A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Genel Konular (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Özel - Fikralar (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=41)

ozangulec 21.05.08 17:28

bayıldım

apfels 23.05.08 12:33

nasrettin hoca yagmur yagarken camdan bakmis. disarda komsusu islanmamak icin eve kaciyormus. nasrettin hoca komsusuna seslenmis: "komsu, nereye kaciyorsun. Allahin rahmetinden kacilir mi hi?"
komsu bunu duyunca biraz utanmis ve yavas yavas eve girmis. Baska bir gün komsu camdan bakarken nasrettin hocanin yagmurda islanmamak icin eve kactigini görmüs. bu sefer komsu seslenmis: "YAhu hocam, bana Allahin rahmetinden kacma diyorsun, kendin kaciyorsun. Bu ne is?"
"Ben Allahin rahmetini ayagimin altinda cignemeyeyim diye kaciyorum komsu!" , diye cevap vermis.

LILI 25.05.08 14:35

iyi fikra bilmedigim icin yazamadim

cesur 25.05.08 21:21

ha ha

Lazhanzo 27.05.08 16:06

nerden, nasil, kimden ? öldüm gülmekten eline saglik

KYSR38 27.05.08 16:35

cok güzeller yaa, cok sagolunn:D

balboa38 27.05.08 16:48

hahah gul gul oldum

cocotte 28.05.08 20:50

aklimda her hangi bir fikra yok
ama sizinkiler cok guzel
Bravo !

deniz_25710 28.05.08 21:48

arkadaşlar lütfen anlamsız mesajlar bırakmayınız silinecektir... lütfen sizin yorumlarınızdan fıkraları seçemiyoruz.. begenilerinizi teşekkür butonunu kullanarak belirtiniz.. fıkranız yoksa yazmayınz anlamsız iletiler bırakmayınız..

Al***305;nt***305;:

nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 81)
Tsk / Eline Saglik / Buda Güzelmis / Hehe / Sagol / Güzel / Paylasim icin tskler ... gibi mesajlar atip 10 mesaja ulasmak isteyen arkadaslar uyarilmadan banlanir.

umut53 28.05.08 22:26

Ava giden avlanır.
Avcı ormanda avlanırken yorgun düşer ve bir ağaç altında uykuya dalar. Aradan biraz zaman geçer, uyandığında tüfeği alınmış ve etrafında yamyamlar dans etmektedir. Adam korku içinde söylenmeye başlar.'Evet şimdi ya**ğı yedik' diye, o anda yukarıdan bir ses gelir,'Korkma sana hiç birşey olmayacak. Hemen yanındaki mızrağı al ve tam karşındaki tüylü olan şeflerinin kalbine fırlat' diye. Avcı can havliyle mızrağı alır ve şeflerinin tam kalbine fırlatır. Şef ölmüştür ve ortalık bir anda sessızliğe boğulur. İşte o zaman yukarıdan bir ses daha gelir.'Evet şimdi ya**ğı yedin

umut53 28.05.08 22:28

Cenaze Namazı
Temel'in annesi ölmüş. Cenaze namazında bir kenarda duruyormuş. Soranlara: -Pen cenaze namazi kilmasini pilmeyrum" diyormuş. Bir müddet sonra kayınvalidesi ölmüş.
Namazda Temel'i en ön sırada görenler: -Hani sen çenaze namazi pilmezdun?
-Pu çenaze namazu tegil çi, payram namazu

deniz_25710 01.06.08 22:06

ON erkek ve 1 kadın bir helikopterden sarkan halata asılıdırlar. İp herkesi taşıyacak kadar güçlü olmadığından hep birlikte aşağı düşmemek için içlerinden birinin ipi bırakması gerektiğine karar verirler ancak bu kişinin kim olacağına karar veremezler.

Tam o anda kadın çok etkileyici bir konuşma yapar. Bir kadın olarak, kocası ve çocukları için her şeyi karşılıksızca bırakmaya alışık olduğunu ve tamamen gönüllü olarak ipi bırakabileceğini söyler. Kadın konuşmasını bitirir bitirmez, ipte asılı 10 erkek onu alkışlamaya başlar...

deniz_25710 01.06.08 22:06

Erkek milleti

SOYGUNCUNUN biri bir bankaya girmiş. Çekmiş silahını havaya ateş etmiş. Herkesin yere yatmasını istemiş. Kasalardaki paraları toplamış ve kapıya doğru yönelmiş. Tam çıkacakken oradaki bir adama sormuş:

"Beni gördün mü?"

Adam şaşkınlıkla;

"Evet gördüm" deyince, çekmiş tabancasını adamı alnından vurmuş.

Tam tekrar kapıya hamle etmiş ki kapının yanında bir karı koca duruyor. Adama sormuş:

"Beni gördün mü?"

Adam gayet soğukkanlı bir şekilde yanıtlamış:

"Valla ben hiçbir şey görmedim, ama benim hanım gördü sanıyorum."

deniz_25710 15.06.08 16:47

emin2323 18.06.08 13:15

Çivi

Temel bir gün duvara çivi çakıyormuş ama işin acaip tarafı bizim temel çiviyi duvara ters çakıyormuş.Bunu gören Dursun - Uy akülsuz Temelum nayapirsun bu çivi hiç boyle çakulurmu da
Temel - Ula tursun sabahtan berü deniyrum ama girmiyor niye çakamiyrumda
Dursun - Ula salak temel görmiyrumusun bu çivi yanlış duvara çakrsun bu çivi karşı duvarındur daaa :Pp

burakbalci 22.06.08 16:34

helel olsun tsk

karadaglar 22.06.08 17:20

tsk

yildiz57 05.07.08 09:55

Adamin biri yoldü yürürken düsmüs ölmüs...bu kadar!!! Hahahahaha

yildiz57 05.07.08 09:56

Mantar hikayesini bilen varmi?
aslinda bir bilmecedir.

yildiz57 05.07.08 09:57

Göz doktoru: - Şu tablodaki harfleri okur musunuz? Cafer: - Siz bana okur musunuz? Benim gözlerim bozuk da..

yildiz57 05.07.08 09:58

Kayserili Pire Memet, istasyonda çok sıkışınca, gözü hiçbir şeyi görmez olup kadınlar tuvaletine doğrulmuş. Bir hemşehrisi önüne geçmiş: - Ne yapıyorsun, burası kadınlar için... Uçkurunu eline almış olan Pire Memet: - "Bu da kadınlar için!" deyip içeri dalmış.

yildiz57 05.07.08 09:58

Albay, binbaşıya: -Yarın güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir şey değildir. Erleri talim elbiseleri ile talim meydanına getirin de olayı görsünler. Ben de orada bulunup kendilerine gerekli bilgiyi vereceğim. Şayet yağmur yağarsa, tabii bir şey göremeyiz. O zaman erleri, üstü kapalı talimgaha götürürsün. Binbaşı, yüzbaşıya: -Albayın emri ile yarın sabah saat dokuzda güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir olay değildir. Şayet hava kapalı olursa bir şey görülemeyecektir. Bu durumda tutulma, kapalı talimgahta gerekli talim elbisesiyle yapılacaktır. Yüzbaşı, teğmene: -Albayın emri ile yarın sabah dokuzda talim elbisesi ile güneş tutulmasının açılış merasimi yapılacaktır. Şayet yağmur yağarsa ki bu durum pek görülen bir olay değildir, Albay kapalı talimgahta gerekli bilgiyi verecektir. Teğmen, başçavuşa: -Yarın sabah dokuzda hava güzel olursa, talim kıyafeti ile albay tutulacak. Kapalı talimgahta yağmur yağarsa, alayın meydanında manevra yapılacak. Çünkü bu her zaman görülen bir olay değildir. Basçavuş, askere: -Yarın sabah saat dokuzda kapalı talimgahta Albayı tutacağız. Sabah hepiniz talim teçhizat ile hazır olun. Askerler kendi aralarında: -Yarın sabah bizim başçavus Albayı tutuklayacakmış.

yildiz57 05.07.08 09:59

Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."

yildiz57 05.07.08 10:00

Roma'da dünyaca ünlü San Pietro Kilisesi'nde büyük bir pazar ayini... Görkemli bir dinsel tören.. Papa bile katılıyor. Koskoca meydan mahşer yeri gibi. Kilisenin içi de dışı da tıklım tıklım. Bu arada kilise kapısında iki adam özellikle dikkati çekiyor. Ikisinin de boynunda kocaman birer levha asılı. Birinde "Ben koyu bir Hristiyanım, lütfen bana yardım ediniz" yazılı. Ötekinde ise sadece "Ben koyu bir Yahudiyim" yazıyor. Tabii ki kiliseden çıkanlar Hristiyan olduğunu ifade eden adama yanaşıyorlar ve ellerini ceplerine atıp cömertçe bir şeyler veriyorlar. Yahudi olduğunu ifade eden adamda ise siftah yok. Bu arada kiliseden çıkan iyi niyetli biri "Yahudiyim" yazısı taşıyana sokuluyor. "Bana bak kardeş" diyor, "..dürüstlük iyi bir şey, ama binlerce Hristiyan kiliseden çıkarken, senin Yahudi olduğunu böyle aleni olarak ifade etmen kanımca hiç de akıllıca bir hareket değil. Bak kimse sana para da vermiyor zaten.. Bence çıkar o yazıyı boynundan, sen de şu Hristiyan gibi..." deyince; boynunda "Yahudiyim" yazılı adam "Hristiyanım" yazılı olana dönüp sesleniyor: - Heey! Salamon! Herife bak be! Gelmiş bize ticaret öğretiyor..

yildiz57 05.07.08 10:00

Ali Mısır'da okuyan bir öğrenci. Sınavlar bitmiş ve yaz tatiline girecekler.. Babası Ali'ye telefon eder ve sınavların nasıl geçtiğini sorar. Ali de bilmediği halde "çok iyi geçti" der ve bunu üzerine babası onu İstanbul'a işlerinde yardım etmesi için çağırır. Ali gidecektir İstanbul'a ve arkadaşına son olarak şöyle der; "Ahmet sen notlarımı öğrenirsin ve beni ararsın. Eğer telefona babam çıkarsa Muhammed'in Ali'ye selamı var dersin; ben anlarım bir tane zayıfım olduğunu." Ahmet notları öğrenir ve arar. Telefona babası çıkar ve Ahmet şöyle der: - Amcacım Ali'ye söyle ona bütün Ümmed-i Muhammed'in selamı var...

yildiz57 05.07.08 10:01

Adamın birinin evinde yangın çıkmış. Komşuları yardıma koşmayıp olayı seyretmeye başlayınca iş başa düşmüş.. İlk önce oğlunu yangının içerisinden çıkarıp dışarda beklemesini söylemiş. Dalmış tekrar duman ve ateşin içerisine, kızını çıkartmış dışarıya. Sonra karısını, sonra köpeği ve ****sini. Daha sonra dışarı hiçbir şey getirmeden 3 kere daha içeri girmiş çıkmış. Onu seyreden komşularından biri sormuş: - Niçin yanan eve girip çıkıyorsun dışarı hiçbir şey getirmiyorsun?" diye. - "Kayinvalidem içeride!" demiş adam; "arada bir girip çeviriyorum!".

crayzzz 05.07.08 10:58

Ava giden avlanır.
qüseLL .. : )

leonking90 11.07.08 09:01

------------------------ MAÇ ---------------------

Bir devrin tüm as ve klas futbolcuları cennette buluşmuş.
Cennetin baş meleği de futbol meraklısıymış. Şeytanı çağırtmış:
- "Cennetle cehennem arasında bir maç düzenleyelim, ne dersin?"
- "Boşuna oynamayalım, biz kazanırız", demiş Şeytan.
- "Olur mu en iyi futbolcular bizde. Ne kadar da kötü futbolcu varsa sizde.
" Şeytan şeytanca gülümsemiş: - "Ama bütün hakemler de bizde."

leonking90 11.07.08 09:06

Teröristler Bush'u yakaladılar...

Amerika da adamın biri işine giderken birden anormal bir
trafiğin içine düşer, ama trafik bir milimetre bile kıpırdamamaktadır.
Bir süre sonra arabasının yan camına birisinin tıkladığını görür ve adam arabasının camını açar.
-Ne var, ne olmuş acaba ?
-Teröristler Bush'u yakaladılar......... eğer 1 milyar dolar verilmezse, üstüne benzin döküp yakacaklarmış.
-Haa şimdi anladım bu trafiği...
-Ya işte onun için, herkesten biraz yardım topluyoruz
-insanlar ne kadar veriyor ortalama olarak ?
-Valla yaklaşık olarak 5 er litre...!!

leonking90 11.07.08 09:09

Zenciler Beyazlaştırılır

Bir gün Smith ve John adında iki zenci New York sokaklarında dolaşırken bir tabela görürler:
"Zenciler beyazlaştırılır. Fiyat 100 dolar.
" Smith'in 101 doları, John'un ise 99 doları vardır.
John, Smith'e: "Sende fazla olan 1 doları bana ver birlikte girelim" der.
Smith'se: "Önce ben gireyim. Eğer beyazlaşırsam sen de girersin" der ve içeri girer.
Az sonra içerden beyaz bir şekilde çıkar Smith.
John: "Smith ne kadar beyazlaşmışsın. Şu 1 doları ver de ben de girip beyazlaşayım."
Smith cevap verir: "Defol burdan pis zenci!"

leonking90 11.07.08 09:11

İlkokulda Küfürler..+3:D

eşşek!
+domuz..
-sensin..
+sensin!..
-ne diyorsan iki katı..
+10 katı..
-çelik ayna.. (ne dersen sana )

-salak
+sallanda sümüğüne bak
-yuvarlada ağzına at

-salak
+sapsalak
-sarmısak
+sapsarmısak... ( yaratıcılıklar gelişiyo )

-sana ne?
+saman ye
-samancının kızıyla evlenirsen bana ne??

aptal!!!
+bana ne dersen sana iki katı
-sana on katı
+sana yüzz
-sana sonsuz katı
+sana da sonsuzun yüz katı
-sana sonsuzun sonsuz katı
+sana sonsuzun sonsuzunun sonsuz katı.....

masal_1 16.07.08 11:56

d

Dr.faust 16.07.08 15:12

teşekkürler

Dr.faust 16.07.08 15:20

çiftçi:
geh bili bili
1.tavuk:Bili çitçi seni çağırıyor
Bili:biliyorum hep beni çağırıyorlar zaten

nicolas_anelka 16.07.08 15:37

Dr.Faust ban..yazmis oldugu bos mesajlarda silinir.Mesaj sayisini cogaltmak icin sacma sapan mesaj yazanlar banlanir.

Konuya devam

Selamlar

Poyraz10 16.07.08 19:28

Leon biz manyakta derdik cok.....

bhb1999c 08.08.08 16:08

Al***305;nt***305;:

Scorpio´isimli üyeden Al***305;nt***305; (Mesaj 4205)
Lenin ölüyor ve Tanri onu Cehenneme koyuyor. Ama bu Lenin
dururmu hiç, başlıyor cehennemde insanlari örgütlemeye.

- "Bakin, biz burada yanıyoruz, acı çekiyoruz, öbürleri
orada cennette rahatla bollukla yaşıyorlar olmaz böyle" diyor

ve cehennemde insanlar ayaklanmaya başlıyor. Melekler hemen gidiyorlar Tanriya; - "Tanrım Lenin cehennemi karıştırdı insanlar ayaklandı" diyorlar.

Tanrı da;
- "O zaman onu alın Cennete koyun" diyor.
Bu sefer de Lenin cennette basliyor konusmaya;
- "Bakın, biz burada bolluk içinde yaşarken cehennemde yoldaşlarımız acı çekiyor, yanıyor, buna izin vermeyelim" diyerek
orayı da karıştırıyor.

Melekler hemen gidiyorlar yine Tanrının huzuruna;
- "Tanrım" diyorlar, "Lenin orayı da karıştırdı insanlar cennette de ayaklandılar ne yapalım?"

Tanrı;
- "Getirin şu Lenin'i karşıma bakayım" diyor.
Melekler gidip getiriyorlar Lenin'i, Lenin giriyor Tanrı'nın
odasına, kapılar kapanıyor aradan 1saat geçiyor, 2 saat geçiyor, Lenin çıkmıyor odadan... Melekler iyice merak etmeye başlıyorlar...

Saatler sonra kapı açılıyor; Lenin çıkıyor içerden. Hemen
giriyorlar melekler içeri; - "Tanrım, ne oldu bu kadar ne konuştunuz?" diye soruyorlar.

Tanrı: - "Ssst! Tanrı yok, hepimiz kardeşiz!!!"

Bu mesajı silerseniz sevinirim. PLs:sm8: :sm8: :sm52: :sm7:

rayiha 24.08.08 10:44

Mantıklı Rahibe

İki rahibe varmış; biri matematikçi, biri mantıkçı. Bunlar bir akşam karanlıkta kiliseye dönerlerken matematikçi rahibe
mantikliya dönerek: ***8216;Yaklaşık 20 dakikadır bir adam bizi takip ediyor ve gittikçe yaklaşıyor, şu anda aradaki mesafe 50 metre***8217; der. Bunun üzerine mantıklı rahibe bunun tek mantıklı açıklaması olabileceğini ve adamın kendilerine tecavüz edeceğini ve daha hızlı yürümeleri gerektiğini belirtir. Rahibeler daha hızlı yürümeye başlarlar. 2 dakika sonra matematikçi rahibe: ***8216;Adam da hızlandı ve aradaki mesafeyi kapatıyor, şu anda 30 metre arkamızda***8230; ***8216;Mantikli rahibe: ***8216;O zaman mantık olarak koşmamız gerekir***8217;. Rahibeler koşmaya başlar ve 3 dakika sonra matematikçi rahibe: ***8216;O da koşuyor ve arayı kapatıyor şu anda mesafe 10 metre.***8217;Mantıkçı: ***8216;O zaman mantık olarak bizi yakalayacak, birimiz sağa diğerimiz sola
saparak kiliseye ulaşmaya çalışalım, en az birimiz kurtulur.***8217; ve matematikçi sağa doğru, mantıklı sola doğru koşmaya başlar. Matematikçi 20 dakika sonra kiliseye ulaşır ve telaş içinde beklemeye başlar. Aradan 40 dakika geçtikten sonra mantıklı rahibe gelir. Matematikçi sorar: ***8216;Ne oldu, ne yaptın?***8217; Mantıkçı: ***8216;Adam beni takip etti, artık mesafe üç-beş adım
kadar azalmıştı, mantık olarak daha fazla koşmanın anlamı yoktu***8230;***8217;
***8216;Eeee?***8230;***8217;
***8216;Mantık olarak ben durdum, adam da durdu.***8217;
***8216;Sonra?***8230;***8217;
***8216;Mantık olarak ben eteğimi kaldırdım, o da pantolonunu indirdi.***8217;
***8216;Peki daha sonra?***8230;***8217;
***8216;Daha sonra ne olacak ki? Eteğini kaldırmıs bir rahibe, pantolonunu indirmiş bir adamdan daha hızlı koşar..:D:D:D

rayiha 11.09.08 10:26

Fantezi :D

Biri nisanli, biri metres hayati yasayan, biri evli 3 kadin konusurken
erkeklerine fantezi yasatmaya karar verir, 3u de ayni seyi giyecek ve ne
oldugunu birbirine anlatacaktir, kiyafet siyah deri bustiyer, jartiyer ve
siyah maske olarak secilmistir,
2 gun sonra bulustuklarinda once nisanli olan kadin anlatir:
Deri bustiyeri giydim, jartiyeri taktim, maskeyi de takip nisanlima kapiyi
oyle actim, beni gorunce 'sen benim hayatimin kadiniisn ' dedi ve butun
gece sevistik
Metres olan da 'ben de giyindim, maskeyi de takip, ustume bir pardesu
gecirdim, onun ofisine gittim, iceri girip kapiyi kapatip pardesuyu
actigimda hicbirsey demeden beni masaya yatirdi ve butun gece sevistik'
Evli olana donerler, o da anlatir 'Ben de cocuklari anneme yolladim,
isiklari kistim, jartiyer ve deri bustiyeri giyip maskeyi taktim, kocama
kapiyi oyle actigimda bana 'Selam Batman, bu aksam yemekte ne var?' dedi..

asudece 14.09.08 09:37

Şapka satarak geçinen bir adamın yolu bir gün bir ormana düşmüş.Adam biraz yürüdükten sonra sıcaktan ve yorgunluktan bunalmış,bir ağacın altına oturmuş.Şapkalarla dolu sepetini de yere koymuş ve uykuya dalmış.Birkaç saat sonra adam tuhaf sesler du¤¤¤¤¤ uyanmış.Bir de bakmış ki yanındaki sepet bomboş.Şapkalar gitmiş.Kafasını kaldırıp ağaca bakmış ki ağacın dallarında bir sürü maymun,her birinin kafasında adamın şapkaları...Adam düşünmeğe başlamış:"Ben şimdi ne yapacağım,şapkaları bu maymunlardan nasıl geri alacağım?"Düşünceli bir şekilde kafasını kaşırken bakmış ki,maymunlar da adamın taklidini yapıyorlar,kafalarını kaşıyorlar.Adam ellerini havaya kaldırmış,maymunlar da...Derken adam ne yapacağını bulmuş,kendi kafasındaki şapkayı çıkarıp yere atmış,maymunlar da...Adam böylece bütün şapkaları geri almış,sepetine koyup yoluna devam etmiş.

Aradan 50 yıl geçmiş...Artık adamın bir torunu varmış,o da dedesi gibi şapka satıcısı olmuş.Günlerden bir gün onun da yolu aynı ormana düşmüş.Hava yine çok sıcakmış ve genç adam bir ağacın altına oturmuş,şapkalarla dolu sepetini yanına koymuş ve uykuya dalmış...Bir saat sonra uyanmış,bir de bakmış ki sepetin içinde şapkalar yok...Derken tuhaf sesler duymuş,bir de kafasını kaldırmış ki ağacın üstünde bir sürü maymun, hepsinin kafasında birer şapka.Düşünmüş..."Dedem yıllar önce bana bir hikaye anlatmıştı.Ne yapacağımı çok iyi biliyorum..."Adam kafasını kaşımaya başlamış,maymunlar da...Ve adam gülümseyerek kendi başındaki şapkayı çıkarmış yere atmış...O anda ağaçtaki maymunlardan biri yere inmiş,adamın yere attığı şapkayı kapmış,adama bir tokat atmış ve şöyle demiş:"Sadece senin mi deden var?

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:37 .