A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Politika-Ekonomi (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Türbana Karşi çikanlar... (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=3129)

mercury 08.02.08 12:58

Al***305;nt***305;:

sevgim´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48569)
Anlamsizca didismeler bunlar, dinimiz kapanmayi emrediyor, bende neyi merak ediyorum biliyormusunuz, türbana karsi cikanlar hicmi kuran okumamis, yada böyle bir sey varmi yokmu diye hicmi merak etmemis. Cok üzülüyorum bu tür bir tartisma icerisinde bulunmaktan biz müslüman bir ülkeyiz, biz baskalarini degil baskalari bizi örnek alsin. Birakin herkes istedigi gibi giyinsin yada kapansin. ben saygi duyuyorum..

Ben de senin fikirlerine saygı duyuyorum ama oyumu hayır veriyorum.Gördüğüm kadarıylada kimse didişmiyor içlerinden geleni yazıyorlar.

sevgim 08.02.08 13:13

Al***305;nt***305;:

mercury´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48571)
Ben de senin fikirlerine saygı duyuyorum ama oyumu hayır veriyorum.Gördüğüm kadarıylada kimse didişmiyor içlerinden geleni yazıyorlar.

mercury arkadasim ben siteden degil, genelde olan didismelerden bahsediyorum ;)

mercury 08.02.08 13:32

Al***305;nt***305;:

sevgim´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48575)
mercury arkadasim ben siteden degil, genelde olan didismelerden bahsediyorum ;)

:rolleyes: Sorun yok o zaman;) Bir hikaye paylaşayım diyorum ama bu bölümde yazı yazan bazı arkadaşlar streslerini dağıtırlar okuyarak hemen kopyalıyorum okuyun lütfen:sm32:

mercury 08.02.08 13:34

Yapmak zor, Yıkmak Kolay

Usta bir ressam, genç öğrencisinin eğitimini tamamlaması için bir
öneride bulunmuş. Buna göre, yaptığı son resmi kentin en kalabalık
meydanına götürüp, birkaç gün herkesin göreceği şekilde sergilemesi
gerekiyormuş.

Genç adam tam kapıdan çıkmak üzereyken, ustası yanına birkaç kırmızı
kalem alması gerektiğini söylemiş. Ve eklemiş; 'Tabloyu bıraktığın
yere bir de not yazmalısın. Lütfen beğenmediğiniz yerleri bu kalemle
işaretleyiniz.'

Çırak, ustasının dediğini yapıp, doğru en kalabalık meydana koşmuş
yaptığı resimle.

Kalemleri tablonun yanına bırakıp, notu da en görünülür yere
iliştirmiş.

Aradan birkaç gün geçmiş, ustası bu kez, gidip resme bakmasını istemiş
genç öğrencisinden.

Merakla koşmuş meydana ki; ne görsün?

Yaptığı güzelim resmin, kırmızı kalemle işaretlenmiş çarpılardan
neredeyse görünmüyor.

Boynu bükük, hüsran içinde dönmüş ustasının yanına.

Ustası üzülmemesini, resme devam etmesini önermiş.

Biraz daha hırslı, biraz daha cesur davranmış bu kez. Resmi
tamamladığında, yine aynı meydana gitmek üzere hazırlanırken, ustası
bu kez, kırmızı kalemleri bırakıp, yerine bir palet dolusu çeşitli
renklerde boya ve birkaç fırça almasını salık vermiş. Tabii yine aynı
notla; 'Beğenmediğiniz yerleri lütfen düzeltir misiniz?'

Bir hafta sonra, genç adam sabırsızlıkla meydana koşmuş. Bir de bakmış
ki; resminde tek bir fırça darbesi, fazladan bir renk şekil yok.

Mutluluktan uça, uça ustasına koşmuş, 'Nihayet' demiş, 'Resmimi
beğendiler. Kimse elini sürmemiş boyalara. Kimse düzeltme yapmamış.'

Ustası durumu şöyle özetlemiş genç adama; 'İlkinde insanlara fırsat
verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile
karşılaşabileceğini gördün. Hayatında resim yapmamış insanlar dahi,
gelip senin resmini karaladı. İkincisinde onlardan yapıcı olmalarını
istedin. Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Hiç kimse bilmediği bir
konuyu düzeltmeye cesaret edemez.'

Dolayısıyla;

1)Emeğinin karşılığını ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın,

2)Değerini bilmeyenlere sakın emeğini sunma,

3)Asla bilmeyenle tartışma

muratgurbuz 09.02.08 02:49

Al***305;nt***305;:

zilan76´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48539)
dostlar bir de işin şu tarafını düşünüünn..bu adamlarr bundan öncede iktidatra gelmişlerdii,nie o zaman değil de bu zamanda bu türban meselesi alevlendii???acaba türkiye de yolunda gitmeyen birşeyler varda onumu kapatmaya,örtmeye çalışıyorlar??:cool: :rolleyes:
tam da derin devlet işlerinin su üstüne çıktığı anda,ergenokonn meselesi bi anda ergenokon meselesii kapatıldı unutulduu..

aaaa tesadüfe bakınnnnnn..türbanın alevlenmesiyle ergenokonn aynı tarihlere denk gelmişşşş..aaa tesadüfffffffffünn bu kadarııııı a aaaaaaaaaaaaaa
:cool: :cool: :rolleyes: :rolleyes:

akp dtpli milletvekillerinin dosyalarını bile bile yanlış imza ile meclise teslim ettiler,meclis de imzayı başbakan müsteşarı değil başbakan ya da bakanlardan biri imzalamalı diye geri göndermiş.eeee gündem değişmesin değil mi.yani her halta kafası basan Amerikayı Kalkındırma Partisi nasıl oluyorsa bu mevzuatı bilmiyormuş,zilan katılıyorum sana,hakikaten aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :eek: :eek: :eek: :eek:

muratgurbuz 09.02.08 03:01

yökten acizlere destek..

Al***305;nt***305;:

şarut´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48545)
YÖK başkanının açıklamaları ve pratiği bunun açık bir kanıtıdır. Göreve başladığında "üniversitelerde tüm yasaklar kaldırılmalıdır." açıklaması yapan Yusuf Ziya Özcan, bu yasaktan kastının sadece türban olduğunu ortaya koymaktadır. Onun derdi sadece AKP iktidarına ve onun tabanına yaranmaktan ibarettir. İcraatlarına baktığımızda bunu görmekteyiz. Üniversiteden demokratik haklarını kullandıkları için atılan öğrencilerin geri alınmasına ya da YÖK yönetmeliğinin daha demokratik hale getirilmesine yönelik bir açıklaması yoktur.

eeee bakan kemal mısırakıtan (unakıtan mıydı? :rolleyes: ) ne diyo yök başkanı hakkında?"isterse yapmasın!" bunu bilmek için mikrofonunun açık olması gerekmiyodu tabi bizim için;her ne kadar mikrofon açık olduğu halde hem kulakları hem gözleri en acısı da beyni kapalı olan insanlar özürleri dolayısıyla aciz kalsalar da.. bakın yök başkanlıgından bu kuklalık ithamı üzerine evrensel ahlak ve haysiyet kuralları adına bir istifa gelmesi gerekirken tek bir kelime dahi yok.kulakları gözleri ve beyni kapalı olan acizler yalnız değil anlaşılan..

EsraRengiZ_NL 10.02.08 02:14

Istediginiz kadar yirtinin emi, gözüne bata bata bata, çikacak o yasak. $imdiye kadar engellediniz, hadin $imdiden sonrada engelleyinde görelim. Çikin sokaklara dökülün, belki faydasi olur ha, AKP'nin ekmegine iyi yag sürdünüz seçimlerden önce, iki fazla çikin oylari iki fazla artsin. Ne diyelim, çatir çatir çatlayin, kaldiki çatirti sesleri, artik kütürtüye kari$ti sanirim...... :D:D

perihan 10.02.08 14:09

kalakacak bu yasak baska yolu yok anlayin artik aaaaaaaaaaaaa

o karsi cikanlarin anneleri nineleri türban takmiyormu bir sorun lütfen!! Kimse kendi gerceginden kacmasin, hem neden batiyor bu bez parcasi anlamiyorum. Unutmayin Allah kadinlara kapanmayi emrediyor, yapmiyoruz bari yapanlari engellemeyelim, gerci buna kimsenin gücü yetmez :sm4:

dogangunes 10.02.08 14:36

Al***305;nt***305;:

mercury´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48589)

Asla bilmeyenle tartışma

Teşekkürler hayır oyu veripte birseyler açıklamaya çalışan arkadaşlar ama artık yazmayın bence sizin iyi niyetinizden eser yok bazılarında

kizilay 10.02.08 15:07

Al***305;nt***305;:

kirsehirlim´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48315)
31 - Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz. ( Nur Süresi) ayet acik ve net konusmaya gerek yok bence

Al***305;nt***305;:

Paradoks´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48350)
Çalıştığı halde Karnı doymayanların aç karınla yatanların bu kadar fazla olduğu olduğu ülkemde türbanada asgari ücretede karşıyım. Yönetenler ilk önce oy aldığı vatandaşının karnını doyursun sonra siyasimidir her ne altsa onların derdine düşsün. Oyun oynamasınlar sosyal güvenlik yasasını bu sayadde kimsenin ruhu duymadan geçirmeye çalışıyorlar herkes haddini bilsin....

Al***305;nt***305;:

murat_n´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48396)
benim anlamadığım şey laiklikle türbanın ne alakası var. laiklik din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır. türbanla laiklik elden nasıl gider anlamadım gitti.bu ülkede özgürlük var. dinimizde de kısıtlama yok. millet orasını burasını gösterince bu tartışılmıyoda neden kapatınca tartışılıyo anlamak mümkün değil.

Arkadaslar soylenecek söz söylenmistir saolsun kirsehirlim AYETI KERIMEYLE ispat etmistir ikili tartismalar her zaman yanlis olur is bir noktada nefse deger oda insani kufre sokar ALLAH muhafazaa?
Müslüman olana rehber Hz KUR'ANDIR daha fazla lafa söze ne hacet ben bu konuyu inananlara ve inanmayanlara çekmek istemiyorum yalniz hür iradeye bile birakirsak dileyen diledigi gibi giyinsin ???

Mesela sözümü söyle devam ediyim Osmanli sadece kaleleri feth etmis gönülleri feth etmis inançlari ise asla, lakin Cumhuriyet ise hep kilik kiyafetle ugrasmis fötür sapka ile baslayan ama uygulanmayan bir kanunumuz var hale hazirda 30 yildirda bas ortusu birde süsleyerek turban diyerek banazlastirarak isliyorlar; geçelim bu geri kafaliklari el AYA çika asri gelecek biz daha kendi otomobilimizi bile yapamadik :D , okadar mesguluzki milletin kiligiyla dönüpte kendimize su soruyu bile soramadik YA ATI ALAN ÜSKÜDARI GEçTi kim ne geyerse geysin kim soyunursa soyunsun bu milletin bizde hakki var biz isimize bakalim diyen olmadi ya as konsun biz Türk miletine laf basi geldimi bur Türk dünyaya bedel deriz bi kayafeti bitiremedik :D

Neyse hayirlisi diyelim bence serbest olmali en azindan demokratik bir ülkede insan hür olmali diye düsünüyorum saygilar

masal_1 10.02.08 15:38

Tesettür bir ambalaj, bir kabuk değerlerin saklanması için.... Siz hiç mücevherlerin rastgele yerlere atıldığını gördünüz mü?....Sahibinin mekanında bile kilitler içinde,kimsenin görüp iştahını kabartmayan, elinin uzatılamayacağı yerlerde saklıdır mücevherler....
İffet, o çelik kasaların içinde saklı tutulan mücevherlerden, paralardan daha mı anlamsız?.....

muratgurbuz 12.02.08 02:04

Al***305;nt***305;:

masal_1´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49038)
Tesettür bir ambalaj, bir kabuk değerlerin saklanması için.... Siz hiç mücevherlerin rastgele yerlere atıldığını gördünüz mü?....Sahibinin mekanında bile kilitler içinde,kimsenin görüp iştahını kabartmayan, elinin uzatılamayacağı yerlerde saklıdır mücevherler....
İffet, o çelik kasaların içinde saklı tutulan mücevherlerden, paralardan daha mı anlamsız?.....

cevher kılda değil,yürekte olur..görüyoruz cevherleri,üst Mekke alt Paris.imam hatip lisesi 1. sınıf öğrencileri ağızlarında sakız ellerinde cep telefonu önlerinde msn kameralar açık,açık olmasına açık da o kamera kadar gözü açık değil bu halkın.mesele başörütüsü falan değil,açın artık kameraları..

Korkuut 12.02.08 02:21

Al***305;nt***305;:

muratgurbuz´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49230)
cevher kılda değil,yürekte olur..görüyoruz cevherleri,üst Mekke alt Paris.imam hatip lisesi 1. sınıf öğrencileri ağızlarında sakız ellerinde cep telefonu önlerinde msn kameralar açık,açık olmasına açık da o kamera kadar gözü açık değil bu halkın.mesele başörütüsü falan değil,açın artık kameraları..

sizce saci acik Bayanlarmi daha cazip yoksa kapali bayanlarmi? Tabikide acik bayanlar,tesettürde insanlari kötü düsünmekten men etmek icindir, mantikli bi sekilde düsünürsek zaten anlasilir bu durum, aslinda Tartismaya bile gerek yok , kalb temiz olcak tabi oda dinimizin emri oldugu gibi basörtsüde dinimizin emri , sizler neye dayanarak kendi dininizin emrini kabul etmiyorsunuz ? Yoksa bizim bilmedigimiz yeni bayetlermi indide basörtusunu kabul etmiyorsunuz ?

seher3 12.02.08 07:21

türban takanların nerdeyse hepsi diyorlar ki;
Laiklik başörtü takmaklamı gidior...

benden direk yanıt;;

türbana karşıyım..başörtüsü serbestliğinden korkuyorum..iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum..örtülü olmadığım için insanların beni insan sınıfından çıkarmasını istemiyorum.. yasa yargı sürecindeyken ülke ikiye bölündü..diyorsunuz ki laiklik başörtüsünün örtünmesiyle mi elden gidecek...

EVET

EVET

EVET

hatta gidecek değil..gitti bile..yakalayana aşk olsun..hala anlamıyorsunuz değil mi..bu parti anti-laikçi sistemin çarklarını döndüren en büyük ve tek parti..

sevmiyor beni..

sevmiyor bizi

ama

seviyor sizi...

neden çünki başınız örtülü..

bu ülkenin öncelikli olarak halledilmesi gereken tek gerçeği tek gündemi TÜRBAN' mı yoksa türbanla sadece sizlerin ve sizler gibilerinin dışında örtmek istedikleri bazı gerçekler mi var??

gerçekçi olun biraz..Ülke kurulurken laik devlet düzenini esas aldı..baş örtüsüne bişey dendiği yok benim annem de zamanında başını örterdi,benim babaannem de örtülü bir kadındı ama çarşaflı değildi..ama türbanlı değildi..türban ne demek yaa..üniversitelerde..kamu kuruluşlarında türbanlı ne demek..bunun sonu çarşafla biter ülkemiz iranı sollayıp geride bırakır demedi demeyin..kılık kıyafet özgürlüğü ardına saklanmışsınız gidiyorsunuz..çok komiksiniz..mesele özgürlükse eğer;;

gene türbanlıların birçoğu diyor ki;;

Ben Laik bir Ülkede başörtülü okumak ve çalışmak istiyorum..

eyvallah bir dediğim yok..o zaman benim de bir kaç isteğim var..laik bir ülke de özgürlük adına..kılık kıyafet konusunda değil..nedir bilmek ister misiniz

- bu ülkenin 301 gerçeği var..düşünce özgürlüğü niye halledilmedi..

- bu ülkede alevilerin cem evlerimiz ibadethane sayılsın başlığı altında hak talebi var,,bu niye halledilmedi

- bu ülkede din dersi zorunlu olmasın diye insanların özgürce tercih hakkı var olması gerekiyordu,,bu niye halledilmiyo insanlar tutup avrupa insan hakları mahkemesine kadar yol alıyo

NEDEN

NEDEN

NEDEN

Senin başındaki türbandan çok mu önemsiz bu saydıklarım..yoksa devlet senin türbanın için harıl harıl çalışıyo da bunlara ayıracak vakti mi yok..

kaldırın o türbanı..kafalarınızdan değil beyninizin üzerinden..görün artık gerçekleri gerçeklerin tadında..

bu ülke insanlarının hakkı ise özgürlük,,özgürce verilmesi gerekiyor her bireye..!!!

baLLgozLu 12.02.08 08:58

Al***305;nt***305;:

seher3´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49232)

benden direk yanıt;;

türbana karşıyım..başörtüsü serbestliğinden korkuyorum..iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum..örtülü olmadığım için insanların beni insan sınıfından çıkarmasını istemiyorum.. yasa yargı sürecindeyken ülke ikiye bölündü..diyorsunuz ki laiklik başörtüsünün örtünmesiyle mi elden gidecek...

EVET

EVET

EVET

hatta gidecek değil..gitti bile..yakalayana aşk olsun..hala anlamıyorsunuz değil mi..bu parti anti-laikçi sistemin çarklarını döndüren en büyük ve tek parti..

sevmiyor beni..

sevmiyor bizi

ama

seviyor sizi...

bu ülkenin öncelikli olarak halledilmesi gereken tek gerçeği tek gündemi TÜRBAN' mı yoksa türbanla sadece sizlerin ve sizler gibilerinin dışında örtmek istedikleri bazı gerçekler mi var??

gerçekçi olun biraz..Ülke kurulurken laik devlet düzenini esas aldı..baş örtüsüne bişey dendiği yok benim annem de zamanında başını örterdi,benim babaannem de örtülü bir kadındı ama çarşaflı değildi..ama türbanlı değildi..türban ne demek yaa..üniversitelerde..kamu kuruluşlarında türbanlı ne demek..bunun sonu çarşafla biter ülkemiz iranı sollayıp geride bırakır demedi demeyin..kılık kıyafet özgürlüğü ardına saklanmışsınız gidiyorsunuz..çok komiksiniz..mesele özgürlükse eğer;;

eyvallah bir dediğim yok..o zaman benim de bir kaç isteğim var..laik bir ülke de özgürlük adına..kılık kıyafet konusunda değil..nedir bilmek ister misiniz

- bu ülkede alevilerin cem evlerimiz ibadethane sayılsın başlığı altında hak talebi var,,bu niye halledilmedi

- bu ülkede din dersi zorunlu olmasın diye insanların özgürce tercih hakkı var olması gerekiyordu,,bu niye halledilmiyo insanlar tutup avrupa insan hakları mahkemesine kadar yol alıyo

NEDEN

NEDEN

NEDEN

Senin başındaki türbandan çok mu önemsiz bu saydıklarım..yoksa devlet senin türbanın için harıl harıl çalışıyo da bunlara ayıracak vakti mi yok..

kaldırın o türbanı..kafalarınızdan değil beyninizin üzerinden..görün artık gerçekleri gerçeklerin tadında..

bu ülke insanlarının hakkı ise özgürlük,,özgürce verilmesi gerekiyor her bireye..!!!

Oiiy canım benim yaa nelerden korkuyomuş kızım senin kafayı aceylemi yıkadılar ne güzel söylüyposun korkuyorum müslüman insandan kimseye zarar gelmez bunu bil bi kere kimseye eziyet etmez sizin gibi kimsenin hakkında kötü konuşmaz ve senide ilgilendirmez Allah!ın iziniyle kalkacak başka yolu yok kardeşim sen tasa etme korkma o kadar yanında olan insanlardan kork yeter bi gün oluır anlarsın başörtüsü nedir diye sen sadece bi bez olarak görüyorsun ama bizim gibler yani ben benim canım olarak görüyorum ve benim canıma örtümee laf atanlarıda istemeyenlerinde canını yakarım akıllı konuş kardeşim.

mercury 12.02.08 09:08

Al***305;nt***305;:

baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49239)
Oiiy canım benim yaa nelerden korkuyomuş kızım senin kafayı aceylemi yıkadılar ne güzel söylüyposun korkuyorum müslüman insandan kimseye zarar gelmez bunu bil bi kere kimseye eziyet etmez sizin gibi kimsenin hakkında kötü konuşmaz ve senide ilgilendirmez Allah!ın iziniyle kalkacak başka yolu yok kardeşim sen tasa etme korkma o kadar yanında olan insanlardan kork yeter bi gün oluır anlarsın başörtüsü nedir diye sen sadece bi bez olarak görüyorsun ama bizim gibler yani ben benim canım olarak görüyorum ve benim canıma örtümee laf atanlarıda istemeyenlerinde canını yakarım akıllı konuş kardeşim.

Önce sen konuşmayı öğren bence kardeşim burdaki bi kaç bayan arkadaşa sevimli görüncem diye çizgiyi aşma.Eğer herkes istediğini yazmayacaksa sadece türbana destek verenler yazı yazabilecekse konu hakkında konun başına hahuer arkadaş derdi karşı olanlar fikir beyan etmesin diye.Türban yasağı kalktı kalcakacak bişey demiyo kimse alın hayrını görün;) bugünlerde olmasada ilerde mutlaka göreceksiniz zaten bu yasanın neler götürdüğünü. Yazılan paylasımlara karşı çıkacağına(alıntı yapacağına)fikirlerini yaz karşıda olsa okur ve saygı gösterirler merak etme karizmanda gitmez bölece aa ne akıllı derler nelerde üretebiliyor;)

mercury 12.02.08 09:11

Al***305;nt***305;:

baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49239)

Ayrıca yazıyı yazan arkadaş eminim sen kadar müslüman cem evi konusu gectiğine görede alevi.Yoksa sen alevileri müslüman deilmi sanıyosun?:sm52:

dioskuri 12.02.08 10:05

:sm8: :sm8: naptınızz arkadslar,türban takan takmayan yıllardır içiçe yasadı bu ülkede,kim kimden neden korkuyo,laikliğin gittiği felan yok bi relax...

:sm18: :sm18: isteyen takar isteyen çıplak gezer bu ülkede neredeyse çıplak gezen ablalara bişe denmiosa,bırakın türban takan ablalarda rahat rahat geszin..ne iranı yaaa,lütfen arkadslar aklın yolu bir...

bu sitede bu konular defalarca tartısıldı,biras daha saygılı davranın birbirinize,lütfennn...;)

perihan 12.02.08 12:40

Al***305;nt***305;:

benden direk yanıt;;

EVET

EVET

EVET

sevmiyor beni..

sevmiyor bizi

ama

seviyor sizi...

NEDEN

NEDEN

NEDEN

arkadasim burda cem evleri degil türbani tartisiyoruz lütfen konu basliklarini iyi okuyalim. o bahsettigin sorun baska bir sorun bunun icin ayri bir konu acman daha yerinde olur. Yine ekliyorum neden korkuyorsunuz basörtüsünden bir söyleyin ya gercekten cok merak ediyorum. Aslinda hersey ortada burda tartisma yaratmak istemiyorum.

baLLgozLu 12.02.08 13:33

Al***305;nt***305;:

mercury´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49242)
Ayrıca yazıyı yazan arkadaş eminim sen kadar müslüman cem evi konusu gectiğine görede alevi.Yoksa sen alevileri müslüman deilmi sanıyosun?:sm52:

Kardeşim boşuna savunma türban yasağı kalkıcak o kadar varmı bi diceğiniz..

baLLgozLu 12.02.08 13:38

Al***305;nt***305;:

mercury´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49242)

ben gerçek alevileri ayırt etmiyorum ama bugunki alevilerde gerçek yaşayan çok azınlık var öyle başı açık turbana karşı aleviyim geçin bu işleri siz ne güzel yaaa hem günah işle hemde cenneti kimsye verme boş işler bunlar boşşş.eninde sonunda kalkıcak yasak siz boşuna feryat ediyosunuz gerenk yok kardeşler.bu devran böyle geldi ama böyle gitmez çarkın dişi kırılmaya başladı..hehe akrımız iran mıı olcaz diyo hahahhh gülerim buna hep aynı kafa yapısı biraz geniş düşünün genişş...

mercury 12.02.08 13:43

Al***305;nt***305;:

baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49269)
Kardeşim boşuna savunma türban yasağı kalkıcak o kadar varmı bi diceğiniz..

Yasa çıkmayacak çıkartmayacagız dedikmi,işim gücüm çok uğraşamam ben böyle her yazana cevap versem ooooo akşam olur sadece diyeceğim etme eşşekle sohbet küstürürsün silme cam kırığla bi tarafını kestirirsin demiş pek muhterem biri aynen öle:sm4: anlayan anladı hiiç tartışmaya girmesin burda karşı fikirdeki arkadaşlarım son diyceğim bu sonra dariliyorlar bazı arkadaşlar:sm4: (dost abla kızma gittiim;) )

deniz_25710 12.02.08 13:50

Al***305;nt***305;:

mercury´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49272)
Yasa çıkmayacak çıkartmayacagız dedikmi,işim gücüm çok uğraşamam ben böyle her yazana cevap versem ooooo akşam olur sadece diyeceğim etme eşşekle sohbet küstürürsün silme cam kırığla bi tarafını kestirirsin demiş pek muhterem biri aynen öle:sm4: anlayan anladı hiiç tartışmaya girmesin burda karşı fikirdeki arkadaşlarım son diyceğim bu sonra dariliyorlar bazı arkadaşlar:sm4: (dost abla kızma gittiim;) )

lütfen sözlerine dikkat et kimseye görüşleri için hakaret edemezsin:sm8:

baLLgozLu 12.02.08 13:57

Al***305;nt***305;:

mercury´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49272)

Vay benim akıllı ve zeki kardeşim ne güzel sölemişsin etme eşşekle sohbet saol hatırlattığın için.

follow 12.02.08 18:02

Al***305;nt***305;:

baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49270)
ben gerçek alevileri ayırt etmiyorum ama bugunki alevilerde gerçek yaşayan çok azınlık var öyle başı açık turbana karşı aleviyim geçin bu işleri siz ne güzel yaaa hem günah işle hemde cenneti kimsye verme boş işler bunlar boşşş.eninde sonunda kalkıcak yasak siz boşuna feryat ediyosunuz gerenk yok kardeşler.bu devran böyle geldi ama böyle gitmez çarkın dişi kırılmaya başladı..hehe akrımız iran mıı olcaz diyo hahahhh gülerim buna hep aynı kafa yapısı biraz geniş düşünün genişş...

Birincisi sen bir kenar mahalle kahvenesinden elinde tespih cevirirken mi yaziyorsun? Adam gibi yazmak tabiri acaba sana cok mu uzak?

Ikincisi gercek Alevilik ten bir haber olup atip tutma, ben senin zihniyetinin isledigi o kadar günahi yazarimki eger biraz yüzün varsa utanirsin....

OsManLii 12.02.08 19:09

Arkadaşlar hepimiz Müslümanız Elhamdülillah alevisiyle, kürdüyle, çerkeziyle, lazıyla v.s. herkes kendinden mesuldür başkalarının ne yaptığına bakacağınıza kendinizi biraz gözden geçirin hiç yakışıyormu bu konuşmalar size neyi anlatıyorsunuz neyi ima etmeye çalışıyorsunuz ve neyi paylaşamıyorsunuz bakın söz Türbansa bunu meclis vermiş 411 vekille tarihte görülmemiş çoğunlukla kabul edilmiş kardeş bunu uzatmayın saygı duymak gerekir nasılki futbolda hakem kararı verdikten sonra nasılki geri dönüşü yok işte bunun hiç geri dönüşü yok

baLLgozLu 12.02.08 19:27

Al***305;nt***305;:

follow´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49292)
Birincisi sen bir kenar mahalle kahvenesinden elinde tespih cevirirken mi yaziyorsun? Adam gibi yazmak tabiri acaba sana cok mu uzak?

Ikincisi gercek Alevilik ten bir haber olup atip tutma, ben senin zihniyetinin isledigi o kadar günahi yazarimki eger biraz yüzün varsa utanirsin....

Kardeşim boşuna iğneleme yapma bana ne yazıcaksan yaz güzel kardeşim herneysen de beni ilgilendirmez.Adam gibi yazdım dikkat edersen eğer görebiliyorsan evet kenar mahallede oturuyom ben elımde tesbih çekiyorum sen zihinde okuyorsun varmı öle bi kabiliyetin.

klemexus 12.02.08 20:21

bir tarafta türban yasağı kalksın diye eylem yapanlar...
bir tarafta yasak kalkmasın die eylem yapanlar...
bir tafafta apo posterleriyle gösteri yapanlar...

vay Ülkemin haline vay...

Gamzeli38 12.02.08 21:08

Al***305;nt***305;:

klemexus´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49317)
bir tarafta türban yasağı kalksın diye eylem yapanlar...
bir tarafta yasak kalkmasın die eylem yapanlar...
bir tafafta apo posterleriyle gösteri yapanlar...

vay Ülkemin haline vay...

evt vay Ülkemin haLineee tv'de haberde bi üniversiteli kiz cikmi$ $öyle diyor: " türbanlilari bu okula almicam giremicekler ders yapamicaklar gerekirse kapinin önünde böyle nöbet tutucam hadi gelinde görelimm" o an tv ye saldirasim geldi:sm52: bence türbana kar$i cikanlar Türk degiLLer , millet üniversiteye sapkayla geliyor satanist kilikli insanlar geliyor,kulaklarinda dilinde kasinda küpeyle, kizlar mini mini etekle geliyor ona bi$e demiyonuzda kalkmisiniz türbana hayir diyonuzz, birakin türbanin size ne zarari var millet istedigini yapsin,sokak ortasinda sevgililer neler yapiorr ona BI$EY DEMIYONUZDA TÜRBANAMI KARSI CIKIYONUZ bo$una ugrasiyorsunuz karde$lerimm türban yasagi kalkiyooooooooo birakin baskalarida sizin gibi özgür olsunn rahat okusunlarr, baska milletlere laf vermiyyelim rezil olmayalim birliik beraberliik olalim ama NERDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Gamzeli38 12.02.08 21:11

1 aydir türban konusunu tartisiyoz terör konusunu bile basitrdi ondan bile öne cikti , ne bu halimiz yaa, aglanicak durumdayiz , bu durumda ben baska milletlere kendimizi türkleri nasil koruyabilirim :sm18: buarada balgözlü karde$ yazdiklarini biraz okudum cok güzel konusmussun arkandayim

follow 12.02.08 22:43

Al***305;nt***305;:

baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49311)
Kardeşim boşuna iğneleme yapma bana ne yazıcaksan yaz güzel kardeşim herneysen de beni ilgilendirmez.Adam gibi yazdım dikkat edersen eğer görebiliyorsan evet kenar mahallede oturuyom ben elımde tesbih çekiyorum sen zihinde okuyorsun varmı öle bi kabiliyetin.

Seni ilgilendirmezse aklinin hic alamayacagi konularda özelliklede bir zümreyi ilgilendiriyorsa sacma sapan yazma... Sen oje günahmi, msn oruc bozarmi, türban, dövme günahmi, kadin ezan okuyabilirmi gibi konularla ilgilen Alevilik seni asar... Cennetten bahsetmissin, Cennetindeki Hurilerle Irmak baslarinda sana hos vakitler...

EsraRengiZ_NL 13.02.08 00:06

Al***305;nt***305;:

benden direk yanıt;;

türbana karşıyım..başörtüsü serbestliğinden korkuyorum..iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum..örtülü olmadığım için insanların beni insan sınıfından çıkarmasını istemiyorum..

Demek sen ba$i açik oldugun için siniflandiriliyorsun, onlar ba$i kapali oldugu için siniflandirilmiyorlar, en azindan $imdiye kadar siniflandirilmami$lar öylemi? Kimsiniz siz ya, neyi temsil ettiginizi saniyorsunuz? Bu ülke sizin gibi ba$i açiklarin, ba$i kapalilarin digil öylemi? Istersen Fazil Say'in yanindan bi bilette kendine ayirittir. Iki yüzlülük yapmayin adil olun adil, ba$i açik oldugu için siniflandirilmak istemiyormu$, $imdiye kadar ba$i örtülülere yapilan muameleyi, bu saçma yorumunla çok güzel anlatmi$sin, ....'min özgürlükcüleri.. çikarci zavallilarsiniz i$te, sizin demokrasiniz bukadar! Sadece vede sadece çikarlarinizin limitleri içinde.

muratgurbuz 13.02.08 02:27

Al***305;nt***305;:

Korkuut´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 49231)
sizce saci acik Bayanlarmi daha cazip yoksa kapali bayanlarmi? Tabikide acik bayanlar,tesettürde insanlari kötü düsünmekten men etmek icindir, mantikli bi sekilde düsünürsek zaten anlasilir bu durum, aslinda Tartismaya bile gerek yok , kalb temiz olcak tabi oda dinimizin emri oldugu gibi basörtsüde dinimizin emri , sizler neye dayanarak kendi dininizin emrini kabul etmiyorsunuz ? Yoksa bizim bilmedigimiz yeni bayetlermi indide basörtusunu kabul etmiyorsunuz ?

Açık bayanların daha cazip oldugunu belirtmişsin arkadaşım,e tabi "Dervişin fikri neyse zikri odur".kalp temizliğini önce kendine bi sor,başı açık bayanlara bakarken de cazibelerine de fazla kapılma,bütün mesele kendi içinzdeki art niyeti başörtüsüne karşı çıkanlara maletmekten başka bişey değil zaten ve kendi adına konuş..

Ne ararsin tanri ile aramda
Sen kimsin ki orucumu sorarsin?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Basi açiga neden türban sorarsin?

Raki, sarap içiyorsam sana ne
Yoksa sana bir zarari, içerim
İkimiz de gelsek kildan köprüye
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet
Yatip kalkip atatürk'e dua et...
Senin gibilerin(!) yüzünden
Dininden de soguyacak bu millet.

Neyzen'e saygılarımla.. devamını da bilenler hatırlar.içinde sansürlediğim yerler ve eklemediğim kısımlar oldu,Neyzen kadar açık konuşamadım foruma yanlış olur ;) Arif olana fazla bile..

mercury 13.02.08 08:04

En güzel dörtlüğünü yazmamışsın be arkadaşım bu konu hakkıda artık hiç yorum yapmayacağım yaptıklarım hataymış:rolleyes: boşa zaman geçirmekmiş başınız açık kapalı farketmez ama ruhunuz aydınlık olsun (çalıntı söz;) ) Kime sordumsa seni, doğru cevap vermediler;
Kimi hırsız, kimi alçak, kimi deyyus! dediler...
Künyeni almak için, partiye ettim telefon,
"Bizdeki kayda göre, şimdi o meb'us!" dediler...

dost 13.02.08 11:02

Al***305;nt***305;:

şarut´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 48564)
Bu forumda karşı olanların yazı yazmasımı sizi rahatsız etti anlamadım herkes özgür fikrini açıklamakta ve eğer buysa rahatsız olduğunuz çok ısrar edilmiş baksanıza çıkın ortaya diye;) umarım yazı yazanlardan bahsetmiyosunuzdur ben yanliş anlamışımdır.dostcakalın...

Sasırdım sarut arkadasım yanı nasıl oyönden bakabıldınız..Benım kımseyle işim olmaz..Cunku ben ınsanların fıkrıne saygı gostermesını bılırım..Herkes aynı kalıpta olcak dıye bırsey yok..Yanı bırısı (A )fıkrını savunur dıgerı ıse (B) fıkrını..Her ınsanın ayrı bır renk oldugunu dusunurum ben..Tabıkı herkes fıkrını beyan etmelı edebılmelıde..Sadece benim takıldıgım olay ınsanlar fıkrını beyan ederken atıp tutmamalı karsı tarafı bu herkes ıcın gecerlı..Yanı herkes aynı seyı kabul etmek zorunda degıl..Bırde dıger konu ıse fıkır beyan ederken hanı bır tabır varya"Sapla Samanı Karıstırmak " gibi yanı olaylrı bırbırıne karıstırmadan ınsan fıkrını ızah edebılır ..Herseyın bır usulu vardır bence..Fıkır belırtmenın fıkır dınlemenın falan yanı..Sevıyesı vardır ıkısınınde sevıyelı olduktan sonra herkes her sekılde ıstedıgını soylemelı keısnlıkle. ..Ön yargı ıle bakmamak laızm ..Asla rahatsız olmam..;)..

Burdakı fıkrı ne olursa olsun kımseyle ısım olmaz yanı saygım vardır..Ben ınsanlara fıkrıyle muamele etmem benım ıcın en basta ınsan olması yeterlı bır sebeb..Ve evet yanlıs anlasılma var;)..Ben genel konusurum..Yanı forumda ınsanların bırbırlerıne asagıdan yukardan konusmaları bırsey halletmeyecegını dusunurum..Soylede bır gercek varki tartısma ıle hıc bır yere varılmaz..Cunku tartısma ortamında herkes kendını haklı cıkarma telasına dusmus ve olay asıl olması gereken yerden uzaklasmıs olur..Vs vss uzunca konu yanı..

Yenı gördum..Sımdı cevap yazdım o yüzden..

Tesekkurler efendım sızde dostca kalın..;)

nicolas_anelka 13.02.08 13:12

Burda yine tuhaf olaylar dönüyor.

1.Forumdan banlanan bazi arkadaslar farkli nicklerle yine tartisma icinde.
2.Bazi arkadaslar cifter cifter nick alarak tartismaya katiliyor :)
Hepsi tespit edilip icabina bakilacak
3.Seviye yine yerlerde.Bu yazilarda incelenecek

Konu Kapanir

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:00 .