A-Z ye Herkonu

A-Z ye Herkonu (http://www.herkonu.eu/index.php)
-   Futbol (http://www.herkonu.eu/forumdisplay.php?f=30)
-   -   ***Galatasaray*** (http://www.herkonu.eu/showthread.php?t=405)

Hasani 05.10.07 17:47

Hasani 05.10.07 17:49

Maç Sonu: Adnan Sezgin

Maç Sonu: Adnan Sezgin

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, FC Sion karşılaşması sonrasında yaptığı açıklamada, ''Seyircimiz, geceye ayrı bir tat kattı. Futbolcuları ve teknik heyetimizi kutluyorum'' dedi.

Sezgin, maç sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çok güzel bir galibiyet aldıklarını belirterek, ''Seyircimiz, geceye ayrı bir tat kattı. Futbolcuları ve teknik heyetimizi kutluyorum. Zaman zaman çok güzel oynadık. Bu arada, FC Sion kafilesi de herhalde başkanlarının maçtan önce yaptığı açıklamalardan utanmıştır'' diye konuştu.

Adnan Sezgin, taraftarların, takımlarını inanılmaz derecede destek verdiğini vurgulayarak şöyle konuştu:
"Çok centilmence davrandılar. Hatta rakibin attığı golü alkışlayacak kadar centilmendiler. Bizim en önemli özelliğimiz, konukseverliğimizdir. Sahada her türlü mücadeleyi gösteririz, ama saha dışında bizim milletimiz, konuğuna dünyada ender rastlanacak şekilde saygı ve sevgi göstermesini bilir. Taraftarımız bu akşam çok güzel bir tutum sergiledi. Taraftarlarımız, bu tür büyük maçlara alışıktır, ama maalesef maçtan önce FC Sion Kulübü başkanının hoş olmayan açıklamaları oldu. Üzüldük. Üzüntümüz bu maçla bertaraf oldu, sevinçliyiz " dedi.

Bir basın mensubunun, "Galatasaray bu sezon UEFA Kupası'nı kazanır mı?" sorusuna Sezgin, "Bu konuda yorum yapmak için henüz çok erken, ama iyi bir takımımız var. Zaman geçtikçe daha

Hasani 05.10.07 17:50

Maç Sonu: Adnan Polat

Maç Sonu: Adnan Polat

Maç sonunda stat çıkışında basın mensuplarının sorularına yanıt veren Başkan Yardımcısı Adnan Polat; ''Biz bu galibiyeti İsviçre'de ilk maçta bizi destekleyen taraftarlarımza armağan ediyoruz. İlk maçta onları üzmüştük. Bu skorla onları mutlu ettiğimiz düşünüyorum.'' dedi.

Gazetecilerin FC Sion başkanın yapmış olduğu açıklamaların gerginlik yarattığını söylemeleri üzerine Polat, "Biz gergin bir ortam hissetmedik. Biraz saçmaladığı bir gerçek. Zaten vermiş olduğu beyanatları da UEFA'ya ilettik. Gereğini onlar yapacak." yorumunda bulundu.

Lincoln ve Hakan Şükür'ün Beşiktaş maçında kadro dışı kalmaları sorusuna ise Adnan Polat , "Biz Lincoln ve Hakan Şükür olayını 24 saat yaşadık. Siz medya olarak uzattınız" dedi.
function stltf(){var str_urlvar adres = new String(escape(document.********.href)) str_url="/mail/mail.asp"; str_url+="?url="+ adres ; window.open(str_url,"Mailx","left=0,top=0,menubar= no,height=400,width=325");}

Hasani 05.10.07 17:51

Maç Sonu: Karl Heinz Feldkamp

Maç Sonu: Karl Heinz Feldkamp

Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp, FC Sion karşısında alınan 5-1'lik skoru hak ettiklerini söyledi.

Feldkamp, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, FC Sion karşısında, ilk maçın ikinci yarısında başladıkları futbolun devamını bu maçta oynadıklarını ifade ederek, ''Bu skoru hak ettik. Korktuğum bir şey vardı, 3. golü bulduktan sonra ileri gidip bir gol yiyebilirdik, arkasından bir tane daha yiyip zora girebilirdik. Bu beni rahatsız etti, ama sonuçta bu yüksek skoru hak ettik. Bu benim için sürpriz olmadı'' diye konuştu.

Rakiplerinin Cenevre'de kendilerine karşı yapabileceklerinin üstünde oynadığını dile getiren Karl Heinz Feldkamp: ''Bu akşam ise normal futbollarını oynadılar. İlk maçta kendilerini aşmalarının sebebi de kısa sürede 2-0 öne geçmeleriydi. O anda büyük moral kazandılar ve maç öyle gelişti. Bugün onlara hiçbir şans tanımadık, daha agresif ve sert karşılık verip, golleri atıp öne geçtik.''

Seyircilerin maçta kendilerini ileriye ittiğinin altını çizen Feldkamp, ''Onlar oyunu hızlandırıyorlar. Aslında bazen kontrol etmeye çalışıyorum, ama böyle bir statta kaynama olunca hızlanmamak zor oluyor. Barış bir ara öyle hızlıydı ki toptan önce o kaleye girdi'' dedi.

Feldkamp, maçları perşembe-pazar oynamanın sıkıntı yaratabileceğini vurgularken, ''Aslında çarşamba-pazar daha uygun. Yarın sakatlıklar veya oyuncuların fizik durumuna göre, pazar günü yapacağımız Kayserispor maçında kadroda değişikliğe gidebilirim'' diye görüş belirtti.

İsmail Bouzid ile hafta boyunca konuştuğunu belirten Alman teknik adam, ''Ona genç bir oyuncu olduğunu, büyük takıma geldiğini, geçtiğimiz haftalarda çok şeyler öğrendiğini söyledim. Şansı da yaver gitti ve bir gol attı. Genç bir oyuncu, büyük bir para da verilmedi kendisine'' ifadesini kullandı.

Maçta, takım olarak çok iyi performans gösterdiklerini belirten Feldkamp, ''Lincoln ve Hakan bu hafta çok iyi çalıştı, ufak tefek sıkıntıları hazmetmek zorunda kaldık, ama takım olarak çok iyi oynadık'' açıklamasını yaptı.

Feldkamp, Lincoln hakkında ise "Benim onu nasıl futbolcu olduğunu bilmem ve onun beni bilmesi önemlidir" dedi.

Karl Heinz Feldkamp "Herşeyi arkada bırakmak için Kayseri maçını geçmemiz lazım. 48 saatlik bir zamanımız var. Yolculuklar olacak. İşimiz kolay değil" dedi.
function stltf(){var str_urlvar adres = new String(escape(document.********.href)) str_url="/mail/mail.asp"; str_url+="?url="+ adres ; window.open(str_url,"Mailx","left=0,top=0,menubar= no,height=400,width=325");}

Hasani 05.10.07 17:55

Maça Doğru | Kayserispor - Galatasaray

Maça Doğru | Kayserispor - Galatasaray

Turkcell Süper Ligi'nin 8. haftasında Galatasaray, Kayserispor***8217;a konuk oluyor.

7 Ekim Pazar günü, saat 21:30'da Kayseri Atatürk Stadı'nda yapılacak maç öncesi iki takım hakkındaki son bilgiler, sakat ve cezalı raporu, hava durumu ve istatistikler...

Maç Info
Maç:
Turkcell Süper Lig | 8. Hafta
Stat: Kayseri Atatürk
Tarih: 7 Ekim 2007 Pazar / Saat 20:00
Hakemler: Zafer Önder İpek, Serdar Diyadin, Asım Yusuf Öz / 4. Hakem: Cemil Şensöz
Sakatlar: Okan, Sabri, Ayhan (Galatasaray)
Cezalılar: -
Hava Durumu: Maç günü Kayseri***8217;de hava az bulutlu ve termometreler gündüz 21 dereceye ulaşacak. Gece sıcaklık ise 13 derece.

Canlı Yayın
TV:
Lig Tv
İnternet: www.galatasaray.org

Galatasaray
Galatasaray ile Kayserispor, ligde 25. kez karşı karşıya gelecek. İki takım geride kalan 24 maçta Galatasaray 17, Kayserispor ise sadece 1 galibiyet alırken, 6 maç da berabere sonuçlandı.

Galatasaray***8217;ın toplam 57 golüne, Kayserispor 19 golle yanıt verebildi. İki takım arasında geçen sezon oynanan maçlarda Galatasaray İstanbul***8217;da 4-0 galip ayrılırken; Kayseri Atatürk Stadı***8217;ndan 0-0 beraberlikle ayrıldı.

Galatasaray ligde aldığı 6 galibiyet 1 beraberlikle 19 puan topladı ve liderliğini sürdürüyor. Takımımız bu maçlarda 17 gol atarken sadece 3 gol yedi.

Galatasaray ligin 7. haftasında seyircisiz oynanan maçta Beşiktaş***8217;ı Ali Sami Yen Stadı***8217;nda 2-1 mağlup etti.

Son 5 Maç
04.10.2007 Galatasaray 5-1 FC Sion (UEFA Kupası)
29.09.2007 Galatasaray 2-1 Beşiktaş (Turkcell Süper Lig)
23.09.2007 Kasımpaşa 0-1 Galatasaray (Turkcell Süper Lig)
20.09.2007 FC Sion 3-2 Galatasaray (UEFA Kupası)
16.09.2007 Galatasaray 6-0 Konyaspor (Turkcell Süper Lig)

Kayserispor
Kayserispor, 1 Temmuz 1966 tarihinde Ortaanadoluspor ve Sanayispor ile birleşmesiyle kuruldu. 2004-2005 sezonuna kadar birçok kez isim ve renklerini değiştiren kulüp 2005-2006 sezonunda takımın başına Ertuğrul Sağlam***8217;ın gelişi ile bir çıkış yakaladı.

O sezonu 5. bitiren kulüp, ülkemizi Intertoto Kupasında temsil etmeye hak kazandı ve 3 tur atlayarak, UEFA Kupası'na 2. ön eleme turundan itibaren katılmaya hak kazandı ve böylece İntertoto'dan UEFA Kupası'na katılan ilk Türk takımı oldu.Bu sezon Ertuğrul Sağlam***8217;ın ayrılmasının ardından takımın başına Tolunay Kafkas getirildi. Sakaryaspor***8217;dan transfer edilen Cangele ve eski futbolcumuz Saidou Kayserispor***8217;un bu sezon yaptığı dikkat çekici transferler arasında yer alıyor. Kayserispor lig tarihinde şimdiye dek Galatasaray karşısındaki tek galibiyetini 21 Nisan 1974 tarihinde Kayseri'de yapılan maçta 2-0'lık sonuçla aldı.

Kayserispor ligin 7.haftasında deplasmanda Denizlispor***8217;a 2-0 mağlup oldu.

Son 5 Maç
30.09.2007 Denizlispor 2-0 Kayserispor (Turkcell Süper Lig)
22.09.2007 Kayserispor 3-1 Ankaraspor (Turkcell Süper Lig)
16.09.2007 Gaziantepspor 4-3 Kayserispor (Turkcell Süper Lig)
01.09.2007 Beşiktaş 0-0 Kayserispor (Turkcell Süper Lig)
26.08.2007 Kayserispor 2-0 Kasımpaşa (Turkcell Süper Lig)

Kayserispor

Kaleciler

Hasan Sönmez
Ali Üçkulak
Dimitar Ivankov

Defans
Delio Cesar Toledo
Durmuş Bayram
Aydin Toscalı
Juan Pablo Avendaño
Ali Turan
Koray Çölgecen

Orta saha
Kemal Okyay
Ali Çamdalı
Hamdi Tevfik Altıok
Kamber Arslan
Mehmet Topuz
Serhat Gülpinar
Savaş Yılmaz
Emrah Kaya
Ragıp Başdağ
Fatih Ceylan

Forvet
Erdal Güneş
Franco Dario Cangele
Mehmet Eren Boyraz
Leonardo Andreas İglesias
Gökhan Ünal

Hasani 06.10.07 11:40

UEFA Kupası'nı alacağız arkadaşlar!

UEFA Kupası'nı alacağız arkadaşlar!

Galatasaraylı futbolcuların 5-1'lik Sion zaferinden sonra soyunma odasında kenetlenerek, "Arkadaşlar! UEFA Kupası'nı alacağız. UEFA Kupası'nı biz kaldıracağız arkadaşlar!" diyerek yemin ettikleri ortaya çıktı. Bu arada kura çekimine 3. torbadan girecek olan Galatasaray'ın gruptaki rakipleri 9 Ekim Salı günü çekilecek kura ile belli olacak.

Hiç fark etmez

UEFA'da gruplara kalmayı başaran Galatasaray'ın, rakipleri salı günü belli olacak. Aslanlar 3. torbadan kura çekimine katılacak.

Galatasaray, Sion zaferi ile UEFA Kupası'nda gruplara kalmanın sevincini yaşıyor. Sarı-kırmızılılar, oynadığı süper futbolla Avrupa'nın gözünü korkuturken, 1. turdaki en golcü takımlardan biri olarak da dikkat çekiyor. Salı günü çekilecek kuraya Galatasaray, üçüncü torbadan katılacak.

ZORLU RAKİPLER
Aslanlar'ın en zorlu rakipleri arasında Hamit Altıntop'lu ve Riberry'li Bayern Münih, Nihat Kahveci'nin forma giydiği Villareal, Fatih Tekke'nin oynadığı Zenit, Bordeaux ve Tottenham bulunuyor. Ayrıca Galatasaray, 4. ve 5. torbadan, UEFA klasmanının alt sıralarında bulunan ekiplerle eşleşebilecek.

İLK MAÇ 25'İNDE
UEFA Kupası'nda grup karşılaşmaları 25 Ekim'de başlayacak ve 20 Aralık'ta sona erecek. Tek devreli lig usulüne göre yapılacak karşılaşmalar sonunda gruplarında ilk 3'e giren ekipler bir üst tura çıkmaya hak kazanacak. Final mücadelesi ise 14 Mayıs tarihinde Manchester'de oynanacak.

1 .TORBA
* Villarreal
* B.Münih
* AZ Alkmaar
*Panathinaikos
*Basel
*Bordeaux
*Leverkusen
* Anderlecht

2 .TORBA
*Tottenham
* L.Moskova
*Zenit
* Sparta Prag
*AEK Athens
* Hamburg
*Bolton
*A.Vien

3 .TORBA
*S.Moskova
*Braga
*G.SARAY
*A.Madrid
*Getafe
*Everton
*Fiorentina
*Rennes

4 .TORBA
*Hapoel
*Kızılyıldız
*Kopenhag
*Toulouse
* D.Zagreb
* Panionios
*Nürnberg
*Boleslav

5 .TORBA
*Aris
*Aberdeen
*Zürih
*Larissa
*Aalborg
*Brann
* Elfsborg
*Helsinborg

Hasani 06.10.07 11:42

UEFA bi daha

UEFA bi daha

Haldun Üstünel, "UEFA Kupası'nı yine alıp tesadüf olmadığını göstereceğiz" dedi. Futbolcular, 2. şampiyonluk için yemin etti.

İsviçre'nin Sion takımını 5-1 yenerek UEFA Kupası'nda gruplara kalan G.Saray'da hedef 'final' olarak belirlendi. Sarı-kırmızılı futbolcuların maçtan sonra soyunma odasında kenetlenerek, kupayı 2. kez kazanmak için yemin ettiği öğrenildi. Sion karşısında süper bir futbol ortaya koyan ve eze eze turu geçen oyuncular,

"Bu futbolla herkesi yeneriz. UEFA Kupası'nı 2. kez alıp, yine tarih yazalım" diye söz verdiler.

AZİZ YILDIRIM'A MESAJ!

Sarı-kırmızılı yönetici Haldun Üstünel de hedeflerinin kupada en üst noktaya ulaşmak olduğunu ifade etti. Üstünel, "Daha önce aldığımız UEFA Kupası'nı tekrar kazanmak istiyoruz. Bunun bir tesadüf olmadığını kanıtlayacağız" dedi. Bu açıklama 'G.Saray'ın UEFA Kupası'nı alması tesadüftü' diyen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a da mesaj olarak algılandı. G.Saray, 2000'deki gibi 2. zafer için tek yürek oldu.

Hasani 06.10.07 11:45

G.Saray final oynar

G.Saray final oynar

İsviçre gazeteleri, ilk maçı 3-2 kazanan takımlarının UEFA rüyasının 20 dakika sürdüğünü belirterek, "G.Saray, Sion'u traşladı!" dediler.

BAŞKAN HİZAYA GELDİ
Aslan'ın Sion'u 5-1'le UEFA'dan elemesi İsviçre'de 'ti'ye alındı. Le Matin, "G.Saray Sion'u traşladı" derken "36'da skor ilk maçtaki gibi 3-0 oldu ama tabela yer değiştirdi" yorumunu yaptı. Gazete, Constantin'in "G.Saray, yarı final veya final oynar" dediğini yazdı.

SİON NAKAVT OLDU

Diğer gazetelerin yorumları şöyle: Le Temps: G.Saray, Sion'un UEFA hayallerini ilk yarım saatte çöpe attı. Sion, UEFA'yı arka kapıdan terk etti. 20 Minutes: Rüya 20 dakika sürdü. Sion 5-1'lik skorla nakavt oldu. Le Matin Bleu: Sion boyunun ölçüsünü aldı.

Hasani 06.10.07 11:48

Daha çok işim var

Daha çok işim var

"Bu taraftar varken hiçbir yere gitmem. Golüm onlara hediye".

Beşiktaş maçında kadro dışı bırakılınca bir ara G.Saray'dan ayrılmayı düşünen Lincoln'ü sarı-kırmızılı taraftarlar ikna etti. Sion maçında büyük sevgi gösterileri yapılan Brezilyalı yıldız, maçtan sonra konuştuğu takım arkadaşlarına adeta büyülendiğini söyledi. Lincoln, "Derbide forma giymemek beni çok üzmüştü. 2-3

gün bunalıma girdim. Ama artık geride kaldı. Isınmaya çıktığımda taraftarların bana olan müthiş sevgisini görünce, her şeyi unuttum" dedi.

G.SARAY'I ÇOK SEVİYORUM
Golden sonra formasını öpüp taraftara gösteren Lincoln bu hareketi için, "Hem G.Saray'ı hem de onları çok sevdiğimi göstermek istedim. Attığım golü taraftarımıza armağan ediyorum" ifadelerini kullandı. Bu arada Sion maçında sağ dizine darbe alan Lincoln'ün dün MR'ı çekildi. Kulüp doktoru İlker Yücesir, "Bazı bulgular var ama detaylı tetkik gerek. Yarın durumu netleşir" dedi. Sambacı dün tesislerde tedavi oldu.

Hasani 06.10.07 11:50

Nonda geldi Karan coştu

Nonda geldi Karan coştu

Sion'a 2 gol atan Ümit Karan, Nonda'nın gelişi ile adeta coştu! Lige durgun başlayan yıldız futbolcu, Nonda transfer edilene kadar sadece Bursaspor ve Koprivnica filelerini havalandırmıştı. Kongo'lu golcünün alınması ile adeta patlama yapan Ümit; Manisa, Konya, K.Paşa ve Sion'a 5 gol attı.

Hasani 06.10.07 11:55

Herkes alkışlıyor

Herkes alkışlıyor

Cim Bom'da sezon başında yapılan operasyonun tuttu. Artık herkes bizi konuşuyor...

Galasaray sezon başında Türkiye***8217;nin en çok konuşulan takımı idi. Son iki yılda bir şampiyonluk bir de üçüncülük elde eden kadrodan 6***8217;sı ilk 11 futbolcusu olmak üzere toplam 11 oyuncunun gönderilip 10 yeni ismin alınması büyük tartışmalara yol açtı. Hele hele bu takımın başına uzun süredir hiçbir kulüpte görev almayan 74 yaşındaki Karl Heinz Feldkamp***8217;ın getirilmesi tartışmaları daha da alevlendirdi. Çoğu kişi Galatasaray***8217;ın bu haliyle başarılı olmasının mümkün olmayacağını düşünüyordu.

Operasyon hedefine ulaştı
Tartışmanın odak noktasındaki isim ise Feldkamp oldu. Çoğu kişi, daha önce Beşiktaş***8217;tan sağlık sorunları nedeniyle ayrılan Alman teknik adamın böylesine büyük paralar harcanarak kurulan kadro için yeterli olmayacağını düşünüyordu.
Fakat, geçen zaman Galatasaray***8217;daki bu büyük kadro operasyonuna karar verip uygulayan kulüp başkanı Özhan Canaydın, başkan yardımcısı Adnan Polat ve futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel***8217;i haklı çıkardı.
Kalli***8217;nin önderliğindeki sarı kırmızılı ekip bugün Türkiye***8217;nin en iyi futbol oynayan takımı oldu. Ligde oynadığı 7 maçta bileği bükülmeyen Cimbom, 6 galibiyet, 1 beraberlik elde ederken, UEFA Kupası***8217;nda da İsviçre temsilcisi FC Sion***8217;u eleyerek tarihinde ilk kez gruplara kalmayı başardı. Başta Lincoln olmak üzere kadroya yeni eklenen bütün isimler (Linderoth, Barış, Serkan, Volkan, Servet, Bouzid, Nonda, Orkun, Hakan Balta) son derece isabetli transferler olduklarını kanıtladı.
Disiplinden taviz vermedi
Galatasaray şu günlerde yine Türkiye***8217;nin en çok konuşulan ekibi. Fakat, bu sefer üzerinde tartışılan değil övgüler yağdırılıp alkışlanan bir takım haline geldi. Taraflı tarafsız herkes bu müthiş başarı grafiğinin mimarı olan teknik direktör Karl Heinz Feldkamp***8217;ı alkışlıyor. 74 yaşında olmasına rağmen gençlere taş çıkartan bir zindeliğe sahip olan Alman çalıştırıcı, geldiği ilk günden itibaren futbolcular üzerinde hakimiyet kurdu. Yönetimin de desteği sayesinde futbol takımında tek patron haline gelen Feldkamp, o bildik Alman disiplininden bir an bile geri adım atmadı. Futbolculara öncelikle takım ruhunu alkışladı. Hepsini birbirine kaynaştırdı. Disiplinsizlik yapanlara, kim olursa olsun acımadı. Hemen cezasını kesti. En kritik Beşiktaş maçı öncesinde çoğu kişiye göre sadece uyarıyla geçiştirilebilecek disiplin suçları işleyen Lincoln ve Hakan Şükür***8217;ü bile kadro dışı bıraktı. Ama sonunda kazanan o oldu. Kalli ve Galatasaray Türkiye***8217;nin takdirle izlediği isimler haline geldi.
Bu sezon G.Saray***8217;dan kimler gitti, kimler geldi?
Gidenler: Mondragon, Tomas, İliç, İnamoto, Ferhat, Aydın, Fevzi, Hasan Kabze, Anıl, Necati, Orhan, Emre Aşık.
Gelenler: Lincoln, Linderoth, Barış, Serkan, Volkan, Servet, Hakan Balta, Bouzid, Nonda, Orkun

Hasani 06.10.07 11:57

Hasan ve Nonda ilk 11'de

Hasan ve Nonda ilk 11'de

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, pazar günkü Kayserispor maçında mecburen revizyona gidecek. Son oynanan FC Sion maçının 11***8217;inden en az 3 isim çeşitli nedenlerle Kayseri***8217;de forma giyemeyecek.
Kalli***8217;nin, FC Sion karşılaşmasında aldığı darbe sonucu sağ dizinde ödem oluşan Lincoln***8217;ü, sakatlığını daha da ilerletmemek adına Kayseri***8217;de oynatmamayı planladığı belirtildi. Bu futbolcunun yokluğunda oyun kuruculuk görevini, tıpkı Beşiktaş
derbisinde olduğu gibi Arda Turan üstlenecek. Arda***8217;dan boşalan sol kanat Hasan Şaş***8217;a teslim edilecek.
FC Sion karşılaşmasında bekleneni veremeyen Hakan Şükür***8217;ün yerine de Nonda ilk 11***8217;e girmesi bekleniyor. Bu durumda Kayserispor deplasmanında Galatasaray***8217;ın hücum hattı Ümit-Nonda ikilisinden oluşacak. Ayrıca, sol bek Volkan Yaman da Kayseri***8217;de dinlendirilip, yerine Hakan Balta***8217;ya görev verileceği ifade edildi.

Hasani 06.10.07 11:59

"O öpücük taraftaraydı"

"O öpücük taraftaraydı"

Galatasaray'ın Sion'u 5-1 ile geçtiği maçta, forma giydiği diğer karşılaşmalardaki gibi şov yapan Lincoln son bir hafta içinde birbirinden farklı duyguları yoğun yaşadı. İlk olarak Beşiktaş maçı öncesinde teknik direktör Karl Heinz Feldkamp tarafından kadro dışı kaldığı için neredeyse depresyona giren Brezilyalı futbolcuya, güzel oyununu golle taçlandırdığı Sion maçında sarı-kırmızılı taraftarlar bir kez daha 'aşık' oldu. Karşılaşmanın ardından takım arkadaşlarıyla dertleşen Lincoln, "Golden sonra formamı öptüm çünkü bir duygu patlaması yaşadım. O öpücük taraftarımızaydı" dedi.

"DAHA İYİSİNE LAYIKLAR"
Lincoln içini şu şekilde döktü: "Beşiktaş maçında oynayamadığım için bunalıma girdim. Çünkü o cezayı hak etmedim. Statta ısınmaya çıktığımda taraftarların bana olan müthiş sevgisini görünce sorumluluğum daha da arttı. Onlara layık olabilmek için elimden gel e n i yaptım. Formamı da hem bu takımı hem de taraftarlarımızı sevdiğim için öptüm. Attığım golü taraftarlarımıza armağan ediyorum. Aslında onlar daha iyilerine layık."

Hasani 06.10.07 12:02

"G.Saray finale yürüyor"

"G.Saray finale yürüyor"

Galatasaray-Sion rövanşı öncesinde, Kadıköy***8217;deki olaylı Türkiye-İsviçre maçını kullanarak avantaj sağlamaya çalışan Sion Başkanı Constantin, 5-1***8217;lik hezimet sonrasında çark etti. Karşılaşmadan önce, ***8220;İstanbul***8217;a gaz maskesi götüreceğiz, çünkü bizi zehirleyecekler. Orada neler yaşanacağını bilmiyoruz***8221; diyerek ortamı germeye çalışan Constantin, Galatasaray Yönetimi***8217;nin misafirperverliği ve Ali Sami Yen Stadı***8217;ndaki tarihi yenilgi sonrasında kendine geldi: ***8220;Rakibimizin önü açık. UEFA***8217;da final ya da yarı final onları bekliyor...***8221;
UEFA.com: Galatasaray finale yürüyor

UEFA.com da Sarı-Kırmızılı temsilcimize övgüler yağdırdı. Türk basınının yorumlarına da yer veren sitede, Cim Bom***8217;un 2000 yılında Arsenal***8217;i yenerek UEFA Kupası***8217;na ulaştığı hatırlatılarak şu ifadeler kullanıldı: ***8220;Bu galibiyet, akıllara 1989 senesindeki Neuchatel Xamax maçlarını getirdi. Önce 3-0 kaybeden Galatasaray, sonra 5-0 kazanıp yoluna devam etmişti. Kimbilir; belki de Galatasaray, 2008 yılı Mayıs ayında oynanacak finalde, City of Manchester Stadı***8217;nda olacak. Çünkü Galatasaray, UEFA Kupası Finali***8217;ne doğru yürüyor.***8221;

Hasani 06.10.07 12:04

Kayseri ile 25. kez

Kayseri ile 25. kez

Galatasaray ile Kayserispor, yarın yapacakları maçla birlikte, ligde 25. kez karşı karşıya gelecek. İki takım geride kalan 24 maçta Galatasaray 17, Kayserispor ise sadece 1 galibiyet alırken, 6 maç da berabere sonuçlandı. ''Cim Bom''un toplam 57 golüne, Kayserili renktaşı 19 golle yanıt verebildi. Geçen sezon yapılan maçlarda İstanbul'da Galatasaray 4-0 kazanmış, Kayseri'deki karşılaşma 0-0 bitmişti. KAYSERİ'DEKİ MAÇLAR
Galatasaray, İstanbul'da yaptığı 12 lig maçında da puansız gönderdiği Kayserispor'u deplasmanda ise 12 maçta 5 kez yenebildi. Kayseri'deki 1 maçı ev sahibi ekip kazanırken, 6 maçta da taraflar eşitliği bozamadı. Kayseri'deki maçlarda Galatasaray 16, ev sahibi ekip 11 gol attı. İki takım arasında Kayseri'de yapılan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Sezon Sonuç
------- -----
1973-74 2 - 0
1974-75 1 - 1
1979-80 1 - 1
1985-86 0 - 0
1992-93 1 - 1
1993-94 1 - 2
1994-95 0 - 2
1995-96 1 - 2
1997-98 1 - 2
2004-05 2 - 2
2005-06 1 - 3
2006-07 0 - 0

KAYSERİSPOR'UN TEK GALİBİYETİ 1974'TE
Kayserispor, lig tarihinde şimdiye dek Galatasaray karşısındaki tek galibiyetini 21 Nisan 1974 tarihinde Kayseri'de yapılan maçta 2-0'lık sonuçla aldı. İstanbul'un sarı-kırmızılı ekibi, renktaşı ile lig tarihinde yaptığı 2. randevuda tattığı yenilginin ardından, yaptığı son 22 maçta da sahadan mağlubiyetle ayrılmadı. Öte yandan Galatasaray ile Kayserispor arasında ligde yapılan son 15 maçın 13'ünü Galatasaray kazanırken, 2 maç berabere bitti.

Hasani 06.10.07 12:07

Galatasaray Dergisi Bayilerde!

Galatasaray Dergisi Bayilerde!

Türkiye'nin en çok satan, okunan ve en kaliteli spor yayını Galatasaray Dergisi'nin yeni sayısı bayilerde... Galatasaray Dergisi'nin 60. sayısı, ''Galatasaray'' adının geçtiği her alanı kuşatan, tam 164 sayfalık dopdolu içeriği ve çarpıcı fotoğraflarıyla okurlarıyla buluşuyor. Dergiyle birlikte 50*70 ölçülerinde Galatasaray Futbol Takımı'nın dev posteri veriliyor.

Galatasaray'ın yeni transferi Shabani Nonda sayıda Galatasaray Dergisi'nin konuğu oldu. Shabani Nonda'nın Afrika'nın küçük bir ülkesi olan Burundi'den İstanbul'a kadar olan hikayesi***8230;

Galatasaray'da bu sene kalesini rakip takımlara kapatan Orkun Usak, Galatasaray'da filizlenen futbolculuk kariyerini, Anadolu günlerini ve başladığı yer olan Florya'ya geri dönüşünü Galatasaraylılarla paylaştı

Bu sezon ligde ve Avrupa'da iddialı olan Galatasaray Cafe Crown'un yeni transferi ve Türkiye'nin en iyi uzunlarından bir tanesi olan Hüseyin Beşok'un kendisi gibi çok uzun olan kariyeri dergimizin Ekim sayısında

1984-1985 yılında Galatasaray Basketbol Takımı'nı şampiyonluğa taşıyan Nur Germen, bu sezon Galatasaray Cafe Crown'un genel koordinatörü. Nur Germen yeni sezondaki beklenti ve hedeflerini dergimize anlattı***8230;

Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol Takımı ve Galatasaray Bayan Basketbol A Takımı bu sezon yenilenen kadrolarının tanıtımı dergimizin Ekim sayısında

Galatasaray'ın asli bir unsuru olan Beylerbeyi A.Ş'nin son durumunu Beylerbeyi Yönetim Kurulu Üyesi Arkın Obdan anlattı..

Galatasaray Kürek Şubesi Kaptanı Barbaros Mumcuoğlu, Kürek Sporu'nun Galatasaray'da ve Türkiye'deki yerini bizlerle paylaştı***8230;

Bir şampiyon yetişiyor: Burcu Dolunay, Galatasaray'ın genç yüzücüsü ile kendisiyle beraber büyüyen hedeflerini konuştuk

Ankara'da Metin Oktay İlköğretim İlkokulu'nun "ultrAslan"larla kesişen hikayesi***8230;

Seyircisiz bir maç nasıl olur? Seyircisiz bir maçtan tüm notlar***8230;

Muzaffer Sipahi ile Ankara'da başlayan ve Galatasaray'ın kaptanı olarak noktalanan futbol kariyerini ve günümüz futbolunu konuştuk

Futbolda gözden kaçan ayrıntılar, daha önce hiç okumadığınız haberler, dünyadan futbol köşemizde

Dergide ayrıca;
* Geçtiğimiz başlayan Futbolun Tapınakları bölümünde, bu ay İspanya'nın iki devinin evindeyiz. Camp Nou ve Estadio Santiago Bernabeu
*Futbolda gözden kaçan ayrıntılar, daha önce hiç okumadığınız haberler, dünyanın futbolu***8230;
* Tarihten Sayfalar bölümümüzde tarihte kalmış ilginç ayrıntıları bulmaya devam ediyoruz;
* Hiçbir yerde bulamayacağınız fotoğraflarla, Galatasaray'da geçmişe görsel bir yolculuk;
* Memento'nun satırlarında bu ay, 1997 yılının olaylı İstanbulspor maçı var,
* "Galatasaray'ca" yorumları ve özgün fotoğraflarıyla geçen ay oynanan tüm futbol maçları;
* Galatasaray gündemine ait tüm haberler;
* Tüm okurlarımızı dergiye yazmaya davet ettiğimiz yeni "Nasıl Galatasaraylı Oldum?" bölümü;
* Futbolun estetiğini öne çıkaran Yakın Plan bölümümüzde seyirlik fotoğraflar;
* Galatasaraylı ünlü DJ Hopdedik Ayhan'ın müzik sayfası;
* Okurlardan gelen birbirinden renkli fotoğraflar;
* Cominic ekibinin Galatasaray'a özel çizimlerinden oluşan mizah sayfaları;
* Spora, futbola ve Galatasaray'a dair bilgilerinizi tazeleyen ve genişleten "Bunları Biliyor musunuz?" bölümü;
* 10 Galatasaray formasının hediye edileceği Galatasaray Bulmacası ve buraya sığdıramadığımız birçok konu sizleri bekliyor.

Hasani 06.10.07 12:10

Cola Turka Ayın Golü Yarışması | Muhteşem Ödüller Sizleri Bekliyor!

Cola Turka Ayın Golü Yarışması | Muhteşem Ödüller Sizleri Bekliyor!

Ayın Golü Yarışması, Cola Turka sponsorluğunda muhteşem ödüller dağıtmaya devam ediyor.

Cola Turka Ayın Golü Yarışması'nda Eylül ayında atılan birbirinden güzel goller arasından birini seçin ve oyunuzu kullanın.

Ayın Golü'ne oy verenler arasında yapılacak çekilişle birbirinden değerli ödülleri kazanma şansını yakalayın!..

İşte Ödüller:

* Ayın golünün sahibi futbolcu ile Polat Otel'de beraber yemek (talihli ve bir yakını). Ayrıca, Galatasaray'ın lisanslı saat üreticisi MGM'den ayın golünün sahibi futbolcu ve kazanan taraftara çok özel birer saat.

* Bir yakınınızla birlikte Süper Lig'in 12. haftasında Galatasaray-Gençlerbirliği maçında, Futbolcu Özel Tribünü'nde maçı izleme fırsatı.

* Bir kişiye Cola Turka hediye ürün paketi.

* 5 kişiye kırmızı taraftar forması.

* 10 kişiye Metin Oktay koleksiyonu efsanevi forma.

* 10 kişiye 1 senelik Galatasaray dergi aboneliği

**** Yarışmamıza katılmanız ve hediye kazanmanız için yapmanız gereken çok basit. Hakan Şükür, Cassio Lincoln ve Ümit Karan'ın birbirinden güzel gollerinden birine oy verin.

Sadece sitemize üye olanların katılabildiği Cola Turka Golü Yarışması'nda üyelerimizin bir oy verme hakkı var. Hakkınızı 20 Ekim Cuma günü saat 16.00'a kadar kullanabilir ve yarışmaya katılabilirsiniz.

Haydi Galatasaraylılar, Cola Turka Ayın Golü Yarışması için oylarınızı bekliyoruz...

Yarışmaya Katılmak ve Golleri İzlemek İçin Tıklayınız!

Hasani 06.10.07 12:15

Lincoln bilmecesi

Lincoln bilmecesi

Teknik direktör Feldkamp, Kayserispor maçının 11'ini belirlemek için, Sion maçında sağ dizinden sakatlanan ve dün MR'ı çekilen Brezilyalı'dan gelecek haberi bekliyor

Bugün belli olacak
UEFA Kupası***8217;nda gruplara kalma başarısını gösteren Sarı-Kırmlızılılar***8217;da Lincoln şoku yaşanıyor. Mükemmel performansını bir de güzel golle süslediği Sion maçında sağ dizine darbe alan Brezilyalı***8217;nın yarın Kayseri***8217;de forma giyip giyemeyeceği belli değil. Dün MR***8217;ı çekilen yıldız futbolcunun durumunun bugün netlik kazanacağı doktorlar tarafından açıklandı. Lincoln***8217;ün oynayamaması halinde teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, kadroda değişime giderek bu futbolcunun görevini Arda Turan***8217;a verecek.
Sol kanada Balta
Kalli, ayak parmağında şiddetli ağrısı bulunan Hakan Şükür***8217;ü de yedek soyundurup, büyük olasılıkla ileri ikilide Nonda-Ümit Karan***8217;a şans tanıyacak. Arda Turan***8217;ın forvet arkasına çekilmesiyle de, sol kanatta Volkan ile Hakan Balta görev yapacak. Bu arada sakat Sabri Sarıoğlu ve Okan Buruk***8217;un tedavilerine, fizyoterapistler eşliğinde Florya***8217;da yoğun biçimde devam ediliyor. Ameliyat olan Ayhan Akman ise evinde dinleniyor.

Hasani 06.10.07 12:22

Linderoth: İyi ekibiz

Linderoth: İyi ekibiz

Sarı-Kırmızılı takımın İsveçli oyuncusu Tobias Linderoth, Türkcell Süper Lig'de en iyi futbolu Galatasaray'ın oynadığını ileri sürdü.

Sarı-Kırmızılı takımın İsveçli oyuncusu Tobias Linderoth, Türkcell Süper Lig***8217;de en iyi futbolu Galatasaray***8217;ın oynadığını ileri sürdü. Türk futbolu ve takımlarındaki uyum ile ilgili bir soruyu yanıtlayan başarılı orta saha oyuncusu, ***8220;Türkiye***8217;de kaliteli ve iyi takımlar olduğunu görüyorum. Özellikle de, bizim iyi futbol oynadığımızı düşünüyorum. Takım içindeki uyumu da sahadaki sonuçlara yansıtarak geliştiriyoruz. Umarım aynı tempoda devam ederiz***8221; dedi.

Hasani 06.10.07 12:26

Hasani 06.10.07 12:28

Hasani 06.10.07 12:28

Elyasa 06.10.07 15:46

Futbolcularımız CeBIT'de AVEA Standını Ziyaret Etti

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncuları, dünyanın en önemli bilgi ve iletişim teknolojileri fuarlarından biri olan CeBIT Bilişim Eurasia'da sponsorumuz AVEA'nın standını ziyaret ettiler.

Futbolcularımız, Aykut, Barış, Hakan Balta, Okan, Linderoth, Mehmet Güven, Mehmet Topal, Orkun, Özgürcan, Serkan, Servet, Uğur Uçar, Volkan ve Fırat, AVEA standında taraftarlarımızla buluştu. Linderoth ile Aykut, Avea'nın 3G sistemini ilk kez ziyaretçiler önünde denediler.

Linderoth kendisine SMS ile gelen "Türk futbolunu nasıl buluyorsunuz?" sorusuna "Ben Türkiye'de üst düzey futbol oynandığını düşünüyorum.Ligde güçlü takımlar var ve iyi futbol oynuyorlar. Özellikle de biz iyi futbol oynuyor" dedi.

Linderoth "Galatasaray'daki takım içi arkadaşlığı nasıl buluyorsunuz?" sorusuna ise "Galatasaray'da takım içindeki arkadaşlığı ve uyumu değerlendirmek için aldığımız sonuçlara bakmak yeterlidir. Biz takım içinde sağladığımız uyumun ödülü sahada alıyoruz" dedi.

Diğer bir SMS sorusunda ise futbolculara "UEFA'da en güçlü rakibiniz kim olur?" soruldu. Futbolcular B.Münih, Totenham ve Villarreal'i güçlü rakipler olarak gördüklerini söylediler. Sponsorumuz AVEA, futbolcularımıza telefon hediye etti.

Elyasa 06.10.07 15:46

Elyasa 06.10.07 15:53

Elyasa 06.10.07 15:53

Elyasa 06.10.07 15:54

Elyasa 06.10.07 15:56

GüLce 06.10.07 16:08

Ümit karan bu hem kisiLigi hem oyuncu kimLigi süper..
tebrikler Gs yakisir..

HaLoo 06.10.07 16:20

bu bendeki aşkın ta kendisi..cim bom a:D

Hasani 07.10.07 12:12

Galatasaray Kayseri'de galibiyet peşinde

Galatasaray Kayseri'de galibiyet peşinde

Lider Galatasaray, ligin güçlü ekiplerinden Kayserispor ile daplasmanda karşılaşıyor. Kayseri Atatürk Stadı'nda Saat 20.00'de başlayacak maçı LİG TV naklen yayınlayacak. Galatasaray, kazanıp şampiyonluk yolunda bir engeli daha kayıpsız aşmak istiyor.

Aman dikkat!

Talebelerinden Sion maçını unutmalarını isteyen Alman çalıştırıcı, "Kayseri evinde başarılı bir takım. Hafife alırsak yanarız" diye konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, bugünkü Kayserispor karşılaşması öncesi oyuncularına uyarılarda bulundu. 5-1 sona eren Sion maçının takımı olumsuz etkilemesinden çekinen Alman hoca, Kayseri'nin sahasında oynadığı 3 maçı da kazandığını hatırlatarak, "Zorlu bir karşılaşmaya çıkacağız. Sion maçı artık geride kaldı. Ona takılıp kalamayız. Eğer başarılı olmak istiyorsak diğer maçlarımızı düşünmeliyiz" ifadesini kullandı.

ÖVGÜLER SONA ERER
Kayseri karşısında savunmayı biraz daha geride kurmayı planlayan ve tüm oyuncularından rakibe sahanın her yerinde pres uygulamasını isteyen Kalli şöyle devam etti: "Eğer Kayseri maçını kaybedersek, Sion galibiyetinin bir önemi kalmaz ve övgüler bir anda yerini eleştirilere bırakır. Bunun için Kayseri karşısında herkesin üzerine düşen görevi yapmasını istiyorum." Tecrübeli teknik adam ayrıca, takımdan galibiyet sözü almayı da ihmal etmedi.

KAYSERİ
Ivankov Durmuş Toledo Kemal Iglesias Gökhan M.Topuz Kamber Ali Aydın Ragıp

GALATASARAY
Orkun Uğur Volkan Arda Ümit Nonda Barış Linderoth Song Servet Lincoln

Saat: 20.00
Yayın: Lig TV
Hakem: Zafer Önder İpek
Stat: Atatürk
Hava: Az bulutlu / 14 derece

Hasani 07.10.07 12:14

Bu Gurur Aslan'ın

Bu Gurur Aslan'ın

Ligde ve Avrupa'da fırtına gibi esen sarı-kırmızılı ekibin tam 11 futbolcusu milli takımlara davet edildi.

AMBARGO KOYDU
Süper Lig'de zirvede yer alan, UEFA Kupası'nda da gruplara kalma başarısını gösteren G.Saray, milli takımlara damga vurmanın gururunu yaşıyor. Sarı-kırmızılı ekibin tam 11 futbolcusu milli takımlara çağrıldı. Hakan Şükür, Ümit Karan, Servet, Volkan ve Arda; A Milli Takım'ın Moldova ve Yunanistan

ile oynayacağı Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçlarında mücadele edecek.

A MİLLİLERE 5 KİŞİ

MEHMET Güven, Mehmet Topal ve Uğur, Ümit Milli Takım için ter dökecek. Cimbom'un yabancı oyuncularından Song, Linderoth ve Nonda da ülkelerinin milli takımlarından davet aldı. Ay-yıldızlı ekibe en fazla oyuncu verme gururunu yaşayan sarı-kırmızılı takımda, bu tablo Terim'li efsane dönemini hatırlattı. 4 yıl üst üste şampiyon olunan dönemde A Milli Takım'da 8 G.Saraylı oyuncu yer almıştı.

Hasani 07.10.07 12:17

UEFA'yı yine alabilir

UEFA'yı yine alabilir

UEFA Asbaşkanı Erzik, Sion maçında G.Saray'ı çok beğendiğini söyledi.

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Galatasaray'ın gruplardaki şansını yüksek gördüğünü söyledi. Hastanede Canaydın'ı ziyaretetinin ardından soruları yanıtlayan Erzik, Sion maçını izlediğini ve sarı- kırmızılı takımı çok beğendiğini ifade ederek, "Bütün takım çok iyi oynadı. UEFA Kupası bu sene tekrar kazanılabilir" dedi.

Hasani 07.10.07 12:18

Hakan yedek

Hakan yedek

Hakan Şükür'ün Sion maçında bekleneni verememesi ve ayak parmağındaki sakatlığın sürmesi Shabani Nonda'nın önünü açtı. Sion karşılaşmasında Feldkamp'ın ilk 11'de Hakan Şükür ve Ümit Karan'ı tercih etmesi nedeniyle yedek oturan Kongo'lu, bunu kendisine sorun etmezken, karşılığını da almış oldu. Nonda, bugün Hakan'ın yerine forvette oynayacak.

Hasani 07.10.07 12:20

Herkes süper

Herkes süper

Savunmadaki futbolu eleştiri alsa da Kalli ve Terim'in vazgeçemediği oyuncular arasında yer almasını bilen Servet, bu sezon iki kulvarda da iddialı olduklarını söyledi. Süper Lig'de ve UEFA Kupası'nda şampiyonluğu hedeflediklerini belirten tecrübeli futbolcu, "Takımda herkes çok formda. Sezon sonuna kadar böyle devam ederek büyük başarılar elde etmek istiyoruz" dedi.

Hasani 07.10.07 12:24

3 puanla dönün çocuklar!

3 puanla dönün çocuklar!
Avrupa'nın tek gerçek kralı G.Sarayımız, Kayseri deplasmanına 3 puan için çıkıyor

UEFA Kupası'nda İsviçre ekibi Sion'u 3-2'nin rövanşında Ali Sami Yen Stadı'nda 5-1'lik skorla mağlup edip gruplara kalan Galatasarayımız, Turkcell Süper Lig'in 8. hafta karşılaşmasında Kayseri deplasmanında Kayserispor ile karşı karşıya gelecek. Kayseri Atatürk Stadı'nda saat 20:00'de başlayacak mücadeleyi Zafer Önder İpek yönetecek, karşılaşma Lig TV'den naklen yayınlanacak.
Ligde geride kalan 7 haftada aldığı 6 galibiyet ve 1 beraberlik ile yenilgisiz liderliğini sürdüren Galatasaray, Kayseri deplasmanında liderliğini sürdürmek için çıkarken, Kayserispor ise lideri mağlup ederek, bu sezonki ilk yenilgisini yaşatmanın peşinde.
LİNCOLN'ÜN DURUMU ŞÜPHELİ
Galatasaray'ın perşembe günü oynadığı FC Sion karşılaşmasında sakatlanan ve MR'ı çekilen Brezilyalı oyuncu Lincoln'ün bu karşılaşmada oynayıp oynamayacağı maç saatinde belli olacak. Teknik Direktör Feldkamp'ın bu deplasmanda Lincoln'ü riske etmeyebileceği, yıldız oyuncunun yerine Beşiktaş maçında olduğu gibi Arda'nın görev alabileceği söyleniyor.
KAYSERİSPOR 3 BİN FORMA DAĞITACAK
Kayserispor, Galatasaray maçında taraftara 3 bin forma dağıtacak. Kayserispor yönetiminden yapılan açıklamada, pazar günü oynanacak Kayserispor, Galatasaray maçında açık tribüne giren ilk 3 bin taraftara forma dağıtılacağı bildirildi. Karşılaşmada bilet fiyatları, kale arkası tribünde 10 YTL, açık tribünde 20 YTL ve kapalı tribünde 200 YTL olarak açıklanmıştı.
MUHTEMEL 11'LER...
KAYSERİSPOR
Ivankov
Aydın
Ali Turan
Toledo
Kemal
Kamber
Cangele
Ragıp
Mehmet Topuz
Iglesias
Gökhan Ünal
GALATASARAY
Orkun
Uğur
Song
Servet
Volkan
Linderoth
Arda
Barış
Hasan Şaş (Lincoln)
Ümit Karan
Hakan Şükür
STAT: Atatürk
SAAT: 20:00
HAKEM: Zafer Önder İpek
YAYIN: Lig TV
KAYSERİSPOR İLE G.SARAY 25. KEZ
Galatasaray ile Kayserispor, bugün oynayacakları maçla birlikte, ligde 25. kez karşı karşıya gelecek. İki takım geride kalan 24 maçta Galatasaray 17, Kayserispor ise sadece 1 galibiyet alırken, 6 maç da berabere sonuçlandı. ''Cim Bom''un toplam 57 golüne, Kayserili renktaşı 19 golle yanıt verebildi. Geçen sezon yapılan maçlarda İstanbul'da Galatasaray 4-0 kazanmış, Kayseri'deki karşılaşma 0-0 bitmişti.
KAYSERİ'DEKİ MAÇLAR
Galatasarayımız, İstanbul'da yaptığı 12 lig maçında da puansız gönderdiği Kayserispor'u deplasmanda ise 12 maçta 5 kez yenebildi. Kayseri'deki 1 maçı ev sahibi ekip kazanırken, 6 maçta da taraflar eşitliği bozamadı. Kayseri'deki maçlarda Galatasaray 16, ev sahibi ekip 11 gol attı.
KAYSERİSPOR'UN TEK GALİBİYETİ 1974'TE
Kayserispor, lig tarihinde şimdiye dek Galatasarayımız karşısındaki tek galibiyetini 21 Nisan 1974 tarihinde Kayseri'de yapılan maçta 2-0'lık sonuçla aldı. İstanbul'un sarı-kırmızılı ekibi, renktaşı ile lig tarihinde yaptığı 2. randevuda tattığı yenilginin ardından, yaptığı son 22 maçta da sahadan mağlubiyetle ayrılmadı. Öte yandan Galatasaray ile Kayserispor arasında ligde yapılan son 15 maçın 13'ünü Galatasaray kazanırken, 2 maç berabere bitti.

Hasani 07.10.07 12:26

İşte yeni Hugo

İşte yeni Hugo

Orta sahanın cengaveri Tobias Linderoth için "G.Sarayımız'ın yeni Suat Kaya'sı" yorumları yapılıyor. İsveçli yıldızın savaşçı oyunu ile UEFA ve Süper Kupa'yı kazanan kadronun unutulmaz yıldızı Suat'ı hatırlattığı belirtiliyor. Ön liberoda yıllardır yaşanan krizi çözen Linderoth ise "Benim sahada işim savaşmak" dedi.

Hasani 07.10.07 21:01

G.Saray'ın hızını Kayseri kesti

G.Saray'ın hızını Kayseri kesti

Süper Lig'de 8. haftanın kapanış maçında lider Galatasaray, Kayserispor'a konuk oldu... Başta sona büyük çekişmeye sahne olan mücadeleden kazanan çıkmadı...
KAYSERİ: 1-1 :GALATASARAY

Galatasaray, Kayseri'de 1 puanı Ümit Karan ile kurtardı. Baştan sona yüksek tempoda oynana karşılaşmada Kayseri, Gökhan Ünal ile 32. dakikada öne geçti.

Galatasaray, zaman zaman zor anlar yaşadığı mücadelede Lincoln ve Ümit Karan işbirliğinden bulduğu golle skoru 1-1 yaparak 1 puanı kurtardı.

Bu sonuçla puanını 20 yapan Galatasaray liderliğini devam ettirdi.

Stat: Kayseri Atatürk
Hakemler: Zafer Önder İpek, Serdar Diyadin, Asım Yusuf Öz

Kayserispor: Ivankov, Durmuş Bayram, Ali Turan, Ragıp, Gökhan, Kemal, Toledo, Aydın Toscalı, Kamber Aslan, Mehmet Topuz, Mehmet Eren

Galatasaray: Orkun, Song, Servet, Uğur, Volkan, Linderoth, Barış, Arda,
Lincoln, Hakan Şükür, Ümit Karan

MAÇ BAŞLADI
Karşılaşma başladı. Her iki takıma da başarılar...

4. dakika. Kayserispor gole çok yaklaştı. Sol kanattan Galatasaray ceza sahasına giren Mehmet Topuz yerden sert vurdu. Köşeye giden topu Orkun iyi kapanarak son anda kontrol etti.

5. dakika. Maç hızlı başladı. Galatasaray atağı sağ kanattan etkili gelişti. Ceza sahasına sokulan Arda sıfırdan ön direğe ortasını kesti. Ümit Karan, yerden gelen topu bekletmeden kaleye vurdu. Top az farkla auta çıktı.

7. dakika. Galatasaray bir kez daha Kayserispor kalesine etkili indi. Arda şık çalımlarla rakiplerini geçtikten sonra ceza sahası önündeki Lincoln'ü topla buluşturdu. Lincoln, ceza sahasına hareketlenen Ümit Karan'a pası istediği gibi bırakamayınca iyi bir pozisyon autla sonuçlanmış oldu.

9. dakika. Kayserispor hızlı atakla rakip ceza sahasına sokuldu. Mehmet Topuz'un yerden pasıyla topla buluşan Gökhan Ünal, sağ çarprazdan şutunu attı. Meşin yuvarlak kalenin yanından auta çıktı.

12. dakika. Kayserispor atağında Mehmet Topuz ceza sahasının dışından kaleyi yokladı. Yerden giden topu Orkun kapanarak kontrol etti.

14. dakika. Galatasaray atağında Barış Özbek sağ kanattan ceza sahasına sokulduğu anda yerden sert bir şut çıkarttı. Meşin yuvarlak yan direği sıyırarak auta çıktı.

15. dakika. Tempolu geçen maçta iki ekipte açık bir futbol ortaya koyuyor. Karşılıklı gelişen ataklardan henüz gol çıkmadı. 0-0 eşitlik devam ediyor.

19. dakika. Galatasaray atağında uzak mesafeden Servet kaleyi düşündü. Top kalenin az farkla üzerinden auta çıktı.

20. dakika. Galatasaray Arda ile Kayserispor kalesinde gole çok yaklaştı. Sol kanattan Lincoln köşe atışını kullandı. Kale sahasına inen topa kalabalığını içinden Arda kafayı vurdu. İvankov topu çizgi üzerinden kapanarak meşin yuvarlağa sahip oldu.

23. dakika. 0-0'lık eşitlik devam ediyor. Kayserispor, Galatasaray ceza sahası dışından frikik atışı kazandı. Mehmet Topuz'un vuruşda meşin yuvarlak baraja takıldı.

28. dakika. Kayserispor, Galatasaray kalesinde Ragıp ile gole çok yaklaştı. Sağ kanattan Mehmet Topuz ceza sahası içinde kontrol ettiği topu arka direğe kesti. Ragıp kafayı vurdu. Kaleye giden meşin yuvarlak Linderoth'un göğsüne çarparak yön değiştirdi. Kaleci Orkun topu dışarı çıkmadan kontrol etmeyi başardı.

32. dakika. Kayseri Gökhan Ünal ile golü buldu. Mehmet Topuz topla yarı sahayı geçerek Galatasaray ceza sahasına sokuldu.

Topuz, sol kanattan savunmanın arkasına sarkan Gökhan Ünal'a harika bir ara pası bıraktı. Golcü futbolcu Uğur'un baskısı altında topu Kaleci Orkun'nun yanından Galatasaray ağlarına bıraktı.

Kayseri, Gökhan Ünal ile Galatasaray karşısında 1-0 öne geçti.

36. dakika. Galatasaray sağ kanattan Lincoln ile serbest vuruş kullandı. Brezilyalı yıldızın kale sahasına kestiği topa Hakan Şükür yükselip kafayı vurdu. Meşin yuvarlak kalenin az farkla yanından auta çıktı.

40. dakika. Kayserispor sağ kanattan Mehmet Topuz'la köşe atışı kullandı. Kale sahasına gelen topa Toledo yükselip kafayı vurdu. Meşin yuvarlak kalenin üzerinden auta çıktı.

45. dakika. Karşılaşmada normal süre doldu. Maçta ilk yarının son dakikaları sakatlıklar yüzünden sürekli olarak durdu. Galatasaray'ın beraberlik golü için atakları var. Kayserispor'da hızlı ataklarla 2. golü arıyor.

Maçın uzatma süresi olarak 2 dakika işaret edildi.

45+2. dakika. Kayserispor 2. gole Gökhan Ünal ile çok yaklaştı. Kafalardan seken top Galatasaray ceza sahası önünde Gökhan'da kaldı. Golcü futbolcu süratle kaleye sokularak sol çarprazdan şutunu attı. Meşin yuvarlak direğe çarparak auta çıktı. Galatasaray adına şanslı bir an geride kaldı.

Maçın ilk yarısında başka gol olmadı. Kayserispor ilk 45 dakikayı Galatasaray karşısında Gökhan Ünal'ın golüyle 1-0 önde kapattı.

MAÇIN İKİNCİ YARISI

Karşılaşmada 2. yarı başladı.

48. dakika. Kayserispor sağ kanattan Mehmet Eren ile Galatasaray ceza sahasına sokuldu. Linderoth kritik bir şekilde kayarak müdahele etti. Kayserili futbolcu ceza sahası önünde yerde kaldı. Hakem devam kararı verdi.

50. dakika. Maçta 2. yarı ortada ilk yarıda olduğu gibi tempolu başladı. İki ekipte hızlı ataklarda rakip kaleye iniyor. Fakat 2 takımda kale önünde pozisyon üretebilmiş değil. Kayseri'nin Galatasaray karşısındaki 1-0'lık üstünlüğü devam ediyor.

54. dakika. Kayserispor sol kanattan etkili geldi. Aydın'ın arka direğe kestiği topa Mehmet Eren yükselip kafayı vurdu. Meşin yuvarlak direğin yanından auta gitti.

55. dakika. Kayserispor Toledo ile uzaktan kaleyi yokladı. Orkun'un ilerde olduğu pozisyonda top kalenin az farkla üzerinden auta çıktı. Orkun'ın degajı kısa düştü. Gökhan Ünal topu takip etti. Orkun'u geçen topta son anda araya Servet araya girerek mutlak bir golü önledi.

56. dakika. Galatasaray Ümit Karan ile beraberliği yakaladı. Sol kanattan Lincoln topla buluştu.

Brezilyalı futbolcu kale sahasında bomboş kalan Ümit Karan'a harika bir orta kesti.

Karan altıpas içinde yükselip kafa ile topu kaleci İvankov'un solundan Kayserispor ağlarına bıraktı..

Galatasaray, Ümit Karan ile Kayserispor karşısında skoru 1-1 yaptı.

61. dakika. Kayserispor'da Mehmet Eren, Galatasaray'da Volkan Yaman'a yaptığı sert faul sonrası sarı kart gören isim oldu.

64. dakika. Kayserispor hızlı gelişen atakta Mehmet Topuz'la Galatasaray kalesine sokuldu. Topuz'un ceza sahasına gönderdiği ara pasına Gökhan Ünal hareketlendi. Orkun zamanında kalesinden çıkarak topa sahip olmayı başardı.

65. dakika. Galatasaray'da Linderoth, Mehmet Topuz'a yaptığı sert faul sonrası sarı kart gören isim oldu.

67. dakika. Kayserispor sağ kanattan Mehmet Topuz'la serbest vuruş kullandı. Ceza sahasına inen topa Mehmet Eren yükselip kafayı vurdu. Meşin yuvarlak ters taraftan kalenin yanından auta çıktı.

68. dakika. Kayserispor'da Ragıp yerini Saidou'ya bıraktı.

68. dakika. Kayserispor mutlak bir gol fırsatından Mehmet Eren'le sonuç alamadı. Kayseri, Galatasaray ceza sahasının hemen önünden frikik atışı kazandı. Mehmet Topuz'un kullandığı atışta top barajdan döndü. Mehmet Topuz'un bir kez vurduğu top savunmadan sekerek sağ kanattaki Mehmet Eren'in önünde kaldı. Bu futbolcu bomboş pozisyoda yerden şutunu attı. Kaleci Orkun'un bakışları arasında meşin yuvarlak ters taraftan kale direğini yalıyarak auta çıktı.

70. dakika. Galatasaray'da Arda Turan yerini Hakan Balta'ya bıraktı.

71. dakika. Maçta tempo çok yükseldi. İki ekipte golü düşünüyor. Karşılıklı ataklarda Kayserispor'un daha net gol pozisyonları var. 1-1'lık eşitlik devam ediyor.

71. dakika. Galatasaray atağında Barış Özbek ceza sahasının dışından harika bir şut çıkarttı. Meşin yuvarlak köşeden direği yalıyarak auta çıktı. Galatasaray adına şansız bir an geride kaldı.

72. dakika. Galatasaray'da Hakan Şükür yerini Nonda'ya bıraktı.

78. dakika. Maçta son dakikalara girildi. 1-1'lik eşitlik devam ediyor. Galatasaray, üstünlük golü için ataklarını sıklaştırdı. Kayserispor savunmasında iyi kapanıp, kaptığı toplarla ani ataklar geliştiriyor. İki ekipte gole yakın.

81. dakika. Kayserispor üst üste 2 pozisyonda gole yaklaştı. Sol kanattan Mehmet Topuz kale sahasına ortasını yaptı. Orkun son anda Gökhan Ünal'ın başının üzerinden topu tokatlayıp uzaklaştırdı.

82. dakika. Devam eden atakta Kemal ceza sahasının önünde topla buluştu. Bu futbolcunun sert şutunu Orkun tokatlayarak üstten auta attı. G.Saray savunması bu bölümde zor anlar yaşadı.

82. dakika. Kayserispor'da Kemal yerini Turgay'a bıraktı.

85. dakika. Maçta son dakikalar oynanıyor. Galatasaray'ın gol için baskısı var. Kayserispor tüm hatlarıyla savunmasına kapanmış durumda.

86. dakika. Galatasaray'da Ümit Karan yerini Hasan Şaş'a bıraktı.

89. dakika. Kayserispor'da Mehmet Topuz yerini İglesias'a bıraktı.

90. dakika. Galatasaray'da Barış Özbek rakibine yaptığı sert faul sonrası sarı kartı gördü.

Maçın normal süresi sona erdi. Hakem uzatma süresi olarak 4 dakika işaret etti.

Maçın uzatma dakikalarında başka gol olmadı. Ligde ve UEFA'da yoluna dolu dizgin devam eden Galatasaray'ın hızını Kayserispor kesti. 2 Sarı-Kırmızılı ekibin mücadelesinden sahada 1-1'lik eşitlik çıktı.

Hasani 07.10.07 21:02

Hasani 07.10.07 21:03

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:08 .