mücadeleden sonra dün oynanan karşılaşmada 1-0 mağlup eden Galatasaray, Fortis Türkiye Kupası'nda Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile oynayacağı karşılaşmasının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve 1 saati aşkın süren idmanda, dünkü karşılaşmada oynayan futbolcular koşu yapmakla yetinirken, diğer oyuncular dar alanda çift kale maç yaptılar.

Antrenmana sakatlıkları bulunan Lincoln, Linderoth, Hasan Şaş, Hakan Balta ve Okan'ın yanı sıra hasta olan Hakan Şükür katılmadı. Sakatlığı süren Ayhan ise koşu yapmakla yetindi.

Antrenmanın başında futbolcularıyla saha içinde bir süre görüşen Feldkamp'ın neşeli olması dikkati çekti.

-ARDA İLE ÖZEL GÖRÜŞME-

Alman teknik adam, Barış Özbek'in tercümanlığı vasıtasıyla Arda ile özel bir görüşme yaptı.

Arda ile yaklaşık 20 dakika süreyle konuşan Feldkamp'ın çeşitli uyarılarda bulunması dikkati çekti. Arda, daha sonra takım arkadaşlarıyla birlikte koşuya katıldı.

Bu arada antrenör Ahmet Akçan'ın, futbolculara basın mensuplarıyla konuşmamaları için uyarması da dikkati çekti.

Galatasaray, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını yarın yapacağı idman ile sürdürecek

Hasani 21.01.08 18:45

Revire döndük

Galatasaray'da yaşanan sakatlıklar sürekli artarken, sarı-kırmızılı ekip adeta revire döndü.

Kulüp doktoru İlker Yücesir, bugün yapılan antrenman sırasında basın mensuplarına sakatlıklarla ilgili bilgi verdi. Yücesir, dünkü maçta sol ayak bileği burkulan Hakan Balta'nın Çarşamba günü Fortis Türkiye Kupası'nda oynanacak Gençlirbirliği OFTAŞ Spor ve hafta sonundaki Ankaragücü maçlarında forma giyemeyeceğini açıkladı.

Bu futbolcunun ayak bileğinde ciddi ödemi bulunduğunu ifade eden Yücesir, ''Ödem biraz azaldıktan sonra MR çekeceğiz. Şu anda röntgenlerinde çok endişe uyandıran bir şey olmamakla birlikte ciddi bir ayak burkulması yaşandı. İyileşme için süre veremiyoruz ama hafta sonu için hiç ümidimiz yok'' diye konuştu.

Lincoln'un bugün koşulara başlayacağını açıklayan İlker Yücesir, sakatlığın durumunun iyi seyrettiğini dile getirerek, ''Takıma ne zaman katılacağını net olarak söyleyemeyiz. Ancak 1 hafta 10 gün içinde takımla çalışmalara başlayabileceğini düşünüyoruz. Çok uzun dönemdir antrenmansız ve sahada yük taşımıyor. 15 gün içinde takımla çalışmalara başlayabilir'' dedi.

-HAKAN ŞÜKÜR HASTA-

Dr. Yücesir, Hakan Şükür'ün dün soğuk algınlığı başlangıcının bulunduğunu ve tecrübeli futbolcunun buna rağmen maçta oynadığını söyledi.

Hakan'ın bugün şikayetlerinin arttığını kaydeden İlker Yücesir, ''Bu nedenle tedbir olarak istirahat etmesini ve ilaç tedavisini sürdürmesini uygun gördük. Hakan takımla birlikte Ankara'ya gidecek. Hoca uygun gördüğü takdirde sağlık açısından oynamasına engel yok'' diye konuştu.

-''HASAN ŞAŞ'IN MR'I ÇEKİLECEK''-

Yücesir, Sarıyer maçında sakatlanan Hasan Şaş'ın durumunun tespit edilmesi için bugün MR çekeceklerini bildirdi.

Hasan'ın bileğinde yürürken ağrı olduğunu anlatan İlker Yücesir, ''Ödemin geçmesini bekledik. Bileğinde bizi biraz zorlayacağa benzeyen problem var. Bugün hala yürürken ağrısı var. Sakatlığının uzun süre alacağını düşünüyoruz. O da istekli. Sakatlıkların fazla olması nedeniyle her oyuncunun üstüne daha fazla yük bindi. Biz de isteriz ama olabilecekler de belli. MR'ı görmeden net bir şey söyleyemeyiz'' dedi.

-AYHAN DÖNÜYOR-

Ayhan'ın şikayetlerinin hafiflediğini belirten Yücesir, futbolcunun iyi hazırlandığını kaydetti.

İlker Yücesir, Ayhan'ın sakatlığının beklenenden uzun sürdüğünü anlatarak, ''Hedefimiz Ayhan'ı Bursaspor maçında oynatmaktı ama hafta içinde bunun mümkün olmadığını gördük. En kısa sürede sahalara döndürmeye çalışıyoruz'' açıklamasını yaptı.

-SERVET'E ÖZEL BESLENME DİYETİ-

Servet'in Bursasspor maçında çok ciddi bir problem yaşadığını söyleyen İlker Yücesir, ''Dilinde ciddi bir yarık ve yırtık oluştu. Ama şu anda sağlık açısından bir riski yok. Beslenmesi için özel bir diyet hazırlandı. En büyük sıkıntısı beslenme olur. Çarşamba günü görev verilirse fizik olarak oynayabilecek durumda. Sakatlığı oynamasına engel değil'' diye konuştu.

Dr. Yücesir, Okan'ın ağrıları olduğu için çalışma temposunu düşürdüklerini de bildirdi.

-''SAKATLIKLAR TEKNİK HEYETİ ZORLUYOR'-

Yoğun program ve temponun özellikle şu anda daralmış olan kadroda her sporcunun yükünü ve yorgunluğunu arttırdığını kaydeden Dr. Yücesir, teknik heyetin de elinin biraz sıkıştığını söyledi.

Teknik ekibin oyuncuları rotasyona sokma şansı olmadığını dile getiren İlker Yücesir, ''Bu tabii ki yükü artırıyor. Ama oyun dışında maçlar böyle çarşamba, hafta sonu diye gidecek, gidiyor. Futbolcularımız da fiziksel olarak buna hazır. Yaşadıklarımız fiziksel olarak hazır olmamaktan kaynaklanmıyor. Bakıldığında sakatlıkların hepsi darbe ve sertliğe maruz kalmaktan kaynaklanıyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

Hasani 21.01.08 19:13

Nonda konuşma sırası onda

Ligdeki gol sayısını 10'a çıkaran Kongolu yıldızımız Nonda çarpıcı açıklamalarda bulundu

Galatasaray bu sezonun transferde flaş takımıydı hiç şüphesiz. Sarı kırmızılı taraftarlar Lincoln, Linderoth gibi transferle coşmuş ve sezonu büyük ümitlerle başlamışlardı. Transfer döneminin son gününde ise Kongolu bir futbolcu geldi Florya Metin Oktay Tesisleri'ne. Avrupa futbolunu yakından takip edenler için yabancı biri değildi. Ancak geçirdiği ağır sakatlık sonrasında Monaco'daki parlak kariyeri düşüşe geçmiş ve Nonda Galatasaray'a gelmeden önce Blackburn Rovers forması ile hayata dönmeye çaba gösteriyordu. Kafalarda kuşku dolu ve beraberinde soru işaretleriyle geldi Galatasaray'a. Ve kısa sürede sildi bütün kuşkuları. Galatasaray çok milyon eurolar harcadığı Lincoln ve Linderoth'dan pek verim alamazken, Nonda yönetimin transferde en büyük yüz akı oldu. Rize'ye attığı üç golün ardından, sarı kırmızılılar Bursaspor'u tek golle geçerken Nonda yine Galatasaray'ın can simidi oldu. Şimdi o Lincoln'den bile gözde. Galatasaray'ın en ucuz yabancı transferi en çok verimi olan ismi oldu. Şimdi konuşma sırası onda doğal olarak...

ÖNCE ROTASININ NASIL İSTANBUL'A ÇEVRİLDİĞİNİ ANLATTI.
"Ben gelmeden önce zaten Galatasaray'la ilgili bazı duyumlara sahiptim. Galatasaray'ın edinmiş olduğu başarılar hakkında bilgilerim vardı. Bu da benim için ister istemez bir fikrin oluşmasına yardımcı olmuştu. Herşeyden önce beni bu kadar takip ettiğiniz için herhalde en çok ilgi gösterdiğiniz golcülerden biri olduğumu düşünüyorum ve çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ben Blackburn'e bir yıllığına kiraya gitmiştim ve ondan sonra Roma'ya geri dönmem söz konusuydu. Fakat Roma'da ben yöneticilerle fazla iyi anlaşamadığımı Roma'nın sistemi içinde rahat edemiyeceğimi biliyordum.Ve diğer teklifler arasında Galatasaray'ında teklifi gelince bir kez daha düşündüm ve menejerimle de oturup konuştuk. Galatasaray'ın bizim için son derece güçlü son derece iyi bir mücadele alanı olacağını biz gördük. Bunun üzerine Galatasaray'a gelmeyi tercih ettim"
KARİYERİNE GALATASARAY'DA DEVAM EDECEK Mİ ?
"Gelecek ile ilgili konuşmak için çok erken biz buraya gelirken ilk önce Galatasaray'lı yöneticilerle daha sonrada Galatasaraylı teknik ekiple bu seneki hedeflerimizle ilgili ortak görüş oluşturduk.. Bu sene bir takım kesin hedeflerimiz var. Ligde şampiyonluğa ulaşmak UEFA'da ilerleyebileceğimiz en iyi noktaya kadar ilerlemek, bu hedefleri yerine getirdikten sonra ancak bir sonraki etap hakkında bence düşünmeye başlamak gerekir. Şu anda yerine getirmemiz gereken vazifeleri yerine getirelim daha sonrasını bakarız."
Umulandan fazla gol attın. Taraftarın beklentisi senin gol kralı olman yolunda artık böyle bir hedefin var mı?
"Hayır ben böyle düşünmüyorum. Benim için önemli olan herşeyden önce şu oynadığımız son maçtan sonra Galatasaray'lı taraftarlar sevdiklerinden daha da fazla sevmeye başladılar ise benim için mutluluk verici bir durum. Galatasaray için ben elimden geleni yapabiliyorsam, bana verilen görevleri, işleri yerine getirebiliyorsam bu da benim için çok büyük bir mutluluk kaynağı. Gol atabiliyorsam bu benim için çok önemli birşey, bir golcünün görevi herşeyden önce gol atmaktır. Fakat ben işleri böyle görmem elimden geleni yapmaya gayret ederim, elimden geldiğince gol atmaya gayret ederim. Benim için şu anda gol krallığına gitmek o konuda bir mücadele göstermek, hayır ben şu an, bunları düşünmüyorum. Benim için önemli olan şu anda giydiğim Galatasaray formasına hizmet etmek. Galatasaray forması için golleri atmak sene sonunda gol kralı olmuşum ne kadar mutlu olurum. Fakat gol kralı da olmadan Galatasaray için herşeyi yapabilmişsem ve faydalı olabilmişsem bu da benim için yeterlidir.
SEZONUN İLK YARISINDA G.SARAY'IN PARLAK BAŞLANGIÇTAN SONRA DÜŞÜŞE GEÇİŞİNİ VE ÇOK POZİSYONA GİREN TAKIMIN SONRADAN POZİSYON KISIRLIĞI YAŞAMASINI NONDA ACABA NASIL DEĞERLENDİRDİ?
"Bunu değerlendirmek benim için çok zor. Bunu ben teknik olarak değerlendirir miyim bilmiyorum. Fakat bizim için aslında şu önemli, hangi oyuncuya veya hangi hocaya sorarlarsa sorsunlar on pozisyona girip bir gol atmak mı istersiniz yoksa üç pozisyona girip üçünü mü gole çevirmek isterisiniz diye. Bu konuda seçim yapma durumu yoktur. Herhalde herkez tabi ki üç gollü durumu tercih edecektir. Lig gerçekten uzun, başlangıçla bitiş arasında gerçekten uzun bir dönem var bunu sayılara dökemesek de, istatistik verilerden bir doğruya oluşamayacak olsakta, araya yorgunluk faktörünün, sakatlık faktörünün, hava şartlarının veya tüm diğer şartlarında değişikliklerini katmak gerek. Hatta burada tüm diğer takımların da dirençlerinin de yükseldiğini ya da onların da lige daha fazla ısındıklarını da belki hesaplamak gerekir .Fakat ben takım olarak girdiğimiz gol pozisyonlarını saydığımızı düşünmüyorum. Bizim için önemli olan birşey var rakip takımdan yalnızca bir gol fazla atıp o maçtan üç puan kazanmak sonuç olarak az pozisyona girmişiz çok pozisyona girmişiz bu bizim için önemli değil"
ŞAMPİYONLUK ŞANSI VE RAKİPLER
"Zaten biz ligin ilk yarısını uzun bir süre lider götürdük. Herşeyden önce sakat arkadaşlarımızın da takıma geri dönmeleri sonrasında ligin başındaki gücümüze tekrar ulaşacağımızı ve kaybettğimiz puanları da kazanacağımızı düşünüyorum"
LİNCOLN LİNDEROTH AYHAN SAKATLANMASAYDI DURUM FARKLI OLUR MUYDU ?
"Futbol müsbet bir ilim değildir. Real Madrid'in tüm oyuncuları neredeyse altın top sahibi fakat şampiyon olamayabiliyorlar"
İSTANBUL...
"Ben gelmeden önce İstanbul'u hiç tanımıyordum. Bir kere Monaco'yla gelmiştim ama sadece otele geliyorsunuz. Otelden stada gidiyorsunuz, pek tanımak için fırsat olmuyor. Avrupada şöyle ya da böyle gibi bir İstanbul imajı var. Fakat içine girdiğiniz zaman, aslında genellikle Avrupa'da bahsedilen imajın doğru olmadığını, çok güzel, çok modern, çok çağdaş bir şehirde yaşadığınızı hissediyorsunuz. Ben İstanbul'da çok güzel bir hayat yaşadığımı düşünüyorum. Ne eşim ne de çocuklarım memleket hasreti çekmiyorlar çünkü çevremizde Fransızca konuşabilen çok sayıda insan var. Çocuklarımız Fransızca konuşulan okullara gidebiliyorlar.Gezebileceğimiz camiler, müzeler ve tarihi yerler var. Boğaza gidebiliyoruz şehrin öbür yakasına geçebiliyoruz. Ben kendimi İstanbul'da çok iyi hissediyorum"
HAKAN ŞÜKÜR VE ÜMİT KARAN İLE BİRLİKTE OYNAMAK NASIL BİR DUYGU ?
"Hakan ve Ümit hem kariyerli hem de çok kaliteli oyuncular ve herkesinde tahmin edebileceği üzere iyi oyuncuların yanında oynamak diğer oyunculara çok büyük avantajlar sağlar. Benim içinde her ikisinin veya diğer forvetlerimizin de yanında oynamak gerçekten çok kolaylıklar sağlıyoruz ve çok rahat ediyorum"
HAKAN ŞÜKÜR'ÜN ELEŞTİRİLMESİ
"Türk futboluna hem yurt içinde hem de yurtdışında, Avrupa platformunda hem de dünya platformunda çok önemli başarılar getirmiş bir oyuncu ve Türk futbol tarihinin önemli taşlarından biri ve ben Hakan'la sahada yanyana oynadığım zaman Hakan'ı eleştirenlerin haksız olduklarını saha içinde görüyorum. Hakan'ın saha içinde yapmış olduğu görevler var şu anda ve Hakan gol atmadığı zaman da o forma içinde sahada yerini alması takıma çok katkı sağlıyor.
TAKIMDA KİMLERLE KOLAY ARKADAŞLIK SAĞLADI ?
"Herşeyden önce Fransızca konuşanlarla arkadaşlık kurdum. İsmael ve Rigo hemen tanışıp konuştuk. Ondan sonra bana ilk yaklaşanlardan biri Hasan Şaş oldu. Hasan bildiğiniz gibi sıçak bir insan ortama pozitif enerji sayıyor. Ayrıca Arda'da çok sıcak onunla da çok iyi anlaşıyoruz. Ama tek tek saymaya gerek yok arkadaşlık ortamı çok iyi burda..."
FELDKAMP'IN OFTAŞ MAÇINDA OLMAMASI SİZİ O GÜN OLUMSUZ ETKİLEDİ Mİ?
"Hoca hakkında aklınaza gelen şudur, hoca takımın patronu, takımın lokomotifi. İtici güçtür. Ama o gün bizde suç vardı. Biz belki kafaca o maça hazır olamadık. Belki tatil planlarını erken yapmaya başladık. Asıl önemli olan artık geçmişe değil, önümüze bakmalıyız. Geriyi bir kez daha değerlendirmenin bir anlamı yok. Önümüzü daha iyi görmük için gelecek günlerin planlarını yapmak şimdi daha önemli.
ATTIĞIN GOLLERDEN SONRA BEKLENTİ ARTTI. BU BASKI YARATIR MI SENDE?
"İngiltere'deki senem benim için kolay olmadı. Az dakika aldım, sonra oynadıkça performansım yükseldi. Bir futbolcu için en önemli şey maç tecrübesini ilerletmektir. Burda da gittikçe daha fazla vakit alıyorum, daha fazla güven kazanıyorum. Ve daha iyi oynamaya başlıyorum. 30 yaşındayım, birçok farklı kulüp, taraftar ve farklı basın karşısında oynadım. Artak tecrübeliyim, bu baskılardan artık olumsuz etkilenmiyorum. Bu baskının beni kötü etkilememesi için bu baskıyı yönetmeyi tecrübemle öğrendim. Bir sezon hep iyi gitmez. İyi anlar da vardır, kötü anlar da. Bir makina her zaman iyi çalışmaz, bir pas lekesi makinaye aksatabilir. Sonra temizleyip, yüksek verim alırnsınız. Devre arası da bize çok iyi geldi. İyi çalıştık.
HER ZAMAN BÖYLE SAKİN MİSİN ?
"Sakin omlduğumu düşünmemiz güzel. Bu konuda kendimi tarif edemem. Bazen kendinizi kontrol edemezsiniz. Ama insan karşısındakinin de ne düşündüğünü önemsemeli"
AİLEN İLE İLİŞKİLERİN NASIL?
Kongo'da annam babam ve küçük kardeşlerim var. Ben Fransa'ya geldikten sonra onlar doğal olarak beni merak etti. Kardeşlerimin bir bölümü Avrupa'da, işleri yolunda ve ailem beni ve onların iyi olyduğunu bildikçe rahatlıyor.
ARDA İLE FARKLI BİR UYUMUN GÖZE BATIYOR
"Zihnimdeki anı defterini karıştırdığımda Türkiye'deki ilk oynadığım maçta Arda'yı hatırlıyordum. Gerçekten bu yaşta bir oyuncunun sahada yapabildikleri çok olumlu cok şaşırtıcı. Arda'nın daha da gelişeceğini düşünürseniz. Türk futbolu için büyük bir umut elimizin altında. Arda gibi iyi oyuncularla oynamak insanı rahatlatır ve oynama şevki verir. Herşeyden önce Arda kendisi gibi kalmalı, olduğu gibi kalmalı., Arda bugün bir yerdeyse, bu kişiliğiyle buraya geldi. Şimdi kendisinden bekletilerin daha da arttığını bilmesi ve kendisini daha da geliştirmesi gerektiğini bilmesi gerek. Arda bu noktaya kendi yetekleri ile geldiğini bilip, kendini muhafaza ederse geleceği de daha da parlak olacak"

Hasani 22.01.08 17:12

G.Saray revire döndü

Bursa maçı sonrasında Aslan'da sakatlar kervanına Hakan Balta eklendi. Diline dikiş atılan Servet ile hasta olan Şükür dinlenecek

Revirsaray

Bursa maçı sonrasında Aslan'da sakatlar kervanına Hakan Balta eklendi. Diline dikiş atılan Servet ile hasta olan Şükür dinlenecek.

Galatasaray'da yaşanan sakatlıklar sürekli artarken, sarı-kırmızılı ekip adeta revire döndü. Kulüp doktoru İlker Yücesir, maçta sol ayak bileği burkulan Hakan Balta'nın yarınki Fortis Türkiye Kupası'nda oynanacak Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ve hafta sonundaki MKE Ankaragücü maçlarında forma giyemeyeceğini açıkladı.

KARAR FELDKAMP'IN
Yücesir, Hakan Şükür
'ün Bursa öncesinde soğuk algınlığı başlangıcının bulunduğunu ve buna rağmen oynadığını söyledi. Hakan'ın şikâyetlerinin arttığını kaydeden Yücesir, "Tedbir olarak istirahat etmesini uygun gördük. Hakan için son kararı maç günü Kalli verecek" dedi.

SERVET'E ÖZEL DİYET
Servet'in
Bursaspor maçında ciddi bir problem yaşadığını söyleyen İlker Yücesir, "Dilinde ciddi bir yarık oluştu. Ama şu anda sağlık açısından riski yok. Beslenmesi için özel bir diyet hazırlandı. En büyük sıkıntısı beslenme olur. Ankara'da görev verilirse oynayabilecek durumda" diye konuşu.

Hasani 22.01.08 17:15

Gökhan Ünal Aslan oluyor

Yönetimin, Kayseri'de Tolunay Kafkas'la sorunlar yaşayan golcü için yeni bir teklif yaptığı öğrenildi

Gökhan bombası

Yönetimin, Kayseri'de Tolunay Kafkas'la sorunlar yaşayan golcü için yeni bir teklif yaptığı öğrenildi.

Ön libero için girişimlerini sürdüren Galatasaray, eski aşkı Gökhan Ünal defterini de yeniden açtı. Sarı-kırmızılı ekibin, sezon başında Kalli'nin çok istediği ancak alamadığı golcü oyuncu için Kayserispor'a yeni bir teklif götürdüğü öğrenildi. Kayserispor'da son haftalarda teknik direktör Tolunay Kafkas ile ciddi sorunlar yaşayan Gökhan Ünal'ın da Galatasaray'ın teklifine sıcak baktığı ve yönetimden ayrılmak için izin istediği ileri sürüldü.

AYRILIK SİNYALİ VERDİ
Son oynadıkları Konyaspor maçında 59. dakikada oyundan alınan Gökhan, eldivenlerini yere fırlatmıştı. Milli futbolcunun, maçtan sonra yaptığı "Ben 59. dakikada çıkacak oyuncu değilim. Bilmiyorum, gereken neyse olacak!" açıklaması ayrılık sinyali olarak algılandı. Galatasaray'ın Gökhan Ünal için Necati, Özgürcan, Carrusca'yı takas kozu olarak kullanacağı, ayrıca para da teklif ettiği gelen haberler arasında.

Hasani 22.01.08 17:18

Şampiyonluk daha önemli

Ligde 10 gole ulaşan Kongolu yıldız, "Şampiyon olmadıktan sonra krallığın tadı olmaz. Daha çok gol atarım" dedi.

Bursaspor'a attığı golle ligde 10 gole ulaşan ve krallıkta iddialı duruma gelen Nonda, "Şampiyon olmadıktan sonra krallığın tadı olmaz" dedi. Kongolu oyuncu, "Ligde daha çok maç oynayacağız ve daha çok gol atacağıma inanıyorum. Kariyerimde daha önce de çok kritik goller attım. Ancak bu sene daha iyilerini atacağımı umuyorum. Hedefimiz

ligde şampiyon olmak, UEFA'da da gidebileceğimiz en iyi yere gitmek. Şampiyon olmamız krallıktan daha önemli" ifadelerini kullandı.

Karum'da imza verecek

NONDA, bugün Ankara Karum Alışveriş Merkezi'nde taraftarlarla buluşacak. Sarı-kırmızılılar, saat 15.30 ile 16.30 arasında Karum'daki G.Saray Store'da lisanslı ürünlerini Nonda'ya imzalatabilecek. Öte yandan Feldkamp'ın Nonda'yı OFTAŞ maçında dinlendirebileceği ifade edildi.

Hasani 22.01.08 17:22

Lincoln kâbus gibi

Galatasaray taraftarının özlemle beklediği yıldız oyuncudan yine kötü haber geldi. Cassio Lincoln'ün kadroya girmesi en az üç haftayı alacak.

YİNE GECİKME VAR!
Galatasaray'da büyük umutlarla transfer edilen ancak kendisinden verim alınamayan Lincoln tam anlamıyla kâbus yaşatıyor. Sakatlığı geçmeyen Brezilyalı oyuncunun takımla çalışmalara başlamasının 2 haftayı bulabileceği ifade edildi.

YÜK TAŞIYAMIYOR
Kulüp doktoru İlker Yücesir, "Takıma ne zaman

katılacağını net olarak söyleyemeyiz. Ancak 1 hafta 10 gün içinde takımla çalışmalara başlayabileceğini düşünüyoruz. Çok uzun dönemdir antrenmansız ve sahada yük taşımıyor" dedi.

Hasani 22.01.08 17:24

Polat'ın kralı Servet Çetin

Adnan Polat, milli oyuncunun sahada canla başla mücadele ettiğini belirterek, "Bu sezonki en iyi transferimiz" dedi.

G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Servet Çetin'e övgü dizdi. Milli futbolcunun bu sezonki en iyi transferleri olduğunu belirten tecrübeli yönetici, "Canla başla oynuyor. Bizi utandırmadı. Herkes gol attığı için Nonda'yı görüyor ama bana göre ne Nonda, ne Lincoln, bu yılki en iyi transferimiz Servet" dedi. Bursaspor'u

hakeme rağmen yendiklerini de belirten Polat, "Bülent Yıldırım, çok kötüydü. Kırmızı kartlarını çıkaramadı. Verilmeyen penaltılarımız var" diye konuştu.

Hasani 23.01.08 17:26

Bırakın beni G.Saray'a gideyim!

Kayserispor yönetiminin, Konya maçındaki disiplinsiz davranışı nedeniyle 50 bin YTL ceza verdiği Gökhan Ünal'ın, başkan Recep Mamur'dan G.Saray'a gitmek için izin istediği belirtildi. Ancak bu futbolcuya Rubin Kazan'ın tam 7 milyon euro teklif ettiği ve bu yüzden de Kayserispor yönetiminin ilk tercihinin Rus kulübü olduğu öğrenildi. Gökhan Ünal'ın ise sarı-kırmızılı yöneticilerle el sıkıştığı ifade edildi. G.Saray'ın para artı takas yoluyla bu transferi bitirmeye çalıştığı vurgulandı.

Bırakın gideyim

Golcü oyuncu, artık Cimbom'da futbol oynamak istiyor.

Son dönemin flaş isimlerinden Gökhan Ünal, Kayseri ile ipleri koparmak üzere. Konya maçında oyundan erken alınmasına tepki gösterdiği için Kayserispor'un 50 bin YTL ceza kestiği oyuncu, bunu hak etmediğini dile getirerek, sarı-kırmızılı kulübe ayrılmak istediğini bildirdi. Galatasaray'ın kendisine ciddi bir teklifte bulunduğunu belirten Gökhan, "Bırakın gideyim" diye konuştu.

Para ve oyuncu verecek
Ancak Gökhan için Rubin Kazan'ın 7 milyon euro teklif ettiği ve Kayseri'nin tercihini Rus takımından yana kullanmak istediği bildirildi. Buna karşılık Galatasaraylı yöneticilerle temas halinde olan Gökhan'ın, Rusya'ya sıcak bakmadığı ve Cimbom'da forma giymek istediği ifade edildi. Galatasaray, oyuncu vererek transferi bitirmeyi planlıyor

Hasani 23.01.08 17:28

Kupa alarmı

"Deplas-manda zorlu bir maç yapacağız. Yenilirsek telafisi olmayabilir. Çok dikkatli davranmalısınız".

G.Saray, Fortis Türkiye Kupası'nda OFTAŞ ile yapacağı karşılaşmaya kilitlendi. Sarı-kırmızılıların son idmanında futbolcularıyla toplantı yaptığı öğrenilen teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın uyarılarda bulunduğu belirtildi. Alman hocanın, "Riske girmeden oynamalısınız. Sonuçta 1 puan bile yetiyor. Yenilginin telafisi olmayabilir. Dikkatli davranmalısınız"

dediği belirtildi.

Bir puan yetiyor
Sarı-kırmızılı takımın, OFTAŞ karşılaşması öncesinde tur atlama ihtimali oldukça yüksek görülüyor. G.Saray'ın alacağı 1 puan bile gruptan lider çıkmasını sağlayacak. Aslan'ın, kupa dışında kalabilmesi için OFTAŞ'a yenilmesi, Bursaspor'un ise Denizli'yi deplasmanda 3 farklı yenmesi gerek.

OFTAŞ
Recep Orhan Murat Sandro Sterjovskİ İbrahim Tozo Olgay Giray İlhan Serkan

G.Saray
Orkun Uğur Volkan Arda Carrusca Nonda Ümit Barış M.Topal Emre Servet

Saat: 19.00
Yayın: Lig TV
Hakem: Hakan Sivrisevi
Stat: 19 Mayıs
Hava: Parçalı Bulutlu -1 derece

Hasani 23.01.08 17:32

Grupta son viraj

G.Sarayımız, Türkiye Kupası grup maçında G.OFTAŞSpor'la deplasmanda mücadele edecek

Fortis Türkiye Kupası C Grubu 5. hafta mücadelesinde Gençlerbirliği OFTAŞ ile Galatasarayımız karşı karşıya geliyor. Ankara 19 Mayıs Stadı'nda saat 19:00'da başlayacak maç Lig TV'den naklen yayınlanacak. Başkent'teki bu zorlu mücadelede Hakan Sivriservi düdük çalacak. D Grubu'ndaki son maçlarına çıkacak iki takımdan Galatasaray 7 puan ile lider durumda bulunurken, G.Birliği OFTAŞ 6 puan ile grupta ikinci sırada yer alıyor. Bu maçta sarı-kırmızılı takım mağlup olmadığı takdirde gruptan çıkmayı garantileyecek. OFTAŞ ise galibiyet dışındaki her sonuçta Denizlispor - Bursaspor maçının sonucunu bekleyecek. İki takım arasında Başkent'te Süper Lig'in 17. haftasında oynanan karşılaşma 0-0'lık eşitlik ile sona ermişti.

G.BİRLİĞİ OFTAŞ
Recep
Murat
İlhan
Giray
Tozo
Serkan
Olgay
Orhan
Sandro
İbrahim Şahin
Sterjovski

GALATASARAY
Aykut
Emre
Bouzid
Sabri
Volkan
Arda
Mehmet Topal
Mehmet Güven
Carrusca
Ümit Karan
Nonda

STAT: 19 Mayıs
SAAT: 19:00
HAKEM: Hakan Sivriservi
YAYIN: Lig TV

İKİ TAKIMDA DA EKSİKLER VAR

Galatasaray'da sakatlıkları süren Lincoln, Ayhan, Okan, Linderoth ve Hakan Balta Ankara deplasmanında takımlarındaki yerlerini alamayacak. Servet'in ise bu maçta Feldkamp tarafından dinlendirilmesi bekleniyor. Ev sahibi ekipte de sakatlıkları süren Bülent ve Savaş kupa maçında forma giyemeyecek
.

Hasani 23.01.08 17:39

Fortis Türkiye Kupası | G.Birliği OFTAŞ - Galatasaray

Fortis Türkiye Kupası D Grubu'ndaki 4. maçında Galatasaray, G.Birliği OFTAŞ ile karşılaşacak. 23 Ocak Çarşamba günü, saat 19.00'da Ankara 19 Mayıs Stadı'nda yapılacak maç öncesi iki takım hakkındaki son bilgiler, sakat ve cezalı raporu, hava durumu ve istatistikler...

Maç Info
Maç: Fortis Türkiye Kupası D Grubu 5. Hafta Maçı
Stat: 19 Mayıs
Tarih: 23 Ocak Çarşamba / 19.00
Hakemler:
Hava Durumu: Maç günü Ankarada hava çok bulutlu. Sıcaklık en yüksek 2, en düşük -3 derece.
Canlı Yayın
TV: Lig TV
İnternet:
www.galatasaray.org

Galatasaray
Galatasaray, Fortis Türkiye Kupasında bu sezon dördüncü maçına çıkıyor. Fortis Türkiye Kupasında Galatasaray, D Grubunda Bursaspor, Sarıyer, Denizlispor ve G.Birliği Oftaş ile mücadele ediyor. D Grubundaki ilk maçında Denizlispor ile karşılaşan takımımız bu maçtan 2-1 galip ayrılmıştı. İkinci maçında Bursaspor ile deplasmanda 2-2 berabere kalan takımımız, üçüncü maçında ise Sarıyeri Ali Sami Yen Stadında 3-0 mağlup etmişti. 3 maçta, 7 puan toplayan Galatasaray grubunda lider durumda.

Son 5 Maç
20.01.2008 Galatasaray 1-0 Bursaspor (Turkcell Süper Lig)
15.01.2008 Galatasaray 3-0 Sarıyer (Fortis Türkiye Kupası)
12.01.2008 Çaykur Rizespor 2-5 Galatasaray (Turkcell Süper Lig)
09.01.2008 Galatasaray 0-0 Club Brugge (Özel Maç)
05.01.2008 Bursaspor 2-2 Galatasaray (Fortis Türkiye Kupası)

G.Birliği OFTAŞ
Osman Özdemirin çalıştırdığı Gençlerbirliği OFTAŞ, takımı ile bu sezon 2. kez rakip olacağız. 17. hafta Ankara 19 Mayıs Stadında karşılaştığımız OFTAŞ ile 0-0 berabere kaldık. Gençlerbirliği OFTAŞ, Fortis Türkiye Kupasında oynadığı 3 karşılaşmada 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etti. Ankara ekibi, 6 puanla 2. sırada. Gençlerbirliği OFTAŞ Turkcell Süper Ligde ise topladığı 24 puanla 9. sırada.

Son 5 Maç
19.01.2008 Trabzonspor 1-2 GB Oftaş (Turkcell Süper Lig)
16.01.2008 Bursaspor 1-0 GB Oftaş (Fortis Türkiye Kupası)
12.01.2008 GB Oftaş 1-1 Gençlerbirliği (Turkcell Süper Lig)
09.01.2008 GB Oftaş 3-1 Denizlispor (Fortis Türkiye Kupası)
23.12.2007 GB Oftaş 0-0 Galatasaray (Turkcell Süper Lig)

Hasani 23.01.08 21:04

Yenilgiye rağmen...

Ankara'da G.Birliği OFTAŞSpor'a 3-0 mağlup olduk. Bu sonuca rağmen Fortis Türkiye Kupası'nda çeyrek final biletini aldık
G.Birliği OFTAŞ 3-0 G.Saray

Fortis Türkiye Kupası D Grubu 5. hafta mücadelesinde Gençlerbirliği OFTAŞ ile Galatasarayımız Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Mücadele 3-0 ev sahibi ekibin üstünlüğü ile sona erdi. Golleri ise 22. dakikada Serkan Atak, 45 ve 87. dakikalarda Sandro kaydetti. Bu sonucun ardından G.Birliği OFTAŞ puanını 9'a çıkartarak gruptan lider olarak çeyrek finale yükselirken, Galatasarayımız 7 puanda kalmasına rağmen çeyrek final biletini kapan bir başka takım oldu... Grupta günün diğer maçında Denizlispor ile Bursaspor'un mücadelesi ise 0-0 eşitlik ile sona erdi...

Galatasaray'da, teknik direktörümüz Karl Heinz Feldkamp, sahaya, ligde ilk 11'de fazla şans vermediği futbolculardan oluşan bir kadroyu çıkarttı. Sarı-kırmızılılarda, kalede Aykut, defansta Bouzid, forvette de Ümit Karan ilk 11'de sahaya çıktı. Ligdeki maçlarda forma şansı bulan oyunculardan kaleci Orkun, Hakan Şükür, Nonda ve Servet Çetin yedek bekledi. İkinci yarıda Feldkamp ise Servet'i Mehmet Güven'in yerinde, Uğur Uçar'ı da Carussuca'nın yerine, Mehmet Topal'ı da Arda'nın yerine oyuna dahil etti..

Galatasarayımız 19 Mayıs Stadyumu'nda 90 dakika içinde oldukça zorlanırken, defansımızda yer alan oyuncularımızın yaptığı hatalar gözden kaçmadı. Volkan Yaman ve Bouzid G.Birliği OFTAŞSpor karşısında sınıfta kalırken, uzun aradan sonra bir maçta 11'de sahaya çıkan Ümit Karan ise etkisiz görüntüsüyle tat vermedi. Konuk G.Birliği OFTAŞ 22. dakikada frkikten Serkan Atak ile 1-0 öne geçerken, devrenin bitimine bir dakika kala Sandro ile farkı ikiye çıkardı. Sandro'nun golünde Bouzid'in iyi yer tutaması ve Brezilyalıyı kaçırması ise günün kötü anlarından biriydi. Oyunun son anlarında ise G.Birliği OFTAŞSpor atağında Sandro'yu yine tutamadık ve Brezilyalı isim maçın sonucunu 87. dakikada attığı gol ile tayin etti: 3-0

Orta sahamızda Barış da G.Birliği OFTAŞ karşısında iyi bir oyun sergileyemedi. Genç futbolcumuz özellikle ikili mücadelelerde sürekli rakiplerine yenik düştü ve ayakta durmakta zorlandı. Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda sınıfı geçemeyen isimlerden biri de hocamız Karl Heinz Feldkamp'tı. Oyunda 2-0 geriye düştükten sonra takımımıza müdahale etmekte zorlanan tecrübeli çalıştırıcımız Servet ve Uğur Uçar gibi iki defansif oyuncuyu oyuna alarak G.Birliği OFTAŞ karşısında farkın daha çok açılmamasını düşündü... Feldkamp'ın son değişikliği ise 86. dakikada Mehmet Topal'ı Arda'nın yerine oyuna dahil etmesiydi.

Mücadelenin ikinci yarısında 2-0 geride olmamızın verdiği stres ile rakip G.Birliği OFTAŞSpor kalesine daha çok gittik, top yüzdemiz fazlaydı ama pozisyon bulmak açısından zorlandık. Konuk ekip G.Birliği OFTAŞ ise 90 dakika içinde çok etkili bir futbol sergileyemezken, az sayıda atak yaptı ama bu ataklar kalemizde oldukça tehlike yarattı.

Bu sonuca rağmen Fortis Türkiye Kupası'nda D Grubu'nu ikinci olarak bitirdik. 28 Ocak'ta yapılacak kura çekimiyle çeyrek finaldeki rakibimiz belli olacak.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
22. dakikada Emre Güngör'ün topla ceza sahasına sokulan Sandro'yu formasından çekmesiyle Gençlerbirliği Oftaşspor, kaleyi karşıdan gören tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşu kullanan Serkan Atak'ın vuruşunda meşin yuvarlak köşeden ağlarla buluştu. 1-0
33. dakikada ceza sahası sol çaprazında topla buluşan İbrahim'in sert şutunda kaleci Aykut, topu güçlükle çeldi. Kaleciden dönen topu defans uzaklaştırdı.
45. dakikada İbrahim'in ara pasıyla ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya kalan Sandro, sert ve düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi ve farkı ikiye çıkardı. 2-0
45+2'de kazanılan serbest vuruşu kullanan Volkan'ın yerden sert şutunda meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
46. dakikada Arda'nın uzak mesafeden sert şutunda kaleci Recep, topu son anda kornere çeldi.
52. dakikada ceza sahasında topla buluşan Serkan Atak'ın sağ çaprazdan sert şutunda kaleci Aykut topu üstten kornere çeldi.
57. dakikada ceza sahası sol çaprazında topla buluşan Ümit Karan, pasını müsait pozisyondaki Barış'a çıkardı. Bu futbolcunun yerden sert şutunda kaleci Recep, topu iki hamlede kontrol etti.
80. dakikada kazanılan serbest vuruşu kullanan Sabri'nin sert şutunda meşin yuvarlak az farkla üstten auta gitti.
87. dakikada gelişen Gençlerbirliği Oftaşspor kontraatağında Tozo'nun ara pasıyla buluştuğu topla ceza sahasına giren ve kaleci Aykut ile karşı karşıya kalan Sandro, aşırtma bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 3-0

STAT: Ankara 19 Mayıs

HAKEMLER: Hakan Sivriservi, İsmail Şencan, Nihat Samuk
GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞSPOR: Recep, Orhan, Giray, İlhan, Murat Kalkan (Murat Selvi dk. 89 ?), Serkan Atak (Hakan dk. 86), Olgay, Tozo, Sandro, Sterjovski, İbrahim (Petkovic dk. 78 )
YEDEKLER: Ulaş, Eren, Kadir, Cevher
TEKNİK DİREKTÖR: Osman Özdemir

GALATASARAY: Aykut, Sabri, Emre Güngör, Bouzid, Volkan, Barış, Mehmet Güven (Servet dk. 46), Arda (Mehmet Topal dk. 86), Carrusca (Uğur dk. 52), Serkan Çalık, Ümit Karan
YEDEKLER: Orkun, Hakan Şükür, Nonda, İlker
TEKNİK DİREKTÖR: Karl Heinz Feldkamp

GOLLER: Serkan Atak (dk. 22), Sandro (dk. 45 ve 87)

SARI KARTLAR: Olgay (Gençlerbirliği Oftaşspor), Emre Güngör, Barış (Galatasaray)

Hasani 24.01.08 17:34

Bir dilek tut

Aslan'ın kupalarda bu sezon şansı yaver gidiyor. Galatasaray, UEFA Kupası'nda olduğu gibi Fortis Türkiye Kupası'nda da şansının büyük yardımı ile yoluna devam etti. Çünkü Denizli'de Bursaspor galip gelemeyince, Cimbom çok kötü oynayıp, farklı yenildiği maçta çeyrek finale adını yazdırmış oldu. G.Birliği OFTAŞ'ın golleri 22'de Serkan Atak, 45 ve 87'de Da Silva'dan geldi.

Maşallahı var!

Sarı-kırmızılı ekip, deplasmanda OFTAŞ'a 3-0 yenildi ama Denizlispor ile Bursa'nın berabere kalmasıyla Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükseldi.

Teknik direktör Feldkamp, ligde fazla şans tanımadığı oyuncularla sahaya çıktı ancak yedekler bekleneni veremediler

Serkan ve Sandro Da Silva (2) attığı gollerle skoru belirleyen isimler olurken, Galatasaray bu sezonki en farklı yenilgisini aldı

Galatasaray'ın dün akşam da talihi yanındaydı. UEFA Kupası'nda Bordeaux'nun Panionios'u mağlup etmesiyle tur atlayan sarı-kırmızılı ekip, bu defa Denizli ile Bursa sayesinde Türkiye Kupası'nda adını çeyrek finale yazdırdı. Gençlerbirliği OFTAŞ karşısında yedek ağırlıklı bir kadro ile sahaya çıkan Cimbom, arka arkaya şok goller yedi. 22'de Serkan, 45'te Da Silva skoru 2-0'a taşıdı.

Aslar da ateşleyemedi
Kalli, 2. yarıda as oyuncuları tek tek sahaya sürdü ancak bu da sarı-kırmızılı takımı harekete geçirmeye yetmedi. Golü Galatasaray'dan beklerken, gol bir kez daha başkent ekibinden geldi ve 87'de Da Silva kapanışı yaptı. Bu skora rağmen Galatasaray tur atladı ama sezonun en farklı yenilgisini almaktan kurtulamadı.

Hasani 24.01.08 17:36

Düşe kalka

Kalli, ligdeki OFTAŞ maçında olmadığı için rakibi iyi analiz edemedi. Yaptığı değişikliklerle ne mesaj verdi anlayamadık.

Aslan'ın çeyrek finale yükselmesi için mücadeleyi beraberlikle tamamlaması yetiyordu. Ve bunu düşünerek kulübe takviyeli ve oyun şablonu olarak da tek forvet Ümit ile gol bulma düşüncesiyle hareket ederek maça başladı. İlk 10 dakika baskı yapan ve agresif bir G.Saray seyrettik. Ama sonrası saman alevinden ibaretti. İlk dakikalarda oyuncu forse eden G.Saray takımı gibi görünse de sayın Kalli'nin ilk yarının son haftasındaki OFTAŞ maçına raporlu olduğu için gelemediğinden OFTAŞ'ın ne kadar tehlikeli bir kontratak takımı olduğunu oyuncularına anlatması mümkün değildi.

OFTAŞ'tan şık-şok goller
G.Saray her ne kadar ilk dakikalarda topa sahip gibi görünse de çok ciddi bir gol pozisyonuna giremedi. Hatta ilk yarı boyunca önemli defans hataları yaptılar. Bunun karşılığında da OFTAŞ'tan şok ve şık iki gol yediler. Ve devreyi 2-0 geride kapattılar. İkinci yarıya aynı düşünce ve taktikle başlaması da yine Kalli'nin dersini iyi çalışmadığını gösterdi. Carrusca-Uğur ve Mehmet Güven- Servet değişikliğine anlam veremedik. Çünkü diğer maçın sonucunu düşünmemek için en az beraberlik gerekiyordu.

Skoru tersten okudu!
Bu değişiklik ya skor tabelasını tersten okuduğundan ya da "daha fazla fark olmasın" düşüncesiyle yapılmıştı. Kulübede skoru değiştirecek oyuncular dururken, defansif futbolcularının sahaya sürülmesine de bir anlam veremedim. Hatta son olarak da 86 dakika sahada niye kaldığını kimsenin anlayamadığı, hayalet gibi ortada dolaşan Arda'nın yerine yine defansif orta saha oyuncusu olan Mehmet Topal sahaya sürüldü. İyice kafam karıştı. Acaba Kalli bizlere nasıl bir mesaj vermek istedi?

Yine bir kupa kıyağı
UEFA'da Bordeaux kıyağı, Fortis Türkiye Kupası'nda da Denizlispor'un yardımı. Bu tesadüfen turlamalar bir gün bir yerde THE END diyecek ama nerede ben de merak ediyorum. Bu arada OFTAŞ takımını ve hocası Osman Özdemir'i gerçekten tebrik ediyorum. Hakikaten taş gibi bir takım kurmuş. Son olarak da Kalli'nin G.Saray'ını resmen Ankara'nın buz dokulu çimlerine 3 golle gömdü. Umarım G.Saray yönetimi, atı alan Üsküdar'ı geçmeden bir çare düşünür. Yoksa düşe kalka nereye kadar gidilir?

Hasani 24.01.08 17:38

Maçın en heyecanlı dakikaları

15 dakika
G.Saray, Carrusca ile başkent ekibinin yarı sahasında gol aradı. Arjantinli oyuncu bir rakibini geçti, sonra ortaladı. Arda müsait pozisyonda topa hamle yaptı ancak defans daha önce müdahale etti.

23 dakika
Sandro'nun düşürülmesiyle OFTAŞ, ceza alanı dışından frikik kazandı. Topun başına Serkan Atak geçti. Bu futbolcu barajın üzerinden topu plaseledi, kaleci Aykut köşeye giden meşin yuvarlağa yetişemedi: 1-0.

33 dakika
Olgay'ın uzun pasıyla ceza alanı içinde topla buluşan İbrahim çok sert vurdu, ancak iyi yer tutan kaleci Aykut gole izin vermedi. G.Birliği OFTAŞ fırsat kaçırırken, Aykut arkadaşlarına, şut attırdıkları için çok kızdı.

45 dakika
OFTAŞ, ilk yarının son dakikasında G.Saray kalesine yüklendi. İbrahim'in pasıyla ceza alanı sol çaprazında topla buluşan Sandro sert bir vuruşla kalecinin üzerinden meşin yuvarlağı filelere gönderdi: 2-0.

56 dakika
G.Saray, farkı azaltmak için atak üstüne atak geliştirirken, Ümit Karan'ın getirdiği topu sol çaprazdan Barış kaleye şutladı. Recep Biler iki hamlede
topu kontrol ederken, OFTAŞ rahat bir nefes aldı.

62 dakika
Ceza sahası çevresinde top Arda ve Sabri arasında gitti geldi. Sol tarafta Arda'nın pasında Barış ortaladı, Ümit ceza sahası dışında bekleyen Sabri'ye indirdi. Sabri yatarak güzel vurdu ama Recep topu bloke etti.

68 dakika
G.Birliği OFTAŞ'ın kullandığı korner bir kez daha dışarı atıldı. Başkent ekibinin ikinci kornerinde top Sterjovski'nin önüne düştü. Bu oyuncu topu düzeltti ama çok cılız bir şut attı, Aykut kolayca kontrol altına aldı.

83 dakika
Cimbom sağ kanattan Uğur Uçar ile bindirdi. Genç oyuncu ceza sahasına baktı, ortasını yaptı. Hücuma katılan Servet Çetin topun gelişine vurdu. Meşin yuvarlak kaleye bir hayli uzak yerden auta gitti.

87 dakika
G.Birliği OFTAŞ bu dakikada hızlı hücuma çıktı. Tozo kendi yarı sahasından uzun bir pas attı. Topa hareketlenen Da Silva yaklaşık 50 metre topu sürdükten sonra ceza alanına girdi ve Aykut'un üzerinden aşırttı: 3-0.

Hasani 24.01.08 17:40

Gökhan için servet

Sarı-kırmızılı ekibin başkanı Recep Mamur, "Gökhan Ünal'ı satmak istemiyorduk ama kararımızı değiştirdik, 10 milyon euro'yu getiren bu oyuncuyu alabilir"' dedi.

Dudak uçuklatıyor
G.Saray'ın sezon başında talip olduğu Gökhan Ünal için Kayserispor, dudak uçaklatan bir bonservis bedeli belirledi. Kulüp başkanı Recep Mamur, "Gökhan konusunda fikrimizi değiştirdik, onu almak isteyen 10 milyon euro'yu gözden çıkarmalı" dedi.

G.Saray topa bastı
Mamur, "Gökhan için Rubin Kazan da teklifte bulundu. İstediğimiz parayı getiren, yerli-yabancı fark etmez her kulübe Gökhan'ı vereceğiz" diye konuştu. G.Saray yönetiminin ise 10 milyon euro'yu duyunca transferden büyük ölçüde vazgeçtiği belirtildi.

Hasani 25.01.08 14:14

Gökhan'a izin çıktı

Tekliflere açık olduklarını belirten basın sözcüsü Şahin, başkan Mamur'un "10 milyon euro isteriz" sözlerini de yumuşattı: Uygun bir fiyata vermeye hazırız.

Kayserispor, son dönemde transferin gözde isimleri arasında yer alan Gökhan Ünal'ı satmaya hazır. Kulüp basın sözcüsü Yücel Şahin yaptığı açıklamada, golcü futbolcunun sezon sonunda sözleşmesini uzatmak istemediğini kendilerine bildirdiğini ifade ederek, "Gökhan ile ilgili tekliflere açığız. Uygun bir teklif gelirse Gökhan'ı

ara transfer döneminde de başka bir takıma transfer edebiliriz" diye konuştu.

YENi TEKLiF YAPILACAK

Şahin, bu açıklamasıyla, yarım sezon için 10 milyon euro gibi uçuk bir ücret isteyen başkan Recep Mamur'un sözlerini de yumuşatırken, şimdi gözler sarı-kırmızılı yönetime çevrildi. Forvetten istediği verimi alamayan Galatasaray'ın bu açıklama ile birlikte yeniden Kayserispor'un kapısını çalmaya hazırlandığı öğrenildi. Sarı-kırmızılılar, Kayseri'ye para ve oyuncu teklif ederek transferi bitirmek istiyor.

Hasani 25.01.08 14:15

Alternatif bulundu

Sarı-kırmızılılar, Song'un ayrılma ihtimali üzerine Cosmin Moti'yi gündemine aldı.

SOL VURACAK
Galatasaray sağ beklerken, sol vuracak gibi. Linderoth'un sakatlanmasının ardından ön libero arayışları üzerinde yoğunlaşan sarı-kırmızılı ekibin, sözleşmesi mayısta bitecek olan Song'un ayrılma ihtimalini göz önünde bulundurarak bir yandan da savunma oyuncusu aradığı ortaya çıktı.

FİYAT AZ GELDİ

Dinamo Bükreş'te forma giyen Cosmin Moti'yi gündemine alan Galatasaray'ın, Rumen takımına 1 milyon 300 bin euro'luk bir teklif yaptığı ileri sürüldü. Bükreş'in, Romanya'da gelecek vadeden oyuncu için 2 milyon euro istediği ve görüşmelerin menajerler aracılığıyla devam ettiği öğrenildi.

Hasani 25.01.08 14:16

Song eleştiri topladı

Kamerun'un Mısır'a 4-2 yenilmesinin faturası Song'a kesildi. Yaşlandığı ve turnuvaya tam hazır olmadığı yönünde eleştiriler alan tecrübeli futbolcu, bu yorumlara katılmadığını belirterek, "Yüzde 100 hazırım ve kendime güveniyorum. Bu benim 5. turnuvam ve 4'ünde bu takımın kaptanıydım" dedi.

Hasani 25.01.08 14:17

Kendinize gelin

İdmanda toplantı yapan Alman hocanın "Böyle oynarsak şampiyon olmamız imkânsız. Toparlanın" dediği belirtildi.

G.Saray Teknik Direktörü Feldkamp, 3-0'lık OFTAŞ yenilgisi nedeniyle futbolculardan hesap sordu. Dün akşamki antrenmandan önce bir toplantı yapan Alman hocanın, "Sahada söylediklerim yapılmıyor. Böyle oynamaya devam ederseniz şampiyon olmamız imkânsız. Kendinizi bir an önce toparlayın. Aksi halde sert tedbirler alacağım" uyarısında bulunduğu

bildirildi.

KADRO DEĞİŞİYOR
Kalli'nin OFTAŞ önünde şans verdiği Carrusca, Mehmet Güven, Serkan, Sabri ve Bouzid'i yeniden kulübeye çekeceği öğrenildi. ****ücü maçında bu futbolcuların yerine Hakan, Uğur, Servet, Mehmet Topal ve Nonda forma giyecek. Kalli, oyunculardan ****ücü'nü yenerek, kupa mağlubiyetini unutturmalarını istedi.

Hasani 25.01.08 14:18

Ümitsiz vaka!

Oftaş maçında da bekleneni veremeyen Carrusca'dan ümit kesildi. Yönetimin tangocuya kulüp aradığı, ancak talipli çıkmadığı belirtiliyor. İki yıl önce Estudiantes'ten 1.6 milyon dolara alınan Carrusca ile 5 yıllık sözleşme yapılmıştı. "Geleceğin yıldızı" diye lanse edilen Arjantinli, 22 maçta 2 gol attı.

Hasani 25.01.08 14:20

Nonda şüpheli
OFTAŞ maçı öncesi ısınırken sakatlanan Nonda'nın sol diz iç yan bağında zorlanma belirlendi. Kongolunun tedavisine hemen başlanırken, MKE Ankaragücü karşısında oynayıp oynamayacağının belli olmadığı açıklandı.

İnatçı Mallorca

MALLORCA sıkı pazarlıkçı çıktı. Sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunan Basinas için en son 1 milyon euro'ya inen İspanyol kulübü, başka indirim yapmayacağını bildirirken, bu gelişme transferi iyice çıkmaza soktu.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:25 .